Cum poti iubi din nou?Ca prima data?

omul.zice ca doar o data in viata iubesti cu inima....Pana esti ranit....Apoi omul cu inima ranita nu isi mai poate deschide inima nimanui..Sau poate o femeie cu inima ranita,,poate sa isi deschida din nou inima,,,pentru o noua iubire din inima...Daca are langa ea,,o persoana care sa stie sa ii vindece ranile....Sa o faca sa isi recapate din nou increederea...Dar este greu in ziua de azi....Pt ca barbatii nu mai stiu sa cucereasca inima unei femei..Pt ca pe barbati ii intereseaza mai mult sexul,,decat sa castige inima femeii...Barbatii sunt superficiali
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 August 2010 21:39
Barbatii cum se indragostesc de panarame de femei,,care stiu sa ii vrajeasca...Pt ca de femeile cuminti si linistie,,doar profita de ele...Eu cred ca ei sunt asa,,pt ca sunt saraci cu duhul si ei vad adevarul dea intoarselea...Asa cum il face sa para sarsaila....Apoi barbatii poate sufera,,pt faptul ca sunt insealti..Pt ca si ei ,,inseala si profita de femei..Apoi se inraiesc si fierb in otrava proprie...Prin ura pe femei,,,si
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 August 2010 21:42
irino...hai ca te-ntreci!
eladaela
Postat pe 17 August 2010 21:42
te poti indragosti la orice varsta, nici nu credeam,dar sunt stan-patitul
garbo107589
Postat pe 28 August 2010 21:47
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-17 21:42:26 Barbatii cum se indragostesc de panarame de femei,,care stiu sa ii vrajeasca...Pt ca de femeile cuminti si linistie,,doar profita de ele...Eu cred ca ei sunt asa,,pt ca sunt saraci cu duhul si ei vad adevarul dea intoarselea...Asa cum il face sa para sarsaila....Apoi barbatii poate sufera,,pt faptul ca sunt insealti..Pt ca si ei ,,inseala si profita de femei..Apoi se inraiesc si fierb in otrava proprie...Prin ura pe femei,,,si


zau?!:O... pana la varsta asta, eu m-am indragostit si am iubit/am fost iubit de mai multe ori, iar "impricinatele" care m-au onorat si care mi-au facut viatza un vis nu mi s-au parut a fi panarame... sau poate ma insel eu, ce stiu...:)

auzi... dar si "panarame" (se pare ca iti place termenul:D) sa fi fost: erau ale mele, a fost minunat alaturi de ele si le raman recunoscator pentru tot ce mi-au daruit...:P

:))
eu_geminy
Postat pe 28 August 2010 22:01
si daca tot veni vorba... se pare ca si cele care mi-au fost alaturi, reusesc sa iubeasca in continuare, si sa fie femei normale, fara frustrari... ceea ce mi se pare absolut normal...

iar asta, fara sa fie nevoie sa ia toti barbatii la rand, ca sa afirme apoi ca ar fi "superficiali":P:P:P

:))
eu_geminy
Postat pe 28 August 2010 22:05
De la: garbo107589, la data 2010-08-28 21:47:45te poti indragosti la orice varsta, nici nu credeam,dar sunt stan-patitul


DRAGOSTEA NU ARE VIRSTA, E CA TANGOUL ( UN TINAR VISATOR CU PLETELE CARUNTE )
KNIGHT_31
Postat pe 28 August 2010 22:06
salutare!!!! fetelor.....nici nu-ti dai seama cand se-ntampla!!!! pur si simplu zici ca te-a lovit trenu!!!
am 38 ani si sunt indragostita .......lulea cum se zice nu poti controla acest sentiment. Ideea e sa ai de cine te-ndragosti!!!!
ioanat72
Postat pe 29 August 2010 08:34
De la: eu_geminy, la data 2010-08-28 22:01:29
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-17 21:42:26 Barbatii cum se indragostesc de panarame de femei,,care stiu sa ii vrajeasca...Pt ca de femeile cuminti si linistie,,doar profita de ele...Eu cred ca ei sunt asa,,pt ca sunt saraci cu duhul si ei vad adevarul dea intoarselea...Asa cum il face sa para sarsaila....Apoi barbatii poate sufera,,pt faptul ca sunt insealti..Pt ca si ei ,,inseala si profita de femei..Apoi se inraiesc si fierb in otrava proprie...Prin ura pe femei,,,si


zau?!:O... pana la varsta asta, eu m-am indragostit si am iubit/am fost iubit de mai multe ori, iar "impricinatele" care m-au onorat si care mi-au facut viatza un vis nu mi s-au parut a fi panarame... sau poate ma insel eu, ce stiu...:)

auzi... dar si "panarame" (se pare ca iti place termenul:D) sa fi fost: erau ale mele, a fost minunat alaturi de ele si le raman recunoscator pentru tot ce mi-au daruit...:P

:))



Fata asta e asa de ... profunda, iar tu o iei in gluma Stai sa-ti spun ce am inteles eu ... ca femeia ar trebui sa fie un fel de ... "panarama serioasa si cuminte":)) Eh, vezi??
Doar ca barbatii fiind "saraci cu duhul", nu stiu daca ar ajuta la ceva ...

:))))
cat_13
Postat pe 29 August 2010 09:15
xena..nu vreau sa par ironica ..dar da-mi voie sa te intreb....de cate ori ai fost dezamagita in viata ta de pana acum....ca sa ii critici pe barbati atat de rau??? eu cred ,ca deopotriva si barbatii si femeile pot dezamagi.....iar de iubit...cred ,ca poti iubi ca prima data si la 70 de ani.....nu conteaza varsta biologica...conteaza varsta sufletului tau....cum te simti!....... ..o duminica frumoasa! viata e scurta!
marea77
Postat pe 29 August 2010 10:59
cat_13 -> Vezi ca te-ai prins?...:) Ca sa-l parafrazez pe Eminescu, as spune ca...

Eu imi apar "saracia", si nevoile si... "panaramele"...:)))

PS: "saracia cu duhul", desigur...:P
eu_geminy
Postat pe 29 August 2010 11:26
si daca stau sa analizez, eu nu mai inteleg nimik...tema incepe avand ca subiect central omul.

omu' ala care se indragosteste o data si sufera, bla bla bla,... concluzia initiatoarei fiind in final ca numa'fomeile ye oameni, ca barbatii devin neoameni (dac-au fost vreodata oameni:P)... si mai mult, ca neoamenii astia sunt pierduti definitiv, atinsi fiind de morbul otravii proprii si al raSbunarii pe omu'care e fumeea de apoi...

pai si cu vorba aia ca fumeea il inseala pe om, cum ramane???
dar cu vorba aia olteneasca, potrivit careia fumeile de la tara zic de barbatul lor "omu'mieu"...???

luptatoareo, mi-ai dat peste cap scara de valori...:P

:))))
eu_geminy
Postat pe 29 August 2010 12:09
ALTA PERSOANA REPREZINTA ALT INCEPUT IAR ACEASTA POATE FI PERSOANA POTRIVITA CU CARE SA TE SIMTI IMPLINIT SAU IMPLINITA
KNIGHT_31
Postat pe 29 August 2010 14:23
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-17 21:39:22omul.zice ca doar o data in viata iubesti cu inima....Pana esti ranit....Apoi omul cu inima ranita nu isi mai poate deschide inima nimanui..Sau poate o femeie cu inima ranita,,poate sa isi deschida din nou inima,,,pentru o noua iubire din inima...Daca are langa ea,,o persoana care sa stie sa ii vindece ranile....Sa o faca sa isi recapate din nou increederea...Dar este greu in ziua de azi....Pt ca barbatii nu mai stiu sa cucereasca inima unei femei..Pt ca pe barbati ii intereseaza mai mult sexul,,decat sa castige inima femeii...Barbatii sunt superficiali



nu poti.. fiecare iubire e unica.. fiecare om e diferit .. nu iubesti de doua ori la fel..
medeeacuserpi
Postat pe 29 August 2010 23:01
nu mai zic nimic!

tre sa recunosc.....
mi-e gandul numai la zupa!~
fleurdelis
Postat pe 29 August 2010 23:06
Fleurdelis! Cred ca la organul din zupa...
Cum o fi ala de amant? Cu doua capete?
picaturaderoua
Postat pe 29 August 2010 23:13
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-17 21:39:22omul.zice ca doar o data in viata iubesti cu inima....Pana esti ranit....Apoi omul cu inima ranita nu isi mai poate deschide inima nimanui..Sau poate o femeie cu inima ranita,,poate sa isi deschida din nou inima,,,pentru o noua iubire din inima...Daca are langa ea,,o persoana care sa stie sa ii vindece ranile....Sa o faca sa isi recapate din nou increederea...Dar este greu in ziua de azi....Pt ca barbatii nu mai stiu sa cucereasca inima unei femei..Pt ca pe barbati ii intereseaza mai mult sexul,,decat sa castige inima femeii...Barbatii sunt superficiali



as vrea asa de mult sa vad o femeie.. "FEMEIE" ..
barbatii nu mai stiu.. barbatii vor sex.. barbatii sunt superficiali..
si femeile cum sunt?
arunca o privire.. nu mai departe de forumul asta.. o sa vezi.. femei maritate (nu musai cu un sot neatent sau lipsit de preocupare pentru familie) care intreaba: " ce sa fac .. am o relatie cu prietenul nostru de familie.. el e insurat are copii si eu am copii.. il iubesc .. doamne ce cosmar".. ori am mai vazut una care isi ierta barbatul "pedofil" ii gasea vina unei copile de 15 - 16 ani.. in conditiile in care si ea avea o fata.. femei care sunt mame .. fac sex oral unor necunoscuti gasiti pe net sau Dzeu stie unde.. si apoi isi pupa copii seara pe obraz..

nu ai avut un amant .. pfuu.. incuiato.. nu ai facut sex oral unui f..e vant nasol.. cum n-ai facut niciodata sex anal.. esti clar un dinozaur ...
hei.. asta e realitatea creata de lumea femeilor (suntem cel putin 3 femei la un barbat .. e firesc.. 1 e exceptia doua sunt dispuse la "orice" ) .. care nu mai tremura (de dorinta) dupa 10 ani cand barbatul lor intra in casa ..tremura cand le face un necunoscut nu stiu ce compliment de 2 bani ..in mod cu totul gratuit .. cel mai probabil dand copy paste..
nihil sine causa
medeeacuserpi
Postat pe 29 August 2010 23:14

mai nu stiuuu.....acuma ce sa zic!
in zuba din asta zau n-am intrat
fleurdelis
Postat pe 29 August 2010 23:15
Oamenii deosebiti sunt foaret rari,fie barbati,sau femei.Toata lumea in general e superficiala,nu numai barbatii.
Imaturi,de fapt.
Trebuie sa cauti mult,pana gasesti un om deosebit,dar merita efortul.
Prima data iubesti cu toata inima,pentru ca nu itiminchipui ca vei fi ranit,esti naiv,increzator,exagerat de visator.
E greu,odata trezit la realitate,sa mai iubesti asa de total,.....aflam ca nimeni nu e perfect,ca toti oamenii fac greseli.
Ca ne ranesc chiar si cei care ne iubesc,de fapt ei ne ranesc cel mai tare.
e mai sanatos sa constientizezi ca nu poti avea incredere totala in nimeni.....asta nu exista la prima iubire,la prima iubire exista o incredere totala,in iubire.
Are farmecul ei,prima iubire,dar si adoua,matura,are alt farmec,plus ca e mai reala.
daniilia
Postat pe 31 August 2010 19:08
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-17 21:39:22omul.zice ca doar o data in viata iubesti cu inima....Pana esti ranit....Apoi omul cu inima ranita nu isi mai poate deschide inima nimanui..Sau poate o femeie cu inima ranita,,poate sa isi deschida din nou inima,,,pentru o noua iubire din inima...Daca are langa ea,,o persoana care sa stie sa ii vindece ranile....Sa o faca sa isi recapate din nou increederea...Dar este greu in ziua de azi....Pt ca barbatii nu mai stiu sa cucereasca inima unei femei..Pt ca pe barbati ii intereseaza mai mult sexul,,decat sa castige inima femeii...Barbatii sunt superficiali



iubirea este un sentiment unic,pe care il intalnesti odata sau niciodata.multi confunda iubirea cu dragostea.dragostea o poti intalni in fiecare zi.si traiesti dragostea,atata timp cat esti indragostita.sunt persoane care se indragostesc in functie de cum arata persoana.altii se indragostesc de un suflet cald,altii.......si uite asa dragostea poate alge,pe cand iubirea niciodata.iubirea vine ca sageata lui Eros,este unica si irepetabila ca sentiment.
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 21:03
De la: ioanat72, la data 2010-08-29 08:34:18salutare!!!! fetelor.....nici nu-ti dai seama cand se-ntampla!!!! pur si simplu zici ca te-a lovit trenu!!!
am 38 ani si sunt indragostita .......lulea cum se zice nu poti controla acest sentiment. Ideea e sa ai de cine te-ndragosti!!!!




ai trait iubirea mult mai devreme.acum esti indragostita.chiar asa ,oameni maturi sa confundati iubirea cu dragostea!!
vuvuzela
Postat pe 31 August 2010 21:08
si uite asa a venit de groaznic, si a pocnit ase de tare ca , nici nu te dumiresti ce te-a palit.

o fi chicat soarele? nuuuu!!! ca e noapte. sa fie un satelit shpion? nuuuuu!!!! ca rusii n-au zis niica si americanii tac chitic. . sa fie dragostea? nuuuuuuuuuu!!!!! ca puteam alege

evrica !!!! e iubirea. noroc ca l-am genit pe cupidon. se prefacea nemernicul ca-mi spala parbrizul . de fapt, imi fura roata de la masina din mers. si aveam ceva viteza
si_totusi
Postat pe 31 August 2010 21:15
si totusi,... esti mortala!...=))=))=))


PS: "si totusi exista iombire"...:)))
eu_geminy
Postat pe 31 August 2010 21:17
iote ca geminy stie sa scrie si fara sa dea copy/paste postarii anterioare!
preci
Postat pe 31 August 2010 21:19
se exista, coane pentru ca fiindca ieste
m-a dumirit vuvu.
si_totusi
Postat pe 31 August 2010 21:20
veve, i-am cazut cu iumbire, tronc. de asta
si_totusi
Postat pe 31 August 2010 21:21
preci, nu dau c/p... preiau citatul, ca mi-e lene sa scriu cui ma adresez... probabil ca nu e prima oara cand nu "dau c/p". da'merci pt. remarca...:P
:)
eu_geminy
Postat pe 31 August 2010 21:21
De la: si_totusi, la data 2010-08-31 21:20:10se exista, coane ca fiindca ieste
m-a dumirit vuvu.


ei, tocmai in deferentza aia de vocabula consta esentza... te-ai prins!...:)))
eu_geminy
Postat pe 31 August 2010 21:22
dea. si am modificat. nu suna melodios
si_totusi
Postat pe 31 August 2010 21:25
De la: si_totusi, la data 2010-08-31 21:25:11dea. si am modificat. nu suna melodios


si totusi, io la vocaMbule ma refeream, nu la vocale...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 31 August 2010 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viol 43 De la: reyya 7 Decembrie 2011 22:10
Intrebare pt. barbatii din capricorn. urgent!!!! 19 De la: dalimi 5 Septembrie 2009 22:04
un sfat va rog 96 De la: anakin 15 Octombrie 2009 16:31
ce credeti? 17 De la: gmpa 19 Aprilie 2010 02:16
amanta sau sotia??? 30 De la: garbo106264 16 Aprilie 2010 00:01
Setari Cookie-uri