Ce inseamna sinceritatea?

Pai da mai Preci ca-l mananci doar dimineata si cu paine prajita.
Doara
Postat pe 8 August 2010 18:30
io-s pofticioasa,mami...
daca mi se pune pata,manc tot borcanu' odata...
de preferat seara,cu un litru de lapte si un codru de paine...
preci
Postat pe 8 August 2010 18:33
Eeee. Tie iti da doar juma de borcan.
Doara
Postat pe 8 August 2010 18:33
nutica...termina cu dialogu` si...hai mai repede cu gogosile alea...ca nu mai rezist!!
si...nu mai zi pe forum...ca aduci...
ovidiu42
Postat pe 8 August 2010 18:34
De la: garbo122777, la data 2010-08-08 08:36:51draga mea, cati ani ai???? pai ura unui om care este mincinos si parsiv poate veni atunci cand un om si sincer ii spune verde in fata greselile.Uneori ura nu se manifesta prin violenta ci prin rautati verbale sau chiar scrise...asa cum faci tu..Intelegi?ce ai cu ea? are dreptate..rautatea oamenilor a impanzit pamantul ...oamenii au devenit mai avari , mai mincinosi ( incepand cu conducatorii lor) si mai vulgari..


ADEVARAT
KNIGHT_31
Postat pe 8 August 2010 19:24
De la: KNIGHT_31, la data 2010-08-08 19:24:11
De la: garbo122777, la data 2010-08-08 08:36:51draga mea, cati ani ai???? pai ura unui om care este mincinos si parsiv poate veni atunci cand un om si sincer ii spune verde in fata greselile.Uneori ura nu se manifesta prin violenta ci prin rautati verbale sau chiar scrise...asa cum faci tu..Intelegi?ce ai cu ea? are dreptate..rautatea oamenilor a impanzit pamantul ...oamenii au devenit mai avari , mai mincinosi ( incepand cu conducatorii lor) si mai vulgari..


ADEVARAT
pai voi ce sunteti animale de turma ca sa va luati dupa conducatori,care in loc sa luptati pt drepturile voastre,va furati caciula uniii la altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 August 2010 20:00
Daca a-ti fii smeriti si la-ti lasa de Dumnezeu sa intre in mintea si in inima voastra..Poate a-ti gandi mai pozitiv si a-ti fii ,mai bogati sufleteste si in minte mai intelepti...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 August 2010 20:02
Ovi, fetele rezista...daca tu nu rezisti fugi pe topicul de ,, rezistenta" si ...invata
Gata nu mai zic nimic despre gogosile cu gem de caise.....nu vreau sa-te am pe constiinta...daca te umfli.....de pofta ...
ops...am zis....da o data nu se pune
nuti_vio
Postat pe 8 August 2010 21:22
si uite cum garbo sub acoperire a devenit o sageata putreda de desteapta inca de la nastere
anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 00:10
vorbim despre ce inseamna sinceritatea ?
cory_emy
Postat pe 9 August 2010 00:45
nu este necesara o definitie a sinceritatii este suficient sa postam mesajele si iese singura la iveala

poop cory
anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 01:05
De la: anaROBERT, la data 2010-08-09 01:05:39nu este necesara o definitie a sinceritatii este suficient sa postam mesajele si iese singura la iveala

poop cory


pup si eu ana

eu ma gandeam ca e greu sa definesti sinceritatea ...vorbind la modul serios............oare exista cineva sa nu fi mintit macar odata in viata fie chiar si o minciuna nevinovata ?
cory_emy
Postat pe 9 August 2010 01:10
nu exista,nu are cum.....nu as crede ca poate exista o asemenea persoana.

sa definesti siceritatea e greu desi toti stim cu ce se mananca,sa fi sincer iarasi de multe ori este greu insa sa treci peste ea este cel mai usor...
anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 01:15
ai dreptate ana.....este f greu sa fii sincer, mai ales cand constati ca de multe ori tocmai pentru ca ai fost sincer ti-o iei......si ti-o iei rau de tot eu am patit-o de curand si cred ca mi-am invatat lectia....
cory_emy
Postat pe 9 August 2010 01:22
......si cand te arzi cu ciorba sufli si in iaurt....stiu cum este......

sa minti nu inseamna a nu fi sincer,adik nu neaparat,de multe ori minti si sari peste sinceritate doar pentru a nu rani pe cineva,ca adevarul cu totii stim ca doare.....
anaROBERT
Postat pe 9 August 2010 01:26
Doamne, esti totala.... pardon total lipsita de cunostinte
Sa stii ca si conditionalul se invata la scoala
si la cate conditii pui tu ar trebui sa il cunosti macar pe asta...
AAAAAAAAAAAA...............nu te-ai prins?
Ma oripilezi. Simplu ca "Buna ziua!" eu as, tu ai, el/ea ar, noi am, voi ati ei/ele ar...........putea continua discutia daca ar avea cu cine.
Dumneavoastra "luptatoareo" ati putea sa mai invatati nitica limba romana
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! la-ti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! n-am mai vazut asa ceva
Apropo ramane la latitudinea ta "la a-ti da nota" ( aici e corect asa : a iti/ti da singura nota)
Si parca ai prea multi fii....
dar deja e complicat ... nu stii tu ce valoare sa mai dai cuvintelor si le dai valoare gramaticala gresita: fii= pluralul substantivului fiu
(sa) fii = conjunctiv
( a) fi = infinitiv
acum alege tu, dupa bunul plac
de fapt parca nu prea iubeai romanii.... de ce ai iubi tu limba romana atunci?
dor72
Postat pe 9 August 2010 02:04
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-08 20:02:16Daca a-ti fii smeriti si la-ti lasa de Dumnezeu sa intre in mintea si in inima voastra..Poate a-ti gandi mai pozitiv si a-ti fii ,mai bogati sufleteste si in minte mai intelepti...
dor72
Postat pe 9 August 2010 02:09
Dar Romania ne iubeste pe noi?...a gresi e omeneste, TANTI !
caleidoscop
Postat pe 9 August 2010 07:34
...spuse sageata,si se balangani delicata in arc...
preci
Postat pe 9 August 2010 22:09
mai preci, un pic de" precizie" cred ca nu-mi strica,nu-i asa?
caleidoscop
Postat pe 9 August 2010 22:14
Doar un pic?
Doara
Postat pe 9 August 2010 22:22
o....o!o!! salut!
caleidoscop
Postat pe 9 August 2010 22:28
mama! ce-mi placea cand mergeam in poligon si faceam tragere dar cu pistolul cu gloante oarbe...cand vedeam pe colega ca se straduie sa tinteasca eu o ajutam si trageam si eu la ea!...mama!..ce amintiri frumoase!
caleidoscop
Postat pe 9 August 2010 22:35
si eu am facut trageri acu hat cred ca sunt 16 ani de atunci ce fain era, mergeam in poligon la padurea verde in timisoara
tusi_Oli
Postat pe 9 August 2010 22:41
sagetico!
Sunt Daniela, nu TANTI
A gresi e omeneste dar a te exprima incorect e altceva.
Felul in care te exprimi in scris iti face portretul sau iti semneaza cartea de vizita, nu are legatura cu faptul ca "am incurcat o litera la tastatura, sau am pierdut vreuna atunci cand am redactat."
dor72
Postat pe 10 August 2010 14:16
A gresit si ea saracuta,...si eu la randul meu cu tanti care inseamna matusa,etc.Si ce tu nu mai gresesti cateodata?...sa persistam in greseli este mai grav, fie ele de ortografie, de exprimare, greseli de forma ,greseli de fond,etc. Eu nu aveam de unde sa stiu ca te numesti Daniela...nu stau sa verific username,utilizatorul, la toti. Eu l-am folosit ca si tine ca un apelativ,de ex: sagetico. Eu pot spune ca am facut o gafa!..C'est la vie !
caleidoscop
Postat pe 10 August 2010 22:10
Sinceritatea e calitatea omului de a fi coerent-mintea, sufletul si gura sa rosteasca sau sa taca aceleasi vorbe. Parerea nu se da daca nu se cere-e drept ca nu prea respectam aceasta regula de bun simt...
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 August 2010 08:30
Adica o sincronizare perfecta a sufletului, mintii si a capacitatii de exprimare... asta sa fie sinceritatea? Ma indoiesc.
Poti fi sincer si fara a fi un bun orator, nu crezi? Daca ma balbai de emotie, nu pot fi acuzata ca nu-s sincera.

Sinceritarea este inainte de toate buna-credinta... Este o latura delicata a caracterului, construita pe educatie si increderea in sine... parerea mea.


Tylly
Postat pe 11 August 2010 08:49
dancris
Postat pe 11 August 2010 08:51
De la: dancris, la data 2010-08-11 08:51:26

Votati bebelusul cu ochisori albastri!!!!


http://bit.ly/cSu4aU

Tylly
Postat pe 11 August 2010 08:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:51
Proza 86 De la: jeanette40 18 Noiembrie 2011 23:59
relationarea pe internet!!! 20 De la: eu_vio 29 Martie 2010 21:45
dragostea de nepot 11 De la: eu_geminy 8 Noiembrie 2010 18:56
politica 78 De la: daria_pet 27 Iulie 2010 23:50
Setari Cookie-uri