MAMICI SI CRESE DIN TARGOVISTE

Sunteti vreuna din Targoviste?
ginutavrabiuta
Postat pe 14 Ianuarie 2010 10:57
Buna! Da suntem din tgv (mama Andreea și Ioana)
andreea7904
Postat pe 29 Ianuarie 2010 16:49
Buna mama Andreea si Ioana!Totul e ok cu scumpetea?Eram cam singura pe forum din Tgv si aveam nevoie de companie.Cat are micuta?
ginutavrabiuta
Postat pe 29 Ianuarie 2010 17:04
Buna! Eu ieri am intrat pentru prima data pe acest site. Ioana are 4 luni. Totul este OK pana acum. Cam aiurea cu vremea asta ca ne-a cam tinut prin casa. Voi sunteti bine? Apropro cum va numiti? Din ce zona a orasului sunteti? (noi suntem din micro 6)
andreea7904
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:29
Din Micro 9 suntem si ne numim Gina si Denis-Andrei.Eu am scos copilul pana la -10 grade;asa mi s-a spus,asa am facut si are o imunitate de fier acum,la un an jumate.Sa va mearga bine si de acum inainte.Ai inceput diversificarea sau la 6 luni?Pupici.
ginutavrabiuta
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:01
buna mamici si pitici din tgv
eu sunt roxana si am o bebita de 28 de sapt in burtica.e f zvapaiata de pa acu dar cand o venii pe lume.......abia o asteptam sa o rasfatam si sa o iubim.cred k o sa ma cert cu tati pe ea dar o sa facem un program:)va pup si astept semn de la voi.
roxiordan
Postat pe 2 Februarie 2010 11:28
Buna! Ne pare bine de cunostinta. Noua doctorita ne-a recomandat sa nu iesim la temperaturi sub -5 grade si asa am facut. Diversificarea de la 6 luni, daca este laptic suficient de ce nu. Denis este marisor deja. Te-ai intors la lucru sau stai acasa pana la 2 ani? Multa sanatate!
andreea7904
Postat pe 2 Februarie 2010 11:59
Buna! Hai ca nu mai e mult si apare si bebita! Te-ai gandit la un nume? Totul este ok? Multa sanatate si tie si bebitei.
andreea7904
Postat pe 2 Februarie 2010 12:02
De mititel l-am scos pana la -10 grade si e sanatos tun.Roxiordan,eu la 25-26 saptamani am nascut si e totul ok acum;sanatate maxima si nastere usoara! Se spune ca daca e zvapaiat copilul in burtica,o sa fie f.linistit in viata extrauterina.Sa dea D-zeu sa fie asa cum vrei tu.Pupici.
ginutavrabiuta
Postat pe 2 Februarie 2010 12:11
Andreea,nu m-am intors la lucru pt ca e f.complicata situatia mea;termin cu indemnizatia si o iau de la capat cu tot ce inseamna viata noastra:casa,lucru si tot ce implica luatul de la capat.
ginutavrabiuta
Postat pe 2 Februarie 2010 12:13
multumesc pentru primiri.
pe bebita din f mult nume superbe am ales rebeca maria.asa am hot cu tati.suntem f incantati si emotionati,ink nu-mi vine sa cred k peste km 3 luni o sa o am in brate si o sa o privesc cum papa si cum face nani.vai numai am rabdare.voi cum ati nascut:normal sau cezariana pt k aud pareri bune si rele si despre una si despre alta.eu as km vrea normal.pup.
roxiordan
Postat pe 2 Februarie 2010 12:27
Eu am nascut prin cezariana pt ca era copilul transversal.Am nascut la Pucioasa si am fost trimisi de urgenta la Tgv.Si eu tot natural as fi vrut sa nasc pt ca stiu de la surorile mele ca te refaci mult mai repede si nu ratezi primul contact cu lumea al copilului
ginutavrabiuta
Postat pe 2 Februarie 2010 12:45
eu merg la medic la bucuresti la filantropia este o super doctora acolo si sper sa pot ajunge sa nu cumva sa nasc cu sotu in masina. oricum numar saptamanile cate au mai ramas.pup
roxiordan
Postat pe 2 Februarie 2010 12:51
Acolo a nascut si una din surorile mele(eu sunt bucuresteanca)si a fost super ok totul.Imi place atitudinea ta pozitiva;sa ai parte mereu de ea.
ginutavrabiuta
Postat pe 2 Februarie 2010 13:00
Buna,eu sunt bianca si sunt o tanara maica.Ma vucur ca pot vorbi cu mamici din orasul meu.Sunt insarcinata in 7 saptamani si ne pregatim de control dar inca nu ne-am hotarat la ce medic sa mergem.Imi puteti recomanda un medic bun?
BIANCA_ELENA
Postat pe 3 Februarie 2010 10:48
In nici un caz dr.Ionescu care are cabinet in Tgv dar e din Pucioasa.Sunt buni medicii din Spitalul Judetean. Cand am nascut(la Pucioasa)am fost adusi la Judetean si am stat o luna,timp in care am auzit numai de bine de medicii de acolo.In plus,trebuie sa te gandesti si la pediatrii spitalului care mie mi-au salvat copilul de la moarte.Cum merge sarcina pana acum?
ginutavrabiuta
Postat pe 3 Februarie 2010 11:20
Buna mamici si viitoare mamici!
Ginuta: imi pare rau sa aud. multa bafta in continuare. daca te putem ajuta cu ceva sa spui.
Roxi: Eu am nascut prin cezariana la recomandare (as fi vrut sa nasc natural dar nu s-a putut). Depinde de organism sunt persoane care se refac mai repede dupa o nastere naturala, iar altele dupa o cezariana. Alegerea este a ta sau a copilului.
Bianca: eu am mers si merg in continuare la Dr. Tarig (vine la clinica Promed din micro 6). Este un medic foarte bun (pentru mine asa a fost). De nascut am nascut la Bucuresti (medicul profeseaza la Clinica Medlife si la Spitalul Judetean Ilfov - fostul Titan) la Sp. Ilfov. Totul a fost ok.
Pupici!
andreea7904
Postat pe 3 Februarie 2010 11:52
Multumesc Andreea pt sprijin dar acum s-a rezolvat in mare totul;trebuie sa ajungem la ochi dar nu stiu nici un oftalmolog pediatru bun pe aici.Cred ca tot la Bucuresti o sa ajungem.
ginutavrabiuta
Postat pe 3 Februarie 2010 12:20
neatza mamici!ce va fac ingerasii?a mea e zapacita rau si asa ma amuza cand stranut si ea imi da cate un piciorus sau cu manutza park ma avertizeaza k tre sa stranut sau sa tusesc mai cu grija e super.luni ma duc la control si abia astept sa o mai vad un piculet.e o mumoasa si nici nu sa nascut va pup.
roxiordan
Postat pe 4 Februarie 2010 08:53
Ratoiul meu deja a ajuns la nivelul la care tipa,trage,impinge,arunca,sare etc etc.Iar cand stranut se preface si el ca ii vine.Si pe strada la fel face cand aude pe cineva.Asteptam vesti dupa control
ginutavrabiuta
Postat pe 4 Februarie 2010 10:09
o sa va anunt cum a iesit dar sunt sigura k o sa fie totul bn.trebuie sami fac si o analiza si sper sa iasa ok.am rh neg si sotu poz si am facut analiza pt anticorpi la 18 sapt si tre so refac la 28 de sapt.atunci mi-au iesit k sa vedem acum.sami tineti pumni.pup.
roxiordan
Postat pe 4 Februarie 2010 11:01
O sa merg in micro 6 si poate la spitalul judetean.Trebuiesc facute multe analize?Ecograful il pot face acum sau sa astept pana la 4 luni sa vad si ce sex are?
BIANCA_ELENA
Postat pe 4 Februarie 2010 15:56
Ecografia poti s-o faci si acum ca sa vezi daca e totul ok pana in stadiul asta.Iti face niste analize de sange sa vada daca si cu tine e totul in ordine.
ginutavrabiuta
Postat pe 4 Februarie 2010 16:11
Buna! Ce mai faceti? Cred ca este mai indicat sa mergi la Bucuresti. Multa sanatate! Ioana cand stranut incepe sa rada, i se pare interesant cred.
Iti tinem pumnii roxi. Bianca daca ajungi la un ginecolog o sa-ti recomande el cand si ce ecografii trebuie facute.
Pupici!
andreea7904
Postat pe 5 Februarie 2010 11:07
neatza mamici si bebici si burtici!!am fost luni la eco si bebita mea are 1216 gr.vaiiiiiii ce maricik e.si e o frumoasa.a ras la tati un pic si abia astept sa o tinem in brtate.voi ce ati mai facut?ce va fac ingerasii?va pup.
roxiordan
Postat pe 10 Februarie 2010 10:02
Ne bucuram pt vestile bune;la mai multe!Noi suntem la faza cu olita!Vaaaai,ce chin;sare ca de pe arcuri!In plus trage,impinge,tipa,se catara,apasa,arunca,aduna etc etc."Calmul prostului si rabdarea mortului!"Mai tarziu o sa radem de aventurile de acum.
ginutavrabiuta
Postat pe 10 Februarie 2010 10:12
buna, fetelor! azi am descoperit topicul, sunt din tgv, micro 4, sper sa mai citim cate ceva despre ingerasii nostri. eu am o fetita de aproape 3 ani care merge de la 1 an si 4 luni la cresa. . in afara de problemele obisnuite: raceli, otite, varicela,etc e ok. astept vesti de la voi. la ce medici pediatri mergeti? va pup. apropo, roxiordan si eu am rh negativ, la prima sarcina e ok. dar intereseaza-te de vaccin ,mie nu mi l-au facut si a doua sarcina poate fi cu probleme.am facut dozarile de anticorpi, si am nascut prin cezariana la spitalul jud. a fost ok, si refacerea a fost pt mine de scurta durata si fara probleme.
cao2010
Postat pe 10 Februarie 2010 12:20
vineri aflu rez de la anticorpi pt rh si dc imi ies tot absenti nu mai e nevoie de vaccin asa am inteles oricum o sa vb si cu doctora mea.pup.
roxiordan
Postat pe 10 Februarie 2010 12:42
Noi mergem la Dr.Purcaroiu care i-a salvat viata copilului meu.Momentan suntem din Micro 9(va trebui sa ne mutam undeva,curand).Eu n-am avut probleme cu Rh-ul,ci doar cu nasterea;tot cezariana
ginutavrabiuta
Postat pe 10 Februarie 2010 12:52
da e cel mai bine sa vb cu dr., mie asa mi-a spus ca trebuie facut vaccinul in primele 48 de ore de la nastere, pentru siguranta sarcinii nr. 2. din pacate la momentul respectiv (am nascut cu 2 sapt mai devreme decat se preconiza) nu il aveau in spital.... si nici nu l-am gasit sa il cumpar intr-un timp atat de scurt. asta a fost in aprilie 2007....
cao2010
Postat pe 10 Februarie 2010 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
job part-time 2 De la: deliarebecca 2 Februarie 2009 13:06
Matrmonialele iubire cu doua taisuri! 41 De la: andrajuganarucalin 26 Aprilie 2009 19:18
exomega 1 De la: mihaali 2 Aprilie 2010 14:03
Ajutor 6 De la: ina_rebeca 14 Octombrie 2009 16:52
Infectie urinara primul trimestru sarcina 43 De la: garbo_462125 30 Ianuarie 2017 11:00
Setari Cookie-uri