Ce parere aveti despre mentalitatea romanului...De a-ti pune gand rau daca ii povestesti ca iti merge bine?

daca ii povesti cuiva ca iti merge bine ,iti pune gand rau sa te doboare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:33
in romania nu poti sa ai incredere in nimeni,,pt ca 90 la suta au aceasta mentalitate.De a-ti pune gand rau,,daca iti merge bine...de parca ar fii frate cu diavoli..ca numai aia fac asa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:35
pai nu le mai povesti ca sa nu mai suferi si sincer da sincer lupty i-mi pare rau ca a trebuit sa suferi atat si ai fost nevoita sa te transformi si sa devii mai rece si sa sufli si in iaurt cum se spune ca sa nu mai suferi
garbo074997
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:38
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-16 18:33:50daca ii povesti cuiva ca iti merge bine ,iti pune gand rau sa te doboare


nebunatecooooo... iar te gandesti cum e sa fii doborata...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:39
Duoamne...Irinuco......ce ti mai pllllaaaace!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:42
mie imi place: formulari scurte, seci, la obiect. mai clar de-atat, nici ca se poate!...
:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:44
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-16 18:33:50daca ii povesti cuiva ca iti merge bine ,iti pune gand rau sa te doboare
este vorba de invidie,draga mea.
perlutza
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:47
bre....nu te cunosc....da io cred ca domnisoara Irinuca ...are doua ginduri mari si late.....acia secsuiaila....si aciia impacarea cu cele sfinte.....adicatelea dinsa e ca si cum ar sta la granita dintre doua lumi.....intelegi si mai scapa cind intr o parte cind in alta!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:49
eu cred ca intr-una din cele doua parti s-a constipat... da'visarea nu-i este interzisa nimanui...:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:53
in cazul in care nu e comportament simulat, cred totusi ca e vorba de un sindrom borderline...:)))
eu_geminy
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:54
eu am incercat sa mi o imaginez pe Irinuca asiiia:::::::sa nu dati!!!!!!!!o maicuta....cu ochelari pste niste ochi caprui....reci...un nas putin coroiat......o gura care in tinerete fusese senzuala...acu de atita rautate are colturile lasate.....cu o mantie neagra.......sa mai zic????
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:59
.......
nuti_vio
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:01
zic repede sa pot sa suflu......si pe dedesubt lenjerie secsi rosie......ciorapi de matase....cu dunga la spate ...licra.....cu banda adeziva......portjartier......dar ce folos????????????????barbatii e porci....femeile proaste....bla bla bla!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:01
eu cred ca nu e deloc asa... pana la proba contrarie.
pe net, fiecare poate "fi" ceea ce doreste...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:02
pup lumea .....fug acasa....
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:03
tati.....n ai fost atent!!!!!!!!am zis ca sia mi o imaginez eu....eu .....un pelican.......
nazirra
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:04
corect, nu vazusem a doua replica a ta... scuze.
eu_geminy
Postat pe 16 Septembrie 2010 21:05
De la: garbo074997, la data 2010-09-16 18:38:29pai nu le mai povesti ca sa nu mai suferi si sincer da sincer lupty i-mi pare rau ca a trebuit sa suferi atat si ai fost nevoita sa te transformi si sa devii mai rece si sa sufli si in iaurt cum se spune ca sa nu mai suferi
Pai da,,a trebuit sa sufar pt ca am intalnit oameni de 2 bani..Si tu chiar ai contribuit la asta..Dar nu mai conteaza ,m-am lamurit cat de rai sunt barbatii romani...Apoi da sunt rece,,cu oamenii care m-au ranit si cu care simt eu ca nu am incredere...Dar nu sunt rece cu toti oamenii la fel.....Asta este,,toata lumea a suferit...Eu am suferit pe nedrept..la fel cum l-ati rastignit pe Iisus...El v-a facut bine,,si voi iati intors rau....De asta nici nu suport oamenii nepocaiti,,Dar mai rai dintre toti au fost preotii,pe care nu ii suport..Pt ca ei zic ca sunt la biserica ca sa salveze oamenii si sa ii spiine moral..Dar ei sunt niste excroci,,care duc doar oamenii in eroare...si le iau doar banii..Asta este,,eu daca nu fac rautati,,nu am stiut cat de rai pot fii oamenii.Dar acum stiu cat de rai sunt,,si sa ma feresc de oamenii rai...Cat eu sun o persoana deschisa de felul meu...Si mereu o sa fiu deschisa..Daca vad ca oamenii sunt prostii...Nu ii mai bag in seama si ii ignor...Pt ca eu nu ma schimb dupa oameni...ca sa se simta ei bine..Ci eu ma schimb dupa mine,ca sa ma simt eu bine..De romani o sa ma feresc,,care simt ca sunt rai..Eu nu sunt rea,,,ci sunt doar severa....Dar asta este viata..Si Iisus a suferit pe nedrept..din partea unor oameni ca voi,rai
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:34
...Cat eu sun o persoana deschisa de felul meu...Si mereu o sa fiu deschisa..Daca vad ca oamenii sunt prostii...Nu ii mai bag in seama si ii ignor...Pt ca eu nu ma schimb dupa oameni...ca sa se simta ei bine..Ci eu ma schimb dupa mine,ca sa ma simt eu bine..De romani o sa ma feresc,,care simt ca sunt rai..Eu nu sunt rea,,,ci sunt doar severa....Dar asta este viata..Si Iisus a suferit pe nedrept..din partea unor oameni ca voi,rai..Si apoi eu sunt rece si ma distantez de el,,atunci cand ma raneste si simt ca nu este sincer..Ma distantez de tot....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:37
irinooo...daca bati toba ca-ti merge bine multi vor sa sara la gatul tau....mai bine taci si faci pentru tine .....si nu stie nici mutul, nici pamantul....
tutankhamon
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:46
De la: tutankhamon, la data 2010-09-16 22:46:06irinooo...daca bati toba ca-ti merge bine multi vor sa sara la gatul tau....mai bine taci si faci pentru tine .....si nu stie nici mutul, nici pamantul....
pai te trag de limba...si apoi eu ma scap..pt ca asa sunt eu sincera,,,deschisa...mama mea mia zis ca eu sunt naiva...eu doar sunt curata la suflet.....asa am fost de mica...numai ca mai faceam si eu greseli si nu ma rugam..la Dumnezeu ca sa imi lumineze mintea....Pa ca eu ziceam ca nu vreau sa profit de El,,si sa ma descurc singura..Dar greseam....De asta nici nu ma lumina Dumnezeu,pt ca eu nu ma rugamm...Cand am inceput sa ma rog,,,am inceput sa gandesc altfel
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:12
he he...si daca tu ma tragi de limba inseamna ca-ti si spun ceea ce doresti tu sa aflii???
tutankhamon
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:15
scopu' e sa ti-o lungeasca bre..,nu sa-i spui ceva..,asta ar mai lipsi..
roby_cado
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:21
pai nu omiti Irinuco sa ne arati cat esti tu de,deschisa....la cate topicuri deschizi bre ai putea tine si tu evidenta doar la unul singur......sau sa le tii minte le scri pe hartie????

uite iti dau un sfat ramai pe un topic,cand te mai inteapa o idee o trantesti acolo pe acelasi topic pe toate si e mai simplu si pentru tine si pentru ochii nostrii....ca si asa de dialogat nu dialoghezi ce farmec au toate astea....traiasca monologul.....


Ps:iti promitem ca nu iti violam intimitatea si nici nu o sa te doboram
anaROBERT
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat va rog tare mult! 4 De la: Bea_ 2 Septembrie 2009 13:32
medic naturist 2 De la: AMETYST 20 August 2009 18:31
Daca 17 De la: Luna_in_capricorn 2 Octombrie 2010 11:36
viata lunga la femei 40 De la: eu_geminy 25 Noiembrie 2010 23:19
SUFLETUL PERECHEEXISTA? CREDETI IN ACEASTA IDEE? CE INTELEGETI PRIN "SUFLET PERECHE"? EXISTA NUMAI UNUL? 178 De la: elodia 10 Aprilie 2011 18:24
Setari Cookie-uri