AIORELATIECUDUMNEZEU?

Reyya, cred, se intreba pe undeva de unde atata apetit pentru religie; cea asa, in doi peri, in ochii lumii;
cred eu ca din incertitudinea ce ne guverneaza existenta si uneori din esecul suferit in alte planuri sau din lipsa fortei de impunere intr-un anumit domeniu ori chiar in viata personala, cea de zi cu zi; nu avem capacitati deosebite, dar e simplu sa ne imaginam Sfantul Gheorghe calare pa cal, in lupta cea mare!
trist!
credinta e un prilej de bucurie, iar cei care vor sa o imparta, ar trebui sa fie atenti si diplomati in a o face, dar mai inainte de toate, ar trebui sa o detina si sa o stapaneasca, fara de cusur!
altfel se fac vinovati de fatarnicie...
gata! uffffffffffff
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 12:47
Mony , nu inteleg diferenta dintre zambet si gafa , vrei sa-mi explici ?si te rog , nu ma jigni , pur si simplu n-am inteles ce-ai vrut sa zici .
uite
liaiedera
Postat pe 7 Iulie 2010 12:50
Liuto, de cate ori gasesti tu ca am jignit eu!? mai cu seama pe tine!?
ma refeream la faptul ca eu i-am "servit" o ironie clara cand am intrebat-o mai devreme daca "i-a raspuns Dumnezeu, iar daca nu , sa il sune pe fix!" bateam apropos la faptul ca isi exteriorizeaza sentimente intime si intr-un mod deranjant la "ureche"
Iar ea, a gasit de cuviinta sa imi raspunda cu "da! ... incerca si tu!" , ca si cum credinta ar fi ceva rezervat intelegerii ei, exclusiv, iar noi, nemernicii nu putem accede fara indrumare!

mai, Liuto, m-ai intristat si tu....
multumesc!
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 12:54
Mony , eu confund trei fete : Monik , Pantera neagra si Nely. Una din ele m-a jignit pe un alt topic . Am trecut peste dar pentru o secunda am uitat care e fata care m-a facut sa ma simt prost . Acum mi-am amintit dar nu ti-o spun . Oricum , nu esti tu . Te rog sa ma scuzi pentru confuzie si uite , te impac cu o
liaiedera
Postat pe 7 Iulie 2010 13:00
nu am eu sufletul sa ma supar pe tine, Liuto! Si pe nimeni de altfel de pe aici; exceptie a facut paranoica aia de Sanda, Alexxanra, Vuvu...andra sau cum o mai chema-o astazi;
stai linistita, cred ca nu am o zi prea buna;
da' merci pentru floare...
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 13:02
cred ca va trimit la biserica,sunteti cam dracoase....

moni,

ai o zi din aia,mami...
ica nu e fata rea...o calca pe nervi anumite credincioase, si a pus si ea un accent acolo...
iasomia
Postat pe 7 Iulie 2010 13:04
si acum am inteles si ce-ai vrut sa spui . Si , uite , si eu cred ca n-ar trebiu sa-ti strigi credinta-n gura mare . Ica si aici ca si pe celalalt topic vorbeste da adorare , de mantiure de... nu , nu vreau sa mai continui .Luptatoarea o tine p-a ei iar eu am vrut putina conversatie frumoasa dar nu cu ele . Cand n-am inteles ce-ai spus am cerut lamuriri de la tine
liaiedera
Postat pe 7 Iulie 2010 13:07
pup fetele sa le treaca supararea
jeanette40
Postat pe 7 Iulie 2010 13:11
jano,

se rasfata si ele nitel,nu se supara..pai ce?
astea sunt suparari?...
iasomia
Postat pe 7 Iulie 2010 13:14
vezi ca faci pacat ca spui dracoioase , mai faci si cu ochiul, crezi ca te crede popa cand ai sa ne parasti ?
liaiedera
Postat pe 7 Iulie 2010 13:15
da, Iasomie, o fi cum spui tu, ca esti mai inteleapta! Poate ar avea si Ica ceva de invatat: Isus a pocait lumea prin umilinta si renuntare; si prin blandete, mai intai de toate!

Liuto, stai linistita, cu spuneam, nu am eu inima sa ma supar pe voi.
Jeanette, draga mea,
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 13:17



crezi ca Vuvuzela e Alexandra ?
de ce-si schimba mereu numele ?
liaiedera
Postat pe 7 Iulie 2010 13:24
probleme cu... mansarda! as zice eu;
nici o persoana cu mintea intreaga si cu coloana vertebrala nu ar simti nevoia sa isi multiplice personalitatea asa, gratuit; daca simti nevoia sa minti in asemenea hal oameni pe care niciodata,sau macar in 99 % dintre cazuri, nu ii vei privi in ochi, e o problema grava; esti bolnav sau ai ceva de ascuns; ceva de care iti este rusine: pe tine!
Eu ma gandesc ca ea, este o fiinta frustrata al naibii in viata de zi cu zi; seamana cumva cu ceea ce am spus mai sus: avand neputinta de a-si afirma personalitatea in realitatea in care traieste, isi croieste unele care i se par interesante pe aici... patetic daca stau sa ma gandesc; si demn de toata mila ar fi, daca nu ar fi atata tupeu si aroganta in interiorul ei...

in fine, pupici! am o groaza de treaburi...
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 13:29

da .
camd mancam sarmalute ?
liaiedera
Postat pe 7 Iulie 2010 13:46
Liuto, mancam; da' saptamana viitoare, ca pan' duminica is prinsa pana-n gat!
mananc rosii cu branzica... nu am timp neam! iar pe ala care-l fur, mi-l mananca Garbo...
moniq_
Postat pe 7 Iulie 2010 18:32

Monny , ai sa razi , va veni o vreme cand ai sa ai atata timp ...

liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 16:57
Liuto, draga mea, abia astept!
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 17:17
De la: moniq_, la data 2010-07-07 13:29:16probleme cu... mansarda! as zice eu;
nici o persoana cu mintea intreaga si cu coloana vertebrala nu ar simti nevoia sa isi multiplice personalitatea asa, gratuit; daca simti nevoia sa minti in asemenea hal oameni pe care niciodata,sau macar in 99 % dintre cazuri, nu ii vei privi in ochi, e o problema grava; esti bolnav sau ai ceva de ascuns; ceva de care iti este rusine: pe tine!
Eu ma gandesc ca ea, este o fiinta frustrata al naibii in viata de zi cu zi; seamana cumva cu ceea ce am spus mai sus: avand neputinta de a-si afirma personalitatea in realitatea in care traieste, isi croieste unele care i se par interesante pe aici... patetic daca stau sa ma gandesc; si demn de toata mila ar fi, daca nu ar fi atata tupeu si aroganta in interiorul ei...

in fine, pupici! am o groaza de treaburi...





nu te plictisesti de discutii sterile?nu imi vine sa cred ce citesc !despre ce personalitate vorbesti,intr-o lume virtuala?nici macar numele real,nu reprezinta o" personalitate",daramite un cont cu care te inscrii intr-o lume virtuala. dar in fine ,fiecare cu gradul lui de inteligenta.
vuvuzela
Postat pe 8 Iulie 2010 17:23
ba da, draga, chiar ma plictiseam! baga tu un "copy/paste" la ceva "interesant" sa-mi gasesc si eu un "challenge"
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 17:42
De la: moniq_, la data 2010-07-08 17:42:35ba da, draga, chiar ma plictiseam! baga tu un "copy/paste" la ceva "interesant" sa-mi gasesc si eu un "challenge"
[/quote



cred ca urasti mult persoana cu care ma tot confunzi.,pe care nici tu nu o cunosti in realitate.in general ura este un sentiment,care provine din egocentrism.mai pe intelesul tau,din invidie si egocentrism,eu ,mie,mi...imi....de aici si sterilitatea discutiilor cu comunitatea,sau despre alte persoane.
vuvuzela
Postat pe 8 Iulie 2010 18:04
uite, fii atenta, e ultima data cand iti raspund, pe intelesul tau:
"hai, s i c t i r!"
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 18:15
nuti_vio
Postat pe 8 Iulie 2010 18:19
scuze, Nuti, da' ma jur ca nu mai pot!
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 18:19
Moniq, inteleg...dar nu pe acest topic .....
nuti_vio
Postat pe 8 Iulie 2010 18:28
da, stiu, imi cer scuze tuturor!
moniq_
Postat pe 8 Iulie 2010 18:30
Ba pe orice topic merge atunci cand omul nu mai poate . Ce legatura are intrebarea unei necunoscute cu credinta in Dumnezeu si nervii pe care ti-i provoaca cineva ?
Doar ca n-ar trebui sa se intample .
Ca ar trebui sa avem un comportament atent cu cei din jur si un vocabular nejignitor atunci ca
nd conversam cu un om cu alta parere .
Uite , eu va ofer flori

si daca am mai fost atacata p-aci sau jignita , acum evit acei oameni

varsta , de ! stiti , nu ? m-am pensionaaat , mai ! sunt ce n-am vrut sa fiu niciodata , adica , o batranica .

' tui mama ma-si , ma dau eu batuta ?
liaiedera
Postat pe 8 Iulie 2010 18:53
De la: moniq_, la data 2010-07-07 13:29:16probleme cu... mansarda! as zice eu;
nici o persoana cu mintea intreaga si cu coloana vertebrala nu ar simti nevoia sa isi multiplice personalitatea asa, gratuit; daca simti nevoia sa minti in asemenea hal oameni pe care niciodata,sau macar in 99 % dintre cazuri, nu ii vei privi in ochi, e o problema grava; esti bolnav sau ai ceva de ascuns; ceva de care iti este rusine: pe tine!
Eu ma gandesc ca ea, este o fiinta frustrata al naibii in viata de zi cu zi; seamana cumva cu ceea ce am spus mai sus: avand neputinta de a-si afirma personalitatea in realitatea in care traieste, isi croieste unele care i se par interesante pe aici... patetic daca stau sa ma gandesc; si demn de toata mila ar fi, daca nu ar fi atata tupeu si aroganta in interiorul ei...

in fine, pupici! am o groaza de treaburi...



Lia nu ti se pare imorala aceasta postare?jigniri asupra unui user,care nu ii place altui user?despre aceasta postare nu ai nimic de comentat?de ce credeti ca sunteti mai presus,decat alti useri?cum apare un user inteligent ,care totusi va raspunde cu cuvinte civilizate,cum incercati sa il "criticati",sa il" imbolnaviti",de diferite diagnostice,de parca ati terminat "medicina" !unde este bunul simt,de a lasa pe fiecare sa-si exprime opinia asupra unui subiect?daca te implici in asemenea lucruri,ma dezamagesti.spune ,pe cine vezi ca eu critic?ca il jignesc?de ce trebuie sa vi se atraga mereu atentia ,ca exista si alti oameni pe langa voi ,care trebuiesc respectati?indiferent daca postarile lui nu fa satisfac "inteligenta"?
vuvuzela
Postat pe 8 Iulie 2010 19:14
Iaso ,oare avem noroc?
ica2
Postat pe 8 Iulie 2010 19:49
avem .. iubire...un pic de rabdare...
iasomia
Postat pe 8 Iulie 2010 19:53
Moni ,draga mea ...poate nu am pus accentul unde trebuia ...la ce folos sa te superi ...Intentia mea este sa dialogam pasnic ,fara ofense ...uite o floare ca sa iti treaca
ica2
Postat pe 8 Iulie 2010 20:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tot asa 10 De la: garbo043444 25 Septembrie 2009 01:52
mihai eminescu si veronica miclea 267 De la: curentat_mare 6 Decembrie 2010 17:17
dieta 1 De la: medeea46 9 Noiembrie 2010 10:51
pot beneficia in continuare de concediu crestere copil? 8 De la: garbo247959 28 Noiembrie 2011 10:28
Cum ajungi la sufletul unei femei frumoase 117 De la: garbo265966 17 Ianuarie 2013 20:33
Setari Cookie-uri