Ti-ar placea sa stii sa spui mereu exact ce vrea sa auda cel de langa tine?

Ti-ar placea sa stii sa spui mereu exact ce vrea sa auda cel de langa tine?

Indiferent daca esti femeie sau barbat, manager sau subaltern sau orice alt ceva, cred ca raspunsul este "da".

Se organizeaza in Timisoara un workshop in care vei invata exact asta! Cum sa faci un profil oricarei persoane, in cateva minute, astfel incat sa fi in stare sa creezi confort si sa gasesti metoda cu care poti obtine cel mai repede si cel mai usor ceea ce vrei. In acest vorkshop vei invata despre ceilalti, dar vei invata si despre tine. Vei primi un profil personal si un plan de lucru pentru a deprinte calitatile necesare pentru a putea aplica teoria.

Am urmat acest curs in trecut si pot confirma ca isi merita reputatia.

Probabil acum te intrebi ce mama naibii de curs o mai fi si asta, daca e vre-o pacaleala sau ceva. Sa iti spun ceva, daca e o pacaleala, e una tare de tot! Stii cine a mai fost "pacalit"? Bill Clinton si NASA. Cei 2 sunt doar o parte dintre celebritatile care s-au folosit de aceste cunostinte.

Ti-am starnit curiozitatea? Perfect! Acum vine partea in care mare parte dintre voi veti da "skip". Tariful este 220 EURO.

Ai banii si dorinta de a invata? Intra pe http://www.analizatranzactionala.com/ si afla mai multe detalii.


Iosif_S
Postat pe 28 August 2010 11:35
Ai banii si dorinta de a invata? Intra pe http://www.analizatranzactionala.com/ si afla mai multe detalii.



desigur banii!!!
tocmai acestia cam lipsesc

cat despre profilul unei persoane??

aceasta tine de intuitie si nu de scolarizare
parerea mea!!

dar cei care doriti "marcati" banul

LILO
Postat pe 28 August 2010 12:21
Nu, nu mi-ar placea!
panty_C
Postat pe 28 August 2010 14:28
De ce sa dau bani sa invat sa fiu perversa?
Doara
Postat pe 28 August 2010 14:32

ba mie mi-ar placeaa
fleurdelis
Postat pe 28 August 2010 14:32
haide bre...ce a fi diplomata ins sa fii perversa....
eu nuuu creeeeeeeeeed
fleurdelis
Postat pe 28 August 2010 14:35
dor ce faci??
stii azi nopate am facut parte din acea jumatate de bucuresteni care au stat 16 ore in intuneric??
fleurdelis
Postat pe 28 August 2010 14:35
Una e sa fii diplomata si alta e sa spui mereu exact ce vrea sa auda cel de langa tine. Nici nu mi-as dori. Nu cred ca asta e diplomatie.
Doara
Postat pe 28 August 2010 14:37
in afaceri eeeee
fleurdelis
Postat pe 28 August 2010 14:37
Dap, sa invat sa mint frumos si sa mai si platesc pentru asta...

Diplomat te nasti sau nu - nu cred ca poti invata

panty_C
Postat pe 28 August 2010 14:38
mai , nu ma mai contraziceti atataaa
ca nu ma mai joc
fleurdelis
Postat pe 28 August 2010 14:39
atunci, decat sa te mint, mai bine tac
panty_C
Postat pe 28 August 2010 14:41
fleurdelis
Postat pe 28 August 2010 14:42
Bre, vreti cursuri d-astea? De diplomatie. a.k.a. courvasareala pe fata?
Va dau io. Gratis! Nu v-am convins? Pai iote ce frumos am vorbit cu voi... ce "diplomatie" mai probata decat asta vreti?
Thor_again
Postat pe 28 August 2010 14:45
Nu e vorba neaparat de a manipula pe cineva ci mai degraba de a-l intelege.

De exemplu, cred ca stim cu totii ca putem spune acelasi lucru in mai multe feluri, tonalitati diverse, etc. In functie de ce si cum spunem putem avea succes. Despre asta este workshopul.
Iosif_S
Postat pe 28 August 2010 15:12
adica?
deci d'asta imi esti, taica?
panty_C
Postat pe 28 August 2010 15:14
Corinuto...hai ca-ti traduce Ela....
Domnul Iosif vrea sa ne invete sa mintim frumos

eladaela
Postat pe 28 August 2010 15:15
Asta am inteles - da iaca, taica Thorel, da de inteles ca e..."diplomat" cu noi
panty_C
Postat pe 28 August 2010 15:26
mai corinut mami...sa nu se confunde "diplomatia" cu ipocrizia....
io cred ca asta vrea domnu' Iosif sa ne invete
eladaela
Postat pe 28 August 2010 15:28
Domnul Szenasi stie ce spune, iar Analiza tranzactionala n-a insemnat nicicand ipocrizie..au contraire ...

Ne-ar fi de folos tuturor sa folosim, asa cum se cuvine, starile Eu-lui , e o dovada de maturitate, in opinia mea.
Freya_
Postat pe 28 August 2010 15:39
Un ofiter facea dragoste cu nevasta in momentul in care in camera apare fiul lor, care intreaba curios:
- Ce faci tati?
- Pompez ulei, raspunse acesta.
Dupa ceva vreme ofiterul trebuia sa plece in misiune in Irak si il roaga pe fiul sau sa o supravegheze pe mama sa in acest timp. La intoarcere il cheama pe fiu sa afle daca sotia a fost infidela in lipsa lui.
- Tata in lipsa ta a venit de mai multe ori un nene si cred ca avea pompa defecta ca mama sufla mereu in ea.
KNIGHT_31
Postat pe 28 August 2010 16:31
draga freya...te rog sa citesti ce am scris eu....
cred ca asta spuneam si eu...ca intre diplomatie si ipocrizie e o diferenta
pacat doar ca unii le confunda

si stiu si ce inseamna anliza tranzactionala


eladaela
Postat pe 28 August 2010 16:35
Un barbat cu nevasta lui jucau golf. Loveste sotul mingea cu crosa si... ghinion ... mingea sparge geamul unei case de la marginea terenului de golf. Se duc sotul cu sotia sa vada care e paguba si le deschide un barbat mare, inalt si gras. Sotul incepe sa isi ceara scuze, ii ofera niste bani dar asta zice:
- Eu trebuie sa va multumesc. Vedeti voi.. mingea a spart geamul, a intrat in casa si a spart lampa asta in care eu stau inchis de 1000 de ani.Eu sunt Duhul Lampii si fiecare dintre noi 3 poate sa isi puna cate o dorinta.
Sotul zice:
- Eu intotdeauna mi-am dorit lantul meu de reasturante.
- Se face, zice duhul.
- Si eu intotdeauna am vrut sa am lantul meu de saloane de frumusete, adauga si nevasta.
- Nici o problema.
- Dar tu Duhule, ce iti doresti? intreaba sotul.
- Pai vedeti voi... asa cum ziceam... am stat inchis de 1000 de ani in lampa si tare mi-as dori sa am si eu o femeie, asa ca eu vreau sa merg sus cu sotia ta si sa facem sex timp de 3 ore.
Astia ce sa faca? Pentru ca fiecare a obtinut ce a vrut, sunt de acord si Duhul urca cu nevasta in dormitor in timp ce sotul ramane jos sa se uite la televizor. Dupa 3 ore, sotia si duhul coborau scarile.
- A fost absolut uimitor, ii zice sotia Duhului.
- Mda... De fapt ceea ce este absolut uimitor este ca sotul tau inca mai crede in duhuri din lampi....
KNIGHT_31
Postat pe 28 August 2010 16:44
Eladaela, n-am zis ca nu ai stii . Lucrul acesta nu poate decat sa ma bucure.
Observatia mea s-a vrut o intarire a celor spuse de Dl. Szenasi.
Mi-am folosit starea de Adult in mod corespunzator. Sper .
Freya_
Postat pe 28 August 2010 17:30
Cu conditia ca si cel de langa mine sa spuna ce vreau sa aud...
Luna_in_capricorn
Postat pe 28 August 2010 17:37
De la: Freya_, la data 2010-08-28 17:30:29Mi-am folosit starea de Adult in mod corespunzator.

Spre deosebire de altii ...
Thor_again
Postat pe 28 August 2010 17:38
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-28 17:37:36Cu conditia ca si cel de langa mine sa spuna ce vreau sa aud...


Luna, acilea esti Copil, stii ?
Freya_
Postat pe 28 August 2010 17:43
De la: Freya_, la data 2010-08-28 17:43:37
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-28 17:37:36Cu conditia ca si cel de langa mine sa spuna ce vreau sa aud...


Luna, acilea esti Copil, stii ?


luna...tu chiar esti capricoarna????Atunci te cred ca-ti place sa auzi numai ce vrei tu!!!
walkiria
Postat pe 28 August 2010 17:46
corinutz, eu cred ca si diplomatia se poate invata.
ca orice . sa-ti doresti doar.
bluelight
Postat pe 28 August 2010 18:11
...si carcotasa cum sunt, i-as zice lui Iosif ca e interesant ce spune el (dupa mine), dar uite ca de data asta abordarea n-a fost buna . dovada reactiile .
bluelight
Postat pe 28 August 2010 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DIAGNOSTICUL N PSIHANALIZ 1 De la: Sic_Cogito 6 Decembrie 2010 14:51
Curs autorizat CNFPA - Manager de Proiect, 30 August 2010 Bucuresti 1 De la: garbo165506 24 August 2010 10:26
INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE. FUNDAMENTE: 23-25 martie 2012 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 27 Ianuarie 2012 11:26
IMA vs. Scoala de televiziune 4 De la: garbo_13432 23 Februarie 2018 17:07
Grup dezvoltare personala- inscrieri pana la data de 01 februarie 2012 2 De la: carmen396 7 Ianuarie 2012 00:58
Setari Cookie-uri