Sunt Plictisit

Sunt plictisit pana peste cap nu am chef de iesit in oras , n-am chef de prieteni ,n-am chef de glume, n-am chef de muzica ,n-am chef de jocuri ,n-am chef de filme ,n-am chef de munca n-am chef de absolut nimic.
Am incercat sa imi gasesc un hobby...... plictisit dupa primele 5 minute, am incercat sa stau am crezut ca au trecut vreo 4-5 ore dar de fapt trecusera vreo 10 minute.Cate odata ma intreb daca asta e vreo boala. Sindromu Plictiseli Eterne
scantraxxx
Postat pe 12 Iulie 2010 12:59
Poate ca raspunsul sau rezolvarea problemei tale este mai simpla si mai la indemana decat crezi: ma gandesc ca o prezenta feminina interesanta si atragatoare in viata ta, ar mai condimenta putin aceste momente in care nu gasesti nimic bun de facut! Insa ar trebui sa stii ca nu-ti va bate la usa....deci...iesi cu prietenii, ei sunt de cele mai multe ori un remediu f bun! Bafta!
Morena29
Postat pe 12 Iulie 2010 13:03
poate sau poate ca nu mai vedem o sa incerc
scantraxxx
Postat pe 12 Iulie 2010 13:09
Cand stai intr-un mediu cu mult fum, ai impresia ca tot ce e imprejur, pana si florile emana fum. Tot astfel cred ca e si cu plictiseala aceasta, iesi din starea in care te afli, si atunci si prietenii, si jocurile si muzica, nu vor mai fi plictisitoare...
m_ada
Postat pe 12 Iulie 2010 13:28
Ai biblioteca in casa? Daca da cauta o carte si citeste, daca nu, iesi la o librarie si cumpara o carte. Asa poate te vei plictisi mai putin.
Doara
Postat pe 12 Iulie 2010 18:54
Dorutza am ris cu gura pina la urechi.
Auzi la ea, ia o carte si citeste.
Pai fetitza, nu auzi ca tinarul e plictisit????? Ca nu are chef de NIMIC?

Ba chiar e plictisit de plictiseala fir-ar sa fie.

Nu vrea sport, nu vrea carti, nu vrea sa exploreze lumea din jurul lui in nici un fel, nu vrea sa stie nimic si pe nimeni, nu vrea nici macar o prietena sau un prieten...
Stii ce-ti trebuie baiatule plictisit? O grija. O grija mare si apasatoare care sa te scoata din plictiseala.

Pot parintii tai sa-ti ofere o "grija"? Ca de pilda grija zilei de miine?
Ciresica
Postat pe 16 Iulie 2010 20:48
eu nu am timp sa ma plictisesc!!!

of doamne...si cand sunt atatea lucruri de facut intr-o viata

auzi...cel mai plictisit

dar FA CEVA pt societate daca pt tine ti-e prea lene
LILO
Postat pe 16 Iulie 2010 20:57
imdap....ma uit la el si chiar ma sperii!
sa stii ca s-a plictisiit...
fleurdelis
Postat pe 16 Iulie 2010 21:06
De la: Dor_marunt, la data 2010-07-12 18:54:38Ai biblioteca in casa? Daca da cauta o carte si citeste, daca nu, iesi la o librarie si cumpara o carte. Asa poate te vei plictisi mai putin.



tu nu sti ce vb cum sa aiba bibilioteca ...o trecut vremea aia cand faceai asa ceva de plictiseala .deci sa inteleg k esti trecuta de 90 de ani=))=))
blondina_X
Postat pe 18 Iulie 2010 16:18
Vremea cartilor, a cititului nu a trecut si nu o sa treaca niciodata Blondy.

Daca tu nu ai crescut intr-o casa in care se citeste asta e problema ta si a familiei tale. Universul are nevoi si de astfel de persoane ca sa fie echilibru nu de altceva.
Ciresica
Postat pe 18 Iulie 2010 19:58
De la: Ciresica, la data 2010-07-18 19:58:37Vremea cartilor, a cititului nu a trecut si nu o sa treaca niciodata Blondy.

Daca tu nu ai crescut intr-o casa in care se citeste asta e problema ta si a familiei tale. Universul are nevoi si de astfel de persoane ca sa fie echilibru nu de altceva.


auzi intreaba si u pe niste adolescenti de acuma cate carti au citit la viata lor...asa k nu mai dedu tu undeel chesti
blondina_X
Postat pe 19 Iulie 2010 13:54
Papusha, adolescentii cu care vorbesc eu TOTI citesc.Ba chiar vin si-mi sugereaza ce as putea citi (ca vezi, si eu cintesc).

Dupa cum am spus: echilibru in Univers.
Ciresica
Postat pe 19 Iulie 2010 19:36
''vremea cititului a trecut''


pai vezi blondino de ce universul tau e limitat si gramatica la pamant
anaROBERT
Postat pe 20 Iulie 2010 00:53
mda, cre'ca e o boala: si ca sa scapi ia-ti banii, cardu', casa, masa si mashina si da-le foc.
Sa vezi dupa aia ce activ si inventiv devii, cind o sa te prinzi ca ai cam vrea sa supravietuiesti da'nu mai ai cum.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2010 01:00
De la: Ciresica, la data 2010-07-19 19:36:54Papusha, adolescentii cu care vorbesc eu TOTI citesc.Ba chiar vin si-mi sugereaza ce as putea citi (ca vezi, si eu cintesc).

Dupa cum am spus: echilibru in Univers.


probabil acei adolescentii nu stiu ce ii aia sa se distreze numai in casa stau.
blondina_X
Postat pe 20 Iulie 2010 18:58
Stati linistite ca nu mai e ca inaite sa citesti sa iti faci temele..gata sa terminat cu coameni plictisitori acuma distractia pe primu loc.dar voi ce sa stiti
blondina_X
Postat pe 20 Iulie 2010 18:59
blondino, ia defineste "distractie": mai exact ce?
Ca ma indoiesc ca stii ce e aia distractie, daca tot a venit vorba. Mai mult decit sa batzai din cour prin vreo bomba cind te scapa mamica din lantz, si nici pe astea nu cred ca le ai....
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2010 19:53
Da asa e Blondy.
Ce stiu tinerii studiosi ce este distractia
Ei numai merg sa viziteze lumea si studiaza ca sa poate folosi ca forta de munca pe cei care nu citesc.
Ciresica
Postat pe 20 Iulie 2010 20:30
De la: quasaria, la data 2010-07-20 19:53:55blondino, ia defineste "distractie": mai exact ce?
Ca ma indoiesc ca stii ce e aia distractie, daca tot a venit vorba. Mai mult decit sa batzai din cour prin vreo bomba cind te scapa mamica din lantz, si nici pe astea nu cred ca le ai....



Sti care ii treaba cu scapatu din lantz de catre parintii.unu la mana parinti is cu conceptile de cand muma si 2 la mana daca nu ai minte e problema ta.ma intelegi u?
blondina_X
Postat pe 20 Iulie 2010 20:40
De la: Ciresica, la data 2010-07-20 20:30:54Da asa e Blondy.
Ce stiu tinerii studiosi ce este distractia
Ei numai merg sa viziteze lumea si studiaza ca sa poate folosi ca forta de munca pe cei care nu citesc.


Auzi tu crezi ca cei care sunt studiosi sunt cei mai destepti.si daca esti fara studi si esti istet te descurci mai bine de cat cel care ii un cititor de biblioteci.Ma intelegi tu.Cei care invata nu is prea descurcareti in viata si asta depinde si de parinti foarte mult.credema
blondina_X
Postat pe 20 Iulie 2010 20:42
asa e, daca nu ai minte e problema ta personala, nu stiu de ce te tot bate la cap lumea asta rea....
Recunosc ca nu te prea inteleg, eu cu IQurile subunitare ca al tau nu comunic foarte bine, da'pot sa incerc.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2010 23:07
bre, va zic eu: baiatu' asta s-a nascut asa, plictisit! e "semn din nastere"!
moniq_
Postat pe 20 Iulie 2010 23:14
mai plictisitule, incearca o partida de amor nebun, si poate asa iesi din starea aceasta de levitatie....

fa mai mama sex,sex, sex, sex daca nu ai cu cine fa-o singur, daca ai cu cine si mai bine, dar varsa-ti testosteronul fi-ar mama lui de testosteron ...varsa-l si da-i bice! a doar n-o sa stai toata viata latzit in pat si plictisit. hai ca viata-i scurta!!!

hai noroc si la mai mare, si sa vii sa ne spui cum mai stai cu plictiseala si cu hormoneala
aly_fab
Postat pe 21 Iulie 2010 21:55
nuuu poate , e prea mic...
liaiedera
Postat pe 21 Iulie 2010 22:02
BRAVOOOOO
De la: Ciresica, la data 2010-07-16 20:48:20 Dorutza am ris cu gura pina la urechi.
Auzi la ea, ia o carte si citeste.
Pai fetitza, nu auzi ca tinarul e plictisit????? Ca nu are chef de NIMIC?

Ba chiar e plictisit de plictiseala fir-ar sa fie.

Nu vrea sport, nu vrea carti, nu vrea sa exploreze lumea din jurul lui in nici un fel, nu vrea sa stie nimic si pe nimeni, nu vrea nici macar o prietena sau un prieten...
Stii ce-ti trebuie baiatule plictisit? O grija. O grija mare si apasatoare care sa te scoata din plictiseala.

Pot parintii tai sa-ti ofere o "grija"? Ca de pilda grija zilei de miine?
BRAVOOOO >> CIRESICA!!!!>> acest cuvant ar trebuii sa NU FIE IN DEX !!>>ASA CA "domnu" >>.FA CEVA PE LUMEA ASTA !!!!!!!!!!1
garbo001084
Postat pe 22 Iulie 2010 08:54
hmmm...eshty thare plictisit din kte se observa... chiar nu.tzi place nimic?nicio activitate nu te 'scoate' din aceasta plictiseala?nu ai vrea s incerci vre-o experientza noua?viatza-i scurta!!!!nu avem tp sa ne pliktisim....:*
ai grija d tn!
lov3_u_Nytzy___X_
Postat pe 23 Iulie 2010 22:40
scantraxxx si blondina,
taticu' si mamica voastra voteaza cu Vanghelie la primarie, asa-i?
si cu Basescu la presedintie, adevarat?
Bravo, puishori, tineti-o tot asa! Si sa nu care cumva sa va dezamagiti parintii vreodata, ajungand medici sau cercetatori pe undeva prin lumea asta... doar lumea e facuta pentru "dashtepti", nu pentru fraieri cu biblioteci acasa!
victor68
Postat pe 23 Iulie 2010 22:55
De la: scantraxxx, la data 2010-07-12 12:59:25Sunt plictisit pana peste cap nu am chef de iesit in oras , n-am chef de prieteni ,n-am chef de glume, n-am chef de muzica ,n-am chef de jocuri ,n-am chef de filme ,n-am chef de munca n-am chef de absolut nimic.
Am incercat sa imi gasesc un hobby...... plictisit dupa primele 5 minute, am incercat sa stau am crezut ca au trecut vreo 4-5 ore dar de fapt trecusera vreo 10 minute.Cate odata ma intreb daca asta e vreo boala. Sindromu Plictiseli Eterne




ok esti plictisit.inseamna ca nu ai stiut sa iti implinesti visurile.poti sa ne spui ce vise ai avut de mic?care sunt motivele ca nu iti gasesti esenta vietii tale?ce te-a impiedicat,sa iti implinesti,ce ti-ai dorit,astazi bucurandu-te de visurile tale implinite?ai primit de la divinitate,doua maini,doua parti cerebrale,un trup sanatos,un psihic sanatos,atunci stii care este boala ta?lipsa de energie,nu vrei sa faci ceva,sa devi cineva,sa faci ceva.adica esti lenes,lipsit de vointa.ai acces la multe.iar tu stai si te plangi,ca nu stii ca sa faci,ca nu iti place nimic,ar trebui sa nu ai trecut,sa nu ai prezent,daca nu stii ce vei fii si ce vei face pt viitorul tau.sau a fost doar o intrebare de constiinta???
vuvuzela
Postat pe 23 Iulie 2010 23:09
De la: victor68, la data 2010-07-23 22:55:36scantraxxx si blondina,
taticu' si mamica voastra voteaza cu Vanghelie la primarie, asa-i?
si cu Basescu la presedintie, adevarat?
Bravo, puishori, tineti-o tot asa! Si sa nu care cumva sa va dezamagiti parintii vreodata, ajungand medici sau cercetatori pe undeva prin lumea asta... doar lumea e facuta pentru "dashtepti", n u pentru fraieri cu biblioteci acasa!




vuvuzela
Postat pe 23 Iulie 2010 23:14
victor68
Postat pe 23 Iulie 2010 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
impreuna sau fiecare cu viata lui?? 279 De la: georgy86 1 Iunie 2013 20:31
CE TE FACE FERICIT */* FERICITA 415 De la: LILO 17 Februarie 2010 04:49
Sunt Plictisit 96 De la: garbo170220 27 Martie 2011 07:00
Vreau sa stiu si eu de ce.???? 7 De la: Jojolin 10 Iulie 2011 22:38
Sondaj plansul public 2 De la: alfheim 31 August 2011 20:11
Setari Cookie-uri