Incompatibilitate copil -educatoare

Buna1
Fetita mea are 3,5 ani si de anul acesta merge la gradinita. Anul trecut a fost la cresa.
Ghinionul nostru, daca il pot numi asa, este ca are o educatoare mai in varsta, foarte autoritara, care nu stie sa se impuna in fata copiilor decat ridicand tonul la ei si care nu accepta ca un copil sa ii riposteze. Mentionez ca fetita mea cunoaste toate literele de tipar( atat cele mari , cat si cele mici, stie culolrile, cifrele, zilele saptamanii, anotimpurile, lunile anului), iar educatoarea ne-a reprosat ca am gresit invatand-o atatea lucruri.
Copilul plange si nu vrea sa mai mearga la gradi can este aceasta educatoare, care vrea ca acest copil sa faca numai ce vrea ea si sa spuna numai ce-i place ei sa auda. Problema "doamnei " a fost aceea ca nu a colorat bine , depasind liniile, dar fetitei mele nu ii place sa coloreze, ea prefera sa faca puzzle, sa i se citeasca.
Nu stiu cum sa procedam. De cate ori mergem sa luam copilul de la gradinita nu stim ce vom mai auzi, ce ne va reprosa educatoarea. Nu vrem sa facem scandal ca sa nu se rasfranga totul asupra cpilului. Va rog din suflet, dati-mi un sfat ! Ce sa fac
STANESCU_R
Postat pe 16 Septembrie 2010 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce fac copiii n vacana de iarn? 1 De la: garbo183165 19 Ianuarie 2011 11:20
Divort 1 De la: vladina 26 August 2011 07:50
caut doamna cu capul pe umeri 10 De la: dor72 18 Martie 2011 21:21
Am ramas gravida? 69 De la: eu_geminy 12 Martie 2011 01:27
STRIGATUL DISPERAT AL UNEI MAME 2 De la: dor72_ 6 Decembrie 2011 16:06
Setari Cookie-uri