Viata alaturi de Dumnezeu

cu cei de se certara na si io pacifista
garbo074997
Postat pe 3 August 2010 00:27
De la: Thor_again, la data 2010-08-03 00:22:57Ciresico, dezbatem cultura, sis
Ca stii ca nu pierd ocazia sa mai bag ceva in capetele alea seci ale irinucai, luptatoarei si cum dreaq s-o mai chema ea cu tot neamul ei de adormiti de la maimuta-ncoace!
E drept, acum am inceput cu ceva mai usurel, mai dupa mintea ei... da' sa vezi mai incolo!
nu imi pun eu mintea cu tine...pt ca tu ai mintea odihnita..dar daca tu aberezi,,si eu sa comport tot la fel asa cum meritati,intunecimile voastre
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 August 2010 00:28
Nu se cearta nimeni #997, doar vorbim discutii fara cap si fara coada.

Dar urarea de pace e binevenita zic eu.
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 00:28
ba s-avem pardon, Amelly
versurile i le scriam Ciresicai... deh, om batran si fara minte, daca nu mai poci cu dragostea, ii scriu si io mai dupe varsta mea... versuri cu paharele si felinare
Thor_again
Postat pe 3 August 2010 00:29
Ciresico, nu sunt o puritana....nu mi-e jena...pe stadioane sau in randurile tinerilor, se folosesc tot de felul de expresii vulgare, sunt in tema.....Eu sunt jenata pentru cei care au o anumita varsta si citesc asemenea ,, poezie"... Am multe persoane in lista care nu vor sa posteze pe forum, pentru ca le este teama de reactiile unor useri.....de mistocareala...Apropo unii useri au facut aceasta afirmatie...,, suntem aici pentru a ne destresa...sa ne distram"...
O discutie in contradictoriu e mai incitanta, aduce un plus de savoare....decat o discutie in care.... doar ne aprobam....
nuti_vio
Postat pe 3 August 2010 00:31
eeema linistii daca vad ca nu va certati si aveti grija de irinuca sa stea la rugaciune
garbo074997
Postat pe 3 August 2010 00:32


Si eu care credeam ca vrei s-o fericesti pe Irinuca. Era de bine, luptatoare aveai langa tine, nu-ti mai tulbura nimeni batranetea, tinere!

Felinare si pahare? Moi, io nu te recunosc
AMELYY
Postat pe 3 August 2010 00:32
Ei moshule, lasa poezelele ca s-a dus romantzul.

Zii ai vazut Ostrovul?
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 00:32
De la: reyya, la data 2010-08-03 00:26:53Irinuca...diese Zeilen haten verborgene Wnsche geweckt? huh??
Ameno...mai vrem si maine seara o poezie, tot in locatia asta
eu zic sa iti faca mai bine,,o poezie tie in particular,,daca iti plac atat de mult
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 August 2010 00:33
Sis, nu l-am vazut ca nu sunt mare cinefil, dar am sa intreb in stanga si in dreapta si il caut
Amu, dac-o fi cu calugari, di ce trebuie sa-mi placa?
Thor_again
Postat pe 3 August 2010 00:33
Amelyy,
lasa, mamicule, ca au fericit-o destul azi alde Vanghi si ameno
Thor_again
Postat pe 3 August 2010 00:35
di ce nu bagati voi cateva melodele bisericesti ?un cor ceva?sa adoarma si copchila de irinuca linistita?
garbo074997
Postat pe 3 August 2010 00:35
noapte buna si ia......in genunchi la rugaciune pe buneeeee nu strica nimanui .IRINUCA este adevarat ca rugaciunea ajuta ?
garbo074997
Postat pe 3 August 2010 00:36

Thorulet, hotaraste-te cu finalul ala de nume

Mi-s amortita, greu cu derularea, am intrat in mijlocul actiunii, te-am prins la "aparat", restu-s scutiti.
AMELYY
Postat pe 3 August 2010 00:38
Sis, l-am gasiiiit!!!!
Il are kyrutzu'!
Thor_again
Postat pe 3 August 2010 00:38
Minc-o ar mama pe Kyrutza. Pup-o din partea mea ca mi-e dor de ea.
Vezi filmul si pe urma mai vorbim de ce ti-l recomand. Si nu, nu e nici o legatura intre tine si calugarul cu pricina.Glumesti? Nici prin cap nu mi-a trecut sa fac vreo paralela.
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 00:41
De la: garbo074997, la data 2010-08-03 00:32:17eeema linistii daca vad ca nu va certati si aveti grija de irinuca sa stea la rugaciune
pai adica de ce sa aiba ei grija sa stau la rugaciune?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 August 2010 00:41
nu vrei sa te rogi
garbo074997
Postat pe 3 August 2010 00:45
De la: garbo074997, la data 2010-08-03 00:36:40noapte buna si ia......in genunchi la rugaciune pe buneeeee nu strica nimanui .IRINUCA este adevarat ca rugaciunea ajuta ?
Da rugaciunea ma ajuta sa gandesc curat...Dar daca ma rog,,o fac pt ca asa simt eu..nu pt ca asa ziceti voi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 August 2010 00:47
mno!
Sis, vezi ca din cauza vitezei postai altundeva. Da' gasesti matale
Thor_again
Postat pe 3 August 2010 00:53
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-03 00:47:03
De la: garbo074997, la data 2010-08-03 00:36:40noapte buna si ia......in genunchi la rugaciune pe buneeeee nu strica nimanui .IRINUCA este adevarat ca rugaciunea ajuta ?
Da rugaciunea ma ajuta sa gandesc curat...Dar daca ma rog,,o fac pt ca asa simt eu..nu pt ca asa ziceti voi


Si ce simturi mai trec prin batatura ta?!
AMELYY
Postat pe 3 August 2010 00:55
Gasit bro.
dar despre ce intilnire vorbesti?
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 00:55
despre vorbitor vorbeam, nu despre intalnire
mami, aici e noapte, pe mine ma mai inteleg -cum naiba sa nu? - da' la matale tre sa fie amiaza
Thor_again
Postat pe 3 August 2010 00:59
hahahaha, mi-a luat-o gura pe dinainte.

deci, despre ce vorbitor vorbeai?

pai hai ca-s acolo acusica dar nimeni altcineva nu mai este.

Si chiar asa, daca e noapte de ce nu te duci la patut?
Ciresica
Postat pe 3 August 2010 01:02
sa incerc sa raspund per total...
poezia binenteles ca am gasit-o pe batranul google, din pacate e a lui Eminescu deci avea si el fanteziile lui...fiecare cum poate
Stiam de poezia asta de cand eram la scoala elementara, primita din mana in mana, era ceva de genul "cartea ascunsa si data din generatie in generatie"
La fel cum povestea p..i a lui Creanga care nu a fost publicata(cel putin asa stiu eu) asa si poezia deocheata a lui Eminescu nu a fost publicata...
Nici nu ma gandesc ce reactie in masa ar fi fost daca era publicata in regimul de alta data...aici pe un forum unde toata lumea zice ce il taie capul au aparut critici ....
in fine ....unii citesc dar nu se posteaza nimic, altii citesc si participa la discutii cam asta e forumul.
Daca la tot felul de subiecte se da raspunsuri bune sau pe langa subiect(depinde de situatie) mai mult sau mai putin va apare un zambet in coltul gurii, imi este greu sa cred ca totii cei care bascalesc la zile mari pe toata lumea s-su rusinat brusc.
Imi pare rau daca v-am intors stomacul,dar ma bucur ca ati zambit
ameno
Postat pe 3 August 2010 13:18
bre, ameano, cine a zis de rusine?
daca tu nu te-ai rusinat, de ce sa se rusineze altii?

in ce ma priveste pe mine, eu mi-am expus punctele de vedere


In alta ordine de idei, Ameno, tu cam ai tendinta sa o iei pe aratura cu limbajul vulgar. Una e bascalia si cu totul altceva marlania
Nu sunt primul care iti atrage atentia...
Thor_again
Postat pe 3 August 2010 13:23
Daca e vorba de aratura, mea culpa
daca se discuta serios discut serios...daca e marlanie la fel...
Si despre limbaj vulgar mai greu cand o sa va jignesc personal pe indiferent care dintre voi folosind cuvinte cu stelute in coada atunci chiar va rog sa folositi cu incredere "abuz de limbaj"
Si scuze din nou daca sunt luata la misto cu siguranta nu o sa intorc si celalalt obraz sa primesc palmi...raspund cu aceasi moneda
Am mai spus-o daca este o discutie serioasa raspund ca atare daca nu mai o iau pe aratura...
.
ameno
Postat pe 3 August 2010 13:36
Irinuca cand se lupta
Are rochia cam scurta
I se vad picioarele
Si-i aud dorintele.

Dorinta pasare sluta,
Fata din carne-i facuta
S-ar iubi dar nu gaseste
Unul de se potriveste

Si voi oameni cam nurlii
Va tineti de bascalii
Scrieti numai tot brasoave,
Iarta-i pe nebuni, Tu Doamne

Ca pacatuiesc vezi bine
Si mai tare decat mine
Si-si ridica poalele
Aratand varicele


Se dezbraca si se-mbraca
Cad cuvintele in troaca
De le-adulmeca purceii
Cu toate ale femeii

Doamne, stai un pic si-asculta
Iarta-i, da-le minte multa
Pentru ca prea sunt zau copii
Si insira doar prostii,

Cu femei si cu bancute
Cu mai mici si mai babute
Ca rad cotefenele
Cand isi zburlesc penele

Ia-i pe urma unde-i groapa
Unde-si duse mutul iapa,
Si da o vreme cu zloata
Ca sa nu se mai intoarca.

Ioana007
Postat pe 3 August 2010 15:50
aplauze si din nou aplauze...
bravo ma..mi-ati sters opera eminesciana.
Probabil din cauza asta a ramas nepublicata, e plina lumea de pudici
Daca ar fi avut careva curajul in 1900toamna sa publice poezia asta, in ziua de azi Eminescu era ras din cartile de Limba si Literatura Romana....in rest totul e bla bla bla
aaaa sa nu uitam ca este Luceafarul poezie romanesti....dar avea si el o buba, rusinoasa pentru noi cei de pe urma...
ameno
Postat pe 3 August 2010 22:15
Ameno, se vede ca esti incepatoare in ale forumului acestuia

eu iti spun sincer, ma mir ca ai reusit sa o postezi
uite, de aici se vede ca pana si serverele mai dau rateuri, pentru ca e prima data cand a reusit cineva sa posteze cuvinte explicite, fara a fi banate din start

chiar ma gandeam sa te afurisesc, crezand ca esti unul din responsabilii cu acest site. Norocul tau ca nu e asa
Thor_again
Postat pe 3 August 2010 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai presus de dragoste exista principii si prejudecati? 15 De la: kitty_cross 31 Ianuarie 2010 11:04
Feminitatea cea mai importanta insusire 26 De la: garbo265966 2 Iulie 2012 19:59
Funduletze!!!! 43 De la: micabis 28 Iulie 2009 05:50
capra vecinului? 20 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:19
am nevoie de pareri cafeform 3 De la: Nicool 10 Iulie 2011 23:10
Setari Cookie-uri