Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti

In primul rand patronul da salarii mici la angajati,,de asta angajatii nu isi dau interesul...NU VORBESC FRUMOS ,SI chiar multe afaceri dau faliment....Pt ca eu consider ca un patron inteligent...Ar putea da un salar fix,,si procent din vanzare.....Adica consta ca si patronul sa aiba profit dar si angajatul...ca sa isi dea silinta sa vorbeasca frumos...pT CA daca angajatul vorbeste urat,clientii nu mai vin a doua oara...Si uite asa aptronul ajunge incet incet,,la faliment...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 August 2010 18:08
si ei te considera pe tine la fel.
quasaria
Postat pe 9 August 2010 18:09
chiar ma miram. de mult nu ti-a mai trecut ceva prin cap

ma refer la subiecte pe garbo, nu la altceva
si_totusi
Postat pe 9 August 2010 18:11
Pt ca patronul nu poate fii mereu prezent....Dar daca angajatul este multumit,,adica sa aiba si el profit isi va da interesul ca sa aiba si el castig....Pt ca daca ii dai un salar fix,,,ce zice angajatul,,oricum ma voi comporta tot salarul ala il voi primi...Dar salarul sa se dea in functie de conduita angajatului....De osteneala lui si profitul patronului..pt ca daca patronul a facut o afacere inseamna ca vrea sa aiba profit...dAR DACA patronul vede atata mancatorie intre angajati,,angajatii sunt slabi pt ca nu sunt uniti..Si uite ca patronii se folosesc de angajati,,pt ca ii vede rai...SI APOI oamenii care nu au credinta ei judeca si se folosesc de oamenii rai...se cred ei proprii judecatori,,ceea ce este foarte fals..Nimeni nu are dreptul sa judece,,si sa sa se foloseasca de nimeni pt ca altii sunt rai...Singura ce avem noi dreptul este sa avem demnitate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 August 2010 18:13
pai nu prea mi-au mai trecut prin cap subiecte,,pt ca m-au enervat imbecilii aia de la internet..Ca merge naspa netul...si fac misto din oameni,zic ca vin si nu mai vin...SUNT NISTE IMBECILI,,ISI BA JOC DE OAMENI APOI se plang ca nu au locuri de munca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 August 2010 18:15
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-09 18:15:59pai nu prea mi-au mai trecut prin cap subiecte,,pt ca m-au enervat imbecilii aia de la internet..Ca merge naspa netul...si fac misto din oameni,zic ca vin si nu mai vin...


pai s-or fi saturat si aia de atitea ineptii in reteaua lor....
Au si providerii astia o limita. Ce faci tu e flood, irino....
quasaria
Postat pe 9 August 2010 18:19
Si eu consider ca la locul de munca cel mai bine sa nu existe prietenie...Ci doar o relatie de munca...Sa nu stie colegul de munca,,probleme tale....Sa fie o relatie de munca si atat.Mai ales daca salariiler sunt in functie de conduita angajatului...spre exemplu,,romanii c invidia lor si rautatea lor numai probleme lmi-au facut...adica mentalitatea aia,,,sa moara capra vecinului
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 August 2010 18:22
De la: quasaria, la data 2010-08-09 18:19:46
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-09 18:15:59pai nu prea mi-au mai trecut prin cap subiecte,,pt ca m-au enervat imbecilii aia de la internet..Ca merge naspa netul...si fac misto din oameni,zic ca vin si nu mai vin...


pai s-or fi saturat si aia de atitea ineptii in reteaua lor....
Au si providerii astia o limita. Ce faci tu e flood, irino....
pai fug de o problema,,dau de alta...peste tot numai nebuni frate,,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 August 2010 18:23
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-09 18:23:28
De la: quasaria, la data 2010-08-09 18:19:46
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-09 18:15:59pai nu prea mi-au mai trecut prin cap subiecte,,pt ca m-au enervat imbecilii aia de la internet..Ca merge naspa netul...si fac misto din oameni,zic ca vin si nu mai vin...


pai s-or fi saturat si aia de atitea ineptii in reteaua lor....
Au si providerii astia o limita. Ce faci tu e flood, irino....
pai fug de o problema,,dau de alta...peste tot numai nebuni frate,,,
romania este plina de netoti...angajati netoti,,,care se plang apoi ca nu au locuri de munca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 9 August 2010 18:24
e bine totusi ca unii dintre ei mai pleaca... pe la alte coururi de babe.
quasaria
Postat pe 9 August 2010 22:50
De la: quasaria, la data 2010-08-09 22:50:34e bine totusi ca unii dintre ei mai pleaca... pe la alte coururi de babe.
ce te f-te grija pe unde se duc altii la munca?...muncesc cinstit?, munca este bine remunerata, ce le porti tu de grija, vezi-ti de treaba ta, cu impresiile tale. Ofera-le tu un loc de munca, daca te crezi in stare si ai cu ce.Fiecare cum isi asterne asa doarme! Poate au datorii si necazuri ,de aia ne pleaca din tara!...tu, daca nu vrei sa speli cururi de babe, nu spala frate, ca se gasesc altii care sa o faca.
caleidoscop
Postat pe 14 August 2010 23:00
' ai , mai , fata , nici chiar asa.
liaiedera
Postat pe 14 August 2010 23:12
E foarte interesanta relatia dintre patroni si angajati.Intr-un fel e una din marile probleme ale omenirii.
La un moment dat o angajata ii spune patronului ,referindu-se la colegele ei"Sefu',la astea puteti sa le dati si 20 de milioane pe luna(asa erau banii atunci) .In cel mai bun caz se vor duce la biserica si vor plati o slujba pentru dvs.Dar ca sa lucreze mai bine,sa-si dea interesul,n-o sa vedeti asa o chestie"
Eu sunt in favoarea stimularii angajatului,sa i se dea prime pentru anumite rezultate si procent din vanzari.Dar pe de alta parte cred ca sunt anumiti angajati,la care si daca le spui ca de maine afacerea e a lor,le donezi tot ce ai,nu si-ar da interesul mai mult,nu ar sta peste program,nu ar sta sa gandeasca un program de masuri ca firma sa mearga mai bine.
Voi ce credeti?
Ce sa faca un patron ca sa aiba angajati buni?
Ce sa faca un angajat ca sa aiba un patron bun?
Ca de angajati rai si de patroni rai ,tot am auzit si tot am vazut.
Bonomul
Postat pe 15 August 2010 10:58
Da si eu sunt de acord ca angajatului sa i se dea un slar fix...Si un procent din vanzari daca angajatul isi da interesul ca sa ii iasa si profit.....Dar eu una cred ca la patron nici nu le pasa de angajati,,pt ca vede atata mancatorie si invidie intre angajati...De asta cred ca si ii foloseste...Pt ca un om fara de Dumnezeu,,se crede el insusi un judecator...Parerea mea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 August 2010 21:08
Depinde! E usor sa faci pe cineva ,prost! Daca n ai dovezi???
Jojolin
Postat pe 19 August 2010 00:28
De la: Jojolin, la data 2010-08-19 00:28:55 Depinde! E usor sa faci pe cineva ,prost! Daca n ai dovezi???
Pai ma uit la consecinte....Pt ca....Sa te intrebi..Cate firme au dat faliment? Si cati angajati au putini bani,,si nu au loc de munca.....Pt ca angajatorul a fost prost pt ca nu a stimulat angajatul,,,ca sa aiba si el profit..Ca angajatul sa isi dea silinta ....Si sa iasa profitul.....Asa ca si patronii au dat faliment si angajatii sunt fara locuri de munca...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 August 2010 00:47
Xena.......si restul numelui de cont,ai incheiat vre-odata un contract in cadrul unei firme?esti patron sau angajat?felul cum te exprimi in acest sens,nu face dovada ca ai fii mai presus cu ceva fata de cei pe care ii faci cu atata lipsa de bun simt "prosti."
vuvuzela
Postat pe 19 August 2010 03:54
De la: vuvuzela, la data 2010-08-19 03:54:15Xena.......si restul numelui de cont,ai incheiat vre-odata un contract in cadrul unei firme?esti patron sau angajat?felul cum te exprimi in acest sens,nu face dovada ca ai fii mai presus cu ceva fata de cei pe care ii faci cu atata lipsa de bun simt "prosti."
imi cer scuze daca am jignit..nu am voie sa ma simt mai presus decat altii...Dar sincer mam saturat de oameni fara bun simt,care ma inconjoara...nu toti,,mai sunt si oameni cumsecade care sufera din cauza celor rai,,si fara bun simt..si sunt prea putini si nu au putere sa se impuna...In romania exisra multa neseriozitate si minciuna...Si eu nu suport minciuna si neseriozitatea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 August 2010 11:32
nuti_vio
Postat pe 19 August 2010 11:35
irinuco, dar cand te intorsesi, fata, din germanica? ai?.. ca parca ziceai ca nu mai calci prin romanica nici taiata felii si linsa de capre....
anakin
Postat pe 19 August 2010 18:56
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-19 11:32:37
De la: vuvuzela, la data 2010-08-19 03:54:15Xena.......si restul numelui de cont,ai incheiat vre-odata un contract in cadrul unei firme?esti patron sau angajat?felul cum te exprimi in acest sens,nu face dovada ca ai fii mai presus cu ceva fata de cei pe care ii faci cu atata lipsa de bun simt "prosti."
imi cer scuze daca am jignit..nu am voie sa ma simt mai presus decat altii...Dar sincer mam saturat de oameni fara bun simt,care ma inconjoara...nu toti,,mai sunt si oameni cumsecade care sufera din cauza celor rai,,si fara bun simt..si sunt prea putini si nu au putere sa se impuna...In romania exisra multa neseriozitate si minciuna...Si eu nu suport minciuna si neseriozitatea


Angajatorii sunt prosti, angajatii prosti... de asta s-a dus tara asta de rapa, din cauza desteptilor... ce-i care au fost pe faza au plecat prin Europa... caine surd la vanatoare, sa culeaga capsuni, sa stearga funduri de batrani sau sa spele vase .. Si uite asa are XENAETC subiecte... Tu ce pregatire ai?
lucicazainea
Postat pe 20 August 2010 20:15
cred ca esti cam fara minte...in romania asta a fi patron inseamna sa muncesti....muuult.mai mult ca la stat.asta inseamna ca muncim ptr bani multi...nu e vina nimanui,noi vrem asta....patronii...si tu esti dusa
garbo028998
Postat pe 21 August 2010 09:00
ei nu zau! :))
vai da' ce prosti sunt patronii astia , si angajatii ca stau si muncesc la ei ! :))

eu vad asa lucrurile : nu-ti convine , zboara puiule , zboara ..
bestia
Postat pe 21 August 2010 09:53
De la: bestia, la data 2010-08-21 09:53:21ei nu zau! :))
vai da' ce prosti sunt patronii astia , si angajatii ca stau si muncesc la ei ! :))

eu vad asa lucrurile : nu-ti convine , zboara puiule , zboara ..


Pai cica si-a luat zborul de mult... si-a facut cuib in alta tara, dar viseaza la Germania...
lucicazainea
Postat pe 21 August 2010 13:47
De la: bestia, la data 2010-08-21 09:53:21ei nu zau! :))
vai da' ce prosti sunt patronii astia , si angajatii ca stau si muncesc la ei ! :))

eu vad asa lucrurile : nu-ti convine , zboara puiule , zboara ..

Daca ai aripi tinere , daca esti mai batrin si a inceput sa-ti curga fulgii ce faci
are si ea dreptate in unele privinte am patit-o si eu si altii ca mine de multe ori , pentru ca foarte multi patroni nu-si vad interesul pe termen lung , ei vor -mult, prost ,scump -adica:ai inceput afacerea acum (sa zic ) si peste un an vreu sa imi scot si cheltuiala si profit daca se poate ,asa e la noi , afara nu o sa vezi niciodata ca un patron se gindeste sa scoata profit din primul an , daca reuseste sa scoata profit dupa 3-4 ani atunci se considera cu adevarat stapin pe afacera lui . pina atunci munceste cot la cot cu angajati si poate si dupa pina reuseste sa-si plateasca toateratele .
angin
Postat pe 22 August 2010 21:48
De la: lucicazainea, la data 2010-08-20 20:15:36
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-19 11:32:37
De la: vuvuzela, la data 2010-08-19 03:54:15Xena.......si restul numelui de cont,ai incheiat vre-odata un contract in cadrul unei firme?esti patron sau angajat?felul cum te exprimi in acest sens,nu face dovada ca ai fii mai presus cu ceva fata de cei pe care ii faci cu atata lipsa de bun simt "prosti."
imi cer scuze daca am jignit..nu am voie sa ma simt mai presus decat altii...Dar sincer mam saturat de oameni fara bun simt,care ma inconjoara...nu toti,,mai sunt si oameni cumsecade care sufera din cauza celor rai,,si fara bun simt..si sunt prea putini si nu au putere sa se impuna...In romania exisra multa neseriozitate si minciuna...Si eu nu suport minciuna si neseriozitatea


Angajatorii sunt prosti, angajatii prosti... de asta s-a dus tara asta de rapa, din cauza desteptilor... ce-i care au fost pe faza au plecat prin Europa... caine surd la vanatoare, sa culeaga capsuni, sa stearga funduri de batrani sau sa spele vase .. Si uite asa are XENAETC subiecte... Tu ce pregatire ai?
Pai cei pe faza au plecat in Europa pt ca oricum nu i-a bagat nimeni in seama si nu aveau cu cine discuta...Cum nici eu nu prea am ce discuta cu nimeni....Pt ca astia daca te vad bun,,,incep sa cerseasca bani,sa te considere prost....si sa te trateze ca si cum ai fii nebun....Nu ai cu cine discuta....Pt ca romanii nu asculta...Sunt pt ei si niste inapoiati....Oricum nu te baga nimeni in seama..iti racesti gura degeaba.....Ca si eu o sa plec de tot dupa ce imi gasesc un loc stabil...Ca nu am cu cine discuta pe aici..sa ramana sa isi traiasca viata asa cum vor ei..sa se fure unii pe altiii,,ptr ca asta le place lor...Mie nu imi place sa mint sa insel ....Imi place corectitudinea si sa traiasc in alta tara cu oameni civilizati
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 August 2010 22:11
vazut?...

de-azta ezdem bun badron ahrab in romania, bregum zaher.. roman mungeam, badron luam banul ji blegam la Siria.
achmed
Postat pe 23 August 2010 00:15
De la: Bonomul, la data 2010-08-15 10:58:08 E foarte interesanta relatia dintre patroni si angajati.Intr-un fel e una din marile probleme ale omenirii.
La un moment dat o angajata ii spune patronului ,referindu-se la colegele ei"Sefu',la astea puteti sa le dati si 20 de milioane pe luna(asa erau banii atunci) .In cel mai bun caz se vor duce la biserica si vor plati o slujba pentru dvs.Dar ca sa lucreze mai bine,sa-si dea interesul,n-o sa vedeti asa o chestie"
Eu sunt in favoarea stimularii angajatului,sa i se dea prime pentru anumite rezultate si procent din vanzari.Dar pe de alta parte cred ca sunt anumiti angajati,la care si daca le spui ca de maine afacerea e a lor,le donezi tot ce ai,nu si-ar da interesul mai mult,nu ar sta peste program,nu ar sta sa gandeasca un program de masuri ca firma sa mearga mai bine.
Voi ce credeti?
Ce sa faca un patron ca sa aiba angajati buni?
Ce sa faca un angajat ca sa aiba un patron bun?
Ca de angajati rai si de patroni rai ,tot am auzit si tot am vazut.
Din prima zi cand am parasit ..."patronul " >>am castigat >>intr-o zi >>cat la el intr-o luna >>>"patronul ">sa-i dea COTA A PARTE DIN CASTIG , NU SALARIU FIX!!>>asta >daca ai putini angajati !! >>prin salariu fix >>angajatorul se face ca munceste ,si de aici ...FALIMENTUL !!>> PLUS CA GRESEALA MAJORA A "patronului "ESTE >>NU PREA STA IN FIRMA !! >>IN STRAINATATE >>patronul este PERMANENT IN FIRMA SI EL INCASEAZA COMANDA !!
garbo001084
Postat pe 23 August 2010 09:56
De la: Achmed, la data 2010-08-23 00:15:35vazut?...

de-azta ezdem bun badron ahrab in romania, bregum zaher.. roman mungeam, badron luam banul ji blegam la Siria.
SI LA voi in Siria >>patronul STA PERMANENT in magazin>> voi va luati DOAR UN AJUTOR !!
garbo001084
Postat pe 23 August 2010 12:10
Pai problema este ca Dumnezeu nu ii ajuta pe oamenii care nu sunt cinstiti...Si nu ii ajuta ca isi poata da seama cine este cinstit si cine nu este cinstit...Pt ca un om care nu este cinstit si este mincinos el,vede oamenii prin ochii lui...Eu vad oamenii prin ochii mei si Dumnezeu ma ajuta sa ma feresc de ei,,pt ca sunt teposi...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 August 2010 23:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sunt sentimentele si de unde apar ele? Animalele au sentimente? 33 De la: delada 12 Septembrie 2015 20:43
Eu pe cine mai injur ? 135 De la: Eugenia_ 26 August 2012 16:12
cele mai talentate la.............. 14 De la: me_reloaded 16 Martie 2011 21:55
confidence 8 De la: garbo119242 26 August 2012 15:14
UNDE SUNT BARBATII DIN ROMANIA ? 36 De la: VOIAJOR 24 Octombrie 2012 13:24
Setari Cookie-uri