Femeia sagetator si Barbatul scorpion

Buna !

Eu sunt scorpion si am cunoscut o fata, in zodia Sagetatorului. Ne placem foarte mult, ea spune mereu ca incearca mereu sa-si creeze o relatie stabila , bazata pe iubire, incredere, dar n-a gasit persoana potrivita.

La fel caut si eu , ceva serios (varsta noastra e apropriata). Eu 20 si Ea 20 .

Nu mi s-a parut ca ar umbla din floare-n floare, bine, doar intr-o seara cand eram in club si dansam , a dansat cu un baiat si cred ca i-a oferit nr de telefon, dar a spus ca nu are nicio legatura cu el. Ea , in momentul de fata, este intr-o relatie (1 luna , max 2 luni, in care nu s-a petrecut nimic intim), care se simte singura, nu este iubita de acea persoana si care vrea sa puna la punct neintelegerile din asa zisa relatie a lor. Ne-am vazut, ne-am cunoscut si ne-am placut. Mi-ar place enorm sa fiu cu ea , este inteligenta, ea imi spune ca este fidela si nu-i place sa minta. Bine , nu-i place ca baiatul sa fie gelos, un defect la mine. Sunt gelos, dar la mine se afiseaza o gelozie blanda. Nu este o gelozie severa, agresiva.

Ce parere aveti? Niste sugestii/sfaturi?
cata123
Postat pe 18 Iulie 2010 01:45
Cu cat inteligenta unui barbat este peste medie cu atat o relatie cu o femeie de aceiasi varsta sau mai mare decat el poate sa mearga.
Textual vorbind daca te exprimi dupa modul in care scrii...si nu ma indoiesc ca este asa, nu stiu ce sanse ai!
Altfel spus nici zodiile nu va dau mari sanse, desi aici exista liberul arbitru care poate atenua anumite incompatibilitati.
In concluzie nimic nu-i imposibil atunci cand iti doresti foarte mult, dar cu conditia sa fi dispus: schimbarii, adaptarii, perfectionarii...etc.

Acesta e raspunsul unei sagetatoare!
racyne
Postat pe 28 Iulie 2010 09:20
Super sfat! de la "racyne"
O alta sagetatoare
garbo016828
Postat pe 28 Iulie 2010 16:15
Se pare ca femeile sagetator au tendinta de a sta singure la un moment dat. N-au chef si nu vor sa se implice neaparat intr-o relatie. Daca o fac sunt fidele... pana la un punct. Am stat 3 ani cu una si 1 an cu alta sagetatoare... . Ce pot sa-ti spun este faptul ca sunt femei super, doar ca au nevoie de intimitate si de libertatea de a fi ele, ori scorpionii sunt cam posesivi si... de aici ruptura. Oricum merita sa incerci, nu-ti vei ierta niciodata renuntarea la aceasta experienta. Macar mai intelegi si tu cum sunt femeile! sau ... nu mai intelegi nimic

barlogea
Postat pe 29 Iulie 2010 02:00
De la: cata123, la data 2010-07-18 01:45:39Buna !

Eu sunt scorpion si am cunoscut o fata, in zodia Sagetatorului. Ne placem foarte mult, ea spune mereu ca incearca mereu sa-si creeze o relatie stabila , bazata pe iubire, incredere, dar n-a gasit persoana potrivita.

La fel caut si eu , ceva serios (varsta noastra e apropriata). Eu 20 si Ea 20 .

Nu mi s-a parut ca ar umbla din floare-n floare, bine, doar intr-o seara cand eram in club si dansam , a dansat cu un baiat si cred ca i-a oferit nr de telefon, dar a spus ca nu are nicio legatura cu el. Ea , in momentul de fata, este intr-o relatie (1 luna , max 2 luni, in care nu s-a petrecut nimic intim), care se simte singura, nu este iubita de acea persoana si care vrea sa puna la punct neintelegerile din asa zisa relatie a lor. Ne-am vazut, ne-am cunoscut si ne-am placut. Mi-ar place enorm sa fiu cu ea , este inteligenta, ea imi spune ca este fidela si nu-i place sa minta. Bine , nu-i place ca baiatul sa fie gelos, un defect la mine. Sunt gelos, dar la mine se afiseaza o gelozie blanda. Nu este o gelozie severa, agresiva.

Ce parere aveti? Niste sugestii/sfaturi?




Asa ... fata asta e intr-o relatie de vreo luna-doua cu un alt barbat (stiu, nu s-a petrecut nimic:) ), in acelasi timp i-a dat altuia numarul de telefon, chestie nesemnificativa ... iar pe tine te procupa astrologia!
Eu cred ca e fata buna si s-ar putea chiar sa va potriviti ...
cat_13
Postat pe 29 Iulie 2010 07:36
pt Cat 13
lady39
Postat pe 31 Iulie 2010 19:16
E ce m-ai proasta alegere ! La amandoi va place sa facetii ce vreti, sa comandati ,sa anselatii asa ca nu o sa mearga niciodata !
dani_35
Postat pe 6 August 2010 13:16
De la: barlogea, la data 2010-07-29 02:00:35Se pare ca femeile sagetator au tendinta de a sta singure la un moment dat. N-au chef si nu vor sa se implice neaparat intr-o relatie. Daca o fac sunt fidele... pana la un punct. Am stat 3 ani cu una si 1 an cu alta sagetatoare... . Ce pot sa-ti spun este faptul ca sunt femei super, doar ca au nevoie de intimitate si de libertatea de a fi ele, ori scorpionii sunt cam posesivi si... de aici ruptura. Oricum merita sa incerci, nu-ti vei ierta niciodata renuntarea la aceasta experienta. Macar mai intelegi si tu cum sunt femeile! sau ... nu mai intelegi nimic



Adevarat! Femeia sagetator este o persoana care se respecta si isi respecta libertatea. Este libera, nu libertina. E o femeie puternica si care stie ce vrea. Au inteligenta si puterea de a lua decizii corecte, clare, fara a face compromisuri. Este persoana care te intelege, te accepta asa cum esti- a se citi -stie sa aleaga- sa selecteze- dar la fel de bine si usor stie sa spuna "la revedere, comunicarea dintre noi s-a incheiat!" si-ti prezinta clar, concis motivele pentru care pune capat relatiei. Este ferma, DA e DA! si NU e NU!
nicole_doina
Postat pe 12 August 2010 02:20
greuuuuuuuu....dureros.....barbatul scorpion va ramane fidel sagetatoarei nemultumite permanent....sagetatoarea stie sa faca pe nebuna si sa fie ca ea....dar scorpionul barbat va deveni o umbra....depinde, multa bafta
nik
Postat pe 12 August 2010 21:56
Eu zic sa te lasi calcat putin pe codita ,asa de plictiseala!
AMELYY
Postat pe 12 August 2010 21:57
Adevarat! De adaugat ca bunatatea lor sufleteasca nu degenereaza in prostie,inteleg, accepta realitatea, nu se compromit si nu fac compromisuri.
nicole_doina
Postat pe 17 August 2011 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Capricorn El Pesti 8 De la: AnkaLuana 20 Iunie 2012 08:47
sunt casatorita si mai iubesc un tip 50 De la: alice13 16 Ianuarie 2010 22:54
el taur-ea scorpion 20 De la: icecream 7 Aprilie 2011 17:21
compatibilitate 12 De la: dor72_ 4 Februarie 2012 22:05
zbarlici:d 12 De la: yanyacharberet 1 Octombrie 2009 09:29
Setari Cookie-uri