Acum ce sa fac?

Buna,am 14 ani jumatate si pana acum o saptamana a avut o relatie cu un baiat de 3 luni.In acest timp vreau sa spun ca ne certam ceva cam des, din orice fleac.Nu aveam incredere unul in celalalt, eu am avut o perioada in care eram chiar ciudata, ma comportam ciudat, facem faze aiurea, ba chiar am vrut sa ma despart de el pana mi-am dat seama cat ma iubeste si cat il iubesc.Relatia a mai tinut inca o luna timp in care ne-am simtit ft bine ne iubeam reciproc doar ca eu aveam unele momente in care ii faceam faze destul de aiurea sa spun asa.Intr-o seara a intrat pe mess si mi-a spus Numai are rost relatie cred ca trb sa ne despartim, am intrebat de ce vrea asta ca promit ca o sa ma schimb.Au trecut 3 zile dupa care sa spun asa ne-am impacat, insa el era ft rece cu mine, se comporta diferit, ba chiar mi-a cerut sa o facem, ca a venit timpul si bineinteles nu am fost de acord spunandu-i ca este prea devreme, sunt prea mica, nu avem o relatie asa de solida.El a zis ca poate daca o facem ne va uni si vom fi mai aproape unul de celalalt si am zis ca nu! a mai durat si aceasta impacare 2 zile dupa care iar ne-am despartit.L-am intrebat daca ma iubit de cand ne-am impacat si mi-a zis ca nu asa de mult ca l-am facut prin comportamentul meu sa ma uite.Sincer acum ma simt debusolata, nustiu ce sa fac, il iubesc enorm, cand ies in oras cu fetele stam impreuna si cu el si prietenii lui si cand il vad imi vine sa il strang in brate, sa il sarut si sa ii spun cat de mult il iubesc!Prietenele mele au zis ca atunci cand nu sunt atenta se uita la mn cu coada ochiului, dar sa nu ii arat ca sufar.Multumesc!:*
miha52
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:53
fleur, dincolo la 18 ani mai putui sa dau un sfat dar aici te la pe tine nu de alta dar e prea devreme pt mine sa ma gandesc la problemele astea existentiale
nelly05
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:56
eu pot sa-i spun ca asa iubiri la 14 ani o sa mai fie nenumarate si ca a facut bine ca nu a cedat in fata lui, pt ca daca asa pune el problema inseamna ca nu prea a iubit-o si sa mearga mai departe ca e balta plina.......da oare o sa ma creada miha
nelly05
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:58
14 ani..comme on....
nici nu-mi mai amintesc varsta aia
fleurdelis
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:00
nici eu
dar sigur sigur stiu ca la 14 ani singura mea problema era sa nu afle mami ca am numai 4 la fizica ....baieti??? ce erau aia???
nelly05
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:02
daaaa fetelor muult prea reped se maturizeaza acesti copii
garbo074997
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:04
Se uita cu coada ochiului la tine sa vada daca te-ai razgandit. Baietii de varsta lui nu vor altceva decat sex. Sa nu crezi ca daca va culcati impreuna vei ramane cu el. Pe langa faptul ca il iubesti acum, dupa ce o vei face il vei iubi mai mult. Iar el sigur va dori sa experimenteze si cu alte fete ca doar e varsta. La 14 ani eu inca ma mai jucam cu papusile si voi va puneti intrebarea daca sa va culcati sau nu cu un baiat. Vai de capul meu.
Doara
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:09
e cam greu sa tii cont de ceea ce scriem noi pe aici,dar gandeste-te ca la 14 ani viata ta de abia prinde forma si abia acum te lovesti cu adevarat de viata ,doar tu poti decide cum te vei lovii........cu fruntea sus ,ca ai trecut de el si chiar daca il iubesti,o sa iubesti din nou,te asigur sau poti sa stai cu capul plecat pentru ca te-ai culcat cu el,se va afla pentru ca se va lauda si se vor face glume pe seama ta,ai sa fi aratata cu degetul,or sa traga de tine si alti baieti si nu vreau sa-mi imaginez daca ar afla parintii tai............tu decizi cum vrei sa iasa.....ai scoala ,ai prietene.......ai tineretea in fata...ai varsta pe care multe dintre noi ne-o amintim frumoasa....nu lasa ca un baiat sa-ti fure inocenta si sa te faca femeie inainte de termen.......pentru ca nu pierzi nimic......nu sunt artificii si nici cadouri....nu te grabii............sfatul meu........vezi-ti de scoala si prietene si familie si lasa baietii,sau cel putin relatiile sexuale
poppppppppp
ai grija de tine
freeck
Postat pe 27 Septembrie 2010 01:47
La 14 ani baietii sunt foarte schimbatori...vezi printre prietenii vostri,relatii stabile?cat dureaza cea mai lunga???
Bine ai facut ca nu ai cedat,nu v-ar fi unit mai mult.Asteapta,pentru ca timpul le rezolva pe toate.Lui ii va trece supararea ptr comportamentul tau,si atunci va fi bine.Trebuie putin timp,ca sa uite ce l-a deranjat.Ai rabdare!D
daniilia
Postat pe 27 Septembrie 2010 06:57
iubita mea ,esti micuta si viata este confuza la varsta ta ,de iubiri de genul tot o sa mai ai parte ,din pct de vedere sexual eu zik mai bn sa astepti sa nu te grabesti sa o faci doar k acel cineva ti-o cere in vederea consolidarii unei relatii ,pt k la varsta ta nu exista relatie ,te indragostesti k e firesc dar nu ai cum sa spui k iubesti cu adevarat,mai lasa sa treaca timpul ,niste ani macar,bucura-te de copilarie ,car mai poti k ai sa regreti .ai grija de tn numai bn
dana_dgg
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:25
Miha, iubito, ai facut foarte bine ca nu ai cedat. Chiar daca acum s-a suparat ca a fost refuzat, curand iti va aprecia decizia si caracterul.
E devreme, mult prea devreme sa-ti incepi viata sexuala. Bucura-te de varsta frumoasa pe care o ai si nu ceda vreodata insistentelor unui baiat doar pentru ca s-ar putea supara "mititelul". Sa-i fie de bine. Daca se supara, inseamna ca nu-i pasa de tine ci doar de necesitatile lui... iar tu nu ai nevoie de un astfel de prieten.
Tylly
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:46
miha52 esti doar o fetita, ce Dumnezeu? la varsta ta, ar trebui sa ai cu totul alte si alte preocupari decat viata sexuala, sunt atatea de facut, nu te grabi ca fata mare la maritat...dar eu te intreb altceva, mama ta ce spune, sau nu ai astfel de discutii cu ea?
aly_raz
Postat pe 27 Septembrie 2010 10:00
iti spun eu ce sa faci, te pui cu burta pe carte si lasi prostiile, bine? nu pot sa cred ce vad, mai da voi chiar vreti sa faceti si copii pana la 18 ani?
blondy_made_to_love
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:28
ce aveti mai cu fata????
Duduie vrei sa-ti arzi pasarica fa-o!!!!...dar in liniste
ameno
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:31

chiar asa, fa-o! si apoi vino la mami cu burta la gura
blondy_made_to_love
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:34
sis are 14 ani ce dreaq cum sa si-o arda asa in vazul lumii
tusi_Oli
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:36
eh..acum cum so nimeri
ps...vaz ca te arde sa rupi crapatura atentie la prelins scos si bagat!!!!Sa nu-mi vi dupa sa scri pe aici ca nu ai stiut...CLAR
ameno
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:37
tusi_Oli
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:38
de ce mai oameni buni?... sa-ti dea la buci pana nu mai poti ca te mananca si pe tine... o daaa... si atunci ai sa-ti plangi de mila fata draga, si o sa spui ca-i cel mai nenorocit, pana la 20 te indragostesti de cate ori? cu fiecare an in plus o sa vii sa faci cate-un topic pentru fiecare iubit... unde dreaq va sta voua mintea la ani astia? la sex unde samburele meu in alta parte
Laura_M
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:39
mama, mama ce le mai tropaie hormonii frate
tusi_Oli
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:43
Mai ma lasi!!!!Are 14 ani !!!OK!!!!
se vede ca doar atat poate!
Auzi fieta cati ani are ???nu tot 14??
Ai vazut-o tu sa vina cu intrebari d'astea tampite???
Doamne iarta-ma nici pe vremea mea cand ma manca si pe mine nu deschideam gura la asa prosteli fara sa ma documentez bine!Si nu aveam atata acces la informatie.
Ii este rusine so intrebe pe ma-sa...duca-se la cabinet de planning! ca nu le spinteca nimeni.E normal sa aibe curiozitatea si e normal sa culeaga informatii dar de la persoane care o indruma spre binele ei!
nu zic ca noi nu o indrumam de bine dar avem un stil mult mai delicat decat la planning
ameno
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:46
in locu ei cautam pe goagal nu mai deschideam un subiect.... bai, e chiar aiurea rau...
am si eu o curiozitate... care e treaba cu 52? de incercari? :D
Laura_M
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:48
mey... da' aspre mai sunteti cu biata fatuca!..:)))))
eu_geminy
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:58
Ce sa caute, mai, la planning? Copila a zis clar ca e prea mica si nu e pregatita, dar e debusolata. Generatia asta este incredibil de precoce! Le-ar incerca pe toate si daca se poate in acelasi timp. Se grabesc sa creasca, sa se maturizeze. Fetele se imbraca si se machiaza ca niste sorcove, baietii isi fac freze si isi trag tzoale de macho... te doare mintea!
Pe undeva aveti si voi dreptate... lipsa comunicarii cu parintii, lipsa educatiei si accesul nelimitat la informatie (din surse mai mult sau mai putin credibile) i-au condus aici.
Copila noastra nu are curajul sa abordeze subiectul cu parintii, e clar, si a intrat aici cu speranta ca va citi cateva sfaturi care s-o ajute. Fiti mai blande cu ea.
Tylly
Postat pe 27 Septembrie 2010 13:59
cell ba nu-s blanda chiar deloc!
eu personal cand am pus prima data piciorul intr-un cabinet de planning aveam vreo 15 sau 16 ani.la fel ca toata lumea ma manca curiozitatea sa stiu si cum ne era acces la informatie ca in ziua de azi si nici mama nu era prea deschisa ca se facea rosie la fata ca o fata mare de zici ca pe noi(4 buc. la numar) ne-a facut cu tatal ceresc atunci am ales varianta merg la cabinet si intreb si eu ca proasta...si culmea nimeni nu ma pus in cui, la zid si nici nu am fost omorata cu pietre in piata mare!
Da! e rau sa nu poti vorbi cu parintii in special cu mama despre lucrurile astea...
ameno
Postat pe 27 Septembrie 2010 14:21
Iote alt copil precoce!

Tylly
Postat pe 27 Septembrie 2010 14:26

ce vreau eu sa spun....nu-i foc sa intrebi ce si cum se mananca secsul asta
E foc sa cresti azi in sec.XXI cu atat informatie la botul calului si sa faci greseli grotesti!
Daca pustii din generatia asta sunt atat de abili incat sa foloseasca internetul de ce nu cauta si informatii la nelamuririle lor cu un interes la fel de mare.
Daca au parinti batuti in cap care inca le mai povesteste scufita rosie si le zice fetelor lor ca raman gravide daca se saruta de ce nu-i duce mintea sa ceara informatie de la persoane abilitate
ameno
Postat pe 27 Septembrie 2010 14:35
ce greu se intelege ca generatiile sunt atat de mult diferite.acesti copii sunt geniali,accepta competitiile si sunt teribilisti.ei nu invata in scoala si nu accepta tot ce am invatat noi,considerand pe buna dreptate ca ne incarcam memoria cu lucruri inutile.studiati-i cand stau de vb cu voi si observati ca ei nu seamana deloc cu cei care erau copii de altadata.sunt mai inteligenti decat eram noi la varsta lor.e adevarat ca fac lucruri neobisnuite noua,dar asa sunt copii indigou.nu observati ca ei invata repede tehnica cu care noi nu eram invatati?dati-le sfaturi dar nu incercati sa le si inoculati.dezvoltarea lor este f rapida.ei inteleg altfel viata.si sunt deschizatorii de alte drumuri.tot ce a fost odata conduita noastra,azi pare invechita,noi suntem babacii,babele si mosii.hodorogii.daca stii insa aceste lucruri,daca le intelegi si stii cum sa le vb ,nu te vor integra in grupul lor,insa vei fii respectat.sunt copii care ne vor schimba si noua destinele.de aceea nu va mirati cala14 ani ei deja fac sex iar noi pe atunci ne jucam inca cu papusile.nu incercati sa-i obligati ,sa radeti de ei,sa-i trimiteti la scoala ,la gramatica si bla bla bla.observati ca,chiar daca inca nu scriu gramatica corect,modul lor de judecata este mai sanatos ca al nostru noi suntem "fraierii",indiferent cat de mult am invatat.dar invatatura de ieri nu are nici o legatura cu cea de azi.este doar pionierat.observati ca voi ca sa invatati IT-ul,faceti scolarizare.ei invata din mers.s-au nascut cu aceasta tehnica,acesta e limbajul lor.cu gramatica sau fara, ei sunt deschizatorii de noi drumuri.ei nu sunt lasi,ei se manifesta.nu va ganditi niciodata ca ei sunt 'drogatii".drogurile au fost folosite inca din vremuri stravechi,dar pe atunci ,oamenii stiau sa le stapaneasca.azi tinerii nostrii sunt stapaniti de ele.insa va venii si vremea ,cat de curand ,cand ei vor intelege ,pana unde pot sa intinda limitele in orice domeniu.
vuvuzela
Postat pe 27 Septembrie 2010 15:18
brava!!!!a inteles tot!
ameno
Postat pe 27 Septembrie 2010 15:22
O fetzita la varsta ta in fiecare zi se indragosteste...dar cine stie de unde sare iepurele...


pff ce sfaturi primesti u aici
blondina_X
Postat pe 28 Septembrie 2010 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce oare majoritatea oamenilor sunt nerecunoscători, 21 De la: ingerasulluptor1 24 Iulie 2016 18:10
Dezamăgire 16 De la: garbo_469601 8 August 2017 22:39
Salut,as vrea sa va spun povestea mea!! 36 De la: Claudiu0295 28 Noiembrie 2016 07:03
trebuie sa ma rup de el dar nu am putere............este insurat......... 396 De la: gabi1981 7 Februarie 2010 13:06
salutare la toata lumea 15 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 12:40
Setari Cookie-uri