Un copil?

Buna ziua, tuturor!

Va cer parerea asupra urmatorului "subiect": am o "relatie" de o luna (presarata cu cateva discutii pe mess, trei intalniri si cinci saruturi) cu un barbat care conditioneaza continuarea acesteia de acceptul meu sa raman insarcinata (motivul declarat: avem o varsta; mentionez ca suntem de aceeasi etate si avem aproape 40 de ani).

Multumesc anticipat,

Ana
isaba
Postat pe 2 Iulie 2010 09:17
Si scuza-ma, la 40 de ani tu ne mai intrebi pe noi?!
Bine, opinia mea: daca tu ai posibilitatea de a creste singura acest copil si te poti lipsi la nevoie de ajutorul si prezenta unui tata (evident iei o decizie si pentru copilul tau in acel moment), daca nu ai deja un alt copil, e momentul sa il facil!
Un copil este un lucru special si orice ar crede oricine, el apartine mai intai de toate celei ce i-a dat viata, iar pentru mama este singura persoana care ii va apartine in totalitate pentru intreg parcursul vietii, careia ii va oferi dragoste neconditionata de-a lungul drumului! Foloseste-te si tu de ocazie, ca sa spun un lucru urat si egoist, pentru ca timpul trece!
Iti doresc sa ai intelepciune!
(chiar nu imi mai dau cu parerea referitor la oportunitatea relatiei sau la scurta ei existenta, ai totusi, suficienti ani incat sa fi evaluat tu asta inainte de a ne cere parerea!)
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 09:22
http://www.youtube.com/watch?v=8Kri6uNsXAk
elodia
Postat pe 2 Iulie 2010 09:29
da, Elo, pe scurt, asta e!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 09:32
3 intalniri si 5 saruturi?
Doara
Postat pe 2 Iulie 2010 19:06
de, mai Dor, se misca cam incet pentru unii care vor copii!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 19:30
eu zic ca dimpotriva. Dupa 3 intalniri si 5 saruturi vrea copil?
Doara
Postat pe 2 Iulie 2010 19:31
Dor, mama, raman la parerea ca, daca el vrea, ei sigur nu i-ar striga, daca nu il are deja; in conditiile pe care le enumeram mai sus; eu una, asa as face!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 19:33
Depinde daca isi doreste. Ea stie mai bine. Poate are deja.
Doara
Postat pe 2 Iulie 2010 19:34
pai, da; nu asa spuneam si eu? dar daca ne intreaba pe noi, e semn ca vrea, cauta doar aprobare ca sa-si poata limpezi gandurile...
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 19:36
gandurile cui ma??
ale ei sau ale copilului???
fleurdelis
Postat pe 2 Iulie 2010 19:39
Fleur!
SA-SI ! siesi ...
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 19:41
pai pana acum ce ati facut?ati numarat oile?

3 intalniri si 5 saruturi?...doar atat sa fi fost oare?


daca pana la varsta asta ati numarat oile sfatul meu este sa stati fiecare in banca lui,la 40 de ani altii isi cresc nepoteii si voua va arde de a face copii
anaROBERT
Postat pe 3 Iulie 2010 01:33
"relatie" de o luna (presarata cu cateva discutii pe mess, trei intalniri si cinci saruturi) " iar cel in cauza iti ,,conditioneaza " continuarea relatiei de un copil..mai exact : ,,faci copil raman cu tine , nu faci gasesc pe alta ...eu oricum am varsta.." cam asta iti tranmite el..eu una in mod cert l-as trimite la plimbare...un copil vine atunci cand iti doresti( conditie indeplinita), atunci cand iubesti, atunci cand te simti atrasa , te simti relaxata in compania lui..ori cand vine unul si-ti pune ,, conditii" dupa o luna...eu zic ca e clar momentul oportun sa-l trimiti la plimbare...daca te iubeste se intoarce el,daca nu...nu ai pierdut nimik, crede-ma, nu exclude posibilitatea de a-si dori un copil si cam atat , asta nu inseamna ca te si iubeste , el nu te vrea pe tine ..el te vrea doar prin prisma copilului ce i l-ai putea darui ..altfel , isi va cauta pe alta .Cam lipsit de feeling ..prea banal , prea lipsit de sare si piper pt ceva ce se doreste a fi sentimental.
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 02:30
nu..e cam prea asa un soi de troc...,,raman cu tine doar daca-mi faci copil..." daca nu...mai caut eu...nu, mie una abordarea mi se pare din start defectuoasa si lipsita de sentiment
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 02:33
inca ceva: DEOSEBIT DE IMPORTANT : DOAR TU esti cea in masura sa alegi cine va fi tatal copilului tau , daca tu iti permiti sa faci asta dupa o ,,relatie de o luna , presarata de cateva discutii pe mess , 3 intalniri si 5 saruturi."..e alegerea ta..insa un copil e un act de maxima responsabilitate, incepand din momentul conceptiei si ulterior...eu una nu mi-as permite ca dupa o luna , sa raman insarcinata cu cineva cu care am avut 3 intalniri, mi-as dori maximul dpdv genetic pt copilul meu..de fapt , pt tine acest barbat este inca un strain , voi nu ati aprofundat aceasta relatie, ati avut doar niste intalniri , tatonari , poate sex..si cam atat..discutia legata de copil e prematura in opinia mea.
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 02:41
Bravo reyya imi place cum gandesti.ai mare dreptate.
Alina23
Postat pe 3 Iulie 2010 04:35
Sex nu cred ca au facut ca au fost doar 5 saruruti in 3 intalniri. Daca pui saruturile de inceput de intalnire si de sfarsit atunci nici nu iti ajung. Doar n-au facut sex fara saruturi.
Doara
Postat pe 3 Iulie 2010 07:29
oricum e tare nenea din speta asta..dupa 3 intalniri si 5 saruturi ii mai si conditioneaza continuarea relatiei de aparitia unui copil, buey..a innebunit lupul Motivul fiind varsta..ei da...poate nu a gasit pe niciuna care sa vrea sa faca copil cu exemplarul...
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 20:11
Mie mi se pare urata orice conditionare intr-o relatie. Cand se incepe: suntem impreuna daca... deja... se duce naibii tot.
Doara
Postat pe 3 Iulie 2010 20:14
clar, o relatie nu e troc..daca dai asta ..dau cealalta..raman cu tine daca faci copil..daca nu,. e ok... gasesc pe alta..si tot asa...astia sunt genul care oricum nu vor avea copii sau daca-i au imbatranesc singuri din cauza egoismului de care dau dovada.
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 20:22
un copil nu e o moneda de schimbat avantaje intr-o asa zisa ,,relatie"...cand se ajunge la asta, e timpul sa-i spui adio exemplarului...
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 20:23
mai, moneda nu; dar despre avantaje ar fi multe de discutat!
intr-o epoca cand mai toti profita, nu vad de ce n-ar face-o si ea, daca i-ar fi bine!
moniq_
Postat pe 3 Iulie 2010 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este greu sa te mentii om cumsecade si corect in societate...recunoscator cu bun simt 186 De la: bujjoritza 18 Ianuarie 2012 14:35
UN VOT TE ROG!!! 0 De la: 4 Martie 2010 19:24
eu berbec , el vervec 13 De la: anakin 10 Septembrie 2010 10:12
fantomele 90 De la: loveactually 30 August 2009 15:15
Voi cum va impartiti sarcinile casei in cuplu? 186 De la: garbo173858 14 Mai 2011 21:36
Setari Cookie-uri