VACCIN PANDEMIC

mie cel putin faptul ca femeile gravide si cele care alapteaza se pot vaccina mi-a dat un atu in plus favorabil.ma gandesc ca nu ar fi atat de iresponsabili incat sa ``promoveze`` un vaccin constienti ca ar putea dauna unei categori de persoane.Parerea mea...
Nastere usoara Corina!!!
alinakatt
Postat pe 13 Ianuarie 2010 13:53
lasa ca si pentru cancerul de col uterin se promovase ucu mare verva vaccinul ala pe care au fost nevoiti ulterior sa il retraga, si care in alte tari a fost interzis de la bun inceput. deci nu a fost inconstienta sa bagi in fetite (si inca si cu titlu de obligativitate) substante care stii ca nu sunt sigure?
pinicuta
Postat pe 13 Ianuarie 2010 18:34
ma rog, fiecare face cum considera. eu am terminat de zis ce aveam de zis. santate multa la toata lumea!
pinicuta
Postat pe 13 Ianuarie 2010 18:35
http://www.eva.ro/sanatate/sistemul-imunitar/te-vaccinezi-impotriva-gripei-noi-articol-28480.html?pagina=3
kidz_2629
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:54
http://www.express.co.uk/posts/view/150804/Fury-at-vaccine-scandal
pinicuta
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:45
http://antena3.ro/stiri/romania/prahova-o-femeie-in-coma-diabetica-la-spital-la-scurta-vreme-dupa-ce-s-a-vaccinat-impotriva-gripei-noi_89312.html


zicea cineva ca vaccinul nu are efecte nedorite sau ca PANA ACUM inca n-a murit nimeni de vaccin??
pinicuta
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:51
eu raman la parerea mea...

pinicuta
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:51
http://antena3.ro/stiri/romania/femeie-din-arad-internata-in-urma-unei-reactii-severe-la-vaccinul-contra-ah1n1_90332.html
pinicuta
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:54
http://antena3.ro/stiri/stiinta/oms-nu-am-anticipat-refuzul-persoanelor-de-a-se-vaccina-impotriva-virusului-ah1n1_89788.html
pinicuta
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:55
Poate asa se desteapta lumea ca nu tot ce zboara se mananca si nu tot ce ne baga media pe gat e si bun pt omenire
ginutavrabiuta
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:23
Nici eu nu sunt de acord cu vaccinul si nu l-am facut nici eu nici familia mea.

Nimeni nu incearca sa convinga pe cineva sa nu faca vaccinul dar de ce sa incerce sa-i convinga sa-l faca?
Daca ar fi seriosi oamenii care spun de gripa asta si vaccinul ar fi bun pt asta de ce nu ne dau mai multe detalii de unde e gripa asta,ce a format virusul asta ,ce presupune acest virus......ce consecinte are vaccinul si din ce e facut,ca am inteles ca e facut din niste substante care provoaca alte boli corpului omenesc...cum ar fi fac vaccinul scap de una si mor de alta.
De murit oamenii mor de frig ,de gripa sezoniera si etc.... ma indoiesc ca cei care au murit a fost din cauza gripei noi.

Iti dau un exemplu de vaccin care maj il fac si se spune ca trebe facut: VACCINUL ANTIGRIPAL ..... cu maj pers cu care am vrb dupa 10 zile dupa ce-au facut vaccinul au racit si toata iarna au racit asa ca au hotarat sa nu-l mai faca ca le-a dat imunitatea peste cap. Un copil care a facut vaccinul antigripal o singura data de atunci raceste tot timpul si f rau chiar daca nu l-a mai facut nu mai are sistem imunitar.

Deci fiecare face cum crede eu zic ca sunt doar interese mari altfel nu as intelege de ce maj doctorilor care stiu ce contine vaccinul nu vor sa-l faca pt ca stiu contraindicatiile care noua nu vor sa ni le spuna.
bau
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:53
In Resita o femeie dupa ce a facut vaccinul a intrat in coma ..... oare care o fi fost cauza daca vaccinul nu are nici o contraindicatie?
bau
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:56
De gripa porcina au murit in jur de 100 de oameni.De frig,din cauza gerului au murit 33 de oameni in 3 zile.De gripa sezoniera se moare mai des din cauza complicatiilor.Exista statistici mortale in cazul foarte multor boli.Sunt vaccinuri bune dar insistenta cu care s-a facut propaganda dupa ce au vazut ca nu se inghesuia lumea la vaccinul pandemic,ma pune pe ganduri.Si hai sa fim realisti: a fost gripa aviara care a fost la fel de mediatizata pana cand,intr-o zi,nu s-a mai auzit nimic de ea.In plus,gripa sezoniera naste periodic o tulpina noua.Asa ca...fiecare gandeste dupa propriul sistem de valori.
ginutavrabiuta
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:12
eu ma intreb de ce romania este singura tara in care virusul A continua sa se raspandeasca in timp ce in toate celelalte tari ale UE raspandirea acestuia a fost stopata.
Si daca tot vorbim despre femeia care a intrat in coma la resita dupa ce a facut vaccinul de ce sa nu vorbim si despre cea care a murit in timpul nasterii si s-a demonstrat ca era infectata cu virusul A.
corina_dragoi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:29
Si n-a fost doar o femeie insarcinata;alteia i s-a facut avort pt a o putea trata de gripa.Nu zic ca nu o exista un sambure de adevar,dar de aici pana la isterie...
ginutavrabiuta
Postat pe 29 Ianuarie 2010 15:54
nu sunt de acord cu asa ceva cate se intampla de la vacin e chiar nasoala treba cu vacinu doar sa faca bani pe vacin si de gripa e ca o gripa normal doar ca e gripa porcina numele te speri doar atat dar noi sa fim sanatosi
raluca08_kidz
Postat pe 23 Februarie 2010 20:34
nu va mai dati atata cu presupusul(unele dintre voi)de parca le stiti pe toate fiecare face cum considera inima lui daca doreste sa se vaciineze e problema lui
raluca08_kidz
Postat pe 23 Februarie 2010 20:37
raluca08 fiecare are dreptul sa spuna ceea ce crede...normal ca se da cu presupusul din moment ce niciuna dintre noi nu stie adevarul.
Eu sunt contra acestui vaccin pt ca niciunde nu s-a probat ca vre un om chiar o murit de acest virus doar s-o facut reclama ca toti oamenii care au murit...au murit din cauza acestui virus. S-a probat un sigur lucru...acel actor de la tv , cu a carui moarte s-a facut publicitate, datorita faptului ca fratele lui a cautat mai multe informatii s-a descoperit ca nu a murit de gripa porcina sau cum i se mai zice ci din cauza unei bacterii luate din spital.....asa ca prin asta s-a demonstrat ca doar s-a facut publicitate ca sa se vaccineze cati mai mult oameni.
Plus ca acum sunt interzise fabricarea acestor vaccine pt ca nu sunt bune si nu indeplinesc stardalele europene ...asa ca cei vaccinati dumnezeu cu mila.
bau
Postat pe 23 Februarie 2010 21:42
nici eu nu sunt de acord cu aest vaccin sincera sa fiu ma speriat aceasta boala incat m-am dus la meicul d familie si ma programat pentru vaccin dar cand am vazut la tv zile in sir ca o gramada de lume a facut vaccinul si la cateva ore au murit pt ca sufereau de inima sau mai stiu de ce boala sufereau iar in contact cu acel vaccin car eei stiu ce contine bietii oameni s-au prapadit,sincer ma pus pe ganduri iar de o perioada nu se mai aude nimic nici de vaccin si nici dee gripa porcina.....oare de ce? asa dintr-o data sa fim seriosi este clar ca a fost o pandemie
anaROBERT
Postat pe 25 Februarie 2010 00:37
Despre vaccin s-a mai auzit ca nu mai au voie sa-l produca ...deci de abia acum si-au dat seama ca nu e bun.
bau
Postat pe 25 Februarie 2010 00:41
nu am mai auzit nimic despre asta era clar ca nu era voie sa il faca nimeni continea o doza prea mare de mercur si totusi cei care l-au facut unii au murit(din pacate)iar ceilalti cine stie ce efecte vor suferii in timp
anaROBERT
Postat pe 25 Februarie 2010 00:43
Din pacate asta ne e tara ...fac experimente pe noi...cum vor sa faca acum experimente cu un nou aditiv alimenar f periculos care nici-o tara nu a vrut sa-l foloseasca si cand a auzit ca Romania o sa-l experimenteze or zis daca nu mor oamenii din Romania o sa-l folosim si noi pana atunci nu.
bau
Postat pe 25 Februarie 2010 00:47
da pai asta este din pacate tara este de vina nu avem cu ce ne lauda suntem si mereu am fost niste cobai nici n usti la ce sa te mai astepti intr-o perioada aprea pe you tube ca suntem o tara foarte populata si din lipsa alimetelor si a banilor trebuia sa mai moara din populatie si acum probabil tot cauta cate ceva sa ne extermine
anaROBERT
Postat pe 25 Februarie 2010 00:53
asta e tare
bau
Postat pe 25 Februarie 2010 01:08
da vazusem un filmulet pe you tube acum nush daca sa cred sau nu este totusi ciudat ce se intampla dar te si sperie ce vezi oricum ma consolez cu faptul ca pe internet totul este posibil trucaje peste trucaje dar nu se stie niciodata.
anaROBERT
Postat pe 25 Februarie 2010 01:12
c'est la vie...
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Februarie 2010 14:29
eu am citit despre vaccinul respectiv ca nu face decat sa amane agravarea virusului respectiv. Cu alte cuvinte daca prinzi virusul, si ai vaccinul facut, amana aceasta situatie cu cateva zile... Nu stiu ce sa zic.. Am intrebat doctori, si nici ei nu au un raspuns concret. Fiind un vaccin atat de nou, si nefiind demonstrat combaterea virusului, eu nu mi l-am facut. Se poate sa fie doar o politica... Adevarul este ca sunt multi mai multi oameni care mor de gripa normala, dar pe acestia nimeni nu-i pomeneste.... sanatate
aly_fab
Postat pe 25 Februarie 2010 19:59
da eu tind sa cred ca a fost doar o pandemie,nimic real cu aceasta gripa noua dar ca ceva sa intamplat ceva a fost cu acele vaccine dar cine stie cine.de ce doctorii care erau in masura sa ne explice,sa ne lamureasca ce si despre ce este vorba nu au stiut sa o faca ba mai mult au renuntat chiar si ei sa isi faca acest vaccin.
anaROBERT
Postat pe 26 Februarie 2010 00:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bebe care sughitza 3 De la: anaROBERT 3 Februarie 2010 23:46
Ne-am ingrasat in timpul sarinii, hai sa slabim, caci se poate 4 De la: anita_maria 20 Iulie 2009 23:36
GRADINITE PRIVATE SAU DE STAT DE LA 3 ANI? 7 De la: pinicuta 12 Iulie 2009 09:24
OUA DE PREPELITA 13 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 16:15
homeopate 3 De la: carla 31 August 2009 16:18
Setari Cookie-uri