Cum se cucereste un barbat !!!!!

Dragi mei , zilele trecute bantuind pe aici am intrat pe un oarecare topic ,citind povestea respectivei doamne am inceput sa citesc si comentariile si tot odata sfaturile celor ce au scris la respectivul subiect .... Intr-un comentariu am citit despre recomandarea unei cartii *Regulile seductiei. Cum se cucereste un barbat Ellen Fein*...curiozitatea ma facut sa caut pe net respectiva carte , din pacate nu am gasit cartea ,dar am gasit anumite reguli din respectiva carte ... Reguli care eu le-as numi * Reguli de nemaritat*... Am sa vi le scriu aici si asteptsi parerile voastre despre aceste reguli

Regula nr 1. Fii o faptura altfel-decat-toate-celelalte;
2.Nu te adresa tu prima unui barbat;
3.Nu privi insistent barbatii si nu vorbi prea mult;
4.Nu te intalni cu el la jumatatea drumului si nu contribui vreodata la cheltuieli;
5.Nu-l suna si returneaza-i rareori apelurile;
6.Intotdeauna incheie tu convorbirea voastra telefonica;
7.Incheie tu intalnirea voastra;
8. Nu te mai intalni cu el daca nu-ti face cadouri romantice;
9.Nu te intalni cu el decat o data sau de doua ori pe saptamana;
10.La prima intalnire, o mica sarutare si atat;
11.Nu te grabi sa ajungi la sex;
12.Nu-i spune tu ce sa faca;
13.Lasa-l pe el sa preia conducerea;
14.Nu te astepta ca un barbat sa se schimbe;
15.Nu i te destainui;
16.Fii onesta dar misterioasa;
17.Nu locuiti impreuna;
18.Nu te intalni cu barbati casatoriti;
19.Fii perspicace - si alte reguli pentru fetele de liceu;
20.Nu te pune in pericol;
21."Urmatorul" si alte reguli de aplicat atunci cand esti respinsa;
22.Aplica regulile si veti trai fericiti pana la adanci batraneti;
23.Iubeste-i doar pe cei care te iubesc;
24.Viata cu tine sa-i fie usoara.

moraki
Postat pe 2 Iulie 2010 09:35
Regula nr 1. Fii o faptura altfel-decat-toate-celelalte; ....Fiecare femeie e diferita de cealatata.
2.Nu te adresa tu prima unui barbat;...In general nu .
3.Nu privi insistent barbatii si nu vorbi prea mult;..Pai cand vb omul ,nu o sa ma uit pe tavan , si daca nu faci conversati cum dumnezeu sa te cunosti?
4.Nu te intalni cu el la jumatatea drumului si nu contribui vreodata la cheltuieli.....; Bun si daca eu nu vreau sa stie unde locuiesc? Hai ca asta e super tare ,mama e criza nu mai are lumea bani ....
5.Nu-l suna si returneaza-i rareori apelurile; .....Gresit am pierdut odata un barbat f drag mie ,punand in aplicare regula asta tampita ....
6.Intotdeauna incheie tu convorbirea voastra telefonica;- depinde nu e o regula batuta in cuie ...
7.Incheie tu intalnirea voastra;..... in general asa se intampla ....
8. Nu te mai intalni cu el daca nu-ti face cadouri romantice;.....Asta e buna , daca omul nu le are cu cadourile dar in schimb e un super tip de treaba ?
9.Nu te intalni cu el decat o data sau de doua ori pe saptamana;... depinde de relatie, timp si placerea de-a te vedea cu persoana draga...
10.La prima intalnire, o mica sarutare si atat;.... Nuuuu sari pe el de la prima intalnire sa creada ca esti o nebuna.... :))))))
11.Nu te grabi sa ajungi la sex; .. intr-o zi se ajunge si acolo
12.Nu-i spune tu ce sa faca;.... corect dar nici el mie..
13.Lasa-l pe el sa preia conducerea;... depinde unde sa preia conducerea ...poate la volan ...
14.Nu te astepta ca un barbat sa se schimbe;..;...de chiloti si ciorapi si hai si de haine ....
15.Nu i te destainui.... ma rog, depinde de ce anume ai spui cand te destainui lui ...
16.Fii onesta dar misterioasa; ....onesta sunt mereu cat partea cu misterul mai greu la mine ..
17.Nu locuiti impreuna; ....HAHAHAHA .... si dupa casatorie afli ca ai un nebun in casa ..
18.Nu te intalni cu barbati casatoriti;... NICIODATA
19.Fii perspicace - si alte reguli pentru fetele de liceu;- Nu am inteles regula asta sincer..
20.Nu te pune in pericol;.. pai in fatza masini nu am degand sa ma arunc cand il vad..
21."Urmatorul" si alte reguli de aplicat atunci cand esti respinsa;.....Nu e chiar asa ,totusi nu suntem masini de facut sex ... sari de la unu la altu doar ca te-a respins...
22.Aplica regulile si veti trai fericiti pana la adanci batraneti;.... happy end !! :)))
23.Iubeste-i doar pe cei care te iubesc;.... mama,tata, fartii , verisoara, etc...
24.Viata cu tine sa-i fie usoara. .... Eu cred ca o sa-i fie usoara ,daca va stii si el sa si-o faca usoara ...aici depinde de amandoi nu doar de femeie...

moraki
Postat pe 2 Iulie 2010 09:56
interesante, dar nu universal valabile
giul1a
Postat pe 2 Iulie 2010 10:08
neinteresante si nici valabile!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 10:10
si nici viabile
si_totusi
Postat pe 2 Iulie 2010 10:44
ori probabile...
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 10:49
eu le-am numit REGULI DE NEMARITAT
moraki
Postat pe 2 Iulie 2010 11:26
da sau poa te reguli de ramas fata batrana
giul1a
Postat pe 2 Iulie 2010 12:33
ma..da ce inseaman fata batrana sunt si fete tinere
ameno
Postat pe 2 Iulie 2010 12:36
mai sunt????????????????
jeanette40
Postat pe 2 Iulie 2010 13:10
nuuuu-s jeanette,cine a zis a glumit
dancris
Postat pe 2 Iulie 2010 13:14
si pe bebe
jeanette40
Postat pe 2 Iulie 2010 13:17
si noiii
dancris
Postat pe 2 Iulie 2010 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ne mai asteapta???,,... 2 De la: cricat 3 Februarie 2011 00:20
Prin casatorie ti se mareste cercul de prieteni nedoriti si rude barfitoare 67 De la: dede 11 August 2010 19:02
cartea de vizita a unei femei....... 9 De la: m_ada 24 August 2010 00:01
.... 7 De la: quasaria 7 Ianuarie 2012 21:19
Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti 45 De la: xenaluptatoareainimoasa 9 Septembrie 2010 10:11
Setari Cookie-uri