ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

De ce oamenii buni sunt considerati prosti? daca eu vreau sa fiu buna,pt ca asa gandesc eu ca este bine,asta nu inseamna ca vreau sa fiu luata de proasta

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

Dar eu cred ca difera de gandirea omului...Pt ca omul cum gandeste asa si actioneaza..Probabil oamenii care fac lucruri rele asa cnsidera ei ca este bine.pt ca au o gandire proasta si nu ii ajuta Dumnezeu sa vada adevarul pt ca sunt rai...si diavolul vrea ca oamenii sa se chinuiei unuii pe altii..Diavolul nu vrea ca oamenii a traiasca in pace unii cu altii...Eu cred ca pe ei nu ii ajuta Dumnezeu pt ca nu au credinta,,fac rele..Pt ca sa poti avea o gandire curata trebuie sa duci o viata curata...sa nu faci rau nimenui,,ca si pe tine Dumnezeu sa te ajute sa te feresti de oameni rai care vor sa te chinuie
  citeaza   raspunde

De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-09-25 10:45:17Dar eu cred ca difera de gandirea omului...Pt ca omul cum gandeste asa si actioneaza..Probabil oamenii care fac lucruri rele asa cnsidera ei ca este bine.pt ca au o gandire proasta si nu ii ajuta Dumnezeu sa vada adevarul pt ca sunt rai...si diavolul vrea ca oamenii sa se chinuiei unuii pe altii..Diavolul nu vrea ca oamenii a traiasca in pace unii cu altii...Eu cred ca pe ei nu ii ajuta Dumnezeu pt ca nu au credinta,,fac rele..Pt ca sa poti avea o gandire curata trebuie sa duci o viata curata...sa nu faci rau nimenui,,ca si pe tine Dumnezeu sa te ajute sa te feresti de oameni rai care vor sa te chinuie
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: