MAMICI SI CRESE DIN TARGOVISTE

noi mergem la dr. stefan doina, de cand am descoperit-o e ceva mai bine, a facut saraca mai multe injectii pana acum decat eu in toata viata mea... asta e cu imunitatea scazuta din colectivitate....
cao2010
Postat pe 10 Februarie 2010 13:04
Buna, fetelor. Si eu din Tragoviste. Am un baietel de 1 an si 3 luni. Stam pe langa Muntenia.
CAo la ce cresa duci pitica?
Eu am nascut tot la judetean, cu dr Florescu nastere naturala. A fost super ok.
ginye55
Postat pe 11 Februarie 2010 10:10
am avut o problema cu inregistrarea...
la cresa nr.16, micro 4, e ok, sunt f multumita de personal... ca raceste ea, si are o groaza de mucisori...asta e.
cao2007
Postat pe 11 Februarie 2010 11:59
neatza mamici si ingerasi!am aflat rez la anticorpi pt rh sunt tot absenti si mia zis doctora k e super ok k nu am nevoie de vaccin.dar am o pb dc ati avut si voi va rog ajutati-ma:de vreo 3 zile ma simt km rau,adik amtesc incep sa vad negru si ma ia cu calduri rau de tot.tensiunea o am buna adik 12 cu 7 sau 11 cu 6 dar am pulsul km mare 98,100.o fii de la puls si ce sa fac?nu am intrebat doctora k am zis sa nu o deranjez cu orice intrebare.ce sa fac?va pup
roxiordan
Postat pe 12 Februarie 2010 10:52
Pt roxiordan : ar trebui sa mergi totusi la doctor (macar la cea de familie) sa ii spui de problema. Poate ai o lipsa de calciu, ceva.Cel mai indicat este sa intrebi doctorul pt. orice probl. pe care o ai oricat de neinsemnata crezi ca ar fi. Asta pt. linistea ta macar. Eu asa faceam. Intrebam, intrebam, ca pana si dc. se satura de mine. Dar eu plecam linistita de acolo. Am avut cu Ioana o sarcina grea. Fiind prima, tot rh neg., am vomat pana in noaptea in care am nascut-o, adica aproape 9 luni, nu mancam mai nimic, si am luat centrum materna toata sarcina din cauza asta, iar din luna a 7, in loc sa iau in greutate, am slabit 2 kg. Noroc ca a fost copilul bine.Iar dupa cezariana , la 3 zile cand am iesit din spital, scazusem 11 kg !!! Se pare ca am avut prea mult lichid...nu stiu. Pitica a fost ok: 3,400 kg si 51 cm. Dar pe mine m-a dat peste cap , vb dpdv medical. M-am refacut repede dupa operatie, ca si dureri, etc., dar a trebuit sa iau niste vitamine, mai ales ca alaptam. Ma rog...Deci, du-te la dc. sa nu apara cine stie ce complicatii. Mai bine sa iti repete analizele de sange, decat sa ai o deficienta in organism de vre-o vitamina. Astept vesti. Te pup.
cao2007
Postat pe 12 Februarie 2010 11:37
Eu pateam asa de la anemie feripriva;plus ca imi curgea si sange din nas.Si aveam tensiunea buna.Organismul tau pompeaza sange mai mult pt ca mai ai un sufletel care are nevoie si probabil de aceea ai pulseurile acelea.La mine asa a fost
ginutavrabiuta
Postat pe 12 Februarie 2010 11:39
asa o sa fac.multumesc mult.s-ar putea sa fie de la calciu k aveam calciu sub limita din luna a 3 dar cu vitamine si multe fructe si lactate am zis k o sa fie k.dar o sa intreb mai bn.eu vreau sa fie bebitza bine.atat.pup.
roxiordan
Postat pe 12 Februarie 2010 11:42
LA MULTI ANI! (cu putina intarziere) ce mai faceti mamicilor? ce fac ingerasii?
nu mai are nimeni nimic de dezbatut? mai rau e ca s-a intors iarna, iar bebelina mea e iar racita .
cao2007
Postat pe 10 Martie 2010 15:45
M-am mutat pe mamicisibebelasi.forumgratuit.ro pt ca sunt atat de primitoare fetele si chiar gasesc informatii utile
ginutavrabiuta
Postat pe 14 Martie 2010 17:39
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindem chestiile ramase mici de la puii nostri!

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:39
hello feteeeeeeee, suntem miri si lucian, va pupam si sper sa comunicam cat mai bine deeeeeeeci, luci 6 luni juma, ochi albastri, zambet ca soarele, suntem bine primiti in club, ce ziceti???
mirimiri
Postat pe 9 Noiembrie 2010 14:43
buna mamicilor.eu sunt noua in comuniune si vroiam sa va intreb daca stiti vreo cresa in targoviste?eu am un baietel de 6 luni si trebuie sa ma intorc la serviciu.nu am incotro.
garbo184371
Postat pe 29 Ianuarie 2011 12:29
si eu sunt o mamica din targoviste. am o fetita de 1 an si 11 luni si as fi vrut sa o dau la o gradinita sau la o cresa din septembrie. imi puteti recomanda si mie asa ceva? stau de putin timp in targoviste asa ca nu cunosc foarte bine orasul.
etinc3lle
Postat pe 17 Februarie 2011 11:53
buna ziua mamici,cine urmeaza la doc purcaroiu puia? as dori si eu o parere despre ea
garbo261178
Postat pe 25 Ianuarie 2012 15:10
Buna ziua! Vroiam sa va intreb daca stiti cumva o cresa sau gradinita in targoviste care are nevoie de o ingrijitoare. Sunt interesata de ceva vreme de acest job si tare imi doresc sa gasesc un post. Astept raspun, o zi buna in continuare!
Olteanu_Flavia_Alexandra_1
Postat pe 19 Decembrie 2013 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 7 De la: office_salinasusesi_ro 29 Aprilie 2010 15:37
insarcinata in somaj 3 De la: Mony08 3 Februarie 2010 20:36
Impactul stresului organizational asupra femeilor insarcinate 1 De la: kidz000932 10 Mai 2009 20:24
inot 1 De la: 21 Ianuarie 2009 10:59
am revenit! 16 De la: somotiucu 15 Februarie 2010 14:05
Setari Cookie-uri