Cea mai frumoasa melodie

Cum se numeste melodia aceea cantata in braziliana in care zice ceva de genu tzutzuca?
Ana23988
Postat pe 11 Octombrie 2010 15:42
De la: Ana23988, la data 2010-10-11 15:42:56Cum se numeste melodia aceea cantata in braziliana in care zice ceva de genu tzutzuca?


in traducere libera; "vinia antzartz o moara pi siret ,
jojo facea balet...
sh'apoi canta duet,
cu tzuica la pachet."
ca tzutzuca d'acolo'shia vini , di la tzuica lu' jojo adicatelea !

adi27
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:17
BRAZILIANA?????????
Pai in Brazilia ce limba se vorbeste? Portugheza! Retine,nu uita macar atat,ca-i rusine sa nu stii!
marin17
Postat pe 21 Octombrie 2010 04:52
De la: marin17, la data 2010-10-21 04:52:01BRAZILIANA?????????
Pai in Brazilia ce limba se vorbeste? Portugheza! Retine,nu uita macar atat,ca-i rusine sa nu stii!


io credeam ca limba samba !
adi27
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:14
hehehe.... abia acu' o vazui pe asta cu limba "braziliana"... cari vra s'zica, Escrava Isaura vorghea braziliana:)))))

o trec la topicul cu perle...:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 21 Octombrie 2010 17:19
ciuciuka!...e in portugheza evident...si nu stiu daca e cea mai frumoasa pt ca e plina de limbaj vulgar si alte nebunii...probabil ritmul e placut,ca versurile...lasa de dorit
namyi
Postat pe 25 Octombrie 2010 19:52
De la: adi27, la data 2010-10-19 21:17:35
De la: Ana23988, la data 2010-10-11 15:42:56Cum se numeste melodia aceea cantata in braziliana in care zice ceva de genu tzutzuca?


in traducere libera; "vinia antzartz o moara pi siret ,
jojo facea balet...
sh'apoi canta duet,
cu tzuica la pachet."
ca tzutzuca d'acolo'shia vini , di la tzuica lu' jojo adicatelea !

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Melodia se numeste.........PROST CRESCUT:::: LA CASA DE COPII, FARA 6-7ANI DE ACASA:::: OBSEDAT DE BOALA DE TITA.;::: NUMITA :::::PROSTIE:::...
Jojolin
Postat pe 31 Octombrie 2010 08:48
ai vinit tzutzuca ?
ca io ashe ti-am botezat ; in loc di jojo (numi di lupanar !) mai bini tzutzuca (in portughieza insamna acadea, d'aia di sa sugii !)
iar ti-ai suparat pi mini? io numa shuguiesc cu matali, da' zau ca ti simpatizez tanti. mie-m plac ashtia care o au cu beutu ca-s omini buni la suflet si le place sa cante la zongora si din gura ca tzi sa rupi sufletul.
asha i-am cantat si io la inceput lu aia di pi valea izei ( zdreantza aia di mi-o beut banii si mumasa s-o dat la mini) ; "tantzo, caii mei sa moara, de nu te-oi rapi disara, in papuci si pelea goala !". sh-o vinit proasta singura da dupe aia mi-o beut banii. sa orghesc daca ti mint !
ti las tzutzuco ca ma duc la moscheie sa-m aduc acasa turcoaica.
adi27
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:45
mey adi... da' parca stiam ca duminica la ora asta fumeile nu mai au ce cauta in mos_che(i)e...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:52
De la: adi27, la data 2010-10-31 17:45:28ai vinit tzutzuca ?
ca io ashe ti-am botezat ; in loc di jojo (numi di lupanar !) mai bini tzutzuca (in portughieza insamna acadea, d'aia di sa sugii !)
iar ti-ai suparat pi mini? io numa shuguiesc cu matali, da' zau ca ti simpatizez tanti. mie-m plac ashtia care o au cu beutu ca-s omini buni la suflet si le place sa cante la zongora si din gura ca tzi sa rupi sufletul.
asha i-am cantat si io la inceput lu aia di pi valea izei ( zdreantza aia di mi-o beut banii si mumasa s-o dat la mini) ; "tantzo, caii mei sa moara, de nu te-oi rapi disara, in papuci si pelea goala !". sh-o vinit proasta singura da dupe aia mi-o beut banii. sa orghesc daca ti mint !
ti las tzutzuco ca ma duc la moscheie sa-m aduc acasa turcoaica.
.......................................GUNOAIE SUNT PE TOT LOCUL! TE ROG SA TI VEZI DE:: VIATA TA::! ACELASI LUCRU POATE SA TI SCRIE SI ::FOSTA SOTIE:: DESPRE TINE!! DACA:: MA MAI ::JIGNESTI PE FORUM AM SA MA ADRESEZ, CELOR CARE L ADMINISTREAZA,,,SA TE SCOATA AFARA DE PE TOATE FORUMURILE! STAI ::DRACULUI IN BANCA TA:: SI N TIMPUL CAT SCRII ::NUMAI PROSTII:: MAI BINE IA UN :: ,,,,, ABECEDAR:: ,,,,,,,,,,,,,SI MAI INVATA A SCRIE ::: ROMANESTE::! CA: DE BETIE ((CINE BEA, EU NU BEAU)) TE TREZESTI,,,,DAR DIN :::PROSTIE:: NU TE TREZESTI ::NICIODATA::!!
Jojolin
Postat pe 1 Noiembrie 2010 08:02
http://www.youtube.com/watch?v=CE1bVsr3bfY


Noapte buna tuturor!
reyya
Postat pe 29 Noiembrie 2011 01:51
reyya :)
Like An Angel
super chitara
cri_cat
Postat pe 29 Noiembrie 2011 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nimeni Altu va concerta in El Grande Comandante 1 De la: andreeac85 15 Octombrie 2009 13:37
Tobe si flaut la Clubul de Muzica.ro 1 De la: clubul_de_muzica 20 Octombrie 2016 18:18
B'ESTFEST Summer Camp 2012 1 De la: lemmonade 18 Mai 2012 16:26
CE MUZICA ASCULTAM? 55 De la: adelaraducan 19 Iunie 2013 13:01
THEO CONCERT ROMANIA 1 De la: concertromania 6 Noiembrie 2008 16:26
Setari Cookie-uri