Mamici de ingerasi

De la: tusi_Oli, la data 2010-11-27 14:47:08votat si eu
fetele cochetele

chanty
Postat pe 27 Noiembrie 2010 15:45
dragilor ,aloo!?
Sa nu care cumva sa uitati sa votati
http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-sansa-pentru-copiii-prematuri/
chanty
Postat pe 27 Noiembrie 2010 17:53
Va bat la usa,n-aude nimeni??
chanty
Postat pe 27 Noiembrie 2010 18:40
chanty, imi pare rau, dar asta e, azi asa m-ai prins:

http://www.youtube.com/watch?v=cPSh-cXQ_ko&feature=related

macar imaginile sunt dincolo de superb
casperphantom
Postat pe 27 Noiembrie 2010 18:52
Votat si va rugam frumos sa votati
happy_girl
Postat pe 27 Noiembrie 2010 19:31
buna dimineata fetelor
haideti sa votam din nou..
http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-sansa-pentru-copiii-prematuri/
o zi minunata!
chanty
Postat pe 29 Noiembrie 2010 09:33
http://prematurii.myforum.ro/index.php
chanty
Postat pe 29 Noiembrie 2010 09:37
am votat la prima ora ......
jeanette40
Postat pe 29 Noiembrie 2010 09:43
chanty
Postat pe 29 Noiembrie 2010 09:57
buna dimineata fetelor
haideti sa votam din nou..
http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-sansa-pentru-copiii-prematuri/
o zi minunata! [/quote]
chanty
Postat pe 30 Noiembrie 2010 11:11
neata buna .Ninge si e frig..brrrr,minus 14
Haideti la cafea si la vot!!
TREZIREAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!
chanty
Postat pe 1 Decembrie 2010 08:42
neata, unde sfantu e minus 14 grade si ninge ca ma uit pi jeam si nimicutza
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 09:22
De la: casperphantom, la data 2010-12-01 09:22:11neata, unde sfantu e minus 14 grade si ninge ca ma uit pi jeam si nimicutza

iote aici la mine
Scuipa in san si zi Doamne fereste...ca am inghetat pana la gradinita si inapoi cu tot cu caciula si manusi...
Ai votat casper?
daca nu...treci la vot!!
chanty
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:26
mersi, ce am facut ca sa merit pupici ??? voi vota asa cum am mai votat , ceva pozisoare cu ingerasi , eu unde vad ???aici la tine, ai zis ca nu esti in Ro, asa ca nu-mi dau seama unde esti, dar nu-mi spune daca e secret, pot trai cu asta important e sa vad azi ingerasi
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:30
executat misiunea chanty
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:33
multumim de vot
In germania sunt casper ..aici unde iarna incepe in octombrie si tine pana in martie
chanty
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:43
probabil o zona muntoasa si nordica, ok, altceva cu ce-ti pot fi de folos ???
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:50
Casper...ingerasii sunt numiti de regula copiii care nu au reusit sa supravietuiasca,fie din cauza prematuritatii..fie din alte cauze ..
tu la ce poze te refereai?
chanty
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:50
eu numesc toti copiii ingerasi, numai ca eu am invatat (undeva) ca ingerii sunt nu doar fara trup ci si intrupati, ei dar asta e o alta problema, imi plac pozele cu copilasi, imi plac pps-urile cu ingerasi, imi plac copiii in general, cele mai frumoase amintiri ale mele sunt legate de nepotii mei, iar vis-a-vis de sufletele care n-au reusit sa supravietuiasca din diferite motive la nastere eu am o alta credintza, dar nu va face obiectul unei dispute sau controverse, nu e foarte diferita de a ta, ci doar altfel interpretata , chanty
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 11:59
frumos spus...iti inteleg vorbele casper..
chanty
Postat pe 1 Decembrie 2010 12:03
ti-am trimis o invitatie ...spuneai ca vrei sa vezi poze..:-)
uita-te la ingerasul meu de pe pamant..
chanty
Postat pe 1 Decembrie 2010 12:05
foarte frumoase poze, si reusit copil,insa nu tot ce am scris trebuie afisat, as vrea sa stii ca am sa te sprijin atat cat am sa pot insa trebuie sa stii ca nu toti aleg sa traiasca, copii prematuri care sa nu supravietuiasca vor mai fi, in special daca asta e alegerea lor indiferent ce se va face pentru salvarea lor, stiu ei de ce
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 12:36
De la: casperphantom, la data 2010-12-01 12:36:31foarte frumoase poze, si reusit copil,insa nu tot ce am scris trebuie afisat, as vrea sa stii ca am sa te sprijin atat cat am sa pot insa trebuie sa stii ca nu toti aleg sa traiasca, copii prematuri care sa nu supravietuiasca vor mai fi, in special daca asta e alegerea lor indiferent ce se va face pentru salvarea lor, stiu ei de ce

iti multumesc mult,doream sa sti ca si tu esti priceput..sa faci sa apara acele stelute...poate chiar mai priceput..
Eu stiu..doar ca este crancen sa accepti,sau mai bine zis sa poti gandi limpede
In asemenea momente(parinte fiind)incetezi sa gandesti...simti doar.
un mic exemplu...copiii sunt considerati(oficial) viabili incepand cu saptamana 24 de sarcina...Chantal s-a nascut in saptamana 23 plus 5 zile.Am fost intrebata daca doresc sa i se acorde ingrijiri(oxigen,cortizon si dupa caz..resuccitare).Da,da,da...indiferent ce-mi spunea medicul.nu am gandit rational,am simtit..doar.dar este o tema de discutie muuult prea vasta:-)..am fugit s-o iau de la gradinita
o zi minunata iti doresc
chanty
Postat pe 1 Decembrie 2010 12:53
de fapt ganditu e pentru ...la mine: sa nu-mi uit geanta cand merg la job, sa nu uit sa compostez, sa nu raspund provocarilor verbale daca simt altfel, in rest omul ar trebuie sa se bazeze pe ce-i spune inima, adica sa simta, tu nu ai facut nimic iesit din comun, inca ceva, unii considera fatul viabil de cand incepe sa bata inimioara, altii vorbesc ca la 40 de zile de la conceptie sufletul se instaleaza in fat, nu stiu care e varianta "oficiala" dar stiu ca nicio mama nu va accepta usor pierderea copilului, indiferent de pregatire, etnie sau religie, important e sa simta, si apoi citisem in ceva ce-mi trimisese o prietena despre intelepciunea copiilor si am sa-ti citez unele intr-o alta postare numai pentru asa ceva
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 13:07
am sa va scriu ceva foarte frumos, nu pot sa va dau aici linkul, dar am sa incerc sa reproduc cat mai exact, sper sa va bucure :

Ca dupa ce murim sa ne ridicam la cer, trebuie toata viata sa-i facem aripi sufletului (Iulia Ghita, clasa a 8 a , 14 ani )

cand Il ai pe Dumnezeu in suflet toti oamenii din jurul nostru ne sunt rude(Catalina Opaina, 14 ani)

numai cel ce aude cu sufletul se poate incanta de concertul dat de greier si de izvor(Nicoleta Stefan 14 ani)

muzica te curata de urat, dar numai daca o folosesti toata viata asa ca si sapunul, nuu asa din cand in cand(Irina Raducanu, 13 ani )

-ce este muzica-? Muzica este jumatate din viata traita cu omenie (Irina Silvestru 14 ani )

diferenta dintre mama si tata si Dumnezeu e ca mama si tata pot crea oameni, dar nu plante si animale si imposibil ca ei sa faca o mare (Roxana CHis 10 ani)

- de ce este omul o adevarata fabrica de dorinte-? Omul este o adevarata fabrica de dorinte pentru ca se naste cu dorinta de a trai si moare cu dorinta de a fi vesnic (Matei Filimon 14 ani)


Dumnezeu ii iubeste si pe cei necredinciosi, dar ii iubeste cu suferinta (Ioan Martin 10 ani)

-cum poate iesi asa de alb ghiocelul din noroi-? Cum vede noroiul ce minune creste din el , se da la o parte din calea ghiocelului (Maria Istrate 11 ani)

peisajul este caligrafia lui Dumnezeu (adrian Ionita 8 ani)

Sfintii invata la o scoala din cer, ca ei locuiesc pe pamant, dar ingerii le aduc fiecare zi lectiile sa le faca acasa (Leon Alexandru Gutu 8 ani )

- La ce foloseste sa inveti poezii -? E bine cand esti elev sa inveti poezii, pentru ca asa cum depun oamenii bani in banca, trebuie sa aduni poezii in scoala, ca sa ai poezie cand te faci mare (Tudor Matache 12 ani )
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:09
am votat si multumim ca ne tragi de maneca
floare_cu_colti
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:14
caspar multumim de scrierea frumoasa hai sa traiesti
floare_cu_colti
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:17
votat
pt toti ingerii
tusi_Oli
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:24
am votat si eu, pupici la bebei

Casper, foarte frumos
Laura_M
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:31
frumos casper....impresionant!
fetelor ,haideti sa votam si astazi!!
chanty
Postat pe 2 Decembrie 2010 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as avea nevoie de niste sfaturi 12 De la: lorrainee3 1 Noiembrie 2012 02:55
sant un tata disperat dupa copilul lui!! 5 De la: iasomia 21 Iulie 2010 17:39
cabinet specializat copii 0-6 ani 1 De la: irinae 2 Octombrie 2009 12:14
Aparat pt aerosoli. 1 De la: alex2007 15 Iunie 2010 14:23
alimentatie bebe 6 luni 5 De la: GretaPopescu 30 Martie 2010 19:01
Setari Cookie-uri