Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra

tuth
adanci, adanci
tusi_Oli
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:58
De la: tusi_Oli, la data 2010-09-12 20:34:48citez:
1." Un barbat adevarat NU merge la prostituate. Merg la prostituate masculii-a citi fiintele "umane" de sex masculin. Merg la prostituate barbatii cu probleme sexuale, afective"...

ce intelegi tu printr-un barbat adevarat?
si de ce crezi ca un barbat adevarat nu merge la prostituate?
dar unde merge un barbat adevarat?


Un barbat adevarat iubeste si face dragoste!
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:02
si daca e unu' "care n-a avut noroc"????:O inseamna ca nu e "adevarat"? :P
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:06
De la: Ciresica, la data 2010-09-12 20:42:38Chestia asta cu "femeia obiect sexual" e doar de perceptie. Daca asa iti este setata mintea, poti sa te simti obiect sexual chiar si fata de sotul tau pentru faptul ca tu nu ai chef si el are si o faci doar asa, din datorie de familist.
Deci, PRO legalizare.

Si Luna draga mea, tu nu-ti dai seama cite neveste ar fii fericite sa fie asa . Ele stiu oricum ca barbatii (sustinatorii financiari ai familiei (vezi ca vorbesc despre o anume categorie de familii )) au amante si de ce sa nu prefere ca barbatii lor sa mearga la un stabiliment (fara implicare emotionala si cu siguranta sanitara) decit sa-si faca o amanta/iubita care le cheltuie nu numai banii ci si sentimentele si timpul.
Cu o dama de companie (pentru ca asta este termenul elegant al unei prostituate) sotul petrece o ora si vine acasa fericit si linistit, cu amanta petrece un weekend si vine acasa suparat si isi bate nevasta.

Si in continuare zic ca stabilimentele aste ar trebui sa fie nu numai cu dame pentru barbati ci si cu barbati pentru femei. Femeiea de afacere, carierista care nu are timp de viata personala dar are nevoi trebuie sa aiba si ea un loc sigur si placut unde sa se simta bine, nu?????



Ciresel, ma dau batuta! PRO! Sa ne simtim cu totii bine! Aveti dreptate voi...
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:07
sa ne simtEm, sa ne simtEm...:)))))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:09
hai sa o luam pe aia dreapta cati soti nu au fantezii sexuale ?
multi.
cate sotii indeplinesc aceste fantezii sexuale?
putine.
cati soti nu isi doresc in pat tot felul de pozitii, sau doresc sa le fie spuse cuvinte fara perdea?
majoritatea
si cate sotii fac aceste lucruri ?
putine
deci in concluzie nu ar fi mai bine dac s-ar legaliza prostitutia odat pt totdeauna eu oricum sunt PRO legalizare
tusi_Oli
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:09
eu as propune sa vedem acuma si definitia fumeii adevarate. ca pe cea a barbatului adevarat, am aflat-o...:P
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:11
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:06:31si daca e unu' "care n-a avut noroc"????:O inseamna ca nu e "adevarat"? :P


Cel care nu a avut noroc sa-si caute norocul! Sa aiba curajul cautarii, al schimbarii, al devenirii el insusi- intreg, implinit.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:11
Luna... textu' suna atat de frumos!!!... numai ca in practica nu e chiar asa...:)
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:12
citez:
"Un barbat adevarat iubeste si face dragoste!"
aaaaaaaaaa si cel care nu este adevarat face sex?
bun raspuns atunci cei care fac dragoste si sex cum sunt
tusi_Oli
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:13
cireaso...bata-te sa te bata....norocul.....acuma vazui......eu sunt pro si pentru stabilimente cu berbati......pe alese.....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:13
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:11:07eu as propune sa vedem acuma si definitia fumeii adevarate. ca pe cea a barbatului adevarat, am aflat-o...:P


Femeia adevarata e cea care-si cauta barbatul. Cu orice pret.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:14
Probabil ca barbatii adevarati sunt un soi de automate care se indragostesc, iubesc si fac dragoste atunci cand au curajul sa-si apese un bOton avut in dotare... :D
:)))

PS: si daca nu-l au?!...
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:16
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-12 21:14:02
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:11:07eu as propune sa vedem acuma si definitia fumeii adevarate. ca pe cea a barbatului adevarat, am aflat-o...:P


Femeia adevarata e cea care-si cauta barbatul. Cu orice pret.


e o definitie seaca. sunt atatea femei care cauta barbati. chiar si la colt de strada (si ii accepta chiar la preturi diverse:P):D
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:17
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:17:00
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-12 21:14:02
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:11:07eu as propune sa vedem acuma si definitia fumeii adevarate. ca pe cea a barbatului adevarat, am aflat-o...:P


Femeia adevarata e cea care-si cauta barbatul. Cu orice pret.


e o definitie seaca. sunt atatea femei care cauta barbati. chiar si la colt de strada:D



si n u ajungem de unde am plecat
legalizarea
tusi_Oli
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:17
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:12:43Luna... textu' suna atat de frumos!!!... numai ca in practica nu e chiar asa...:)


Geminy, eu am o singura calitate: pun in practica textul. E sensul vietii mele si mi-am promis ca imi voi gasi barbatul.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:19
Tuty, la casa aia de baieti eu vreau sa fiu SHEFA!!!!!! Si tie iti dau discount ca te cunosc.
Ciresica
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:21
Eu iti urez succes!... dar si barbatii au dreptul sa-si caute femeia, iar daca nu o gasesc, nu inseamna ca nu ar fi adevarati... compris?!:P
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:21
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:17:00
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-12 21:14:02
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:11:07eu as propune sa vedem acuma si definitia fumeii adevarate. ca pe cea a barbatului adevarat, am aflat-o...:P


Femeia adevarata e cea care-si cauta barbatul. Cu orice pret.


e o definitie seaca. sunt atatea femei care cauta barbati. chiar si la colt de strada (si ii accepta chiar la preturi diverse:P):D


Nu femeia ce cauta BARBATI ci aceea care-si cauta BARBATUL. Una bella differenza.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:22

hai sa nu divagam, nu ma refeream la sex in grup:D

bun, si daca nu-l nimereste pe cel pe care credea ca l-a gasit... are voie sa-l caute pe altul?... sau ramane "neadevarata"?...:P
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:25
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:21:29Eu iti urez succes!... dar si barbatii au dreptul sa-si caute femeia, iar daca nu o gasesc, nu inseamna ca nu ar fi adevarati... compris?!:P


Toti oamenii de pe pamant au acest drept, sa-si caute ...jumatatea...,gasirea acesteia da sens vietii. Poti fi adevarat dar neimplinit. Cauta si vei gasi, cere si ti se va da, bate si se va deschide...Si gandeste ca daca langa tine e un gol, o lipsa, si langa Ea e acelasi gol, aceeasi lipsa...
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:27
bun... daca tot ma tii in citate care iti convin, iti voi da si eu unul:

"Iubirea este pretextul prin care natura isi vede de treburile ei."

A spus-o Montaigne...
nu ca as fi neaparat de acord cu el...

:))
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:29
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:29:21bun... daca tot ma tii in citate care iti convin, iti voi da si eu unul:

"Iubirea este pretextul prin care natura isi vede de treburile ei."

A spus-o Montaigne...
nu ca as fi neaparat de acord cu el...

:))


Nu-s de acord. Natura e natura, omul e om, iubirea e iubire.
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:33
cireaso...stiam eu ca pot conta pe tine.....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:33
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-12 21:14:02
De la: eu_geminy, la data 2010-09-12 21:11:07eu as propune sa vedem acuma si definitia fumeii adevarate. ca pe cea a barbatului adevarat, am aflat-o...:P


Femeia adevarata e cea care-si cauta barbatul. Cu orice pret.



bag seama ca esti inca in cautari.......cu orice pret! ai dreaq berbati mitocani...care este.....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:36
euu, nici io n-as vrea sa fiu de acrod cu el, decat ca, ne place sau nu, cam are dreptate!
nu detaliez
zambila
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:36
De la: Ciresica, la data 2010-09-12 21:21:20Tuty, la casa aia de baieti eu vreau sa fiu SHEFA!!!!!! Si tie iti dau discount ca te cunosc.


daca ciresica ii sefa pe mine ma lasi sa-i aleg adica sa ii chem la interviu?
plzzzzzzzzzzzzzzzzz
tusi_Oli
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:38
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-12 21:02:38

Un barbat adevarat iubeste si face dragoste!


un barbat adevarat intai respecta si cinsteste cu ganduri frumoase femeia, apoi se indragosteste de ea, mai tarziu o iubeste si face dragoste cu ea....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:41
tutan

m-ai bagat in ceatza...
iasomia
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:43
Luna... eu sunt convins ca esti o fiinta deosebita, in sufletul tau... numai ca nu se prea potriveste ceea ce spui.

Cu totii citim povesti frumoase, ne ardem rau de tot, si tot nu ne invatzam minte.

De aici si pana la a eticheta barbatii ca fiind adevarati sau nu, fiindca merg (unii dintre ei) si la femei care practica sexul pe bani, ori la amante, e o cale ca de la cer la pamant.

Observ ca esti cu mult mai maleabila cu femeile, dai o definitie extrem de generala a femeilor "adevarate", periculos de generalizanta, as spune. adica, cum s-ar spune, o cam dai dupa ciresh (ori de gard:P) cand e vorba de celalalt sex;

Eu zic ca ar fi cu mult mai elegant pentru o Doamna sa renunti la acest gen de etichetari, fiindca nu asta e criteriul dupa care un om - fie el barbat sau femeie - este adevarat sau nu. Acela dupa modul in care isi cauta partenerii de amor.

Nimeni nu ne da dreptul sa judecam o persoana dupa viatza intima pe care si-o alege, indiferent in ce texte poleite o invelim, precum marmota...

E un soi de discriminare absolut insultatoare, iar eu sunt impotriva oricarui tip de discriminare.

Si ma gandesc chiar sa nu mai raspund acestui gen de afirmatii, fiindca simt ca e o pierdere de vreme.

Te rog sa nu te superi.
eu_geminy
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O poveste cu sad-end 39 De la: betty37 1 Martie 2011 19:56
Poate un barbat iubi doua femei in acelasi timp????? 1217 De la: quasaria 27 Noiembrie 2010 20:16
Stiati ca infidelitatea poate afecta serios dantura? 25 De la: Sassette 21 Noiembrie 2013 23:47
buna. am si eu o problema dk ma poate ajuta cineva 51 De la: nelly05 27 Februarie 2010 14:37
vreau doar parerile voastre 590 De la: alinasibel 2 Noiembrie 2010 22:56
Setari Cookie-uri