De ce ardelenii rad de moldoveni?De parca ei ar fii mai destepti?

De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-08 23:29:57
De la: Jojolin, la data 2010-08-25 16:39:56
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-07-21 20:56:50ca si in ardeal barbatii sunt rai,,sunt alcolisti...isi beau mintile....sunt puturosi...tot romani
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,Sunt ardeleanca! La noi in general sunt ,oameni harnici! Nu sunt puturosi!! Alcoolisti???? Care sunt mai alcoolisti oare?? Unde este zona ,crimelor,,,a violurilor,,,a incestului,la noi sau la voi in,Moldova,???????????? Uscaturi sunt in toate zonele lumii!! De ras????!!! Eu n am stire ca noi radem de prostia voastra!! Pana una alta,moldovenii ar trebui sa ia lectii de la ardeleni , in toate punctele de vedere! Noi suntem protejati de Sf,Maria, care este ,patroana, spirituala a orasului meu!! Va rog nu jigniti fara sa cunoasteti cu adevarat pe ,,,ARDELENI!!
Toti barbatii romani sunt niste betivani.....Csare nu beau cu masura....Ca cica nu beau suc sau apa pt ca le ruginesc conductele...Toti barbatii romani sunt alcoolisti,,,si nu isi cunosc masura la baut....Pt ca ei cred ca alcoolul le mentine conductele ca sa nu sa se rugineasca...Asa ca fie barbatul moldovean sau ardelean,tot un drac..Depinde de caracterul barbatului si de mintea care o are...Eu am intalnit un baiat moldovean in autocar,pot sa zic ca foarte rational si de parea de treaba....Dar nu stiu nu mai cred in nimeni....Pe un om il poti cunoaste doar cand ai de-a face cu ei pt ca consider ca este greu sa te mentii curat si cumsecade in aceasta societate mezerabila....


vaaai crek i-ai facut capu calendar ...saracu baiat..sper k n-ai de gand s pastrezi legatura cu el

imi era dor de postarile tale sincer......s mai rad si eu nitzel

Bun e vinul ghiurghiuliu, tri, ri, ri, li, ri, di, ri, la, ri, da, ri, da,
Cules toamna pe tarziu, tri, ri
Mai pe bruma, mai pe omat, tri, ri
Mult mai beau si nu ma-mbat! tri, ri

biank_85
Postat pe 9 Martie 2011 19:40
mama frate de cand e topicu asta acum am obs
biank_85
Postat pe 9 Martie 2011 19:43
Dragi mei !!! Nu trebuie sa va certati ca sintem toti oamneni ,ca sintem ardeleni sua moldoveni ect . Eu sint ardeleanca si am cunostinte care sint moldoveni si nu toti sint lafel ,peste tot exsista puturosi nu numai moldoveni asa ca e pacat sa va judecati unul pe altul ca ardeleni sint mai destepti nui adevarat fiecare e in felul lor ,nu treb sa ridem de nici unul . Asta e parerea mea .
garbo_379566
Postat pe 24 Iulie 2013 00:44
http://youtu.be/xp2a6i_Qj78



Alina_30
Postat pe 25 Iulie 2013 20:21
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-07-21 20:56:50ca si in ardeal barbatii sunt rai,,sunt alcolisti...isi beau mintile....sunt puturosi...tot romani


I-auzi. Ma simt profund jignita ! Rad pentru ca pot si pentru ca sunt mai destepti, eite na.

Fiecare zona are specificul sau si are ceva cu o anumita parte a tarii. Nu e nici o mirare. Noi ardelenii suntem mai in lumea noastra, aici intre Carpati, feriti si izolati de toata prostia din tara glumesc eu ce glumesc, dar pe aici prin Ardeal sunt altfel oamenii. Noi am trecut prin multe asupriri din zona vestica si se simte. Sudul cu tatarii, estul cu rusii... De aici vine diferenta asta.

Am fost sclavii diferitelor natii si am ajuns sa ne unim si nici sa ne respectam intre noi nu stim in ziua de azi, dupa cate grozavii au savarsit marii nostri stramosi, ca se rasuceste Tepes in mormant, o fi cu mana pe-un tarus, gata gata sa mai traga pe cineva in teapa =))

La noi in Transilvania, pe vremea lui Tepes asa stia omul sa respecte proprietatea si demnitatea altuia, ca puteai lasa langa fantana ditamai ladoiul plin cu aur, sa mergi si sa te-mbeti, si tot acolo il gaseai, fara sa ai vedenii de la prea multa bautura :))) glumesc acum cu bautura, dar asa statea treaba. Suntem oameni harnici si cinstiti, cu omenie, cei ce-am mai ramas ardeleni adevarati desigur.

Si din tot Ardealul, Clujul e cel mai cel !
whisperer
Postat pe 9 Decembrie 2013 21:21
De acord! Da' io zâc că Mureşu', na.
Axl_R
Postat pe 9 Decembrie 2013 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum va faceti intelesi? 4 De la: cricat 28 Februarie 2011 20:32
Grasa de Bordeaux 90 De la: __16__ 11 Februarie 2014 15:22
help...please 2 De la: zambil 30 Noiembrie 2010 20:00
Ghicitul in carti online 10 De la: garbo_485919 30 Aprilie 2018 00:03
Intrebare la vreme de seara 136 De la: me_reloaded 13 Octombrie 2010 00:16
Setari Cookie-uri