CUM SA-L REGASESC?!

Povestea mea incepe cam asa: aaveam 23 ani el avea 21 ne-am intalnit la facultatea si ne-am indragostit as spune la prima vedere as spune ca inainte de a-l cunoaste l-am visat .Povestea noastra FRUMOASA de dragoste a durat 2 ani dupa care el m-a cerut in casatorie aproape ca urma sa n-e casatorim dar s-a impotrivit mama lui ...cu toate acestea am continuat sa ne vedem si dorea iubitul meu in continuare sa ne casatorim dar eu i-am spus ca daca mama lui nu m-a vrut va dori sa ne desparta toata viata si ne-am despartit plangand amandoi la inceput ne mai vedeam din cand in cand iar apoi am terminat facultatea el a terminat cu un an in urma mea de atunci l-am mai vazut intamplator de 2,3 ori dar nu am vorbit cu el nimic
eu m-am casatorit la indemnul parintilor ....casnicia mea cu acesta ...pe care nu il iubesc si nu il pot iubi .... acum trebuie sa inceteze.
In primii 3 ani dupa ce m-am casatorit cineva suna la telefon in jurul orei 20 in fiecare seara dar nu zicea nimic si nu aveam sa stiu cine este la telefon.....
apoi tarziu am aflat ca dupa 6 ani nu se casatorise inca si ca m-a cautase pe mine dar dupa ce m-a casatorisem
De atunci tot il visez l-am cautat am incercat si la evidenta populatiei iar acasa la el (e dintr-un sat )am fost o data tarziu dupa 20 ani dar am dat tot de maica-sa care bineinteles nu mi-a spus unde se afla iubitul meu.
Acum sunt foarte bolnava SI CAND VIATA MEA SE APROPIE DE SF. AS DORI MACAR SA IL MAI VAD O DATA
Ma poate ajuta cineva cum sa il gasesc?
Daca nu voi reusi sa il regasesc viata mea nu mai are nici un sens e ca pamantul fara soare, numai nor si ploaie...
garbo072285
Postat pe 28 August 2010 18:09
Cauta-l pe google, vorbesc serios. Nume, prenume...Eu asa am gasit pe cineva...
Sau pe facebook...Poate e inscris in vreun forum.
Luna_in_capricorn
Postat pe 28 August 2010 18:58
cam telenovelistic. sau divortezi, sau viata se apropie de sfarsit... ca n-am inteles. Si nici chestia cu anii: trei ani, sase ani? De unde stii ca el era la telefon? Ai vorbit cu el? Daca n-ai vorbit, de unde stii ca era el? Si, daca ai vorbit, nu ti-a spus unde e?
quasaria
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:30
nu am vorbit cu el dar s-a intamplat ca exact in jurul orei 20 cand el m-a suna sa trec prin dreptul postei si atunci mi-am dat seama ca el era si mai tarziu mi-au spus doua vecine ca m-a cautat in acea perioada......
Am aflat de curand ca a plecat in America!!
garbo072285
Postat pe 3 Septembrie 2010 11:44
Daca se numeste ADRIAN Popescu e un nume comun si deci foarte multe persoane il poarta!
SI ATUNCI??
garbo072285
Postat pe 3 Septembrie 2010 11:46
gandestete daca intradevar vrei sa il revezi si cautaaaal
garbo074997
Postat pe 3 Septembrie 2010 11:51
Eu zic asa:
Iti deschizi o baza de date. Ceva gen SPCLEP (fosta evidenta populatiei) sau gen FBI. (Asta e mai buna )
Atentie insa, baza asta sa ti-o deschizi noaptea (SPCLEP) sau ziua (FBI). Si, mai ales, ai grija sa nu te prinda, angajeaza-ti mai bine un hacker serios pentru asta. Dupa ce le-ai deschis, da-i un search dupa nume, prenume si eventual domiciliul, ca sa fie filtrarea datelor mai cu directie. Hai, spor la hakereala

PS: E mai greu un pic, da' ce nu face oama ca sa-si gaseasca fericirea?
Thor_again
Postat pe 3 Septembrie 2010 12:18


dupa 20 de ani?? si vrei sa te credem?
zambila
Postat pe 3 Septembrie 2010 12:23
De la: zambila, la data 2010-09-03 12:23:34

dupa 20 de ani?? si vrei sa te credem?


alexandre dumas dupa 20 ani continuare de la cei trei muschetari
tusi_Oli
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:30
Sau poate a vazut filmul "Letters to Juliet". Are cam acelasi subiect
Rha
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:41
da multumesc dar nu ma pricep sa fac asta ,da rdaca doresti sa ma ajuti si sa cauti pt mine iti spun toate datele
garbo072285
Postat pe 3 Septembrie 2010 17:36
am incercat sa il caut si pana acum dar femeie fiind e mai greu( e dinttr-un sat greu accesibil ,rupt de lume as spune )am fost si la evidenta populatiei dar mi s-a spus ca trebuie sa fac cerere si sa il instiinteze pe el ca e de acord sa mi se dea adresa lui si apoi ma aflau toti din familia mea fiindca venea ofiterul de politie acasa la mine sa ma instiinteze
Am fost si la el acasa dar tot timpul m-am lovit ca de o stanca de mama lui care nu a stat de vorba cu mine si de altfel ea nu a fost de acord cu casatoria noastra
garbo072285
Postat pe 3 Septembrie 2010 17:51
De la: Rha, la data 2010-09-03 13:41:35Sau poate a vazut filmul "Letters to Juliet". Are cam acelasi subiect

NU am vazut filmul "Letters to Juliet" e prima data cand aud de el
Si de ce nu credeti ma rog??!! iubirea adevarata nu moare niciodata asa sa stiti!! am deschis acest topic desi am stat mult pe ganduri daca sa il deschid sau nu stiam ca se posteaza multe vorbe rautacioase pe aici dar speram ca poate am sa gasesc un suflet de bine care sa ma ajute si pe mine fara tote rautatile si sarcasmele ,caci de astea sunt satula ...de rautati ,de vorbe urate...
Multumesc celor care mi-au raspuns!
Si daca il voi gasi va voi anunta ca sa stiti ca iubirea nu moare niciodata daca e adevarata si fara iubire nu e nimic !
IUBITI-VA MULT DRAGII MEI!!
garbo072285
Postat pe 3 Septembrie 2010 18:13
Inteleg ca tanjesti dupa vechea ta iubire.....insa, daca a fost o iubire chiar atat de mare, de ce ai renuntat atat de usor la el?
Si daca il vei gasi ce crezi ca se va intampla? Ca veti relua relatia si totul va fi numai lapte si miere? Oamenii se schimba....mai bine ramai cu amintiri placute decat cu reprosuri din partea lui. Te-a cautat cat te-a cautat, s-a resemnat si probabil a dechis un nou capitol in viata sa.
Tu trebuie sa continui pe drumul pe care singura l-ai ales acum 20 de ani. Si nu sunt rautacioasa cand spun asta, doar realista.
Rha
Postat pe 3 Septembrie 2010 19:31
nu sper nimic draga numai as dori sa il vad ,sa stiu daca este fericit !
garbo072285
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:21
De la: garbo072285, la data 2010-09-04 19:21:38nu sper nimic draga numai as dori sa il vad ,sa stiu daca este fericit !


TRAGE O DUSCA SI VISEZI CE VREI[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/2650/2650021qecboxziwt.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 5 Septembrie 2010 20:26
De la: garbo072285, la data 2010-09-04 19:21:38nu sper nimic draga numai as dori sa il vad ,sa stiu daca este fericit !



Talk to the hand!
Rha
Postat pe 6 Septembrie 2010 02:33
uneori timpul schimba lucrurile...dar schimba si oamenii...esti pregatita oare sa cunosti o alta persoana in locul celui pe care l-ai cunoscut in urma cu 20 de ani?!
delia_diana
Postat pe 6 Septembrie 2010 21:31
M-ai facut sa plang...de ce sa fie viata ta pe sfarsite?Spera,nu pierde niciodata speranta.
Cauta-l pe skype,dar daca tot e din sat,poate stie vreun prieten din sat...sau coleg fost de faculatate.M-a emotionat foarte mult iubirea voastra,pacat ca nu v-ati casatorit...apropo de ascultat parintii dupa o varsta..e catastrofal!!
daniilia
Postat pe 7 Septembrie 2010 18:35
De la: daniilia, la data 2010-09-07 18:35:42 M-ai facut sa plang...de ce sa fie viata ta pe sfarsite?Spera,nu pierde niciodata speranta.
Cauta-l pe skype,dar daca tot e din sat,poate stie vreun prieten din sat...sau coleg fost de faculatate.M-a emotionat foarte mult iubirea voastra,pacat ca nu v-ati casatorit...apropo de ascultat parintii dupa o varsta..e catastrofal!!


Eu am intrat pe facebook si am intrebat toate persoanele care se numesc ca el, cativa mi-au raspuns ca nu sunt ei...Pe skype nu sunt inregistrata, ai putea cauta tu? Si eu i-am dat ideea cu un prieten, un fost coleg...
Ufff...Sper sa-l gasim!
Luna_in_capricorn
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:14
sunt inregistrata pe skaipe dar nu stiu sa il caut cum sa procedez??
garbo072285
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:33
in skype, dai click pe prieteni, apoi adauga prieteni, si acolo tastezi numele sau adresa lui de e-mail.
eu_geminy
Postat pe 7 Septembrie 2010 21:36
mersi, am sa incerc dar slabe sperante am datorita numelui
garbo072285
Postat pe 8 Septembrie 2010 15:26
L-AI GASIT???? DACA NU DA-MI SI MIE UN MESAJ CU TOATE DATELE SA INCERC SI EU SA-L GASESC....
biank_85
Postat pe 13 Septembrie 2010 19:08
M-A EMOTIONAT POVESTEA TA CARE SEAMANA IZBITOR DE MULT CU A MEA CU DIFERENT A CA EL M-A PARASIT IN URMA CU 20 DE ANI ! DRAGA MEA NECUNOSCUTA, STIU CAT SUFERI PTR CA AM FOST IN SITUATIA TA INSA EU L-AM REGASIT CHIAR DUPA 20 DE ANI SI SINCERA SA FIU AM CREZUT CA AM REGASIT SI OMUL DRAG MIE PTR CARE AS FI FOST IN STARE SA MOR! DIN PACATE AM STAT UN SINGUR AN IMPREUNA DIN IUNIE 2009 PANA IN AUGUST 2010 INSA LA NICI 3 LUNI DUPA CE NE AM MUTAT IMPREUNA AM VAZUT CU MARE TRISTETE CA NU MAI ERA ACEL OM PE CARE -L IUBISEM SI VISASEM IN TOTI ANII ,EXACT ASA CUM FACI TU ACUMA! A DEVENIT IN TIMP UN ALT OM,UN ALT CARACTER, UN PREFACUT ,ALCOOLIC SI PE DEASUPRA SI FOARTE RAUTACIOS! NU MAI ERA PRINTUL MEU DE ODINOARA...ERA DE NERECUNOSCUT ,,,II MAI RAMASERA DOAR OCHII AIA FRUMOSI PRECUM SMARALDUL! IN EL ZACEA ACUM UN DEMON CARE IL URATISE ATAT DE MULT INCAT IMI PAREA UN STRAIN ! UN AN MI-A FOST DAT SA TRAIM IMPREUNA SI SA L URASC MAI MULT DECAT L-AM IUBIT...!!! EU ITI DAU UN SFAT ,,,TU FACI CUM VREI ,NU MAI CAUTA IN TRECUT ,NU VEI GASII NIMIC BUN ,TI O SPUN DIN EXPERIENTA MEA PROPRIE NU DIN AUZITE! ,,,MERGI INAINTE FARA SA TE UITI INAPOI ...NU TI IMAGINA CA VA FI CEL DE ACUM 20 DE ANI ,IAR REPSROSURILE VA VOR INDEPARTA DE TOT! EU DACA AS FI ACUM IN SITUATIA TA AS RAMANE CU CEEA CE AM ...AMINTIRILE...DAR TU FACI CUM CREZI...POATE O SA MI DAI DREPTATE INTR O ZI ! ORICARE AR FI ALEGEREA TA ..ITI DORESC BAFTA !
marinella42
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:13
trist foarte trist !!
166116maryeta
Postat pe 14 Septembrie 2010 14:01
la cat sunt de mari literele trebuie si ochii deschisi in halul asta
si draga mea scrie cu litere mici ca sa nu zica lumea ca te certi
tusi_Oli
Postat pe 14 Septembrie 2010 14:06
sau protejeaza-ti vederea
ameno
Postat pe 14 Septembrie 2010 14:30
De la: KNIGHT_31, la data 2010-09-05 20:26:39
De la: garbo072285, la data 2010-09-04 19:21:38nu sper nimic draga numai as dori sa il vad ,sa stiu daca este fericit !


TRAGE O DUSCA SI VISEZI CE VREI[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/2650/2650021qecboxziwt.gif[/img][/url]

sa stii ca nu imi place sa beau si nici nu ma droghez daca tie iti place dai-i inainte dar nu e bine!
si apoi sunt contabil de meserie si as incurca cifrele daca as fi tot beata la cate evidente am ar pleca lumea de la mine!
garbo072285
Postat pe 14 Septembrie 2010 16:56
s-AR PUTE SA AI DREPTATE DRAGA MARINELLA42 nu contest nimic ca oamenii se schjimba dar dac l-ai iubit si regasit de ce nu ai luptat sa il aduci pe calea cea buna poate ca suferinta l-a facut sa fie si el astfel!
Eu de pilda nu l-as mai cauta dar toata viata am visat diverse lucruri despre el parca cineva imi spune ce face imi spune in somn ca si el plange acolo unde se afla !( ca si mine de altfel)
In situatia in care sunt nu mai p[ot sta deoarece sotul meu cu care sunt casatorita imi vorbeste tot timpul urat si nu mai pot soporta sunt si eu om si am si eu suflet
Imaginati-va o casa in care eu trebuie sa fac totul de la cumparatul pantalonilor , etc pana la a aduce hrana din piata a o pregati si a o pune pe masa si totul pe banii mei!
garbo072285
Postat pe 14 Septembrie 2010 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste de dragoste suferinta despartire 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:17
iubire intre veri 4 De la: garbo084302 8 Martie 2010 22:22
eUniversum - Clarvazatori, cartomantie, preziceri, tarot 1 De la: eUniversum 30 Ianuarie 2012 18:37
pot oare fi sotii perfecti sau nu? 31 De la: tutankhamon 14 Iulie 2009 00:55
casnicie nefericita 83 De la: carloni_carla 16 August 2011 20:59
Setari Cookie-uri