Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra

De la: jeanette40, la data 2010-09-08 15:20:59 si eu ...............de mult am zis asta......


ce zici ne asociem?
tusi_Oli
Postat pe 8 Septembrie 2010 15:25
ar fi o treaba............
jeanette40
Postat pe 8 Septembrie 2010 15:30
Pai, toate merg brici in tara asta, treaba cu prostitutia ramasese nerezolvata.
Cred ca daca se legalizeaza, SIGUR vom iesi din criza; ba poate cine stie, o sa o ia economia la fuga.... parca le si vad pe stimabilele" doamne" cum fac coada sa-si plateasca impozitele.
Oare se vor face si cursuri de calificare? Eu zic sa se introduca ca materie in scoli, ce ziceti? Dar, ma intreb cum vor fi controlate daca lucreaza cinstit si nu vor incerca sa fraudeze statul? vor fi controlate de cei de la garda financiara sau de politai sub acoperire? Saracele,,,ce greu este sa ai propria afacere!
Parca le si vad eliberand bon fiscal dupa fiecare client. Dar daca vor avea clienti parlamentari, se va numi ca fac afaceri cu statul ???
Dar eu propun : femei, haideti toate sa ne recalificam !
yyyvv
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:06
Ciao, vuvu! Ce mai faci?

Tylly
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:09
Si eu pe aici,,,
yyyvv
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:17
PRO ! Sa vezi cum va sfarai economia..si investitorii vor veni si vor construi fabrici de prezervative si vom deveni mai tari ca olanda......si vom avea cele mai tari vitrine. ....ca acelea cu haine pe criza asta oricum se prafuiesc degeaba!
marea77
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:42
CONTRA!!!!!! Avem (destule)destui ! si unde mai pui ca-s platiti din banii nostri .
yyyvv
Postat pe 8 Septembrie 2010 17:54
PRO, PRO, PRO!!!!!!

Ciresica
Postat pe 8 Septembrie 2010 19:26
salutare fetele
vad ca sunt pareri si pareri unele pro altele contra
"Cine le va controla?" este o intrebare incerc sa va dau un raspuns asa cum vad eu aceasta problema.
Fiecare stabiliment in momentul in care va avea autorizatie de functionare va avea si un contract cu o clinica medicala unde fetele care vor activa isi vor face lunar controale medicale in speta ginecologice si dermato/venerologice, dar sa nu uitam ca se vor folosi prezervative si se va lucra in conditii de igiena
tusi_Oli
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:41
Lasa mai, macar daca tot o fac sa plateasca si ceva la buget. Ia de aici si da in alta parte. Macar atat castig sa fie.
Doara
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:51
legala sau nu, exista si nu va fi oprita niciodata
nelly05
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:55
daca in tari civilizate ...ex perecum austria este legalizata de ce nu luam si noi un exemplu pozitiv,in plus ea se va practica oricum de acm inainte si de ce nu se pot castiga individual cat si la buget??????
raspuns, categoric DA!!!!
ANNITTA10
Postat pe 8 Septembrie 2010 22:55
daca in tari civilizate ...ex perecum austria este legalizata de ce nu luam si noi un exemplu pozitiv,in plus ea se va practica oricum de acm inainte si de ce nu se pot castiga individual cat si la buget??????
raspuns, categoric DA!!!!
ANNITTA10
Postat pe 8 Septembrie 2010 22:55
si e buna si propunerea aia ca fetitzele sa se cheme "animatoare ecologiste", in nomenclatorul de profesii...:P

:))
eu_geminy
Postat pe 8 Septembrie 2010 22:57
io sunt pentru...barbatii oricum se duc la ....una mica, si aici nu ma refer la o spirtoasa.....asa ca.....decat sa le umple pe bietele femei de acasa de cine stie ce lighioane si miscatori, mai bine o fac in cadru organizat...ioi ce limbaj am...ve vede ca ma uit pe hbo la un film cu comunisti.....
tutankhamon
Postat pe 8 Septembrie 2010 23:29
no hai ca-mi place... in cadru organizat...:)))))))))):PPPP
eu_geminy
Postat pe 8 Septembrie 2010 23:48
e ok si pe strazi ,dar doar in anumite locuri ca si statiile de microbuz?
poate atunci o sa se mai elibereze parcarile
ANNITTA10
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:36
De la: nelly05, la data 2010-09-08 20:55:43legala sau nu, exista si nu va fi oprita niciodata

Aveti dreptate, exista si va exista dar acesta nu este un motiv suficient pt. ca ea, sa fie legalizata. Daca o luam asa, si incestul exista, fie ca ne place fie ca nu, si hotia exista, nu mai zic de pedofilie; toate trebuiesc legalizate doar pentru ca exista? Or fi tari dezoltate unde acest lucru este legalizat, dar va reamintesc ca noi suntem la coada listei, in ce priverste dezvoltarea. De aceea sunt total CONTRA, nu aceasta este prioritatea tarii, o fi o prioritate pentru pesti sau pentru mafioti sau,,,, cine stie? o fi pentru prigonius care in loc sa se tina de ce a promis in campanie poate vrea sa-si largeasca aria afacerilor (probabil vrea sa-i dea de lucru lui prigonela si sa o puna sefa de stabiliment ), dar pentru restul tarii, altele sunt problemele care trebuiesc rezolvate.
yyyvv
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:44
yyvv lucrurile nu trebuie sa fie privite in ansamblu,toate presupun acelasi lucru dar subiectii sunt diferiti si de la premiza asta ar trebui sa fie gandita problema in speta
ANNITTA10
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:49
Sincer, eu una zic un Nu hotarat. Cred in primul rand, ca aceasta problema ne-a fost servita pe tava, la fel ca si aceste arestari facute cu tam tamm, ca sa ni se distraga atentia de la adevaratele probleme ale tarii. Eu am o fata care anul acesta a intrat la facultate, si ma intreb cu groaza, ce viitor are in tara asta cand o va termina ? Cred ca nici unul...
pe de alta parte, chiar mi se pare jignitor, asta vor guvernantii nostri pentru noi? Din granarul Europei, ajungem WC-ul Europei? cum am mai zis, sunt convinsa ca de fapt nu se urmareste decat legalizarea traficului de carne vie si astfel imbogatirea mafiotilor, iar cand ne vom trezi, va fi tarziu.
Dar daca stau bine si ma gandesc la rezultatul tuturor privatizarilor facute ,,,,,,abia acum pricep..... ei vor sa o distruga de tot
Da! !!!!asta e! ganditi-va ! tot ce au privatizat, au distrus deci, in curand nu vom mai avea curve
yyyvv
Postat pe 9 Septembrie 2010 22:58
uffff... si iata cum se inchide cercul (pentru cei dusi cu cercul), si ajungem din nou la problema poluarii, a incalzirii globale si a (d)efectului de sera...

sau cum scrijelea un "frate balestinian" pe o banca din amfiteatru odinioara,

"NU POMPEI CU NEUTRONI!..."
(invatase si el temeinic scrierea si bronuntia literei P)

:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:03
De la: Celleste_, la data 2010-09-08 17:09:20Ciao, vuvu! Ce mai faci?


Celle, ce parere ai, nu te bate gandul de o recalificare? ma gandesc sa ne grabim daca ne hotaram, ca daca se ocupa toate posturile. Apropo, oare se da proba la angajare???????
yyyvv
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:05
ge...POMPEI??????....
tutankhamon
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:07
da mey, POMPA cu neutroni...
e simplu, ceva similar pompei cu orgasme - :D
intreab-o pe floris, ca ea le ofera cu siringa, in vena...
=))
eu_geminy
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:09
ge...sa vezi unde-mi merge mie gandul...io ma gandeam la orasul italian Pompei..... ...stiu...sunt blondaaaa.....
tutankhamon
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:16
De la: tutankhamon, la data 2010-09-09 23:16:58ge...sa vezi unde-mi merge mie gandul...io ma gandeam la orasul italian Pompei..... ...stiu...sunt blondaaaa.....


oooo, cum poti sa spui asa??? inseamna ca ai cultura generala!!!
:))))
eu_geminy
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:18
hmmm... m-am gandit eu ca esti blonda, dupa culoarea mastii lui tutankhamon, desi e intr-o lumina cam incerta...:))))

PS: ei blonda... asta nu-i rau deloc!...blondele-s mai... remarcabile intr-un grup, de exemplu! asa spun sociologii.:P:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:21
ge, da mai...m-ai prins, sunt blonda la origine.....si sunt mandra....si da...ma gandeam cum naibii a facut ala legatura intre un oras disparut si neutroni...ca amaratii aia din Pompei sunt oale si ulcele de mult de tot......


p.s. si nu...nu e blondul ala spalacit.....e o culoare naturala frumoasa pe care multe se chinuie sa o obtina din vopsele.....
tutankhamon
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:27
tuth, felicitari... io n-am prejudecati, si chiar nu cred balivernele si bancurile discriminatorii referitoare la IQ-ul redus al persoanelor blonde. daca ar fi fost asa, medicina, psihologia, sociologia le treceau demult in statistici...:))
eu_geminy
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:30
ge....multumesc....dar mi-a placut sa cunosc si sa am cultura generala.....macar atata....
tutankhamon
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un suflet zbuciumat! 18 De la: zefir 22 August 2010 23:21
parerea voastra conteaza 6 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:44
Cum e cu pauza in relatie????? 65 De la: Alins80 30 Martie 2012 21:23
Ceva sfaturi daca se poate. 8 De la: garbo_9967 29 Decembrie 2012 11:24
CE FACI CAND ESTI CASATORITA SI .... 30 De la: floare_cu_colti 17 Noiembrie 2010 12:32
Setari Cookie-uri