Dilema mea

Salutare tuturor! Stiu ca o sa radeti, dar am emotii cand scriu aceste randuri prima data cand se intampla sa ma adresez pe un forum i as vrea parerea, fie ea una critica sau aprobatoare, unor persoane obiective.
Ce s-a intamplat? Intr-o seara de februarie, tarziu, imi apare o fereastra de mess, de la un ID pe care nu-l avem n lista, iar persoana respectiva ma intreba pe mine de unde ar putea sa ma aiba n lista. Apoi, usor, usor, am vorbit aproape seara de seara i am aflat ca am fost la aceeasi universitate, dar la facultati diferite, ca amandoi am stat n camin i cate putin despre persoana celuilalt.
Pana intr-o seara....de mai.... voiam sa-ti zic de un film, ceva...la inceput am refuzat categoric.. el un strain, noaptea tarziu , dar pana la urma m-a convins. Ne-am intalnit, am ajuns acasa la el, ne-am asezat confortabil (+vin) , filmul a inceput... Am mai discutat putin i ... a inceput sa ma sarute... nu, nu,nu.. n ce m-am bagat!!! Dar pana la urma m-am lasat purtata de val si aici dau vina pe vin! n noaptea aceea nu s-a intamplat nimic, doar niste sarutari cu foc.
Ehhe...am zis ca orice ar fi nu trebuie sa mai vb cu el. Dar sunt o persoana slaba.. iar discutii aproape n fiecare seara...se facu iunie.. voiam sa-ti zic sa vii pe aici, sa mai vedem un film... Na! Ce sa fac? Sa ascult inima sau ratiunea? Am cedat iar. De data asta, dupa primele 10 min nu mai stiu ce s-a intamplat n film. Eram preocupata cu altceva, iar dimineata ne-a gasit dormind imbratisati.
A urmat o perioada mai delicata pentru mine... o mana n gips, concediu medical...iar el ma intreba mereu: cum te mai simti?, cat mai stai cu el?... i asa ajungem n prezent, gandul imi zboara din ora in ora la el... Duminica, am avut o discutie, iar n mediul virtual, prin care eu am incercat sa-l indepartez, putin cred ca mi-am tradat gelozia i indoielile, iar el simtind ceva ciudat, a incercat sa ma sune... i asa am aflat ca el inca mai are numarul meu de telefon. Nu i-am raspuns mai mult sa nu scap vreo vb pe care sa o regret.
Sunt o persoana, din pacate, destul de orgolioasa i as vrea sa-i spun ce simt... dar mi-e teama de reactia pe care ar putea sa o aiba. Continuam sa vb pe mess, iar asta ma irita la culme- de ce doar pe mess? Ori de cate ori il vad, imi impun sa nu-i zic nimic, dar tot el incepe discutia. Ratiunea imi spune nu a fost decat o aventura!, o distractie, nu merita implicare!, iar inima... offf .. bat-o vina!... inima parca mi se muta n gat... fluturasi peste tot. De aici i dilema mea : da, n continuare SAU nu, finito?
Imi pare rau ca v-am plictisit, dar simt ca mi-am luat o piatra de pe inima povestind cuiva...voua. Nu este o poveste desprinsa din romane de dragoste, este chiar o intamplare simpla, dar mi s-a intamplat MIE.
Multumesc pentru opinii!
kisstina
Postat pe 14 August 2010 10:22

eu n-am inteles nimic.

esti cu altcineva?
dar de fapt vrei sa fii cu tipul asta?
si cine te opreste sa incerci?
quasaria
Postat pe 14 August 2010 10:27
fleurdelis
Postat pe 14 August 2010 10:29
cred ca nu prea are logica ce am spus eu... nu este altcineva in viata mea...
Asta era intrebarea.. merita sa ma implic?
kisstina
Postat pe 14 August 2010 10:30
daca tot nu e altcineva... si iti place el... de ce sa nu merite?
quasaria
Postat pe 14 August 2010 10:34
de ce gelozie,indoieli?de ce sa nu fi avut nr tau de tel?ratiune,dilema,discutii????
din postarea ta nu reiese ca el ar fi un fustangiu....de fapt e greu de inteles...poate revii putin mai explicita
chanty
Postat pe 14 August 2010 10:37
pai mai...nu deja tot te-ai implicat?
nu iti mai bubuie si inimaaa??
sa stii ca asta e un lucru destul de rar....
so...go on!!
(sau bubuie prea tare si te temi>>>??)
fleurdelis
Postat pe 14 August 2010 10:37
indoieli.. lui ii place de mine?
gelozie... nu stiu mai nimic despre el, iar mintea mea scorneste tot felul de "povesti" ca ar mai avea pe cineva si doar nu o fi chiar asa de fraier sa spuna (stau cam prost la incredere)
iar faza cu numarul de telefon, eu una cel putin l-am sters
kisstina
Postat pe 14 August 2010 10:47
ooff...
eu cred ca doar trebuie sa continui ceea ce ai inceput....
fleurdelis
Postat pe 14 August 2010 10:48
si banui ca de nu te placea....
nici nu mai vorbea cu tine
fleurdelis
Postat pe 14 August 2010 10:49
mda...deci dilema e ca nu e dl. mai insistent. Ti se pare cam "loose".
Pai...saracul... el stie citi oi avea tu pe acasa?
Sau macar i-ai dat de inteles ca ai vrea o relatie mai... ampla, inainte sa ii stergi nr. de telefon?

Chestiune de comunicare: exprima-ti intentiile si, daca nu cadeti de comun acord, drum bun si cale batuta. Dar nu inainte sa ii spui macar ce vrei. N-ai nimic de pierdut, oricum. Sau iese ceva, sau nu iese. De ce sa consideri by default ca nu iese?
quasaria
Postat pe 14 August 2010 11:27
dap!
asculta ce zice Q! ca asa-i! barbatii au sensibilitati mai ceva ca femeile...
fleurdelis
Postat pe 14 August 2010 12:18
sa inteleg ca exista o oarecare distanta intre voi ? cam asta reiese ...poate ma insel.

esti tanara,nu ai pe altcineva,el nici atat,iti place,il doresti si simti fluturi in stomac iar inima ta pleaca la plimbare cand il vezi sau il auzi.....e clar te-ai indragostit.

de ce sa nu ii dai o sansa,tie,lui dati-va cate o sansa,ce vei pierde nu vei mai pierde nimic.....
anaROBERT
Postat pe 14 August 2010 14:31
De la: kisstina, la data 2010-08-14 10:47:11...iar mintea mea scorneste tot felul de "povesti" ...

Consider ca e o greseala imensa sa iti tot creezi scenarii. sa te intrebi de una singura si tot tu sa raspunzi...de ce? ca sa fii intr-o continua nesiguranta? sa iti imaginezi diverse situatii in urma carora ,daca nu ies precum ti le-ai dorit sa fii dezamagita?nu , nu face greseala aceasta ca te va costa.
cel mai simplu e sa comunicati, sa fiti sinceri unul cu celalalt. nu aveti nimic de pierdut. nu sunteti implicati in nici o alta relatie( presupunem ca e valabil si pt el).
ia totul asa cum vine, nu forta nimic si ai sa vezi ca va fi frumos. nu fi posesiva mai mult decat trebuie, nu fi insistenta ca sa nu devii obositoare. rezeva-ti o doza de mister.
e frumos sa iubesti si sa fii iubita. trebuie sa incerci. daca in trecut ai avut vreo experinta neplacuta care acum iti da acea nota de nesiguranta si indoiala,sa stii ca nu toti oamenii sunt la fel. nu ii pune pe aceeasi linie pe toti. acorda-i acestui tip o sansa fara sa-l compari cu altii.
succes!
kidz004295
Postat pe 14 August 2010 15:45
pana la urma ce sa intamplat? nu am inteles nimic, ai scris mult si fara noima , fa un rezumat
narcysa
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:52
daca simti fluturasi ,ramai cu el sa vezi cum evolueaza situatia.fiecare dintre noi am trecut prin fluturasi.unii au ramas impreuna cu perechea,altii si-au schimbat-o.tu,el si destinul veti decide in final.e o poveste de indragosteala.a ta?a lui?veti vedea daca si a voastra.sa ne spui la anul cum mai stai cu dragostea.pana atunci fii fericita!!!
vuvuzela
Postat pe 19 Septembrie 2010 13:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de lung e drumul de la casatorie la lipsa de comunicare.......? 23 De la: cremene 3 Noiembrie 2009 15:36
partener cu hepatita C 4 De la: garbo_1399 24 Mai 2012 14:04
Ghici ghicitoarea mea!! 14 De la: estela 30 Mai 2010 03:20
NU MAI STIU CE SA FAC SI CUM SA MA MAI COMPORT?? 5 De la: tabita 9 Mai 2010 07:32
Forum ok....UTILIZATORI jalnici!!!! 238 De la: pantera_neagra 2 Martie 2010 15:20
Setari Cookie-uri