Reteta orientala detoxifiere si reglare greutate corporala

Buna seara la toata lumea,

Am o intrebare la voi : a incercat cineva reteta orientala de detoxifiere si reglare a greutatii corporale? O voi reda mai jos. As vrea sa-mi spuneti daca a fost incercata de cineva, cum a reactionat, care a fost reactia organismului la acest tratament- i-as spune eu, si daca dupa terminarea lui ati avut rezultatul pe care il doreati.
Iata reteta :

RETETA ORIENTALA

Aceasta reteta a unui farmacist antic a fost gasita in 1972 intr-o manastire budista din Muntii Tibetului.
MOD DE PREPARARE:
Intr-un borcan de sticla se pun 350 grame de usturoi zdrobit peste care se toarna 220-250 de grame alcool de 95-96, rom sau tarie. Borcanul se inchide ermetic si se pune in frigider timp de 10 zile. In cea de-a 11-a zi se filtreaza totul cu o strecuratoare foarte fina sau cu tifon. Lichidul obtinut se toarna in acelasi borcan si se pune inca 2 zile in frigider. Dupa aceasta perioada remediul este gata pentru tratament (picaturile se pot lua cu putin lapte sau apa inainte de a incepe sa mancam), dupa cum urmeaza:
NUMAR DE PICATURI
ZIUA MIC-DEJUN PRANZ CINA
1 1 2 3
2 4 5 6
3 7 8 9
4 10 11 12
5 13 14 15
6 16 17 18
7 12 11 10
8 9 8 7
9 6 5 4
10 3 2 1
11 15 25 25
12 25 25 25
Se va continua cu cate 25 de picaturi, de 3 ori pe zi, pana la terminarea intregii cantitati.
TERAPIA NU SE POATE REPETA DECAT ODATA LA 5 ANI !!!
Acest preparat din extract de usturoi curata organismul de grasimi si pietre, imbunatateste metabolismul si astfel toate vasele sangvine (re)devin mai elastice.
Regleaza greutatea corpului, topeste cheagurile de sange, vindeca diafragma miocardica bolnava, arterioscleroza, inapetenta (lipsa poftei de mancare), sinuzita, hipertensiunea, bolile bronho-pulmonare, face sa dispara artritele, artrozele si reumatismul.
Vindeca gastritele, ulcerele de stomac si hemoroizii, absoarbe orice fel de tumori externe si interne, vindeca diferitele tulburari de vedere si auz, impotenta. Are efect benefic asupra intregului organism.
***ATENTIE: Alcoolul nu trebuie sa contina alte substante (clorura de benzalconiu sau metanol).
SANATATE!
garbo000079
Postat pe 30 Iulie 2010 21:21
Buna seara!
Vad ca nu prea intereseaza lumea subiectele despre sanatate si echilibrul vietii...
Banuiesc ca daca as fi scris chestii despre "a batut-o , a violat-o, l-a inselat cu prietenul cel mai bun, si-a marit titele..." sau alte meschinarii si perversiatii de genul asta pina acum mi s-ar fi umplut mailul cu "pareri"- de bine sau de rau, si de comentarii care mai de care mai acide.
Asa...deh...chestii de-astea invechite...cine sa citeasca, sau sa comenteze...
Poate peste o luna , dupa ce voi fi inceput si voi fi simtit efectele acestei cure, voi pune aici ceea ce se simte si se amelioreaza.
Pina atunci, poate ,totusi, cineva vrea sa-mi dea sfaturi sau pareri...
Noapte buna tuturor!
garbo000079
Postat pe 17 August 2010 20:20
Noapte buna!
silfida
Postat pe 17 August 2010 20:28
fleurdelis
Postat pe 17 August 2010 20:37
pi mini ma......iote am loat pozitia!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 August 2010 20:40
care pozitie bre nazzi???
eladaela
Postat pe 17 August 2010 20:44
da' chiar! care pozitie??
silfida
Postat pe 17 August 2010 20:45
nazzi sa n-o zici p'aia ca mor aci.....
eladaela
Postat pe 17 August 2010 20:47
ma scuzati !!!!ii di la pozitie!!!!!nu mi puteam descilcii miinili mele........de picioaili.....adica...... r=sa poci turna picaturili.....
nazirra
Postat pe 17 August 2010 21:06
nazzi....ai luat toata cantitatea???
eladaela
Postat pe 17 August 2010 21:16
oamenilor?
voi luati ceva in serios aici? macar sa nu ma mai obosesc cu scrisul si cititul...
vroiam si eu niste pareri de bun simt...asa ca de la niste adevarati prieteni , nu chestii de-astea la mishto...flecareala adika...
hai ca puteti sa va sustineti o parere...nu-i asa?
eu am pus la macerat preparatul si in ziua de 30.08.2010 incep tratamentul....asa ca pina atunci poate imi va spune si mie cineva o parere pe bune...
garbo000079
Postat pe 19 August 2010 20:39


nazirutzo!!! nota maxima..
di mult nu m am zdrumicat ashea de ras
LILO
Postat pe 19 August 2010 20:42
poi 079 dac nu vrei sa te OBOSESTI cu nika pe ;umea asta...cum vrai sa slabesti??? ha???
LILO
Postat pe 19 August 2010 20:45
usturoiul scade tensiunea dar recuperaza romul.asta ti-o ridica. mai ales daca-i rrom din acela exportat din franta. sa vedeti ce detoxifiere si reglare a greutatii pe la buzunare
si_totusi
Postat pe 19 August 2010 20:49
tinctura asta de usturoi am incercat-o eu acum muuuulti ani in urma dar nu-mi amintesc daca a fost miraculoasa.
mai tirziu am incercat tinctura de propolis si usturoi dupa cum am spus.am scapat de giardia si eu si familia.
Ciresica
Postat pe 19 August 2010 20:52
De la: garbo000079, la data 2010-07-30 21:21:42Buna seara la toata lumea,

Am o intrebare la voi : a incercat cineva reteta orientala de detoxifiere si reglare a greutatii corporale? O voi reda mai jos. As vrea sa-mi spuneti daca a fost incercata de cineva, cum a reactionat, care a fost reactia organismului la acest tratament- i-as spune eu, si daca dupa terminarea lui ati avut rezultatul pe care il doreati.
Iata reteta :

RETETA ORIENTALA

Aceasta reteta a unui farmacist antic a fost gasita in 1972 intr-o manastire budista din Muntii Tibetului.
MOD DE PREPARARE:
Intr-un borcan de sticla se pun 350 grame de usturoi zdrobit peste care se toarna 220-250 de grame alcool de 95-96, rom sau tarie. Borcanul se inchide ermetic si se pune in frigider timp de 10 zile. In cea de-a 11-a zi se filtreaza totul cu o strecuratoare foarte fina sau cu tifon. Lichidul obtinut se toarna in acelasi borcan si se pune inca 2 zile in frigider. Dupa aceasta perioada remediul este gata pentru tratament (picaturile se pot lua cu putin lapte sau apa inainte de a incepe sa mancam), dupa cum urmeaza:
NUMAR DE PICATURI
ZIUA MIC-DEJUN PRANZ CINA
1 1 2 3
2 4 5 6
3 7 8 9
4 10 11 12
5 13 14 15
6 16 17 18
7 12 11 10
8 9 8 7
9 6 5 4
10 3 2 1
11 15 25 25
12 25 25 25
Se va continua cu cate 25 de picaturi, de 3 ori pe zi, pana la terminarea intregii cantitati.
TERAPIA NU SE POATE REPETA DECAT ODATA LA 5 ANI !!!
Acest preparat din extract de usturoi curata organismul de grasimi si pietre, imbunatateste metabolismul si astfel toate vasele sangvine (re)devin mai elastice.
Regleaza greutatea corpului, topeste cheagurile de sange, vindeca diafragma miocardica bolnava, arterioscleroza, inapetenta (lipsa poftei de mancare), sinuzita, hipertensiunea, bolile bronho-pulmonare, face sa dispara artritele, artrozele si reumatismul.
Vindeca gastritele, ulcerele de stomac si hemoroizii, absoarbe orice fel de tumori externe si interne, vindeca diferitele tulburari de vedere si auz, impotenta. Are efect benefic asupra intregului organism.
***ATENTIE: Alcoolul nu trebuie sa contina alte substante (clorura de benzalconiu sau metanol).
SANATATE!



A incercat-o sotul meu! Pe langa faptul ca, dupa atata curatat, a mirosit in casa o saptamana (de-mi venea sa-l strang de gat), a spus ca nu mai curata 10 ani de aici inainte. A facut tinctura, a urmat toti pasii aia, a facut rost de alcool bun (cred ca palinca, adica ceva "curat si tare" - cica - si ..... nu a reusit sa ia decat 3-4 zile ca si-a dat ficatul de tot peste cap. Am aruncat-o cu borcan ermetic cu tot.
Doinita201
Postat pe 19 August 2010 23:14
de unde ai tras tu concluzia ca vreau sa slabesc????????????????
oare chiar asa derizoriu a ajuns tot in viata voastra?
garbo000079
Postat pe 20 August 2010 11:45
Am aflat de aeasta reteta de putin timp.Doresc sa o fac din motive triste pt. mine , dar va promit ca va raspund imediat. Motivul este ca poate am gasit panaceul universal si pt. cancer.

Cu drag
garbo190913
Postat pe 22 Februarie 2011 09:54
eu incerc acuma sint la 25/25/25 nu am slabit si nu fac pentru slabire aceasta reteta o fac pentru corpul meu deocamndata ma sint bine precizez ca in a 8 ZIUA am avut urina cu singe in a9 ziua am avut de diarie 3ori pe zi astazi sint in a11zi si sint bine tenul este fin catifelat ma simp bine in corp,fac aceasta cura pentru ca am avut timp de 3luni laringo faringita care numi lasa noptile sa dorm ,inainte dea incepe am facut un gastroscopie sa vad ce am miau zis ca aveam de sinusi care provocau un reflux gastric,ce pot sa zicc doar hemoroizi ma deranjeaza continui te tin in curent cu sanatatea mea
titi_33
Postat pe 10 Aprilie 2011 18:12
spune-mi daca functioneaza aceasta reteta sau nu. multumesc...
frumosul
Postat pe 21 Decembrie 2011 00:16
Stiu ca a trecut mult de cand ai tinut aceasta reteta, dar poate vrei sa raspunzi daca a avut ceva efect. Eu acum am inceput sa tin de vreo 3 zile si as vrea sa stiu daca te-a ajutat cu ceva reteta aceasta. Multumesc anticipat.
garbo_6927
Postat pe 27 August 2012 01:04
De la: frumosul, la data 2011-12-21 00:16:23spune-mi daca functioneaza aceasta reteta sau nu. multumesc...


A luat-o o cunostinta. A respectat-o intocmai. Nu a slabit si nici nu este pentru slabire, insa se simte perfect, nu mai transpira abundent, nu mai ia pastile pentru inima, nu mai oboseste ca inainte, nu-l mai doare stomacul cand mananca anumite legume sau fructe... Deci, se pare ca i s-a imbunatatit considerabil metabolismul.
Persoana despre care vorbesc este un barbat care nu prea a avut grija de viata lui, in sensul ca a baut si inca mai bea aproape zilnic, mananca gras, condimentat, are o viata dezordonata datorita serviciului. Era supraponderal si avea probleme serioase cu inima. Acum a dat jos cateva kg, nu datorita tincturii, ci in timp, datorita metabolismului, insa in continuare nu prea are grija de viata lui din pacate. Un regim alimentar usor, putina miscare si odihna, cred ca ar fi facut minuni pt el, dupa cura aceasta.
garbo168117
Postat pe 12 Septembrie 2012 11:17
Sunt o persoana cu varsta de 55 de ani si am fost diagnosticat cu diabet tip2 de vreo 4 ani.Am fost, si inca mai sunt, obez (la 1,70m am atins si 100 de Kg), diagnosticat de asemenea, cu hipertensiune gr.1.
Atunci cand mi s-a eliberat prima reteta (1 pastila de Siofor pe zi) si am fost tratat ca un colet la posta, am inteles ca trebue sa ma doctoricesc singur. Eram destul de "morcovit" si am facut din internet prietenul meu cel mai bun pentru ca, numai acolo, am gasit toate informatiile ce ma interesau.
Asa ca, m-am incapatanat sa nu iau medicamentul prescris si mi-am facut propria dieta, pe care nu pot spune c-am urmat-o cu consecventa decat vreo doua luni si jumatate. Glicemia mi-a mai scazut putin, s-a mentinut apoi si am pierdut in greutate vreo 9 Kg in acest timp. M-am monitorizat permanent si am observat importanta dietei.
Dar cum viata nu-ti ofera numai bucurii, m-am trezit somer si cu tot ce rezulta din aceasta: neintelegeri in familie etc. Stresul a crescut si inca se mentine la un nivel ridicat.
Glicemia era inca destul de mare (spre 170mg/dl, uneori mai mare) si hipertensiunea de 14/10 se manifesta din ce in ce mai des.
Incepind de anul trecut, 2011,am hotarat ca trebuie sa ma apropii mai mult de Dumnezeu si am tinut postul Craciunului cat am putut de bine.De la sfarsitul lui martie, anul acesta, am gasit aceasta reteta si m-am gandit ca n-are ce rau sa-mi faca si
chiar am crezut in aceasta. Stiam cat de bun este usturoiul pe care-l apreciez foarte mult, consumandu-l oricand cu placere.
Am renuntat total la cafea si am inceput sa fac si 20-30 de minute exercitii fizice simple pe care si acum, le practic de 2-3 ori pe sapatamana, alaturi de mersul pe jos distante destul de mari.
Acum cand va scriu, mi-am facut analizele si va pot spune ca am o glicemie de 108 mg/dl, tensiunea 12/8,3 colesterolul seric 223, trigliceridele la 232 si am ajuns la 87 de kg (inca mai sunt obez!). Evident ca sunt fericit; am acum si o vorba: daca e sa mor
acum, macar sa mor sanatos!
Probabil ca, dupa postul Craciunului, voi atinge 85 de Kg, cat mi-am propus anul acesta.
Dar sa continui cu reteta tibetana: am aplicat-o ad litteram si inca mai am de luat picaturi, chiar daca de vreo 3 luni, le iau doar dimineata, dupa ce beau o cana de apa fierbinte pe stomacul gol.Cum mai uitam sa le iau inainte de masa, iau acum 3
pipete pline, adica cat poate retine pipeta apasand-o bine (vreo 65-70 de picaturi in total, cred).S-a intamplat de cateva ori sa nu pot lua picaturile chiar si o saptamana. Cred ca voi continua cu acest tratament toata viata. De ce? Pentru ca sunt convins ca usturoiul nu-ti poate face nici un rau si nici cele 2-3 grame de alcool cu care-l iei zilnic.
Daca e sa am o concluzie, iat-o: Dumnezeu a creat si usturoiul de care trebuie sa ne bucuram, si numai lui trebuie sa-i multumim pentru aceasta. Tot El m-a ajutat sa gasesc aceasta reteta, dandu-mi gandurile cele mai bune, dar si incapatanarea de nu lua
intotdeauna de bun ce-ti spune un doctor, oricat de bine intentionat ar fi.
Despre alte amanunte scrieti-mi, daca vreti, pe gtiasi@yahoo.com, adresandu-va lui Titel. Doamne ajuta!
garbo_9698
Postat pe 25 Noiembrie 2012 10:13
nu stiu daca e tibetana reteta, pentru ca din cite stiu eu pe acolo nu se prea prescrie alcool...
quasaria
Postat pe 25 Noiembrie 2012 11:57
Sunt f interesata de reteta ta dar asi vrea sa stiu daca a mai incercat cineva si cum a functionat?
Alina_Mihaela_Viziteu_1
Postat pe 3 Martie 2014 17:40
"Incepind de anul trecut, 2011,"

Mai sa fie... tu in ce an traiesti acum ?
Rotty
Postat pe 3 Martie 2014 17:51
vrea marturii fata ! si dovezi clare cu fotografii poate inainte si dupa cura , eu unu nu ma bag ca nu am voie deloc alcool ,
- cine a incercat-o poate lamuriti cat de slabe ati devenit !!!!!!!!!!!!!!!?????
garbo_392853
Postat pe 3 Martie 2014 18:13
Eu stiam ca tinctura aia e pentru scaderea colesterolului si intarirea sistemului imunitar , nu pentru slabit...
Rotty
Postat pe 3 Martie 2014 18:58


ce faceti dragelor... ati inceput sa studiati arhivele de pe garbo... ??? siii... 853, slabe poate la minte doar ! parerea mea personala !
barboneli
Postat pe 3 Martie 2014 19:08
Adica tu nu incerci sa slabesti , nu pot sa cred ....? Doamne pe ce lume traiesti ....? Incredibil !!!!!!!!!!!!!!!
garbo_392853
Postat pe 5 Martie 2014 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Graviola, fructul care vindeca cancerul 14 De la: garbo_385191 9 Decembrie 2013 19:19
sa ne amuzam cu profesorul Leonida Bucium 6 De la: ready_vivus 17 Decembrie 2009 11:41
Nu mai pot, trebuie sa slabesc..... 12 De la: garbo261156MADALINA 25 Ianuarie 2012 14:23
ceaiul 2 De la: ratuscaceaurata 15 Noiembrie 2011 01:54
foame\pofta excesiva 18 De la: yza_my 21 Martie 2010 11:13
Setari Cookie-uri