Ce sa fac?.......... sunt rotunjoara

mda... e o idee, dar ziceai ca tii la el, saracul.
quasaria
Postat pe 29 Iulie 2010 00:35
De la: garbo162986, la data 2010-07-28 23:50:06caut loc de munca
cam greu cu locu de munca
cine insista sa caute si nu este pretentios,,mereu gaseste...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Iulie 2010 13:29
marlanii astia care au sotii iubitoare, care isi vad de treaba lor, tind sa ia totul ca pe ceva care li se cuvine de la sine.de regula, ei nu se trezesc decat in cazul in care li se inampla ceva najpa, eventual un divort, care sa ii aduca cu picoarele pe pamant, adica sa constate ca nicio femeie nu doreste un monstru egoist langa ea.

dar divortul poate constitui o solutie loose / loose, asa ca cercul pare a fi inchis.

vei putea slabi f usor urmand dieta specifica diabeticilor si facand sport, unul cu predominanta aeroba, adica intensitate scazuta si durata mai mare, e.g jogging, bicicleta, inot, chiar mers pe jos.

cheia regimului diabetic consta in regularitatea meselor, eliminarea glucidelor rapide si limitarea grasimilor, mai ales a celor saturate. nu uita, ritmicitatea este cheia, nu sari peste micul dejun si nu consuma multe calorii dupa orele 18:00 daca ai vreo dereglare de tip endocrin, mergi la medic.

oli_le_mechant
Postat pe 31 Iulie 2010 02:25
De la: anadelaadda, la data 2010-07-28 23:02:19
De la: vuvuzela, la data 2010-07-28 22:31:12986-nu te mai plange.cauta un nutritionist-medic,atentie sa aibe si medicina facuta.in rest bafta!!

multumesc vuvuzela
cand o sa am un loc de munca sa am bani mei o sa merg
ca nici nu pot sa tzin o dieta si daca nutritionistu e gratis
eventual daca imi zice sa beau doar apa
idee buna





imi pare rau de ce aud,in legatura cu serviciul.stiu ca acum este mai greu sa gasesti serviciu.atunci vom cauta un medic nutritionist ,care mai face si acte de caritate.te voi cauta.
vuvuzela
Postat pe 31 Iulie 2010 04:05
De la: anadelaadda, la data 2010-07-28 22:16:15Pe sotul meu l-am cunoscut fiind un tip foarte glumet si respectuos cu toata lumea.Asta ma facut sa il doresc .Si il am si il mai vreau pana la moarte, dar ma jigneste de cate ori are ocazia .Cand intra in casa incepe sa-mi reproseze ca sunt grasa ,pt ca sunt dar asa am fost si la nunta acu 7 ani.Imi zice tot timpu ca el e frumos si ca oricand poate merge cu alta mult mai tanara si mult mai frumoasa.Am incercat cure de slabire dar se pare ca am gresit tot timpu.Tineam 2 saptamani si radea de mine ca faceam exercitii in casa si zicea :uite la reclame slabesc 5 kg pe saptamana tu ai dat 3 in 2 saptamani.Si ma strangea ceva de gat (glanda) incepeam sa plang si era gata cura mea.Am facut asta de o gramada de ori.Cu banii stau foarte prost si nu imi permit sa merg la sala.Stiu ca sunt vinovata ca sunt grasa dar mai stiu ca sunt si grasute iubite si respectate .Faza ca el poate avea alte femei ma deranjeaza pentru ca e urat sa zica asta.Si eu am putut sa-i spun ca am avut oferte si le-am refuzat pentru ca am familie.IMI IUBESC SOTUL SI COPILUL FOARTE MULT SI II VREAU IMPREUNA LANGA MINE.Ziceti si voi ce as putea face ca ma stresez tare mult si o iau razna
i-auzi...il vrei langa tine pe boul asta??????
estela
Postat pe 31 Iulie 2010 05:08
inseamna ca e un mare dobitoc...dar si tu daca nu ai probleme de sanatate te-ai apuca un pic de slabit si sa ii faci in ciuda ca si tu poti fi mult mai frumoasa ca el...si din cate stiu eu barbatii nu sunt frumosi...barbatul trebuie sa fie barbat nu papusel
ella_fotea
Postat pe 31 Iulie 2010 08:29
Vuvuzelo, aleho. Iar ti se scurtcircuiteaza mintea? Nu mai da sperante false oamenilor ca stii ca e doar vorba de tine. Iar te dai tu filantroapa.
Doara
Postat pe 31 Iulie 2010 08:44
Mai fetelor, anadelaadda si cele aflate in situatia ei, eu nu va inteleg... Nu inteleg cum puteti accepta sa fiti tratate de barbati in felul asta. Spui ca il iubesti, ok... dar asta inseamna sa te lasi jignita si umilita? Haide mai, ce dreaq!?!
Inteleg ca te-a cunoscut rotunjoara si asa te-a si luat de nevasta, si atunci? Poate omul s-a saturat de ce are acasa si vrea ceva nou, pana aici nimic iesit din comun, dar daca incearca sa te indeparteze de el umilindu-te, e un mare nemernic.
Daca vrei sa slabesti, o poti face. E in primul rand o chestiune de vointa, dar fa-o pentru tine, nu pentru el. Cauta-ti un job, orice job decent dar care sa te oblige sa te misti, mananca putin si des, bea multa apa si fa exercitii de gimnastica aerobica sau tae bo la tine acasa. Cauta pe internet programe, clipuri cu astfel de exercitii si tine-te de ele.
Poti. Totul e sa vrei.

p.s.
o sugestie: Incearca tae bo. Sunt acolo niste miscari extrem de eficiente, cu care poti astupa chiar si gura sotului

Tylly
Postat pe 31 Iulie 2010 09:03
De la: Dor_marunt, la data 2010-07-31 08:44:18Vuvuzelo, aleho. Iar ti se scurtcircuiteaza mintea? Nu mai da sperante false oamenilor ca stii ca e doar vorba de tine. Iar te dai tu filantroapa.


nu e doar vuvuzela mai!
ci sa zicem asa, tot pomelnicul ala: sophia, iulius cezar, cassandra, aleha, si vvuvuzelaa....
si toate acestea alias sofia daniela............... giga!
sau ba nuuu....megaaaaaa
fleurdelis
Postat pe 31 Iulie 2010 09:06
Cell, accepta pentru sinplul fapt ca sta la mana lui. din cate imi dau seama nici nu prea are chef de slabit, mers la job. Zice ca ii e rusine cand face exercitii acasa. Sa faca cand e el la job ca tot sta acasa. Sa isi ia o pereche de tenisi si sa fuga prin parc. Acolo nu mai rade nimeni de ea. Iar cat priveste jobul... o fi greu de gasit, dar nu imposibil totul e sa vrei. Dar e mult mai usor sa te plangi si sa nu faci nimic decat sa faci ceva.
Doara
Postat pe 31 Iulie 2010 09:06
Fleur, e atat de nesimtita incat nici nu mai conteaza cum isi spune.
Doara
Postat pe 31 Iulie 2010 09:08
pai asta e ! si poate numele ei real o zdruncina-o cat de cat!
de nuu...mai incercam si altfel!
nu se poateeeeeeeeeeeeeeeee
fleurdelis
Postat pe 31 Iulie 2010 09:10
Nu cred ca o zdruncina ceva. Am o vaga impresie ca doar Marileana aia care o tot cauta pe aici o mai sperie. In rest...
Doara
Postat pe 31 Iulie 2010 09:12

fleurdelis
Postat pe 31 Iulie 2010 09:15
Dor, ai dreptate... comoditatea e boala grea! Bine ca nu doare.

floricica-soarelui, si tu esti la job?
Tylly
Postat pe 31 Iulie 2010 09:23
nuuuuu.....io nu am voie oe nnet la jiob!
fleurdelis
Postat pe 31 Iulie 2010 09:25
Serios???
Pfaaai!!! Pai astea-s conditii de munca???
Tylly
Postat pe 31 Iulie 2010 09:53
De la: anadelaadda, la data 2010-07-28 22:16:15Pe sotul meu l-am cunoscut fiind un tip foarte glumet si respectuos cu toata lumea.Asta ma facut sa il doresc .Si il am si il mai vreau pana la moarte, dar ma jigneste de cate ori are ocazia .Cand intra in casa incepe sa-mi reproseze ca sunt grasa ,pt ca sunt dar asa am fost si la nunta acu 7 ani.Imi zice tot timpu ca el e frumos si ca oricand poate merge cu alta mult mai tanara si mult mai frumoasa.Am incercat cure de slabire dar se pare ca am gresit tot timpu.Tineam 2 saptamani si radea de mine ca faceam exercitii in casa si zicea :uite la reclame slabesc 5 kg pe saptamana tu ai dat 3 in 2 saptamani.Si ma strangea ceva de gat (glanda) incepeam sa plang si era gata cura mea.Am facut asta de o gramada de ori.Cu banii stau foarte prost si nu imi permit sa merg la sala.Stiu ca sunt vinovata ca sunt grasa dar mai stiu ca sunt si grasute iubite si respectate .Faza ca el poate avea alte femei ma deranjeaza pentru ca e urat sa zica asta.Si eu am putut sa-i spun ca am avut oferte si le-am refuzat pentru ca am familie.IMI IUBESC SOTUL SI COPILUL FOARTE MULT SI II VREAU IMPREUNA LANGA MINE.Ziceti si voi ce as putea face ca ma stresez tare mult si o iau razna[/quote


Pentru tine: micsoreaza portiile (plus miscare, cum ti s-a mai spus) ... despre sotul ala al tau, cam marlan, ce sa zic?!
cat_13
Postat pe 31 Iulie 2010 10:18
Trimite-l si pe el la sala...Pt ca alti barbati arata bine,au muschi si forme frumoase
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Iulie 2010 14:44
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-31 14:44:42 Trimite-l si pe el la sala...Pt ca alti barbati arata bine,au muschi si forme frumoase



ca de exemplu ala la care visezi tu nu?
anaROBERT
Postat pe 31 Iulie 2010 14:49
De la: anaROBERT, la data 2010-07-31 14:49:05
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-31 14:44:42 Trimite-l si pe el la sala...Pt ca alti barbati arata bine,au muschi si forme frumoase



ca de exemplu ala la care visezi tu nu?
Eu nu visez lA NIMICA...pt ca numai cand ma gandesc ca barbatul o sa stea pe capul meu,toata ziua ma apuca groaza...Pt ca eu am obiceiurile mele...Nu imi place sa curat dupa nimeni...Si barbatii sunt dezordonati si fac treaba de mantuiala..Asa ca este departe de mne gandul asta,,de a avea un barbat pe capul meu..Pt ca barbatii sunt rai si puturosi si nu sunt cinstiti..Si eu prefer linistea...nu vreau sa stau doar in cearta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Iulie 2010 15:03
De la: anaROBERT, la data 2010-07-31 14:49:05
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-31 14:44:42 Trimite-l si pe el la sala...Pt ca alti barbati arata bine,au muschi si forme frumoase



ca de exemplu ala la care visezi tu nu?
Eu nu visez lA NIMICA...pt ca numai cand ma gandesc ca barbatul o sa stea pe capul meu,toata ziua ma apuca groaza...Pt ca eu am obiceiurile mele...Nu imi place sa curat dupa nimeni...Si barbatii sunt dezordonati si fac treaba de mantuiala..Asa ca este departe de mne gandul asta,,de a avea un barbat pe capul meu..Pt ca barbatii sunt rai si puturosi si nu sunt cinstiti..Si eu prefer linistea...nu vreau sa stau doar in cearta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Iulie 2010 15:06
De la: anaROBERT, la data 2010-07-31 14:49:05
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-31 14:44:42 Trimite-l si pe el la sala...Pt ca alti barbati arata bine,au muschi si forme frumoase



ca de exemplu ala la care visezi tu nu?
Eu nu visez lA NIMICA...pt ca numai cand ma gandesc ca barbatul o sa stea pe capul meu,toata ziua ma apuca groaza...Pt ca eu am obiceiurile mele...Nu imi place sa curat dupa nimeni...Si barbatii sunt dezordonati si fac treaba de mantuiala..Asa ca este departe de mne gandul asta,,de a avea un barbat pe capul meu..Pt ca barbatii sunt rai si puturosi si nu sunt cinstiti..Si eu prefer linistea...nu vreau sa stau doar in cearta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Iulie 2010 15:06
Ana draga...lumea ta se invarte doar in jurul sotului tau...de ce?...a te casatori nu inseamna ca doar ce zice sotul conteaza....lupta pt.ceea ce-ti doresti tu...nu pt.ce isi doreste sotul tau...
lala_cri
Postat pe 31 Iulie 2010 15:12
De la: quasaria, la data 2010-07-28 23:05:08 nene, uite nevasta perfecta...."sper sa pot face ceva".
Daca eram in locul ei vorbea singur demuuuult... Singur in sala de reanimare.
Siii-gur puteam face ceva!



asa Q, baga tancul in el ce mama dreaku vorbea singur in sala de reanimare?? esti miloasa
Eu cred ca fata asta nu s-a antrenat suficient si pune prea mult suflet pt un neica nimeni de asta. un om care ar iubi nu ar spune asa ceva ..nu s-ar purta asa..in fine, cred ca tigaia e cea mai buna daca nu Kalasnikov-ul automat nene..dar cam nasol ca s-ar putea sa-si trezeasca vecinii din somnul lor pretios, cam face zgomot , asta e inconvenientul
reyya
Postat pe 31 Iulie 2010 15:23
reyya, zau ca nu pricep cum functioneaza femeile astea de-si pling de mila ca domnu' sotz/iubit face si drege.... Stii bancu' ala cu avertismentul: primul avertisment, al doilea... dupa aia, ok: mi-a parut bine, nu ne intelegem.... Nu te nasti legat de nimeni: nu-ti convine, incerci sa schimbi. Nu poti sa schimbi, pleci. Nu pleci, aia e: ti-ai asumat ce ti se intimpla.
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2010 15:37
Primul pas pentru a te aprecia si el mai mult este sa te accepti si sa te placi indiferent cum esti , slaba sau plinuta. Atunci cand tu te simti bine in pielea ta se vede.
Ai mai multa incredere in tine si accepta-te asa cum esti !
Intr-adevar, daca vrei sa slabesti fa-o pentru sanatatea ta, insa frumoasa si dorita poti fi indiferent de cate kilograme ai.

Sa nu uiti.....esti frumoasa asa cum esti!
Rha
Postat pe 31 Iulie 2010 15:37
De la: quasaria, la data 2010-07-31 15:37:04reyya, zau ca nu pricep cum functioneaza femeile astea de-si pling de mila ca domnu' sotz/iubit face si drege.... Stii bancu' ala cu avertismentul: primul avertisment, al doilea... dupa aia, ok: mi-a parut bine, nu ne intelegem.... Nu te nasti legat de nimeni: nu-ti convine, incerci sa schimbi. Nu poti sa schimbi, pleci. Nu pleci, aia e: ti-ai asumat ce ti se intimpla.


mie pasajul acesta mi s-a parut definitoriu pt speta , citez : ,,Si il am si il mai vreau pana la moarte, dar ma jigneste de cate ori are ocazia "
Desi e constienta ca o jigneste non stop ,ea il doreste si-l iubeste ...eu cred ca tipul a vazut ca beneficiaza de prea multa daruire din partea ei si-si permite chestii de cel mai mare prost gust..de la faptul ca o atentioneaza ca se va duce la altele(presupunand ca ar face-o , considera ca oricum ea il va ierta pe motiv ca-l iubeste), pana la vorbele aruncate cu privire la fizicul ei.
Dar cand crezi ca ai totul nu ai nimik...eu cred ca daca insista prea mult sa ramana langa el , nu face decat sa se chinuie si sa sufere.E important ce-si doreste ea..si nu neaparat ce-si doreste el...asa incat ,,drum bun si cale batuta"
reyya
Postat pe 31 Iulie 2010 15:51
da, reyya: dar buba e la el. In principiu o casnicie n-ar trebui sa aiba la baza reflexele pavloviene: cum te-a jignit, poc, tigaia peste gura - deci n-o mai face....
As prefera sa imi scutesc tigaia: e scumpa. Si sa consider ca ala cu care vreau sa stau nu trebuie sa VREA el sa faca anumite chestii, in loc sa-l determin eu sa nu le faca. In cazul asta imi iau un caine: e fidel si mai simplu de dresat. Si pot sa il vreau pina la moarte - ca moare mai repede. Am timp sa schimb doi, trei....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2010 16:05
De la: lala_cri, la data 2010-07-31 15:12:42Ana draga...lumea ta se invarte doar in jurul sotului tau...de ce?...a te casatori nu inseamna ca doar ce zice sotul conteaza....lupta pt.ceea ce-ti doresti tu...nu pt.ce isi doreste sotul tau...







de unde ai dedus tu ca asta e cazul meu? reusisi sa ma faci curioasa
anaROBERT
Postat pe 1 August 2010 01:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Preotilor le este frica ca isi vor pierde locurile de munca de asta nici nu se parasc intre ei 147 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:19
el mai tanar cu aproape9ani 24 De la: garbo089273 18 Mai 2010 09:48
Hai sa marim lista de prieteni toti cei care ne place litoralul Romanesc 28 De la: garbo_396644 3 Aprilie 2014 10:06
e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu? 408 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
cadou/dedicatzie muzicala 128 De la: yanya_charberet 11 Februarie 2010 20:12
Setari Cookie-uri