Ce ati face in locul meu?

Mai am 4 luni de concediu.Sotul meu si cu mine ne-am propus sa facem un al doilea bebe.Am avut cateva incercari deja nereusite,dar suntem optimisti.Planul era:bebe,concediu medical imediat dupa indemnizatie,fiindca am probleme cu sanatatea,prenatal,postnatal si indemnizatie din nou.Totul simplu si clar ,numai sa vina bebe.
Azi am fost insa chemata la birou la o discutie cu seful.Imi ofera o alta pozitie,mai buna in firma,dar trebuie sa ma intorc luna aceasta,adica cu 3 luni mai repede.Nu e asta marea problema,ci bebe 2.Daca aleg postul ,trebuie sa renunt pentru un timp destul de lung la intentia de a ramane insarcinata din nou.Nu as putea sa accept si apoi sa plec imediat in concediu.Simt ca ar trebui sa fac ceva pentru cariera mea,dar in acelasi timp,am un gol in suflet cand ma gandesc cat de mult m-au entuziasmat planurile pentru o noua sarcina.Voi ce ati face in locul meu?
lara_kidz
Postat pe 3 Aprilie 2009 00:12
eu zic sa cantaresti f f f bine lucrurile si care atarna mai greu e cel bun ales,e cam delicata problema ta.sa-ti spun ce as face eu an locul tau;l-as face pe bebe si as lasa cariera pe locul doi pt ca ,,copiii cresc si ai poti lasa la bunici sau chiar cu o bona an cazul ca nu ai pe nimeni altcineva iar daca seful e de treaba ati va tine un loc pana dupa concediu si poate dupa o perioada iar o sa vina cu oferta de a te ''ridica mai sus putin.orice decizie vei lua ast vesti de la tine te pupik
silviatatu
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:15
Raspunsul meu este tardiv .....dar eu as proceda cam asa: as accepta postul si as incepe serviciul, dupa ceva vreme daca as ramane insarcinata anunta seful ca s-a intamplat neprevazutul si am ramas insarcinata ce sa fac, cum avortul nu este o optiune pt nimeni normal, sa judece seful ce vea sa fac acum.


clauco
Postat pe 11 Septembrie 2009 12:11
bine spus Clauco...
dumitre_kidz
Postat pe 11 Septembrie 2009 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ateliere de arte vizuale in parcul Carol din capitala 1 De la: andreea101 5 August 2009 00:15
www.petrecereadincutie.ro :sml-jumping0044: 1 De la: Marcellino 17 Februarie 2010 03:11
Bani pentru peturi 1 De la: danielatontsch 2 Octombrie 2009 10:56
am si eu omica antrebare 15 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:48
sport sport sport 4 De la: oanaoaky 5 Iulie 2009 22:46
Setari Cookie-uri