Ce sa fac?.......... sunt rotunjoara

Pe sotul meu l-am cunoscut fiind un tip foarte glumet si respectuos cu toata lumea.Asta ma facut sa il doresc .Si il am si il mai vreau pana la moarte, dar ma jigneste de cate ori are ocazia .Cand intra in casa incepe sa-mi reproseze ca sunt grasa ,pt ca sunt dar asa am fost si la nunta acu 7 ani.Imi zice tot timpu ca el e frumos si ca oricand poate merge cu alta mult mai tanara si mult mai frumoasa.Am incercat cure de slabire dar se pare ca am gresit tot timpu.Tineam 2 saptamani si radea de mine ca faceam exercitii in casa si zicea :uite la reclame slabesc 5 kg pe saptamana tu ai dat 3 in 2 saptamani.Si ma strangea ceva de gat (glanda) incepeam sa plang si era gata cura mea.Am facut asta de o gramada de ori.Cu banii stau foarte prost si nu imi permit sa merg la sala.Stiu ca sunt vinovata ca sunt grasa dar mai stiu ca sunt si grasute iubite si respectate .Faza ca el poate avea alte femei ma deranjeaza pentru ca e urat sa zica asta.Si eu am putut sa-i spun ca am avut oferte si le-am refuzat pentru ca am familie.IMI IUBESC SOTUL SI COPILUL FOARTE MULT SI II VREAU IMPREUNA LANGA MINE.Ziceti si voi ce as putea face ca ma stresez tare mult si o iau razna
anadelaadda
Postat pe 28 Iulie 2010 22:16
daca vrei sa faci ceva ptr tine,fa-o.....
el daca vrea sa se uite dupa altele o va face fie ca estio grasa,fie ca nu....
asta e doar in mintea ta....
eladaela
Postat pe 28 Iulie 2010 22:19
sa-i gasesti un defect, unul cit mai evident si sa il iei peste picior in acelasi mod.
Defecte avem toti - depinde de celalalt sa vada partile bune sau partile proaste.
Iar daca vroia sa se duca la altele, se ducea - si aia care se duc nu glumesc pe treaba asta...
quasaria
Postat pe 28 Iulie 2010 22:20
sau sa-l tratezi cu sictir atunci cand rade de tine
eladaela
Postat pe 28 Iulie 2010 22:21
io propun o tigaie fix in nas!!!
auzi, te face grasa, rade de tine si inca mai traieste?
zambila
Postat pe 28 Iulie 2010 22:23
q, uneori spunem adevarul in gluma...bine, nu spun ca ar fi cazul acum

si un sfat?! cauta-ti "alta" preocupare! sa vezi ce interesat va deveni instant!
zambila
Postat pe 28 Iulie 2010 22:25
De la: garbo162986, la data 2010-07-28 22:16:15Pe sotul meu l-am cunoscut fiind un tip foarte glumet si respectuos cu toata lumea.Asta ma facut sa il doresc .Si il am si il mai vreau pana la moarte, dar ma jigneste de cate ori are ocazia .Cand intra in casa incepe sa-mi reproseze ca sunt grasa ,pt ca sunt dar asa am fost si la nunta acu 7 ani.Imi zice tot timpu ca el e frumos si ca oricand poate merge cu alta mult mai tanara si mult mai frumoasa.Am incercat cure de slabire dar se pare ca am gresit tot timpu.Tineam 2 saptamani si radea de mine ca faceam exercitii in casa si zicea :uite la reclame slabesc 5 kg pe saptamana tu ai dat 3 in 2 saptamani.Si ma strangea ceva de gat (glanda) incepeam sa plang si era gata cura mea.Am facut asta de o gramada de ori.Cu banii stau foarte prost si nu imi permit sa merg la sala.Stiu ca sunt vinovata ca sunt grasa dar mai stiu ca sunt si grasute iubite si respectate .Faza ca el poate avea alte femei ma deranjeaza pentru ca e urat sa zica asta.Si eu am putut sa-i spun ca am avut oferte si le-am refuzat pentru ca am familie.IMI IUBESC SOTUL SI COPILUL FOARTE MULT SI II VREAU IMPREUNA LANGA MINE.Ziceti si voi ce as putea face ca ma stresez tare mult si o iau razna
Draga mea..Ce pot sa iti zic asa sunt barbatii niste prosti crescuti....Poate ca i-ai permis prea mult si cam ti sa cam urcat in cap...Eu zic sa incepi sa il dai jos diplomat....Si sa vorbiti calm...si deschis....Sa ii spui ce te deranjeaza,,si ca nu este frumos sa iti vorbeasca asa..Intreaba-l cum sar simti el daca tu iai vorbi asa...Eu zic sa ii vorbesti deschis,,dar fara crize si fara sa il jignesti...Si fa-te suparata...dar fara dusmanie.....Eu una cred ca las lua de un picior si las arunca pe geam,daca miar vorbi urat sau mar jigni...Dar tu nu trebuie sa faci asa..Fii mai diplomata si spune-i deschis ce te deranjeaza si fa-l sa se simta vinovat...dar fara sa il jignesti..Poate atata stie el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 22:27
irinucooo, de-aia te iubesc io pe tine!
zambila
Postat pe 28 Iulie 2010 22:29
986-nu te mai plange.cauta un nutritionist-medic,atentie sa aibe si medicina facuta.in rest bafta!!
vuvuzela
Postat pe 28 Iulie 2010 22:31
986-nu te mai plange.cauta un nutritionist-medic,atentie sa aibe si medicina facuta.in rest bafta!!
vuvuzela
Postat pe 28 Iulie 2010 22:31
zambilo, tu ai avut rabdarea sa citesti TOT???
anakin
Postat pe 28 Iulie 2010 22:32
dap!
primele 3 randuri sunt suficiente, garantez!
zambila
Postat pe 28 Iulie 2010 22:34
De la: zambila, la data 2010-07-28 22:23:17io propun o tigaie fix in nas!!!
auzi, te face grasa, rade de tine si inca mai traieste?

vezi....asta e problema mea?nu reusesc sa fiu puternica.........si de cate ori vreau sa-i intorc ,ma doare sufletul sa o fac.......parca m-as jigni pe mine.
am vorbit foarte mult pe tema asta si doar calm ,dar el rade daca eu vorbesc serios
nu stiu fete pe bune ca e valabila faza cu tgaia in cap
anadelaadda
Postat pe 28 Iulie 2010 22:36
pai bine, bre, daca esti asa, plapanda.. de ce draq iti iei tigai grele?
anakin
Postat pe 28 Iulie 2010 22:38
sigur ca e buna!
si stai linistita,nimeni nu s-a nascut puternic! da' nevoia te invata!
din doua, una! ori tu, ori el!
ia sa vedem: daca el ar avea de ales, ce ar alege??
cred ca sti raspunsul!
ai grija de tine, pt sanatatea ta, nu ca sa ajungi schelet! cui nu-i place, sa nu se uite!
zambila
Postat pe 28 Iulie 2010 22:39
De la: garbo162986, la data 2010-07-28 22:36:18
De la: zambila, la data 2010-07-28 22:23:17io propun o tigaie fix in nas!!!
auzi, te face grasa, rade de tine si inca mai traieste?

vezi....asta e problema mea?nu reusesc sa fiu puternica.........si de cate ori vreau sa-i intorc ,ma doare sufletul sa o fac.......parca m-as jigni pe mine.
am vorbit foarte mult pe tema asta si doar calm ,dar el rade daca eu vorbesc serios
nu stiu fete pe bune ca e valabila faza cu tgaia in cap
Lasa ca m-ai glumesc si astia cu tigaia...Daca ii dai cu tigaia in cap,sa nu iti dea si el una....Tot ce trebuie sa faci este sa fii hotarata si sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti deschis..Si nu trebuie sa te razbuni,,pt ca razbunarea este arma prostului si poti inrautati situatia...Poti sa vorbesti deschis,ceea ce te deranjeaza....Si fa=te suparata si intreabal cum sar simti daca tu i-ai vorbi asa..Poate ca el nici nu este constient ,,asa sunt barbatii au creier minuscul...pt altii,si creier mAre atunci cand este vorba de persoana lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 22:40
ioi, irinuco! da sa ti poop!
ca tare bine le mai nimeresti uneori!
zambila
Postat pe 28 Iulie 2010 22:46
De la: anakin, la data 2010-07-28 22:38:21pai bine, bre, daca esti asa, plapanda.. de ce draq iti iei tigai grele?

nu stiu sincer ce sa-ti raspund
dar oricum glumeam cu tigaia
mi-as dori doar clipe mai frumoase
abia-l astept acasa si cand ajunge vine si bomba
anadelaadda
Postat pe 28 Iulie 2010 22:47
De la: garbo162986, la data 2010-07-28 22:47:35
De la: anakin, la data 2010-07-28 22:38:21pai bine, bre, daca esti asa, plapanda.. de ce draq iti iei tigai grele?

nu stiu sincer ce sa-ti raspund
dar oricum glumeam cu tigaia
mi-as dori doar clipe mai frumoase
abia-l astept acasa si cand ajunge vine si bomba
vezi sa fii hotarata si convingatoare..Multa bafta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 22:50
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-28 22:50:10
De la: garbo162986, la data 2010-07-28 22:47:35
De la: anakin, la data 2010-07-28 22:38:21pai bine, bre, daca esti asa, plapanda.. de ce draq iti iei tigai grele?

nu stiu sincer ce sa-ti raspund
dar oricum glumeam cu tigaia
mi-as dori doar clipe mai frumoase
abia-l astept acasa si cand ajunge vine si bomba
vezi sa fii hotarata si convingatoare..Multa bafta

multumesc la toti de sfaturi
sper sa pot face ceva desi multe le-am facut deja
mai incerc si daca nu ......nu
va pup
anadelaadda
Postat pe 28 Iulie 2010 22:58
De la: vuvuzela, la data 2010-07-28 22:31:12986-nu te mai plange.cauta un nutritionist-medic,atentie sa aibe si medicina facuta.in rest bafta!!

multumesc vuvuzela
cand o sa am un loc de munca sa am bani mei o sa merg
ca nici nu pot sa tzin o dieta si daca nutritionistu e gratis
eventual daca imi zice sa beau doar apa
idee buna
anadelaadda
Postat pe 28 Iulie 2010 23:02
Pai stii barbatii prin natura lor nu sunt asa sensibili ca femeile...Si poate ca prin inconstienta lor,se comporta urat din prostia lor...Dar asta este vorba si desspre educatie...Tu nu trebuie sa ii permiti sa iti vorbeasca asa...Poti sa fii sincera,,dar sa vorbesti fara dusmanie...Si daca te mai jigneste,,,sa ii raspunzi ca de ce iti vorbestea asa...Cand vati casatorit ce tia jurat..Sa te rerspecte si sa te iubeasca...Dar sa vorbesti frumos,si de multe ori pana o sa ii intra in cap...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 23:04
nene, uite nevasta perfecta...."sper sa pot face ceva".
Daca eram in locul ei vorbea singur demuuuult... Singur in sala de reanimare.
Siii-gur puteam face ceva!

quasaria
Postat pe 28 Iulie 2010 23:05
De la: garbo162986, la data 2010-07-28 23:02:19
De la: vuvuzela, la data 2010-07-28 22:31:12986-nu te mai plange.cauta un nutritionist-medic,atentie sa aibe si medicina facuta.in rest bafta!!

multumesc vuvuzela
cand o sa am un loc de munca sa am bani mei o sa merg
ca nici nu pot sa tzin o dieta si daca nutritionistu e gratis
eventual daca imi zice sa beau doar apa
idee buna
Pai cauta-ti un loc de munca..Nu trebuie sa depinzi de banii barbatului,,ca apoi poate i se par tot felul de lucruri...Ca doar el munceste..Cine stie ce se gandeste si el...Intr-o casatorie trebuie comunicare si sinceritate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 23:06
De la: quasaria, la data 2010-07-28 23:05:08 nene, uite nevasta perfecta...."sper sa pot face ceva".
Daca eram in locul ei vorbea singur demuuuult... Singur in sala de reanimare.
Siii-gur puteam face ceva!



nu ma pot abtine,tre' sa dau c/p...
preci
Postat pe 28 Iulie 2010 23:07
De la: garbo162986, la data 2010-07-28 23:02:19
De la: vuvuzela, la data 2010-07-28 22:31:12986-nu te mai plange.cauta un nutritionist-medic,atentie sa aibe si medicina facuta.in rest bafta!!

multumesc vuvuzela
cand o sa am un loc de munca sa am bani mei o sa merg
ca nici nu pot sa tzin o dieta si daca nutritionistu e gratis
eventual daca imi zice sa beau doar apa
idee buna
Pai draga poti face ceva...Sa iti impui punctul de vedere si sa iti cauti un loc de munca...Nici nu este bine sa depinzi doar de banii unui barbat..si apoi trebuie sa manaci,,ca doar nu vrei sa te imbolnavesti din cauza unui prost....Dar sa nu mai mananci paine deloc...si dupa ora 19 sa manaci doar fructe,,seara manacre usoara.....Sa faci miscare,,sa mergi pe jos....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 23:09
Un om care vrea sa slabeasca...Trebuie sa elimine painea pt ca ingrasa mult....Este paine prajita..Si eu tot din aia mananc pt ca nu imi place sa fiu plinuta prea tare pt ca ma simt greoaie....Dulciuri putine,,carne slaba...Dulciuri putine...multe fructe,,legume,,branza rosii....Trebuie evitat carnea grasa....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 23:12
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-28 23:12:38 Un om care vrea sa slabeasca...Trebuie sa elimine painea pt ca ingrasa mult....Este paine prajita..Si eu tot din aia mananc pt ca nu imi place sa fiu plinuta prea tare pt ca ma simt greoaie....Dulciuri putine,,carne slaba...Dulciuri putine...multe fructe,,legume,,branza rosii....Trebuie evitat carnea grasa....
Carnea de porc trebuie evitata pt ca este grasa si se digera foarte greu...Paine trebuie evitata..Eu mam dezobisnuit de ea...Mananc cateodata....Este buna..Dar o evit....Da daca muncesti fizic,,,trebuie sa te hranesti....Dar un om ,care nu munceste nu face exercitiu,trebuie sa manace manacare usoara,,,pt ca oricum arderiile sunt lente daca nu faci miscare si nu muncesti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 23:15
caut loc de munca
cam greu cu locu de munca
anadelaadda
Postat pe 28 Iulie 2010 23:50
quasaria esti mama?
hai sa facem schimb de mame pana mi-l rezolvi
anadelaadda
Postat pe 28 Iulie 2010 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA 43 De la: clau2005 24 Martie 2010 20:21
puterea gandului 100 De la: tymbark 2 Iulie 2010 14:46
intimplarea mea 73 De la: asteroid 7 Decembrie 2011 22:59
hy 8 De la: anaROBERT 17 August 2010 00:48
Ajutati-ma! 33 De la: Danyxs 25 Noiembrie 2012 16:06
Setari Cookie-uri