De ce ardelenii rad de moldoveni?De parca ei ar fii mai destepti?

xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Iulie 2010 20:55
ca si in ardeal barbatii sunt rai,,sunt alcolisti...isi beau mintile....sunt puturosi...tot romani
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Iulie 2010 20:56
Pentru ca au simtul umorului, si in general rad de bancurile cu moldoveni. Moldovenii rad de bancurile cu olteni iar muntenii fac haz pe seama ardelenilor...
In general lumea face haz de necaz ! E important sa nu ne pierdem si simtul umorului.
m_ada
Postat pe 24 August 2010 00:46
irinooo...iar aberezi tanti??? si ce ai cu barbatii betivi soro??? cel mai simplu...ocoleste-i.....e mai simplu decat sa tot intoxici forumul de ani de zile cu porcarii....parol...
tutankhamon
Postat pe 24 August 2010 00:58
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-07-21 20:56:50ca si in ardeal barbatii sunt rai,,sunt alcolisti...isi beau mintile....sunt puturosi...tot romani


fiecare padure...cu uscaturile ei.Deci....exista si romani cumsecade.Adica...eu cunosc mai multi romani cumsecade...decat starpituri.Acuma...fiecare unde se uita.....
walkiria
Postat pe 24 August 2010 01:02
Care rade mai de moldoveni?
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 August 2010 08:57
daca nu ar mai rade nimeni....dar nimeni am fi toti uite asa
ameno
Postat pe 24 August 2010 09:47
Pai nu zic sa nu radem! Zic sa radem cu gura pana la urechi, DAR NU DE MOLDOVENI! E punctul meu sensibil...Ca-s moldoveanca.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 August 2010 09:56
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-07-21 20:56:50ca si in ardeal barbatii sunt rai,,sunt alcolisti...isi beau mintile....sunt puturosi...tot romani


Irinuca, eu am gasit un ardelean care nu e ,,alcoolist'' ,,nu-si bea mintile'' si e inteligent.
Mai cauta , poate gasesti si tu unul!
Nu stiu daca esti moldoveanca, insa cum ti-am spus , ardelenii, oltenii... rad in general de bancurile cu moldoveni, doar nu `or rade de ei insisi !
m_ada
Postat pe 24 August 2010 10:51
ooooo ba da.......cei cu simtul umorului fac glume pe seama lor
garbo074997
Postat pe 24 August 2010 10:55
De la: garbo074997, la data 2010-08-24 10:55:32ooooo ba da.......cei cu simtul umorului fac glume pe seama lor


... si aceste glume sunt chiar dragute, daca cei ce le fac, pe langa simtul umorului mai au si simtul masurii.
m_ada
Postat pe 24 August 2010 10:59
clar ......doar glumele bune se accepta
garbo074997
Postat pe 24 August 2010 11:05
ei....lasa ca se fac si glume pe seama ardelenilor!Mie imi place caracterizearea care se face vizavi de ardeleni....si faptul ca sunt mai molcomi....Cum lattra cainele in ardeal?"No...... .....ham...."

unii chiar prea le iau toate in serios......viata trebuie "zambita".....
walkiria
Postat pe 24 August 2010 11:11
mie imi plac bancurile cu alinuta,numele meu, nu le iau cu suparare ca ar fi culmea absurdului.
si pe cat tine originea....nu conteaza atata timp cat esti OM
ameno
Postat pe 24 August 2010 12:54
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-07-21 20:56:50ca si in ardeal barbatii sunt rai,,sunt alcolisti...isi beau mintile....sunt puturosi...tot romani
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,Sunt ardeleanca! La noi in general sunt ,oameni harnici! Nu sunt puturosi!! Alcoolisti???? Care sunt mai alcoolisti oare?? Unde este zona ,crimelor,,,a violurilor,,,a incestului,la noi sau la voi in,Moldova,???????????? Uscaturi sunt in toate zonele lumii!! De ras????!!! Eu n am stire ca noi radem de prostia voastra!! Pana una alta,moldovenii ar trebui sa ia lectii de la ardeleni , in toate punctele de vedere! Noi suntem protejati de Sf,Maria, care este ,patroana, spirituala a orasului meu!! Va rog nu jigniti fara sa cunoasteti cu adevarat pe ,,,ARDELENI!!
Jojolin
Postat pe 25 August 2010 16:39
http://www.youtube.com/watch?v=PmVrwWxXirg

...asta ca sa pun paie pe foc??!!!
walkiria
Postat pe 25 August 2010 16:43
.viata trebuie "zambita"


de acord!!

tot BANATU' ii FRUNCEA
LILO
Postat pe 25 August 2010 16:51


banatu-i fruncea...dara.... ardealu'i gatu'!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qXZFWpqUrKI&feature=related

walkiria
Postat pe 25 August 2010 16:56
http://www.youtube.com/watch?v=_RI5nlNc_hU&feature=related
tusi_Oli
Postat pe 25 August 2010 17:30
incet, incet ajungem sa descoperim cauza deceptiei tale... (nu ca m-ar interesa)...
in primul rand...eroul principal a fost un BARBAT...care ma gandesc ca e ardelean, betiv, un om de cea mai joasa speta ....no amu ce sa faci? ase-i viata...dar trebe sa trecem peste...nu toti barbatii sunt magari cretini si idioti, asa cum nu toate femeile sunt "cumninti si la locul lor"...asa ca recomandarea mea este...priveste in ansamblu si ai sa descoperi oameni minunati...indiferent de accentul pe care il au
delia_diana
Postat pe 26 August 2010 16:19
si ca sa vezi io is ardeleanca...si bancul meu preferat e cu ardeleni....
poate te fac sa razi si pe tine
Iuan: Ma gheorghe ti-ai cumparat masina?!
Gheorghe: Ihi...
Iuan: da ce culore ii?
Gheorghe: Ma stii tu cum are ceriu culore cand apune sorile?
Iuan: Ihi...
Gheorghe: No tat asa numa ca-i... verde...
delia_diana
Postat pe 26 August 2010 16:24
walkiria
Postat pe 26 August 2010 16:31
draga jojolin cred ca suferi de boala lipsei de modestie .ca ardeleanca vad ca nu te dai in laturi ,de-a te lauda copios .pe langa multele defecte care le ai, il ai si pe acesta .laudarosenia .[caracteristic voua ardelenilor , si banatenilor ] din cate stiu in regula bunului simt ,se adauga si modestia , si respectul fata de cel la care te referi .si daca ai fi mai decenta in felu cum ai tu pareri despre moldoveni ,probabi ca ,ai arata cat de cat ca o ardeleanca .deocamdata dupa cum esti , si cum gandesti de primitiv , nu cred ca um moldovean ,poate lua lectii de la tine ,sau de la deal de tine .mai ai multe de nvatat ca sa poti da tu lectii si exemple . cine te crezi tu , de -ti conferi dreptul de jignesti pe romanii din moldova ? nu pot crede ca tu esti protejata sfintei maria .aceasta nui protejeaza pe clevetitori ,pe laudarosi si pe cei care urasc . eu sunt moldovean ,si nu ma caracterizeaza referitor la afirmatiile tale ,ai fost tu violata cumva de vrun moldovean ?ai intrat cumva in casele moldovenilor sa vezi daca sunt puturosi s-au betivi si lenesi ? ficata a fost violata de vrun pedofil ? de ce vorbeste gura fara tine ? am fost de nulte ori in zona ardealului , si am vazut ca mare diferenta intre moldoveni si ardeleni nu este ba pot spune ca am vazut mai multi betivi acolo decat la noi in moldova . am vazut si oameni harnici dar si multi puturosi ,diferenta este ca va place la unii ca voi sa va laudati ,si sa va faliti . VA CARACTERIZEAZA .
garbo181818
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:44
draga jojolin cred ca suferi de boala lipsei de modestie .ca ardeleanca vad ca nu te dai in laturi ,de-a te lauda copios .pe langa multele defecte care le ai, il ai si pe acesta .laudarosenia .[caracteristic voua ardelenilor , si banatenilor ] din cate stiu in regula bunului simt ,se adauga si modestia , si respectul fata de cel la care te referi .si daca ai fi mai decenta in felu cum ai tu pareri despre moldoveni ,probabi ca ,ai arata cat de cat ca o ardeleanca .deocamdata dupa cum esti , si cum gandesti de primitiv , nu cred ca um moldovean ,poate lua lectii de la tine ,sau de la deal de tine .mai ai multe de nvatat ca sa poti da tu lectii si exemple . cine te crezi tu , de -ti conferi dreptul de jignesti pe romanii din moldova ? nu pot crede ca tu esti protejata sfintei maria .aceasta nui protejeaza pe clevetitori ,pe laudarosi si pe cei care urasc . eu sunt moldovean ,si nu ma caracterizeaza referitor la afirmatiile tale ,ai fost tu violata cumva de vrun moldovean ?ai intrat cumva in casele moldovenilor sa vezi daca sunt puturosi s-au betivi si lenesi ? ficata a fost violata de vrun pedofil ? de ce vorbeste gura fara tine ? am fost de nulte ori in zona ardealului , si am vazut ca mare diferenta intre moldoveni si ardeleni nu este ba pot spune ca am vazut mai multi betivi acolo decat la noi in moldova . am vazut si oameni harnici dar si multi puturosi ,diferenta este ca va place la unii ca voi sa va laudati ,si sa va faliti . VA CARACTERIZEAZA .
garbo181818
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:44
SI MOLDOVA-I CREERUL !
garbo181818
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:54
... ... uite si un banc bun !!!!!
de fapt, parintii mei sunt din Moldova, eu mis nascut la capitala... !!! ca mare amator de bancuri, am constatat ca cele mai multe bancuri sunt cu si contra ardelenilor, locul 2 sunt cele cu si contra oltenilor ! pe locul trei, ati ghicit, sunt cele cu moldoveni... da' nu-s multe, ca nu prea are cine sa le inteleaga !!! imi place subiectul.... miroase a sanje... !!! ca Cercetator si Istoric consacrat... am studiat timp de 78 de ani pe ardeleni, moldoveni ce a mai ramas ! imediat dupa ce am terminat clasa a sase-a... am si publicat una din marile lucrari ele mele, unde scriam ca ardelenii sunt cei mai gospodari !!! e si normal... cu atata combustibil in ei... treaba merge struna ! eu unul, ii apreciez tare mult. sunt amabili, primitori, veseli... (cu un creier aproape murat in palinca... nici nu ma mira... !!!), nu sunt scartzari si egoisti ca... ceilalti, au mancarurile cele mai gustoase si orasele cele mai frumoase ! fetele sunt frumoase si la moldoveni si la ardeleni si la ce a mai ramas... in afara de alea plecate la capitala... ! acolo nu vezi decat sfrijite, vacsite, stresate si cu miros puternic de afumatura de la tzigari.... !!! nu ca cele din ardeal, moldova, oltenia... care au un miros fin de afumatura... de la afumatoare ! eu personal tin mult la ardeleni... ! ma simt bine in mijlocul lor. nimeni nu poate sa fie obiectiv 100%... asa ca nici eu !

gheorghe se insoara cu maria. peste cateva luni, maria il da in judecata, pentru ca a ramas tot virgina. la proces, judecatorul se uita atent la maria si intreaba mirat:
-nu te inteleg. sotia ta este foerte frumoasa. de ce nu faci sex cu ea ? nu poti ? nu vrei ?
-ba dom' judecator... si pot si vreau. da' nu'nteleg ce atata graba.

de ce moldovenii sunt asa sanatosi ?
pentru ca mananca fara E-uri ! carni, fructi, legumi....

de ce vor oltenii sa aiba vaca precum girafa ?
ca sa pasca la vecini si s-o mulga ei !

cu injuraturi, din cele trei regiuni... n-am curajul sa le postez... !!!!!
barboneli
Postat pe 8 Ianuarie 2011 23:08
De la: Jojolin, la data 2010-08-25 16:39:56
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-07-21 20:56:50ca si in ardeal barbatii sunt rai,,sunt alcolisti...isi beau mintile....sunt puturosi...tot romani
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,Sunt ardeleanca! La noi in general sunt ,oameni harnici! Nu sunt puturosi!! Alcoolisti???? Care sunt mai alcoolisti oare?? Unde este zona ,crimelor,,,a violurilor,,,a incestului,la noi sau la voi in,Moldova,???????????? Uscaturi sunt in toate zonele lumii!! De ras????!!! Eu n am stire ca noi radem de prostia voastra!! Pana una alta,moldovenii ar trebui sa ia lectii de la ardeleni , in toate punctele de vedere! Noi suntem protejati de Sf,Maria, care este ,patroana, spirituala a orasului meu!! Va rog nu jigniti fara sa cunoasteti cu adevarat pe ,,,ARDELENI!!
Toti barbatii romani sunt niste betivani.....Csare nu beau cu masura....Ca cica nu beau suc sau apa pt ca le ruginesc conductele...Toti barbatii romani sunt alcoolisti,,,si nu isi cunosc masura la baut....Pt ca ei cred ca alcoolul le mentine conductele ca sa nu sa se rugineasca...Asa ca fie barbatul moldovean sau ardelean,tot un drac..Depinde de caracterul barbatului si de mintea care o are...Eu am intalnit un baiat moldovean in autocar,pot sa zic ca foarte rational si de parea de treaba....Dar nu stiu nu mai cred in nimeni....Pe un om il poti cunoaste doar cand ai de-a face cu ei pt ca consider ca este greu sa te mentii curat si cumsecade in aceasta societate mezerabila....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Ianuarie 2011 23:29
Astea sunt niste prostii cu ardeleni,olteni ,moldoveni si altii.....In fiecare regiune a tarii exista oameni buni si rai ,corecti si care inseala,puturoi si harnici.Eu sunt din Cluj,dar am fost in Moldova unde am vazut sate foarte frumoase,curti aranjate,case frumoase,la fel am vazut si in Oltenia ,zona Targu Jiu, Ramnicu Valcea, si in Ardeal sunt oameni saraci mai putin gospodari,sunt destui si betivi sunt si la care nu le place munca....,mancarea este foarte buna in Ardeal,asta da.....e deosebita de restul,dar mie imi plac multe feluri de mancare din Moldova,din Regat cum spunem noi ardelenii,au ei ostropelul ala de pui pe care il facea o matusa a mea ce s a nascut la Ciorogarla.....de ti lingeai degetele.Ce sa mai vorbim oameniii sunt amestecati asa ca mai bine am termina cu prostiile astea.
garbo193829
Postat pe 4 Martie 2011 19:06
pai Irina este in tara?sau ardelenii si moldovenii au plecat dupa ea?
vuvuzela
Postat pe 4 Martie 2011 20:18
De la: garbo181818, la data 2011-01-08 21:54:41SI MOLDOVA-I CREERUL !


sigur si tu esti un CREER...fara creier
dor72
Postat pe 8 Martie 2011 00:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
job part time, al doilea, al treilea de weekend 1 De la: garbo047656 9 Ianuarie 2010 09:43
sunt foarte competitiva 19 De la: garbo_1322 24 Mai 2012 21:52
DOLCE cu programul TV PRIVATE SPICE PREZINTA FEMEIA TRIGAMA 7 De la: Axl_R 12 Iunie 2012 15:16
premium naseem medical centre | medical clinic in doha | Qatar 1 De la: garbo_500066 24 Iunie 2019 09:59
Amintiri din copilarie... 854 De la: zambila 28 Iunie 2012 21:23
Setari Cookie-uri