Scrisoare deschisa catre BOC

A spus ca romanii nu muncesc...Cum nu muncesc?Sa vina sa ma caute sa-i arat romani,adica pardon romance care muncesc-ca intradevar romanii orisiunde nu munesc-aici ii dau dreptate!Pai daca ar veni unde-l chem eu ar vedea cum la schimbul trei femeile merg la lucru si sunt trimise acasa-ca nu este de lucru-binenteles ziua nu le-o plateste nimeni-ca doar nu o sa mi-o plateasca BOC numai pentru ca am VRUT sa muncesc-NU?!Ce tot cotcodaciti ca vai saracii bugetari-dar de bietii din productie care muncesc pe mai putini bani si sunt in productie-adica noi CHIAR PRODUCEM ceva si cistigam mai putin decit bugetarii-CUM se poate asa ceva?ADICA cel care PRODUCE sa cistige MAI PUTIN decit unul care freaca menta la stat?!
Nu indrazniti sa sariti la gitul meu ca va spun sunt feroce-BUGETARI GURA!
Chiar azi am fost la urgente la spital si ce mi-au auzit urechile si ochii?!Bugetarii la povesi-adica doctorita de garda era in povesti cu o cunostinta,noi cu fata de 6 ani care vomita,noaptea o facut febra 40 si pica din picioare o trebuit sa asteptam pina BINEVOIA BUGETARA cu POVESTILE(vorba lui taica-meu povesti de popa beat).
Stati ca asta nu-i tot!In timp ce eu am mers la baie cu asta mica a aparut o pensionara profesoara,una bucata asistenta cred cu copilul ei si inca una care bine a facut ca si-a tinut gura!Eram cu sotul care pazea usa ca asistenta nou-venita "tusti"pe usa pe linga el!
A facut-o sa iasa sa astepte si am intrat noi nu fara sa schimb un sir de replici dur cu "hoarda"
Cica trebuia sa le dau prioritate lor vezi Doamne!Ca una era pensionara profesoara(cu atit mai rau pentru educatie pe care o dau stimati profesori-PLOCONEALA)si cealalta ca era cadru medical"
Ei na!le-am spus eu!Intii si intii trebuie sa fie TAGMA lor DEMNA de tot respectu dar din nefericire sunt de tot plinsu si risu-am ajuns sa ardem bebelusi de vii in spitale sa cersim 10 lei la fiecare consultatie-de aia si au respect-adica ....gata cu respectu-PA!No unde s-oitrezit profesorii si cadrele medicale sa ceara respect si inca in ce conditii-am trait sa o aud si pe asta!FITI DEMNI DE RESPECT SI APOI CERETI RESPECT!Respectu le-am spus si la ai mei nu se impune si nici nu se cere TREBUIE sa fi DEMN de RESPECT-habar nu aveti ce-i acela respect pentru ca va complaceti sa luati spaga BUGETARILOR si mai cereri respect pe unde mergeti-pina si de la fata mea care-i in ANGLIA,da de la un copil a-ti luat SPAGA-de la un copil care datorita sistemului vostru corupt si putred si-a lasat scoala-in clasa a XI-a!Pai mirati-va ca nu va rup cu dintii de vii javre corupte nu sa cereti RESPECT si sa va aruncati inaintea mea la URGENTE si nicaieri altundeva!Respect sa-mi acordati mie ca incerc sa-mi cresc copii mai corect decit stiti voi sa mi cresteti in sistemul vostru corupt si murdar!RUSINE SA VA FIE!
kaladris
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:23
guritza, pentru revolte de-astea e un topic special, il cheama chestiunea zilei

iar a inceput moda toapicelor deschise an paula
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:25
NU-mi plac omamenii care accepta si tac eu nu o sa tac.Si daca altii isi suspina povestile de amor pe aici eu ca femeie si familista ce sunt aici am chef -doar nu crezi ca incep sa umblu pe NEOGEN sa-mi spun pasul.
kaladris
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:32
exact! e un topic special pentru asta

in fine...
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:34
Unde ma rog ai vrea sa comentez ca la chestiunea zilei nu sunt bagate in seama femeile ci doar barbatii care oricum nici nu stiu cu ce se face o zama-noi ar trebui sa facem politica nu ei care habar nu au ce maninca si cit costa un kg de morcovi.
Sau vrei doar povesti cu Romeo si Juieta si nimic nou sub soare despre cum ii oprim diareea lu ala micu si coilicile-draga chestiile astea orice femeie cu creer si calculator le poate afla singura fara a mai deschide topicuri pentru costipatia lu ala micu-eu am crescut trei copii SINGURA fara ajutorul mamei sau al soacrei cu sotul cind avea timp si fara sa deschid topicuri cind ii iesea un dinte la vreuna dintre fete.
kaladris
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:38
yeah right...whatever...cum spui tu...
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:40
Mie imi plac chestiile concrete nu Ofuri si AAHURI si alte dulcegarii si Neogen este pentru cei care nu se gindesc decit la partida urmatoare de amor-asta ca sa stii.
kaladris
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:41
you broke my heart...

ma confunzi cu cineva caruia ii pasa, este?
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:42
Scuza limbajul folosit asa sunt eu mai dura-imi pare rau daca am ofensat pe cineva care nu merita,dar asa sunt eu!
kaladris
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:43
acu, ce sa zic? atat gandim, asa scriem

e sistemul bugetarilor? l-au adus ei de acasa?l-au gandit ei, asa?

nu cumva suntem cu totii vinovati ca punem, de fiecare data, stampila aiurea si ca nu le cerem socoteala celor ce ne conduc?

stam si ascultam cu gura cascata motivatiile tampite ale guvernantilor, credem tot ce ne indruga si ne sfasiem intre noi. pe ei ar trebui sa-i luam de gat.

si apoi, de unde atata ura unii impotriva altora? ca nu au stat la rand niste tanti, gata? tragi concluzii pentru toti?

inteleg nervii, inteleg frustrarea dar nu inteleg mojicia gen"BUGETARI GURA!"

.
si_totusi
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:46
De la: kaladris, la data 2010-10-05 12:41:28Mie imi plac chestiile concrete nu Ofuri si AAHURI si alte dulcegarii si Neogen este pentru cei care nu se gindesc decit la partida urmatoare de amor-asta ca sa stii.


partida urmatoare?? pe Neogen??? nooooooooo...Neogenul e pentru studii de caz crede-ma
reyya
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:51
dap...si io am facut unu' acolo...curiozitate personala
michelle_
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:22
Care este mojicie ? Ca a zis in comentariu "BUGETARI GURA! sau comportamentul bugetarilor de a nu respecta pe nimeni, crezandu-se pe mosia lor , cand de fapt traiesc din taxele celorlalti , de a intinde mana la spaga , altfel te amana pt. alta data etc. , etc etc. N-ai deloc dreptate s-o contrazici pe doamna cu scrisoarea. Iar daca esti bugetara cu atat mai putin. O zi buna.
iavorschid
Postat pe 20 Octombrie 2010 16:20
dap...si ramai si tu o straina pentru noi
michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 16:22
ce mizerie de topic!...
si-a si ras contul, "periculoasa" lui peste prajit...:P
:))

PS: am mai zis eu pe undeva ca azi e invazie de prosti care urla...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 16:32

fetelor...fetelor...
se ingroasa gluma...
se strange latul tot mai mult in jurul nostru
astia ne ucid incet dar sigur
cei mai slabi de inger isi incheie socotelile cu viata
asa ca nu are rost sa ne sfasiem intre noi
in alta parte trebuie indreptata nemultumirea..hai ca nici bugetarii nu o mai duc pe roze...
sa fim seriosi
cei care se hranesc din taxele noastre sunt acei nesatui care ne vlaguiesc din toate punctele de vedere
daca nu intelegem sa ne ajutam intre noi,romanii
vom primi cea mai aspra lectie de viata
numai prin intelegerea unuia pt celalalt putem realiza ceva
LILO
Postat pe 20 Octombrie 2010 16:38
las' gemy, ca apare clonata mintenas...
michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:06
mamy, am vazut jocul asta de n-spe mii de ori... de aceea nu ma prea impresioneaza genul asta de copilarii...

stergerea contului e o decizie strict personala... indiferent daca unii dintre cei ce o fac ar dori sa se "autovictimizeze" si sa acuze pe altii pentru asta.

sunt diverse motive pentru care unii isi rad contul in pripa.
ori fiindca le e jena de ce au scris, ori fiindca se inerveaza brusc ca lumea nu se conformeaza si atunci "isi iau jucariile si pleaca" (cu tam-tam lacrimos:P), ori fiindca pur si simplu vor sa "naparleasca" si sa se dea in stamba din alt cont etc...

stiu sigur insa ca majoritatea celor care isi rad contul in pripa revin in numai cateva zile...

asa ca, precum spune Eclesiastul... "nimic nou sub soare"...:)
:P
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:13
ehhh... deci sa revin.

dupa cum am aflat, piticul frustrat, complexat si isteric a primit un bann meserias de la admini, pentru super-mitocanie... asadar va reveni cu un alt cont.

desigur, nu despre Boc e vorba...:PPP
:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:57
s-o crezi tu ! la pariu ca mai are cel putin 3 conturi active chiar acum?
michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:59
mamy, eu nu fac astfel de pariuri...
stii bine ca idiotii se preteaza super la munci repetitive...:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 20:07
leyla
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:38
Scuze pentru ca am uitat niscaiva virgule pe ici pe colo dar sper sa ma intelegeti!
II raspundeam lui iavorschid
leyla
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:42
De la: iavorschid, la data 2010-10-20 16:20:40Care este mojicie ? Ca a zis in comentariu "BUGETARI GURA! sau comportamentul bugetarilor de a nu respecta pe nimeni, crezandu-se pe mosia lor , cand de fapt traiesc din taxele celorlalti , de a intinde mana la spaga , altfel te amana pt. alta data etc. , etc etc. N-ai deloc dreptate s-o contrazici pe doamna cu scrisoarea. Iar daca esti bugetara cu atat mai putin. O zi buna.


Buna tuturor!
perfect de acord, scuze ca ma bag si eu in seama dar pentru faptul ca am ajuns in halul in care am ajuns e vina noastra a tuturor, a celor care pretind spaga prefacandu-se ofensati cand vine vorba de ea, a noastra a celor care desi o condamnam,... cand ajungem in sistem o dam ca de nu nu ne baga nimeni in seama, e vina noastra ca tacem, ca vedem si nu luam atitudine.
Eu sunt genul care se revolta dar de unul singur nu poti face nimic, toti te sprijina pana apare cel impotriva caruia ai ceva de obiectat, atunci se fac muti, surzi si te lasa singur, ... fiind unul singur e ca si cum n-ai fi zis nimic, ba ti se arunca-n fata ca "...de ce nu esti multumit cand ceilalti sunt?... Poate vrei sa-ti cauti loc de munca!..."
Astia suntem o tara de lasi cu multi eroi din pacate morti (ma refer la cei din manualul de istorie" Ne meritam soarta si-o vom duce tot mai rau daca nu luam atitudine, dar toti nu doar unul.
O zi buna va doresc!
leyla
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:44
De la: kaladris, la data 2010-10-05 12:32:39NU-mi plac omamenii care accepta si tac eu nu o sa tac.Si daca altii isi suspina povestile de amor pe aici eu ca femeie si familista ce sunt aici am chef -doar nu crezi ca incep sa umblu pe NEOGEN sa-mi spun pasul.

Nu le lasa influentata de cei carora nu le pasa... Sanatate tie si celor dragi! o zi buna!
leyla
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:46
leylo, bine ca i-ai raspuns...da' vezi ca tanti initiatoarea si-a ras contul de mult
michelle_
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:28
iti dai seama ca ne-a pedepsit, cu stergerea contului, mamy...:P
de atunci nu mai am somn.
:))
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:40
nici io...
michelle_
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:45
cre'ca asteapta sa plangem, sa ne tanguim, sa o imploram sa revina...
si sa-i spanzuram pe bugetari, daca o vrem inapoi.:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:46
aceeasi mentalitate de perdanti...intotdeauna aratam cu deshtu la altu' la fel de amarat ca noi...ca ala e de vina

nu ca votara romanii ampaula de douajde ani incoace
michelle_
Postat pe 23 Octombrie 2010 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cartea Aventurile Alkumitilor 5 De la: SEBY1YEAR 5 August 2009 14:01
Educatia copilului 29 De la: garbo_3069 4 Iunie 2012 20:15
Crese in Iasi 4 De la: rox_is 6 Septembrie 2009 07:33
copil in adoptie 1 De la: kidz006573 27 Ianuarie 2010 20:43
intoleranta la lactoza si proteina din lapte 31 De la: Moni_M 28 Februarie 2010 15:24
Setari Cookie-uri