Fotografie

Nu stiu daca exista vreun topic despre fotografie si imi cer scuze daca creez un altul.
Mi se pare foarte interesanta si captivanta.In spatele imaginii banale,cateva umbre si detalii pot schimba multe.
Daca exista interesati asupra topicului va astept sa invatam impreuna din experientele fiecaruia....
La descrierea profilului iti spune sa iti pui 3 dorinte,a patra dorinta a mea ar fi un DSLR,Canon,Nikon ...dar mai e drum lung pana acolo
small_lady
Postat pe 8 Iulie 2010 16:00
de ce ai deschis topic-ul asta pana la urma? ca sa aflii ce?
si eu vreau un nikon D300, ma imprumuti de niste bani??
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 14:12
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 14:15
fleur, vrei si tu ceva?
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 14:18
eu am !
si am avut si nikon, fireste....
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 14:42
si eu am, D90, am avut si D50 si FUJI dar vreau un D300, cand castig la loto o sa-l iau
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 14:45
eu am avut de toatre felurile si nu mai vreau nimic!
decat doar....ca prima mea iubire....cu care am si fotografiat juma de lume....a fost un nikon

nu trebuia sa-l vand
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 14:47
de ce l-ai dat mai? si acum n-ai nik? nikon, numai cand aud imi ciulesc urechile.... e foarte bun, dintre cele mai bune aparate, parerea mea.... ma intorc iar la loto, daca o sa castig iti trimit pachet cu un nikon
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 14:52

imdaa...am facut o mare prostiee!
sicer!
am un minolta....
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 14:56
dar mi-a tracut acuma gat'!
atuncia insa.... m-as fi dat peste cap daca aveam o astfel de pataa...
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 14:56
ce sa faci, la toti ne e greu atunci erai mai mic si mai copil vezi sa nu mai ai pete d-astea si sa plangi p-acilea , elimina energia negativa, elimina energia negativa
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:01
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 15:12
glumeam mai, nu mai fii asa uimit
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:14
mai dar nu-s baiat!
daaaaaaaaaa??
acumaa niici eu nu stiu daca e bine sau e rau...ca asa par
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 15:17
florence,azi esti baiat?
elodia
Postat pe 10 Iulie 2010 15:18
ce sa fac si eu, n-am stiut cum sa te iau
ce, numai irina sa ma faca pe mine baiat? m-am razbunat si eu pe cine am putut fac o cinste virtuala
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:21
nu beau bere dar merci!
da elooo....chiar ce-ar fi??
sa fiu de fapt baioat nuuu??:))
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 15:23
ma nu stiu ce dorinte ai tu
am facut si eu cinste cu ce am putut, mai faci si pretentii? cred ca tu lucrezi sub acoperire, esti vreo spioanca ceva?
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:26
cum ti=ai dat seama??
de la aparat??
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 15:29
era ceva pe pe lentila de la oboectiv si numa cu raze am putut sa vad dar chiar si asa tot ti-am pus ceva intre picioare (vorba vine)
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:33
auzi iubitaa...
eu nu stiu de ce daa....ma confuzeaza teribil conversatia asta,
si....m-ash cam opri aici!
o'rvoar
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 15:38
nu te speria draga, exact asa m-am gandit si eu cand irina m-a facut barbat si mi-a zis ca am ceva intre picioare
e deja
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 15:42
Am deschis acest topic pentru a vorbii despre fotografie,tehnici,expozitii,evenimente,etc,nu e obligat nimeni sa participe la nicio discutie,cred ca am dreptul ca oricine altcineva sa deschid un topic.Ti-as da bani daca i-as avea,dar nu am nici pentru mine.Era una din dorintele mele pe care am impartasit-o cu voi,marea comunitate si repede ati sarit in capul meu:)Nu am mai postat nimic pentru ca asteptam sa se interese cineva de subiect,dar vad ca nu va place fotografia:)
small_lady
Postat pe 10 Iulie 2010 16:46
haidee mai k sa vorbim
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 17:08
hai mai nu te supara, imi place si mie fotografia si fac poze cand am ocazia si pe la nunti.... ai zis ca-ti doresti un aparat... sau mai multe si am zis si eu ce vreau, nu trebuie s-o iei in nume de rau iar in continuare am fost nu te mai supara asa repede
Laura_M
Postat pe 10 Iulie 2010 20:36
De la: Laura_M, la data 2010-07-10 20:36:46hai mai nu te supara, imi place si mie fotografia si fac poze cand am ocazia si pe la nunti.... ai zis ca-ti doresti un aparat... sau mai multe si am zis si eu ce vreau, nu trebuie s-o iei in nume de rau iar in continuare am fost nu te mai supara asa repede

ok,scz ...sunt si eu noua pe aici si nu stiu cum si ce:D
small_lady
Postat pe 10 Iulie 2010 20:49
small fiind noua nu-i o scuza sa te superi asa repede. de la mine
ameno
Postat pe 10 Iulie 2010 23:40
hai mamii, fa-ne si noua o fotografiee
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 13:53
Eu as face si o fotografie da nu cred ca merg postate imagini.
Ma aflu si eu in perioada in care am descoperit un aparat cat de cat bunicel de fotografiat, am facut cateva poze bunicele si mi s-a urcat la cap, vreau sa ma fac mare fotografa.
Am absolvit facultatea de jurnalism si mi-a trecut mie prin cap sa incerc un fotojurnalism, dar cum in facultate cursul de fotoziaristica a fost foarte vag si doar pe un semestru, a ramas sa aflu eu cate ceva despre fotografii, dar cred ca partea tehnica nu te ajuta decat pana la un nivel iar pentru partea practica am cam stagnat pentru ca am invatat tot ce am putut de la aparatul meu, imi trebuie unul nou, dar deh, mie imi trebuiesc multe:)
Va multumesc pentru atentia acordata,sincera sa fiu fiind noua pe forum am vrut sa imi fac prieteni cu pasiuni comune si am zis sa deschid topicul despre fotografie,dar odata deschis,nu prea mai stiu ce sa spun,astfel incat daca se dovedeste a fi inutil si doar incarca spatiul,nu ma supar daca va fi sters.O sa incerc sa imi fac prieteni incercand si alte domenii.
P.S:Mersi ptr floricica:)
small_lady
Postat pe 11 Iulie 2010 16:41
hai maiii..un jurnalist ca tine n-are ce sa zica!
nu cred!
fotografie-ti trebuie cu siguranta!
la orisice ziar ai lucra!
eu zic! acuma....chiar nu am habar cum ii cu diviunea muncii'n ziaristica!
fleurdelis
Postat pe 11 Iulie 2010 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Biciclete 1 De la: Ioan_Paul 13 Octombrie 2014 12:59
afaceri 2 De la: magda_30 7 Februarie 2010 21:14
Persoane obositoare...prin modul de gandire. 2 De la: zambila 26 Octombrie 2009 17:42
poate stie cineva 18 De la: garbo039663 1 August 2010 17:15
spuneti parerile voastre este foarte important pentru mine 19 De la: office_salinasusesi_ro 25 Iunie 2010 23:55
Setari Cookie-uri