O sansa pentru cele care isi doresc un copil-Infertilitate

Am mers la diversi medici chiar si in Italia la mama mea,m-am dus la cei mai cei, si nimic. solutia am gasit-o tot la noi in Romania. Problemele cuplului nostru privind fertilitatea amandoura erau dupa cum spuneau ei:
la barbati ar putea fi Oligospermie - numar scazut de spermatozoizi, d - lipsa spermatozoizilor in sperma ejaculate, Aspermie - lipsa ejacularii iar la femei Lipsa ciclului menstrual, Ciclu menstrual neregulat, Ovare polichistice de accea eu am luat fertile focus iar pentru sotul meu i s-au recomnandat Proxeed plus, care sunt extrem de bune. eu am ramas insarcinata si sunt in a 6 luna.O sa va tin la curent cand il vad in bratele mele:D daca aveti problemele pe care le-am intampinat si eu pot sa va ajut fiindca stiu cat de mult m-am chinuit sa raman insarcinata stefy21stefy@yahoo.com
garbo_stefy
Postat pe 10 Septembrie 2010 12:23
Buna! Pentru cele care au probleme cu fertilitatea: Am aflat ca pe 12 decembrie, la ora 19.00 Dr. Ruxandra Dumitrescu de la clinica Fertilia va sustine un seminar despre infertilitate. Evenimentul se desfasoara la Coffee Grind Bucuresti. Eu chiar sunt interesata de acest subiect. De mai bine de 2 ani incerc sa raman gravida si nu reusesc. Cred ca va fi foarte interesant. Va invit si pe voi!!
garbo_9953
Postat pe 7 Decembrie 2012 12:57
Buna ziua.Un produs natural care sustine fertilitatea sunt capsulele Ginseng si branca ursului care se pot administra in cure de 2-3 luni.Se pot asocia si cu alte produse naturale sau medicamente.Pe langa acest efect remediul este un tonic general, energizant, contribuie la ameliorarea stărilor de slăbiciune şi oboseală persistentă, susţine adaptarea organismului la stres (adaptogen), creşte rezistenţa la efort fizic şi psihic, neurotonic, stimulent cerebral, îmbunătăţeşte memoria şi capacitatea de concentrare, antioxidant, tonic sexual, contribuie la creşterea performanţei sexuale, menţine apariţia normală a menstruaţiei fiind util si în disconfortul apărut în perioada de premenopauza.Multa sanatate!
Medic_Fares
Postat pe 30 Noiembrie 2015 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O sansa pentru cele care isi doresc un copil-Infertilitate 4 De la: garbo_stefy 18 Decembrie 2017 16:00
Inseminare intrauterina Gynatal 1 De la: Irina_Oli_1 26 Martie 2016 09:04
inseminarea vitro 6 De la: garbo_499344 25 Aprilie 2019 13:36
ma simt la capatul puterilor,mi-e teama de o cadere nervoasa 12 De la: eladaela 8 Octombrie 2009 18:44
As vrea sa stiu de unde se poate comanda medicamentul ,,Transfer Factor Plus" 2 De la: cricat 21 Martie 2011 19:02
Setari Cookie-uri