Ce inseamna sinceritatea?

ameno,..., sa inteleg ca esti "sefa" haitei de caini, in situatia data latra un pic mai departe,pericolul este mai departe. DACA NU-TI CONVINE NU MA BAGA IN SEAMA, DAR NU MA IRONIZA,...CUM CA EU AM cnp si altele care nu-ti convin tie. Citesc randurile voastre,particip la discutie si la suprafata iese rautatea ta,de ce?ai vreun scop?
caleidoscop
Postat pe 6 August 2010 20:23
SCUZE PENTRU RESTUL CARE AU SCRIS BINE INTENTIONATE, ACELEA CU SIGURANTA NU FAC PARTE DIN CEEA CE AM SCRIS MAI SUS! SCUZE!....PENTRU AMENO.
caleidoscop
Postat pe 6 August 2010 20:26
AZI NOAPTE AM VISAT CA AM SA AM MULTI DUSMANI NEDECLARATI. TU...AMENO?!
caleidoscop
Postat pe 6 August 2010 20:29
Cu tine ce e?
Doara
Postat pe 6 August 2010 20:31
CU CINE?
caleidoscop
Postat pe 6 August 2010 20:36
Buna seara, 160...observ cu intarziere..... mi-ai adresat unele intrebari. Elementul definitoriu al zodiei mele e pamantul, deci sunt o persoana ancorata in realitatea zilelor noastre...echilibrata si ,, infipta" atunci cand consider necesar acest lucru. D-zeu...mama ...destinul...au fost ,, generosi" cu mine....mi-au daruit mult mai mult decat aveam nevoie...comparativ cu alte persoane...nu imi lipseste nimic..Sochez prin sinceritate, daca nu crezi ...poti verifica intrebandu-mi prieteni.....am pierdut si poate voi pierde multe lucruri, dar nu imi pasa, pentru ca sunt destule pers care ma iubesc...ma apreciaza si ma accepta asa cum sunt. La intrebarea ta....daca ard precum pamantul...iti raspund....da.....in strafundul fiintei noastre toti avem un ,, foc"...la unii e mocnit...iar la altii arde cu intensitate, de prajoleste tot ceea ce vine ...in contact cu ,, el". Nu ascult indicatiile unor necunoscuti....postez unde doresc. Cred ca ti-ai rasp la nelamurirea pe care o aveai ..eu_vio si nuti_vio sunt 2 pers diferite.....am vazut ca m-ai vizitat...nu ma intereseaza ,, luptele din culise"....si reglarea de conturi. Te rog, fa-mi o favoare... evita-ma. Nu stii sa apreciezi ironiile subtile. O seara faina.
nuti_vio
Postat pe 6 August 2010 21:01
te facusi pamantie,nutzi?
poi cin' te pune sa faci risipa de ironii subtile pe d'alde d'astia,fata?
preci
Postat pe 6 August 2010 21:07
Preci...sa vezi cand ard....cum is
nuti_vio
Postat pe 6 August 2010 21:17
...mda,...ironia sortii, nu-i nimic ,cel putin ma multumesc cu putin (aici si acum), de fapt am inteles depinde de tine daca vrei sa acorzi credibilitate spuselor mele,ca de fapt intentia ta era buna de a conversa cu mine; asa-i?..am dreptul sa fac verificare?(nu mi-a impus nimeni sa nu o fac),sunt o persoana care cu greu ma pot conforma,deci o nonconformista. IAR PRIETENICA TA SA-SI VADA DE ALE EI,CA NU A CONVOCAT-O NIMENI.(preci). Ironiile subtile le simt,la adresa mea ai fost ironica? din raspuns asa am inteles ACUM,dupa explicatiile tale.
caleidoscop
Postat pe 6 August 2010 22:09
De la: m_ada, la data 2010-08-01 23:21:40Sinceritatea este una din florile rare ale vietii. Este o sarcina extraordinar de grea, ce presupune maximum de responsabilitate.
Toti spun ca isi doresc in jurul lor niste persoane sincere, dar cati dintre ei isi doresc cu adevarat sinceritatea celorlalti? Toti pretind ca o vor, dar putini ii fac fata.
La nivel teoretic este privita ca pe o calitate a omului, dar in viata de zi cu zi este privita ca pe un defect a unui om naiv, care viseaza la o lume ideala.
E foarte greu sa fii sincer. A fi sincer inseamna a fi tu insuti in orice moment sau imprejurare.
Din pacate multi aleg minciuna.E mai usor sa minti...






frumos spus.. in ceea ce ma priveste stiu ca pot pune capul pe perna seara linistita si cu constiinta impacata, e adevarat ca sinceritatea m-a costat enorm in viata pana acum, dar face parte din mine, este ''varsata'' in sange, sau m-am nascut cu acest ''defect'', ca nu mai vad utilitatea de a fi calitate, nu spun ca sunt 100% sincera, mi-as dori, nu exista nimeni perfect, dar structura mea este de om sincer, pardon naiv, fraier...
Alexandra001
Postat pe 8 August 2010 00:01
si uite cum definitia sinceritatii a iesit la suprafata.....


mai garbo sub acoperire,tu asta cu stanta ...160 observ cu stupoare ca iti place monologul insa ma intrb tu nu obosesti debitand prostii?


ciudat mod de a gandi,auzi......aerul si apa?hm.....probleme la emisfera nordica bre
anaROBERT
Postat pe 8 August 2010 01:29
si inca ceva ia-l ca pe un sfat ...ai intrat in hora acum joaca bre,Ameno poate duce multe insa pe tine te vad deja cu lama la jugulara


PS:''haita de caini'' nu ai fost jignita nu jigni ca toate ne-am putea cobori la nivelul tau si te-am putea face albie de porci insa vezi tu,asta este nivelul tau si mai sus nu poti urca ....
anaROBERT
Postat pe 8 August 2010 01:33
De la: blondina_X, la data 2010-07-19 15:38:29A fi sincer e lucru mare in ziua de azi.Vb sincer fara retineri spui ce ai pe sufelt fara sa iti pese k pe cineva ranesti (glm aici).asa este a fi sincer e lucru mare.


KNIGHT_31
Postat pe 8 August 2010 02:45
draga mea, cati ani ai???? pai ura unui om care este mincinos si parsiv poate veni atunci cand un om si sincer ii spune verde in fata greselile.Uneori ura nu se manifesta prin violenta ci prin rautati verbale sau chiar scrise...asa cum faci tu..Intelegi?ce ai cu ea? are dreptate..rautatea oamenilor a impanzit pamantul ...oamenii au devenit mai avari , mai mincinosi ( incepand cu conducatorii lor) si mai vulgari..
garbo122777
Postat pe 8 August 2010 08:36
caleidoscop
Postat pe 8 August 2010 11:34
Bravo. Cu emoctioanele te-ai descurcat. Cum crezi ca poti tasta si ceva litere?
Doara
Postat pe 8 August 2010 12:19
...V-AM SPUS SI VA REPET...SUNT DESTEAPTA INCA DE LA NASTERE...DAR NU E SUFICIENT SA TIN ASTA DOAR PT. MINE,ASA-I? TU CE FACI LA ORA ASTA?
caleidoscop
Postat pe 8 August 2010 15:57
Ba eu zic sa tii pentru tine.
Doara
Postat pe 8 August 2010 16:03
...si modesta....
nuti_vio
Postat pe 8 August 2010 16:07
......pe deasupra....TU nuti_vio ce faci? te m-ai vrei evitata?...raspunde-mi fara misto-uri.
caleidoscop
Postat pe 8 August 2010 16:24
Ti-am facut un compliment....nu-ti place?
nuti_vio
Postat pe 8 August 2010 16:28
o! multam ...dupa atata mocirla a rasarit si soarele pe strada mea.
caleidoscop
Postat pe 8 August 2010 16:32
bine ai venit, pe garbo! ..azi is in comitetul de primire... O seara faina...nu te mai agita....
nuti_vio
Postat pe 8 August 2010 16:34
am sa tin cont, esti filtru sa inteleg?...sa stii ca asta-s eu , alta mama nu mai face,saracuta.C'est la vie...mai hai sa-ti zic una si buna: sunt nascuta pe 21.03.1971 si nu-mi gasesc echilibrul...spune-mi si parerea ta despre mine,azi sunt dispusa sa primesc sfaturi intelepte numai de la tine.
caleidoscop
Postat pe 8 August 2010 18:05
io am auzit de astea nascute-n '71 ca n-au neshte chestii importante in urechea interna..
cica d'aia n-au echilibru...

sfate nu dau,sa-ti dea nutzi...
preci
Postat pe 8 August 2010 18:15
Sageata....multumesc pentru increderea ta...da eu nu dau sfaturi decat celor pe care ii cunosc...cat de cat.. si bineintes cand am chef.. ...Sfaturi intelepte poti primi......deschide un topic si spune-ti of-ul.
Imi cer scuze....eu ma retrag...merg in vizita...am de dus gogosi umplute cu gem de caise.
Daca ai stii...cine-s....
nuti_vio
Postat pe 8 August 2010 18:23
Nuti, gemul ala de caise tre' sa fie bun.
Doara
Postat pe 8 August 2010 18:25
Iubita...normal ca e bun...lasa ca iti dau si tie....
nuti_vio
Postat pe 8 August 2010 18:27
ceeee?!?
gem de caise?!?
unde?!?

dorutzo
ai grija de silueta mea,nu-i asa?
preci
Postat pe 8 August 2010 18:28
In gogosi la Nuti.

Astept Nuti. Am rabdare.
Doara
Postat pe 8 August 2010 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Religia in scoli 102 De la: garbo_1502 2 Mai 2012 10:55
muiel vine de la manuel 3 De la: hermosa20 1 Iulie 2012 18:05
cum ma dezabonez de pe GARBO !!!!!!!!!!>??????????? 2 De la: garbo264825 21 Februarie 2012 08:38
dificil: 17 De la: dor72 21 Februarie 2011 18:28
mister sau natura? 38 De la: garbo_391767 23 Ianuarie 2014 21:26
Setari Cookie-uri