Ce sa fac?.......... sunt rotunjoara

tigaia-i pe post de oglinda, freio... ca sa-i cuprinda meclanu'...
zambil
Postat pe 27 August 2010 23:04
De la: Doinita201, la data 2010-08-18 00:32:062. In timpul cat iti vei cauta de sanatate sa ii lasi clar, in scris, pe puncte, ce are de facut cu copilul, in casa si pe langa casa (asta ca sa vada si el ca stresul nu ajuta la silueta de manechin; si oricum trebuie sa te suplineasca).
4. Sa ii spui bancul acela cu profesorul de matematica si sotia sa, de asemenea, profesoara de matematica.


Dar in acelasi timp, sa fii pregatita sa ti-o si iei pe coaja... urat de tot
Machiajul naturel inca mai e la moda la romani!
Asa ca ia-te dupa fetele astea care iti vor doar "binele"...
Thor_again
Postat pe 27 August 2010 23:10
zambilu`, da ` ce-i Alba-ca-Zapada ? oglinda oglinjoara ..

fataaa, nu mai bine iei sucitoru` ? e clasic, biodegradabil, in caz de vreo nenorocire, lipseste arma crimei..

stilu` wok ? asta fuse buna..
Freya_
Postat pe 27 August 2010 23:19
inseamna ca e un idiot si nu stie sa te aprecieze asa cum esti,daca tu spui ca asa erai si la nunta voastra.Astfel de barbati ar trebui stransi de gat.Incearca sa nu mai pui tot ce zice la inima ,gandestete la copilul tau nu la el.El daca vrea la alte femei se duce chiar daca tu ai fi slaba ca na asta e barbatul e mai buna gaina din curtea vecinului te pup ai grija
simona00980
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:12
DRAGA MEA,
Un barbat te iubeste in primul rand pentru sufletul tau si daca esti ROTUNJOARA asa esti tu si daca te simti tu bine nu trebuie sa te intereseze de ce spun ceilalti numai femeile au ceva in creierasi cu slabitul, barbatii nu, poate doar cativa...
Este bine sa mananci des si putin ca francezii. SI MULTE CRUDITATI adica HRANA VIE si HRANA MOARTA adica FIARTA mai putina; Lactatele DACA SE POATE NEFIERTE sub forma de LAPTE BATUT, BRANZA DE VACI facute de tine in casa sa iei laptele proaspat dintr-o sursa de la tara TOATE LACTATELE PROCESATE FAC FOARTE RAU MAI BUNA ESTE CARNEA SI PESTELE DIN SURSE SIGURE NU INJECTATE CU HORMONI DE CRESTERE;
Si pentru mai multa siguranta trebuie sa spui inainte de masa o rugaciune si sa binecuvantezi mancarea si vei ridica vibratia alimentelor gandeste-te toate alimentele trec prin mai multe maini si mai gandesc si negativ unii si se transmite alimentelor si bauturilor; Daca se poate sa mananci la ore fixe si sa bei multa apa potabila si o binecuvantezi si pe ea ca si ea trece prin multe maini numai daca ai fantana sau put in curte si daca are calcar inseamna ca are calciu mult;
Toate problemele noastre de sanatate pleaca de la lipsa Calciului si nu este bine sa iei din farmacii pentru ca e de sinteza iti face bine intr-un loc si in foarte multe locuri se depune;
Cu sotul tau schimba foaia din toate punctele de vedere si roaga-te la ingerasul tau pazitor si la Sfantul care ii porti numele si daca nu ai la cel mai apropiat Sfant de ziua ta de nastere si la SFANTUL CUVIOS IOAN DE LA PRISLOP SI LA SFANTUL ANDREI OCROTITORII ROMANIEI;
Trebuie sa le ceri ce iti trebuie in cazul tau servici si ce mai vrei tu in fiecare zi si sa si multumesti pt tot ce ti-au dat, ce iti dau si ce iti vor mai da de exemplu: ROG TOATE ENTITATILE DE LUMINA CARE VOR, CARE POT SI CARE LI SE PERMITE SA MA AJUTE IN PROBLEMA...ASTA SPUI DIMINEATA IAR SEARA MULTUMESTI PT AJUTORUL ACORDAT TUTUROR ENTITATILOR DE LUMINA CARE M-AU AJUTAT, MA AJUTA SI MA VOR AJUTA;
Cu multa iubire Mariana A.
garbo173858
Postat pe 9 Februarie 2011 09:29
De la: anadelaadda, la data 2010-07-28 22:16:15Pe sotul meu l-am cunoscut fiind un tip foarte glumet si respectuos cu toata lumea.Asta ma facut sa il doresc .Si il am si il mai vreau pana la moarte, dar ma jigneste de cate ori are ocazia .Cand intra in casa incepe sa-mi reproseze ca sunt grasa ,pt ca sunt dar asa am fost si la nunta acu 7 ani.Imi zice tot timpu ca el e frumos si ca oricand poate merge cu alta mult mai tanara si mult mai frumoasa.Am incercat cure de slabire dar se pare ca am gresit tot timpu.Tineam 2 saptamani si radea de mine ca faceam exercitii in casa si zicea :uite la reclame slabesc 5 kg pe saptamana tu ai dat 3 in 2 saptamani.Si ma strangea ceva de gat (glanda) incepeam sa plang si era gata cura mea.Am facut asta de o gramada de ori.Cu banii stau foarte prost si nu imi permit sa merg la sala.Stiu ca sunt vinovata ca sunt grasa dar mai stiu ca sunt si grasute iubite si respectate .Faza ca el poate avea alte femei ma deranjeaza pentru ca e urat sa zica asta.Si eu am putut sa-i spun ca am avut oferte si le-am refuzat pentru ca am familie.IMI IUBESC SOTUL SI COPILUL FOARTE MULT SI II VREAU IMPREUNA LANGA MINE.Ziceti si voi ce as putea face ca ma stresez tare mult si o iau razna


Sotul tau rade de tine ca sa se simta superior tie, probabil el de fapt se simte ca are defecte si atunci se ia de alte persoane ca sa se 'acopere' pe el.
Ar trebui sa il ignori si chiar sa razi de situatie pt a nu arata ca esti afectata de felul in care se poarta cu tine.
Apoi ca sfat de slabire iti spun din propria experienta, incearca daca poti de tot sa renunti la paine, preparate cu faina alba, si preparate cu zahar in special la cele cu zahar, daca nu poti renunta la paine poti manca paine integrala sau de secara si in timp sigur vei slabi, sportul te tonifiaza dar dieta te slabeste. De asemenea evita alimentele procesate. Ia in serios o astfel de dieta care de altfel este permisibila la multe feluri de mancare si sigur o sa ai rezultate.
koko81
Postat pe 23 Septembrie 2014 10:20
Eu nu mi-aș jigni niciodată soția, poate sa ajungă și obeza, poate citești acest mesaj și îi aduci aminte ca sunt destui bărbați cărora le plac plinuțele (grăsuțele).
Bratu_Costel_1
Postat pe 30 Martie 2016 22:10


Siii... ? Si daca sunt destui, ce propui atunci ?
barboneli
Postat pe 30 Martie 2016 22:17
Putina distanță.
Bratu_Costel_1
Postat pe 30 Martie 2016 22:22
De la: anadelaadda, la data 2010-07-28 22:16:15Pe sotul meu l-am cunoscut fiind un tip foarte glumet si respectuos cu toata lumea.Asta ma facut sa il doresc .Si il am si il mai vreau pana la moarte, dar ma jigneste de cate ori are ocazia .Cand intra in casa incepe sa-mi reproseze ca sunt grasa ,pt ca sunt dar asa am fost si la nunta acu 7 ani.Imi zice tot timpu ca el e frumos si ca oricand poate merge cu alta mult mai tanara si mult mai frumoasa.Am incercat cure de slabire dar se pare ca am gresit tot timpu.Tineam 2 saptamani si radea de mine ca faceam exercitii in casa si zicea :uite la reclame slabesc 5 kg pe saptamana tu ai dat 3 in 2 saptamani.Si ma strangea ceva de gat (glanda) incepeam sa plang si era gata cura mea.Am facut asta de o gramada de ori.Cu banii stau foarte prost si nu imi permit sa merg la sala.Stiu ca sunt vinovata ca sunt grasa dar mai stiu ca sunt si grasute iubite si respectate .Faza ca el poate avea alte femei ma deranjeaza pentru ca e urat sa zica asta.Si eu am putut sa-i spun ca am avut oferte si le-am refuzat pentru ca am familie.IMI IUBESC SOTUL SI COPILUL FOARTE MULT SI II VREAU IMPREUNA LANGA MINE.Ziceti si voi ce as putea face ca ma stresez tare mult si o iau razna


Consider că glumește cu tine, altfel te lasă de mult si lua una slaba cum zice el. Ii place sa te sicaneze, atâta tot. Oare dacă și tu ai glumii si i-au spune că poți oricând să îți găsești unul cu treaba mai mare, s-ar bucura?
Maria802
Postat pe 6 Noiembrie 2016 07:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate sa-mi spuna cineva din experienta cum se poate aborda cu succes barbatul macho? 77 De la: Sassette 14 August 2016 15:11
Cat de mult conteaza diferenta de varsta intre 2 parteneri? 59 De la: Anouk 27 Noiembrie 2009 18:38
Ajutati-ma! 33 De la: Danyxs 25 Noiembrie 2012 16:06
Dragoste sincera sau prefecatorie? 512 De la: erjike60 16 Ianuarie 2010 21:06
calatoria bebelusului cu masina 4 De la: victor68 27 Iulie 2010 11:51
Setari Cookie-uri