definitiile iubirii

ce inseamna pentru voi iubirea? si care sunt cuvintele cheie?
simina007
Postat pe 8 Iulie 2010 09:01
mai, sigur nu jucam Scrabble?!
pentru ca iubirea imi pare mai mult ca s-ar simti decat s-ar descrie; zic si eu.
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 09:03
zic si eu.

si IO...traiesc ...decat sa descriu
LILO
Postat pe 8 Iulie 2010 09:17
cuvintele cheie?... de sine... iubirea de sine... acilea zic eu ca-i cheia...he,he,he...
zambil
Postat pe 8 Iulie 2010 09:27
oare ce ne invata pe noi zambilu' acilea?....
iasomia
Postat pe 8 Iulie 2010 14:41
io' crez ca asa: sa nu ne iubim aproapele; o fi bineee?!

moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 14:43
punem bulina?
mie imi pare ca spune altceva,mai ca-mi vine sa ma duc sa ma giugiulesc nitel....
moni,
asa zici?
nu stiu,nu-mi dau seama....
iasomia
Postat pe 8 Iulie 2010 14:46
BULINA! da, bulina!!!
hi!hi!hi!
ma prostesc si eu...
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 14:49
iubirea
ce-i iubirea ceva frumos care atunci cand incepe este bine, dulce vezi totul doar in culori vesele mai rau este cand se termina ca atunci doare si vezi totul in gri si negru
oricum fara iubire nu putem functiona la capacitate maxima
poate gresesc sau poate nu.....suntem facuti din iubire si trebuie sa dam iubire
o zi frumoasa
tusi_Oli
Postat pe 8 Iulie 2010 14:52
meei tusi,o dai in sentimente?
dancris
Postat pe 8 Iulie 2010 14:56
nu, neaparat, da' ce-o costa sa dea din deste'!? ca doar e exercitiu descriptiv!
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 14:57
moniquta meaaa!
dancris
Postat pe 8 Iulie 2010 14:59
ce draq sa fac si eu ca acu termina-i si eu cu fttnessu' al draq de greu fu si iaca mai dau si eu un ochi p'aci sa va iau pulsul
heloo dancris
va tuc pe toate
tusi_Oli
Postat pe 8 Iulie 2010 14:59
De la: iasomia, la data 2010-07-08 14:41:36oare ce ne invata pe noi zambilu' acilea?....

zambilu zice cam asa: de vrei sa fii sigur ca te iubeste cineva, fii tu acela.
Tylly
Postat pe 8 Iulie 2010 15:22
cellu'

imi traduci ce spune zambilu'mio?
mieeee!?

te pomenesti ca-l cunosti dinaintea mea....ehe,he,he......
iasomia
Postat pe 8 Iulie 2010 15:27
Nu mai, stai calma... n-as indrazni.
Spuneam ce-am inteles eu din zicerea lui zambilu...
Tylly
Postat pe 8 Iulie 2010 15:31
fetele eu ies din peisaj ma duc sa caut iubirea nu stiu daca o voi gasi dar eu insist sa o caut
o dupa amiaza frumoasa sa aveti si toate cele bune
tusi_Oli
Postat pe 8 Iulie 2010 15:35
eu sunt cam perversa cand e vorba de mosneag,recunosc...

cat despre defintii...

nu te iubesc pt ceea ce esti,te iubesc pt cine sunt eu cand sunt cu tine....
chestia asta am citit-o pe o cana...bre,oare de ce complica lumea lucrurile?ce imbarligatura de cuvinte...si oricum, citatul era altfel, da' nu mai stiu din cine...
acu' e adevarat,unii cand se indragostesc, de fapt, de ei cand sunt"indragostiti"...niste tristi...
parerea mea?
nu v-am mai spus?

marile iubiri nu pot fi redate in cuvinte...nici pt sufletul pereche,nici pt Dumnezeu...
iasomia
Postat pe 8 Iulie 2010 16:07
dar asa in doua cuvinte putem spune ca e un setiment frumos si ca doare ?

ca iubirea doare !
liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 16:30
Iasomie, cana aia il citise bre pe Marquez! pupa-i-as cuvintele lui!


si tot de la el, pentru dra cu topicul, sa-nteleaga de ce mi-a starnit atentia alegerea ei in favoarea cuvintelor
"dragostea este o limba pe care orbii o pot vedea si surzii o pot auzi"
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 17:52
asa,maica...marquez ala...

mie cugetarea aia a lui imi placea,era ceva de genu'"daca nu te iubeste cineva cum ai vrea tu,nu inseamna ca nu te iubeste cu tot sufletu'" ceva in genu' asta...

ehhh...

iubirea-i frumoasa cand te intelegi din ochi,aia definitie....
iasomia
Postat pe 8 Iulie 2010 18:50

sa ziic... sa nu ziic??
mai io zic ca-nseamna....atunci cand iti bubuie inima!
cand face ea asa: bum-bum! bum -bum!!! si da sa sara afara din piept!
eu asta as zice ca-nseamna iubirea....oooofff
fleurdelis
Postat pe 8 Iulie 2010 19:05
pai sa zici..ca d-aia-i topic la tema...

bubuie?

eu zic ca bubuie si de frica....
gaseste alt simptom..
iasomia
Postat pe 9 Iulie 2010 09:34

nu gasesc alt simptom ...deci se paree... ca nush ce-i
fleurdelis
Postat pe 9 Iulie 2010 22:08
iubirea pentru mine inseamna:
-respect
-prietenie
-admiratie
-fericire
-libertate
-comunicare
-speranta
-durere
-incredere
-gelozie

cine mai stie sa mai adauge cuvinte cheie
simina007
Postat pe 10 Iulie 2010 07:57
bine eu zic...
ca 2 parale nu fac nici admiratia nici respectul ala, fara un boom-boom al inimii...
daaar....
asta zic eu firesteee
fleurdelis
Postat pe 10 Iulie 2010 08:01
in iubire " ignoram pe cei care ne adora si adoram pe cei care ne ignora... ranim pe cei care ne iubesc si iubim pe cei care ne ranesc.... dar mai tot timpul plangem penturu cei care nu ne merita iubirea...stima si inima...inima pe care reusesc sa ne-o franga.... cu atata usurinta...."
simina007
Postat pe 10 Iulie 2010 08:18
Iubeti atunci cnd primeti pe cineva n suflet, cnd i-l mpropriezi, cnd i faci loc n inima ta. Aceasta nseamn s-l iubeti. Ct vreme l ii n afar de tine, ct vreme l ii departe de tine, ct vreme l respingi sau l mpingi pe cineva, ct vreme l marginalizezi pe cineva, ct vreme l ocoleti, nu-l iubeti. Cnd l iubeti, l primeti, l faci al tu. Face parte din lumea ta de gnd, face parte din inima ta, intr n cuprinsul fiinei tale, intr n componena ta, face parte din tine nsui. Atunci l iubeti.
cosmi73
Postat pe 10 Iulie 2010 08:25
ai f mare dreptate ,iubirea este si a ramas cea mai mare forta din univers , nimic nu poate schimba drumul ei ...decat oamenii ,pt ca oamenii sant cei care modifica totul ,mai precis ...rautatea din ei ai indeamna sa faca asta ! iubiti-va sincer ,fiti seriosi an relatiile voastre ,statornici ,iubitori ,tandri si apreciati persoana de langa voi ...cu bune si rele .....!
LEULPINGUIN
Postat pe 10 Iulie 2010 09:49
DRAGOSTEA E CEVA PROFUND CARE NU ANCAPE ANDOIALA ,ATUNCI CAND IUBESTI SIMTI DIN TOATE ''BALAMALELE'' FIINTA TA SE SIMTE F FERICITA SI NIMIC SI NIMENI NU POATE SCHIMBA ASTA PT CA AN SUFLETUL TAU STII CA ESTI CEA MAI FERICITA FIINTA DE PE PAMANT ...DRAGOSTEA NU ARE UN ETALON ,DAI ...PRIMESTI....UNEORI DAI DAR NU PRIMESTI....S-AU PRIMESTI DAR NU POTI SA DAI ....NU TE AFLII PE ACEEASI FRECVENTA CU PARTENERUL TAU ,NU A-TI CONVINE CEVA , ATUNCI CAND EXISTA ACEEA FORTA DE ATRACTIE SI CAND NU MAI CONTEAZA NIMENI ...DECAT VOI ,AN MOMENTUL ALA VA SIMTITI CA SI CUM A-TI AVEA SPECTACOL....NIMIC NU VA VA PUTEA DESPARTII ,DAR SA NU UITATI CA RAUTATE EXISTA PESTE TOT SI E TOT MAI FRECVENTA ...ASA CA SA VA TINETI STRANS SI SA NU VA DATI DRUMUL ,NICIODATA ..CA VETI REGRETA ,....!
LEULPINGUIN
Postat pe 10 Iulie 2010 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indiferenta doare! 73 De la: KNIGHT_31 9 Decembrie 2010 19:54
iubesc un baiat dar nu stiu daca el ma iubeste 17 De la: daniilia 16 Iunie 2011 07:41
Fabula moderna-Boul si vaca -doua dobitoace 94 De la: quasaria 6 Iulie 2012 20:18
vreau si eu un sfat 41 De la: yanyacharberet 31 August 2009 10:15
poate schimba acest forum viata oamenilor??? 34 De la: garbo211107 29 August 2012 15:14
Setari Cookie-uri