Cura Nicoletei Luciu

Buna fetele!

A incercat cineva cura Nicoletei Luciu? Din cate am citit a dat mari rezultate, si slabesti super repede, Este vorba de supa de pui cu legume (fara sare sau vegeta) si compotul de mere.

A incercat-o cineva de pe aici?



aly_fab
Postat pe 12 Iulie 2010 18:26
hai sa-ti spun o treaba,tanti luciu lesina in draci,facu spasmofilie...

asa ca fiti voi cuminti si mancati cumpatat,fara dulciuri si fainoase...
sa fiti frumoase!eu ma duc acu' sa bag o ora de pasu' strengarului,chiar daca simt ca pic de oboseala...

iasomia
Postat pe 12 Iulie 2010 18:31
Of, ca bine le mai zici!
Nu-i de e crezut tot ce se vede la suprafata...
m_ada
Postat pe 12 Iulie 2010 18:35
Cea mai buna cura e aia de mananci sanatos,rational,mai putintel si des,pana in ora 7 cu sport cel putin o ora de trei ori pe saptamana.
Curele care ofera rezultate rapide au efectul bumerangului plus niste bonsuri de genul carente de vitamine,calciu,fier,etc.Important e sa ai un stil sanatos de viata,in functie de necesitatile corpului tau si in timp vei slabii fara a lua din nou in greutate.
E tareeeeeeee greu sa ai un stil sanatos de viata,dar nu imposibil ,important e sa ai un corp sanatos,asa vei arata si mai bine si te vei simtii mai bine.Rezultatele apar greu,dar sunt definitive.
small_lady
Postat pe 12 Iulie 2010 18:54
mie cel mai mult imi place vara .. mananc o data pe zi din cauza caldurii si beau multa apa slabesc fara cure si diete.. fara sa fac sport.. si fara sa mi se faca rau mancati multe fructe pe timpul verii si in rest fiti fericite ca nu suferiti de cine stie ce boala din cauza dietelor "minune"
mau05
Postat pe 17 Iulie 2010 03:05
am incercat eu cura ei, dar nu a durat mai mult de 1 saptamana si mi-a fost rau, simteam ca pic de pe picioare si pe langa asta nu am slabit nici un kg
acum am inceput sa verific caloriile de pe produse si incerc sa nu depasesc 800-1000 cal si in 2 sapt am slabit 5 kg, nu mananc paine si dulciuri si beau apa multa
spor la slabit
princess_alex
Postat pe 17 Iulie 2010 03:12
Eu am slabit in 2 ani aproape 30 de kg,renuntand la dulciuri,paste,sucuri carbogazoase,paine,prajeli. Am o dieta bazata pe legume,fructe,iaurturi si branza de vacuta. Beau 3 litri d apa pe zi si fac 60 minute miscare. La inceput a fost fffff greu, dar am reusit si acum ma simt excelent. Curele minune nu dau rezultate!
garbo044510
Postat pe 17 Iulie 2010 07:29
eu am tinut cura minune a nicoletei cam o luna si ce i drept am slabit 10 kg,dar nu am asociat nici un medicament si nici sport pe cand stim bine ca nicoleta este imaginea firmei redis deci se intelege clar iar de sport am vazut la un momentdat ce exercitii facea ;si tocmai pt ca am tinut nu va recomand este intradevar grea chiar foarte slabesti si la fel de bine pui la loc va sfatuiesc sa va schimbati alimentatia sa fiti atenti ce mancati cat mancati si cum pregatiti ceea ce vreti sa mancati si o alimentatie corecta cu putin mers pe jos in ritm alert este mai sanatos si da rezultate mult mai bune
mary_yahoo_com
Postat pe 17 Iulie 2010 07:44
Luciu ca foarte multi artisti, parlamentari..oameni cu bani(Catalin Botezatu) au facut by pass gastric dupa care slabesti continuu fara alt regim, dupa care fac reclama la batoane de slabit vz Luciu, ceai zein vz Bote ptr sume colosale fiindca unii pun botul si fac vanzari impresionante la produsele la care ei fac reclama
manon
Postat pe 17 Iulie 2010 08:58
cum bre, by pass gastric?... adeca se duce haleala derect in gaoaza?... hai, nu ma-nebuni...
zambil
Postat pe 17 Iulie 2010 09:28
De la: aly_fab, la data 2010-07-12 18:26:31Buna fetele!

A incercat cineva cura Nicoletei Luciu? Din cate am citit a dat mari rezultate, si slabesti super repede, Este vorba de supa de pui cu legume (fara sare sau vegeta) si compotul de mere.

A incercat-o cineva de pe aici?




Buna,
nu ti trebuie cura de slabit
totul e sa ai grija de tine, daca vii acasa obosita si nervoasa te ingrasi
cura mea e simpla 2 eugenii , sana dimineata,apoi ce vrei, dar fara prajeli ,poti renunta la ele, la sf de sapt mai pap si eu, ceva din slanina ,sunca dar nu ti mai fac pofta
si multa miscare
fara paine , si lent in 11 luni am slabit 11 kg, plus mersul pe jos
te ajuta sa te realaxezi, iti pune toate in miscare, si nu uita de ceai verde, succes
sanzyanna
Postat pe 17 Iulie 2010 10:52
Eu la luna noiembrie 2009 aveam 76 de kg iar la Craciun cantaream 64. am 1,70 m . am inceput sa nu mai maninc dupa 6 seara iar dimineata beau zeama de la 1 lamaie cu apa plata , la serviciu maninc fructe multe , in special grefuri, 2-3,ceva carne de pui , peste la gratar , brinza de vaci degresata sau salate multe pe la pranz si multa miscare .tin posturile -toate- cu verdeturi , fructe si ciorbe de zarzavat .alta care nu maninc decit accidental. urc si cobor un etaj si de 50 de ori pe zi la serviciu.am avut si 60 de kg. acum am 62 de kg imbracata .si nu sunt batrina.asa ca nu trebuie neaparat sa tineti strict o cura . miscarea e toata treaba. mergeti pe bicicleta sau la sala , sau in parc.si in casa puteti face ceva miscare .tot ce conteaza e sa te simti bine in pielea ta asa cum esti.
inderagostita
Postat pe 17 Iulie 2010 11:09
De la: aly_fab, la data 2010-07-12 18:26:31Buna fetele!

A incercat cineva cura Nicoletei Luciu? Din cate am citit a dat mari rezultate, si slabesti super repede, Este vorba de supa de pui cu legume (fara sare sau vegeta) si compotul de mere.

A incercat-o cineva de pe aici?





NU INCERCATI TOATE PROSTIILE AUZITE. MANCATI CUMPATAT SI VEDETI CA E MULT MAI BINE.MAI MULTE MESE PE ZI DAR IN CANTITATE MICA
garbo095373
Postat pe 17 Iulie 2010 11:45
Indicat ar fii sa consulte ficare un nutritionist, dar eu nu vad de ce asa zisa cura a Nicoletei ar avea un impact devastator asupra organismului. Supa se prepara din absolut toate legumele excuzand cartofii plus ca are si pui, ceea ce inseamna ca este o masa bogata in vitamine si minerale.
Compotul de mere care iarasi e foarte indicat, marul are actiune tonica, este un diuretic natural pe langa multe altele cum ar fii, este indicat pentru: astenie, surmenaj, graviditate, anemie, reumatism, hepatita, ulcer gastric, diabet, etc, etc.
Cea mai importanta substanta activa continuta de mar este pectina, un tip de zahar cu structura macromoleculara, folosita atat in industria alimentara cat si medicamentoasa. In fine
CA este greu de renuntat la sare, care oricum este prezenta in toate produsele posibile, greu mai gasesti un produs fara sare, asta este, am sa trec peste acest detaliu care pe mine ma enerveaza la culme, in alta ordine de idei chiar nu vad ce problema ar fii cu acesta dieta.
Oricum fiecare va slabii in functie de propiul metabolism, si nu neaparat in kg poate se va observa in cm si apoi daca se continua in kg. In primele zille ceea ce vedeti pe cantar a fii 3 kg nu este neaparat ardera grasimilor poate sa fie apa, pentru ca pana la urma prima data se elimina toxinele, iar grasimea nu este grea.
AAAAAAAAAA, in fine din nou, cred ca v-am plicti destul,
persidadamian
Postat pe 17 Iulie 2010 13:46
a incercat cineva acupunctura pentru slabit? dar procedura zhengdao?...
stella_andre
Postat pe 17 Iulie 2010 14:41
Nicoleta Luciu nu a facut nici o cura de slabit, a facut un gastric sleeve, ceea ce mi-am facut si eu de o saptamana, intr-o saptamana am slabit 10 kg, nu mi-e rau nu am greturi nu nimic. Beau decat supa strecurata, compoturi neindulcite si multa apa plata.
Annag3
Postat pe 17 Iulie 2010 17:43
dupa ora 7 seara pauza de masa.........multa apa si mult sport.....
garbo017178
Postat pe 17 Iulie 2010 17:49
eu am incercat-o si e o minciuna sfruntata. In primul rand, itzi distrugi fivcatul, stomacul si tot ce vrei. Plus k s-a dovedit ca, de fapt, ea nici nu a tzinut cura sta. Cik in timpul cand ea se lauda k face cura asta, ea facea shi fitness, si a fost vazuta la fast food.
Eu am tinut-o o saptmana si NU a fost buna de nimic. In schimb am tionut cura de super slim, si cu regim si cu vointza am slabit 30 kg...Ideea principala la adresa acestei cure este ca ESTE O MINCIUNA SFRUNTATA TOTALA
hinatauzumaki
Postat pe 17 Iulie 2010 19:24
In schimb am tionut cura de super slim, si cu regim si cu vointza am slabit 30 kg...Ideea principala la adresa acestei cure este ca ESTE O MINCIUNA SFRUNTATA TOTALA[/quote]



Hey! Slabeste`ma cu Super Slim!
Am facut si eu comanda, pentru 6 luni - deh - sa am constiinta impacata sa "slabesc" si`mi revin la greutatea anterioara!
Am tinut un regin strict,....am ingurgitat la ora fixa tabletele....am dus la maxim nervii familiei cu asa un regim care se rasfrangea partial si pe ei.
Rezultatul?????? NICI MACAR 100 DE GRAME IN 6 LUNI!
BA DIMPOTRIVA......AM MAI PUS IN 7.
Proces ireversibil
Eram disperata - cum e posibil?
Inainte vreme......mancam orice....aveam ceva kg in plus.
Cu o cura drastica.......AM PUS 7.
Am mai incercat 3 alte metode - vezi ciorba de varza.....care la fel - nici un rezultat.
Nah, ca sa fie meniul complet...am cumparat din Germania, TeaLine - Gruner Tee - cica picaturile miraculoase care arde grasimile...tonifiaza organismul....si slabesti GARANTAT!
5 Kg pe saptamana!
Am tinut cura....3 luni.
Asisderi - NICI UN REZULTAT!
Doar cat......stomacul acum nu`mi mai accepta nici o mancare.
Mananc foarte putin - asta insemnand fructe si legume - am senzatie de voma.....beau multe lichide ; insa asta sa`mi fie rasplata?
Da.....! Corpul meu cedeaza "experimentelor" mele MIRACULOASE.
Acum ce`mi doresc???
Sa`mi iasa analizele bune.......si Doamne ajuta!

Puricuta
Postat pe 17 Iulie 2010 19:45
eu am incercat acupunctura pt slabit. iti baga 5 ace in fiecare ureche 10 zile la rand si apoi cam la cateva zile inca cateva sedinte. Rezultatul este ca iti controleaza pofta de mancare foarte bine si mananci mult mai putin. Eu am slabit 3 kg. Am platit 30 ron pe sedinta. Bafta!
iuliavet
Postat pe 17 Iulie 2010 22:43
Dar ce frate atit de rau in supa de pui cu legume si compotul de mere???
Cum adica sa te imbolnavesti de toate alea de la o asa dieta?

Hai ca bateti cimpii cu chestia asta.Auzi: iti distrugi stomacul, ficatul si tot ce vrei.

De la supa de pui?????
Ciresica
Postat pe 18 Iulie 2010 08:37
Cura cu orez fiert si legume proaspete fara sare, a tinut o cineva si ce rezultate a avut?
1945
Postat pe 18 Iulie 2010 08:45
chiar asa
supa de pui este recm,andata si pt oamenii aflati in convalescenta
este un intaritor nutritiv de exceptie
dar acum cu criza asta se recomanda post negru nu?
LILO
Postat pe 18 Iulie 2010 08:48
[iulia si eu caut de mult un cabinet pt acupunctura cu recomandare,spune-mi te rog si mie unde te duci tu.
maravigliosaanna_yahoo_com
Postat pe 18 Iulie 2010 12:09
Eu am tinut cura Nicoletei si a daty rezultat mai ales ca acum este vara si supa de legume rece este bine-venita. Ideea este ca la o asemenea cura iti este greu sa mai faci si sport pentru ca fizic organismul nu te ajuta. Daca ai un surplus de kg de care vrei sa scapi, aceasta cura este buna doar daca dupa aceea iti menti un regim alimentar echilibrat cu nu mai mult de 1500 calorii/zi. Vei pierde multa apa din muschi de aceea pe langa supa la greu care trebuie sa o mananci zilnic trebuie sa bei si foarte multa apa. O sa ajungi sa bei apa si sa mananci mai putina supa dupa vreo 2 saptamani. Eu am slabit 5 kg insa nici nu trebuia mai mult. Acuma ma lupt cu alta problema, tonifierea pentru ca nefiind capabila sa fac sport, se vede aspectul pielii usor lasat dupa o astfel de cura. In concluzie cura este buna doar daca iti propui ca dupa aceea sa ramai la o alimentatie sanatoasa hipercalorica. Bafta fetelor!
VEVERITZA
Postat pe 18 Iulie 2010 12:23
inderagostita, mi-ai luat vorba din gura cum se spune...

sa stiti ca am incercat aceasta cura, si are efecte formidabil de vizibile.... dar trebuie sa faci si putin sport.
am tinut doar 3 zile, timp in care mai mancam si fructe si cate o banana doua, si am slabit deja 2 kg,


doar ca ieri m-am spurcat rau de tot cu cateva clatrite

zicea cineva de sleeve gastric??? ce-i aia si cu ce se mananca?


aly_fab
Postat pe 18 Iulie 2010 14:32
FFFFF tare chestia cu " barbatii- eterne erori de conceptie "
yullynar3
Postat pe 18 Iulie 2010 17:38
O chestie si mai tare ar fi daca cineva ar spune ca femeia este veriga lipsa dintre om si maimuta.

Insa mie tot Rubens imi place, cand a spus ca nu exista femei grase ci vopsea insuficienta.
anakin
Postat pe 18 Iulie 2010 17:47
buna imi trim si mie cura te rog iuliaivan18
printisorul_mik
Postat pe 18 Iulie 2010 18:14
acupunctura am facut la dr Claici in Timisoara, il gasesti pe net. Imi spune cineva cum sa scot chestia asta cu barbatii? nu am nici o treaba cu ei si nu stiu cum mi-a aparut langa poza mea. Help
Vad ca a disparut! !
iuliavet
Postat pe 18 Iulie 2010 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
luxul i confortul beneficiilor spa de ntinerire chiar la dumneavoastr acas 1 De la: garbo_8530 16 Octombrie 2012 09:55
cum am slabit eu 2 De la: gabi16 10 Martie 2011 12:52
ceaiul 2 De la: ratuscaceaurata 15 Noiembrie 2011 01:54
slabire !!! 2 De la: garbo160389 14 August 2011 16:49
NU RATATI 3 De la: eu_vio 10 Aprilie 2010 17:08
Setari Cookie-uri