ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Mi-am rupt un picior

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

VA ROG DATI-MI UN SFAT , SUNT O PERSOANA CU HANDICAP FIZIC LA CARUCIOR SI NU A FOST DE AJUNS ACEST NECAZ CA SA MAI ABATUT UN MARE NECAZ ASUPRA MEA, AM APROXIMATIV 70 KG SI 40 ANI MI-AM RUPT UN PICIOR DE LA GENUNGHI IN JOS AMBELE OASE CU DEPLASARE DIN CARE UN OS NICI NU MAI ATINGE SI TREBUIE FACUTA OPERETIE PENTRU A READUCE OASELE LA LOC, AM FOST LA SPITAL, ORTOPEDIE SI ANESTEZISTUL NU A VRUT SA IMI FACA ANESTEZIE DEOARECE NU AM COLOANA DREAPTA SI ASA CA NU AM PUTUT FECE OPERATIA , SUNT DE 2 LUNI ASA SI NU MI SE PRIND OASELE DEOARECE NU ATING DEOLALTA DECAT UNUL SI ACELA FOARTE PUTIN
VA ROG SPUNETI-MI CE SA FAC
  citeaza   raspunde

doctorul ce ti-a sugerat? eventual ceri parerea la 2-3 inainte de a lua vreo decizie. Bafta si sanatate!
  citeaza   raspunde

eu zic sa-ti gasesti un loc meserias la vreo intrare de metrou, la universitate...
  citeaza   raspunde

si sa invete a canta la fluierul piciorului

alt topic la deruta
  citeaza   raspunde

omul cat traieste invata !
uite, eu n/am auzit pana azi de " handicap fizic la carucior "
  citeaza   raspunde

haidi bre fantoma... da' de bolnav la pat ai auzit?... asa si cu handicapatu' asta...
  citeaza   raspunde

Si daca nu ai auzit, inseamna ca nu se exista? Ete ca se exista in ciuda auzului deficitar subinteles!
  citeaza   raspunde

hai sa/i zicem hipoacuzie
  citeaza   raspunde

sau ca ai coloana stramba si nu-ti face anestezie. ca de, anestezia aiasta, tre sa mearga drept, nu asa berbeteac,ca o ametita
  citeaza   raspunde

cat? shaptej'da kile la patruj'da ani?
si inaltimea? cat e inaltimea?
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: