Fidela sau Infidela?

Buna ,am si eu o mare nedumerire de vre-o 2 ani si poate cineva dintre voi are un sfat folositor; am 27 de ani ,sunt casatorita de 10 si un copil de 4 ani,in urma cu 2 ani (dupa o cearta cu sotul meu) ,m-am apropiat de un prieten comun de al nostru sau mai bine zis el de mine ,dar ceea ce ma surprinde e ca si eu am acceptat aceasta apropiere care in 2 luni s-a transformat in saruturi si mangaieri dar nu mai mult de atat;ceea ce m-a oprit pe mine sa merg mai departe a fost faptul ca el este un bun prieten al sotului meu si l-a fel a fost si pentru mine pana atunci cand mi-a zis ca de mult timp ma doreste dar nu a avut curajul sa mi-o spuna ,sau poate si faptul ca respect foarte mult casnicia si pe sotul meu si ma gandesc mereu ce fel de prieten ii este sotului meu daca el face asa; dar problema sunt eu ca de cate ori ne vedem ne sorbim din priviri si chiar am momente cand il doresc fizic ca am ajuns sa visez noapte de noapte acest lucru (mentionez faptul ca sotul meu este un barbat bun si ca sot, tata dar si in pat); icep sa cred ca m-am prostit in loc sa am mai multa experienta ,sunt constienta ca gresesc si dupa cateva saruturi furtunoase cu el simt ca mi-am inselat sotul dar cand sunt cu el nu pot sa ma abtin simt ca corpul si mintea nu ma mai asculta; nu m-i sa mai intamplat niciodata in 10 ani de casnicie asa ceva si chiar daca nu m-am culcat cu el niciodata simt ca tradez, deci sunt Fidela sau Infidela ,ajutati-ma cu un sfat sau o idee ceva ca nu stiu ce sa fac!
danyella04
Postat pe 5 August 2010 00:46
of of..,nu-ti mai chinui sufletelul asa...,go for it..
ce daca sotul e bun.. si ca..,si la..,etc..,numai ciorba ciorba?,mai schimba si tu meniul..
o viata ai..,ce mama naibi..
nu-i asa fetele..?(va stiti voi care..)

he he... ,'rai al dreaq Napoleoane..
roby_cado
Postat pe 5 August 2010 01:05
neah, roby, aici problema e usor filosofica, poate chiar kafkiana... doar ca e transpusa din seicsperianul "to be or not to be" in mult mai neaosul si adecvatul "am fost ori n-am fost".
Chestiune de semantica, poftim!
anakin
Postat pe 5 August 2010 01:24
S-o giugiulit fata putin, mai!

AMELYY
Postat pe 5 August 2010 01:29
Si cand ma gandesc ,Kafka a fost influentat de filozofia lui Kierkegaard, Anakine...asa ca...
reyya
Postat pe 5 August 2010 01:30
clar esti copia unei ''sotii infidele'' indiferent ca nu au fost decat mangaieri si sarutari...l-ai inselat

cel mai bun prieten al sotului tau?hm.....halal prietenie.

poate satula de casnicie,plictisita de aceiasi rutina ai vrut sa iesi putin la suprafata....ete ca ai iesit,si cum ai iesit dorindu-l pe nimeni altul decat prietenul sotului tau....altul nu ai gasit si tu
anaROBERT
Postat pe 5 August 2010 01:55
Daca era altul era ok?
Doara
Postat pe 5 August 2010 06:07
http://www.youtube.com/watch?v=QNCKHcZlJbY
vuvuzela
Postat pe 5 August 2010 06:56
bre...pe mine sisi m-a convins ca-si respecta foarte mult caznicia si sotul
ba chiar cred ca-l iubeste
eladaela
Postat pe 5 August 2010 07:22
Trimis de vuvuzela la 05 August 2010, ora 05:32

"nevestele ,nu generalizam,se mira de ce le este "furat'' de amanta.pai dragele mele,voi ati uitat sa fiti si femei,voi sunteti decat sotii,plafonate,cicalitoare,geloase,mirositi a bucatarese,nu comunicati,,nu pastrati pt voi timp,pt a va ingriji,nu aveti prietene,sunteti dependente de salariul sotului si nu in ultimul caz,nu sunteti femei sexi in dormitor.asa ca nu fiti suparate,cand amantele va dau sfaturi.nu le invinuiti si nu le infierati,nu amantele va fura sotii,ci neglijenta voastra va face sa-i pierdeti.

pt multi barbati,amanta este ca un "psiholog'',din toate punctele de vedere.ii ajuta sa redevina barbati.si voi daca ati avea amanti,dragi neveste ati redeveni ,cele mai iubite sotii.

chiar ma intreb,dece amantele nu se gandesc sa devina psihologi de profesie in domeniul casniciilor.poate citeste vre-o amanta ,acest indemn si deschide ea acest trend.discutand cu ea, amanta -psiholog,si barbatii si femeile si-ar pastra casniciile ca in prima zi.in incheiere stimate neveste,invatati de la amante sa ramaneti si femei nu numai sotii plafonate.specific iar ,nu generalizez. "


mai vuvuzelo, nu tu spuneai asa? acum ,o faci pe moralista?am vrut sa exemplific doar cu o propozitie. cum tu nu stii ca s-a descoperit punctul, m-am lasat pagubasa.uite acolo, la fraza din mijloc, ce spui.fata are amant- sau pe cale de a avea- deci, e bine.nu e plafonata.
ei, cum e cu melodia ce ai postat-o? mai e valabila? sau trebuie sa fii "psiholog" numai cu strainii nu si cu prietenii sotului.
si_totusi
Postat pe 5 August 2010 07:41
nu esti infidela atunci cind nu minti pe nimeni - te simti atrasa de cineva, il alegi pe ala de care te simti atrasa.
Iar tu presupun ca nu ii povestesti sotului cind va beti voi cafeaua de dimineata ce bine saruta prietenul lui. Ca sint minciuni mai roz, mai cu picatele... asta e irelevant.
quasaria
Postat pe 5 August 2010 07:50
eeee.....prietenul bun iti....nevasta, ca de obicei
esti fidela cum sa nu....sau fidea...nu stiu cum este corect
tymbark
Postat pe 5 August 2010 08:28
zambila
Postat pe 5 August 2010 09:12
este simplu esti fidela de infidela ,,,,,,,succesuri
MONIKA112511
Postat pe 5 August 2010 09:54
De la: MONIKA112511, la data 2010-08-05 09:54:44este simplu esti fidela de infidela ,,,,,,,succesuri

succesuri multe dar atenie la eece
tymbark
Postat pe 5 August 2010 10:20
Eu zic ca nu-si mai iubeste sotul, altfel nu s-ar pipai si saruta cu altul pe ascuns.
Si atunci, ma intreb, daca nu-l mai iubeste, este obligata sa-i ramana fidela?
Un strop de onestitate n-ar stica... fata de el si fata de ea insasi.
Macar sa stie si omul ca in timp ce executa elemente acrobatice in pat (ca zise fata ca-i bun... ) ea viseaza la altul...

Tylly
Postat pe 5 August 2010 10:28
pe mine ma distreaza astfel de postari
adica ,tipa nu stie ce e cu ea. ba ,stie foarte bine. i-a placut de un nene, ok. se pupa cu el, se culca sau naiba stie ce mai fac, e problema lor.

da, sa vii aici sa o faci pe mironosita si sa pui intrebari al caror raspuns il stiu si copiii ,e dovada de prosteala sau ca ne iei de tampiti. sa fim seriosi.

daca eu iti spun ca esti fidea te simti mai implinita? daca-ti zic ca esti infidea renunti la pupaceli? haida, de !

eu zic ca e topic la "shto",ca multe altele de pe aici. asta ar fi grav. postarea unor astfel de subiecte denota ca ,cei ce administreaza situl, atat considera ca ar fi nivelul intelectual userilor ce participa la discutii, atat gandesc si ca acesta ar fi tipul de subiecte ce i-ar interesa. adica un fel de dan diaconescu onlaine
si_totusi
Postat pe 5 August 2010 10:32
elemente acrobatice? si crezi ca daca o pune cu cracii pe pereti, nu are o dorinta ascunsa, de nou? ma indoiesc...

fata asta nu prea stie ce vrea sau ce simte....ori nu este sincera
tymbark
Postat pe 5 August 2010 10:34
io zic ca s-o maritat cam devreme...parerea mea!
zambila
Postat pe 5 August 2010 10:44
lasa ma ca doar v-ati sarutat...mai ai o sansa sa te caiesti, nu ati ajuns la baza 2.
eu zic sa-i marturisesti ca l-ai inselat partial sau poate nu...azi nu dau sfaturi cooerente.
ba sa nu te puna dracu sa-i zici ceva, a fost doar o mozoleala inocenta...

ba nu! spune-i! acum pana nu-i prea tarziu dar specifica si faptul ca o sa ti-o tragi cu el numa sa sa nu ai dubii
ma nu stiu zau dar sunt confuza eu zic sa te muti in alt oras...
ameno
Postat pe 5 August 2010 14:25
eu zic sa o astepti pe Irinuca ca te sfatuieste ea mai bine ca noi totii
ameno
Postat pe 5 August 2010 14:27

si io cu cine votez?
zambila
Postat pe 5 August 2010 14:28
ce are fata daca te duci mai departe? nu zic acum ca sotul tau ca nu e corect dar crezi ca nu te-a inselat niciodata? si te-ai intrebat ca ce prieten e el cu sotul tau daca face una ca asta, tu ce sotie esti daca faci asata, in primul rand sentimentelor nu le poti poruncii si poti sa ai 100 de ani de casnicie ca tot se poate intampla una ca asta si nu esti singura, si clar te-ai indragostit, de ce nu? da-i bataie sa nu-ti para rau mai tarziu, esti fidela sau nu esti, tu tot ai sentimente, asa ca GO FOR IT !!!!!
Laura_M
Postat pe 5 August 2010 14:35
zambilici,nu vota inca
elodia
Postat pe 5 August 2010 14:41
zambiliiici,cu mine,cu mineee
http://bit.ly/cSu4aU
dancris
Postat pe 5 August 2010 14:44
voteaza cu cine simti numa sa fie ok
dar totusi ce ar trebui sa faca tanti ce sa mozolit
ameno
Postat pe 5 August 2010 14:52
cris, am votat cu tine deja

ameno, io propun sa fie sincera si sa-i marturiseasca sotului: iubitule, prietenul tau cel mai bun te inseala cu mine!
zambila
Postat pe 5 August 2010 14:53
fain albastrelu
ameno
Postat pe 5 August 2010 14:55
Faptul ca nu ati trecut inca de "preludiu" nu te absolva de vina tradarii! Inseli...si da esti infidela sotului tau.Si ce este si mai urat, daca se poate spune asa...este ca faci asta chiar sub nasul lui, cu cel mai bun prieten al sau! Super... Nu prea am priceput ce ai vrut cu acest subiect: sau poate te asteptai sa-ti spuna in mare majoritate ca a te mangaia si undui pe langa sexul altui barbat decat al tau...este o chestie ok, nevinovata..?
Trezeste-te ca esti fetita mare: ori calare pe "armasar"..ori iti domolesti nitel hormonii si-ti vezi de ale tale! Eu personal cale de mijloc nu cunosc..
Morena29
Postat pe 5 August 2010 15:18
hait.....m as baga si eu......da nu poci!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 5 August 2010 15:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O sa mearga vreodata??? 1 De la: garbo063661 3 Februarie 2010 19:13
Se nasc noii lideri de partide politice 16 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 23:32
VIATA NEBUNA 31 De la: Juna 5 Mai 2011 23:37
"cura" pt pesimism??? 16 De la: garbo_1474 23 Mai 2012 00:11
urgent.. 4 De la: hermosa20 15 Februarie 2014 16:13
Setari Cookie-uri