Divortul este o solutie?

si soacra mea a murit din nefericire acum 3 ani am plans-o si eu si sotul dar ne continuam viata ca asta e legea firii nu ai ce sa faci o data si o data toti trecem in nefiinta. Avem un baiatel frumos si sanatos si niciodata dar reper NICIODATA nu mi-a zis sotul ca nu fac de ex.supa sau mai stiu eu ce mancare sau ce lucru ca mama lui.Iar acum sa v-o spun pe-a dreapta soacra mea era o gospodina desavarsita dar eu sunt sotia lui si pe mine m-a pus si ma va pune mereu pe primul loc si in nici un caz nici sub forma de gluma nu cred ca mi-ar zice asa ceva. la mamici si bebici
SEBY1YEAR
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:14
hai mai fetelor, eu am ajuns la singura concluzie pe care o pot considera logica: cea care a postat primul mesaj pe topicul asta sub numele de kidz 353 (mesajul ala cu "asa l-a invatat ma-sa, nu face nimic in casa etc), e chiar 353, iar cel care a scirs toate mesajele urmatoare (cu lenea, putorile, cireada etc) e sotul ei (ca doar dupa cum zice, ea face doar ce zice el, deic nu e de mirare ca el sa ii acceseze contul si sa se dea drept ea zicand prostii si jignind oamenii degeaba)
pinicuta
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:33
pinicuta, logica si prostia crasa nu fac casa... eu continui sa cred ca a fost o ea, pentru ca vorbind cu fetele in parc de ce se discuta pe forumul nostru, am fost uimita sa constat ca nu e singura...
desi, uitandu-te la ea n-ai fi zis...
andracalin
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:15
tu vorbesti serios? pai atunci nu degeaba sunt atatia barbati care asteapta sa le fie sluga nevasta, ca doar na, daca asta e o conceptie (din cate zici tu) mai larg raspandita, na, gasesc ei cu cine sa se adune
pinicuta
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:26
da... m-am mirat si eu la inceput, pe urma am fost total intrigata, iar acum am inceput sa ma resemnez...
pacat, nu?
andracalin
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:26
Vad ca voi ati ramas aici si-ati scris,eu am fost 3 zile la Budapesta,cu sotul si fetita,de Pastele catolic,sotul fiind catolic.
N-am timp sa stau sa citesc tot ce`ati scris voi,c-ati scris mult,parca n-ati fi avut alta treaba mai buna de facut,dar imi inchipui ca iar ati reactionat in spirit de ...turma(ca e si sezonul).:))
Acum ma pregatesc de Pastele ortodox,vom merge la Humor si prin imprejurimi.Va doresc numa bine si liniste (vedeti,nu v-am mai jignit ca sa nu mai fiti agitate pana de Pasti).
kidz000353
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:12
sincer, nu te-a mai bagat nimeni in seama, dar continuam dupa Paste
andracalin
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:50

na-ti-o buna....
dar stiti vorbele alea doua din batrani? : cum il inveti asa il ai si fiecare doarme asa cum isi asterne. Ca sa fiu mai clara: am si eu un sot invatat de ma-sa puturos, cu conceptii ca femeia trebuie sa-i faca mancare, sa-i calce etc si sa-l mai si satisfaca sexual... La care l-am pus direct la punct si i-am zis direct: draga, sa stii ca eu nu sunt maica-ta. Nu sunt sluga ta iar dc amandoi avem servici, amandoi trebuie sa avem grija si de celelalte in casa, inclusiv de copil. Daca nu esti in stare sa ma ajuti, vezi usa? daca le fac eu pe toate in casa, te rog frumos sa pleci. nu mi-am luat un parazit in casa. si uite asa m-a ajutat cu cea mica, nu mai comenteaza cand nu am timp sa fac mancare, iar sambata si duminica am adoptat metoda sa aibe el grija de fetita- plimbat afara, mancat si alte chestii, ca sa simta ca are copil, ca doar nu l-am facut singura, mai ales ca el ma batea la cap ca vrea copil. Iar daca face pe nebunul sunt in stare sa-l si las singur cu fetita vreo 2 zile ca sa vada toata ziua ce inseamna copil 24/ 24, chiar dc nu mai pot de dorul ei. Deci, sa auzim de mai bine!
IriCris
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:04
cristina, am fost cam in aceeasi situatie... sotul meu a plecat de acasa pentru scoala inca din clasa a V-a... a stat prin rude, pana la liceu, cand s-a mutat cu fratele lui (mai mare cu 15 ani)... ca atare, atunci cand se ducea acasa la sf de sapt, mama lui nu-l punea sa faca nimic...
dar am intervenit eu, atunci cand a fost cazul... deci, pe langa faptul ca, ma rog, cum il inveti, asa il ai, eu cred ca e si o chestie de bun simt... ca degeaba ii spui, daca tot nu face...
ma rog, la facultate, a trebuit sa invete singur sa faca una alta... eu ma duceam la el 3 nopti pe saptamana, si fiind 3 baieti in camera, iti imaginezi ce era acolo si cum ii luam la treaba...
asa, incet, s-a invatat ca nu toata lumea ii pune si strange masa, ca sa dai cu matura, barbat fiind, nu e rusinos, si ca decat sa traiesti intr-o cocina de porci, mai bine sa mentii un pic curatenia...
andracalin
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:00

ieri prin parc cu sebi am cunoscut o mamica ce citea o carte siropoasa de dragoste sa zic asa primul gand m-a dus catre gospodina noastra de pe forum si intrand in vorba cu ea am vazut ca facea cam acelas lucru ca si ea numai ca imaginea pe care o avea m-a impresionat profund era foarte obosita si nearanjata si chiar se plangea ca sotul nu o intelege nu o ajuta desi ea nu mai stie ce sa faca si cum sa-i intre in gratie nu am vrut sa fiu rautacioasa cu ea pentru ca mi-a inspirat mila avea o fetita cu aproape 2 luni mai mica decat sebi si era foarte frumusica si lui sebi i-a placut de ea dar imaginea pe care o avea acea mamica m-a facut sa-mi dau seama ca ea traieste doar cu acele povesti de dragoste din carte pe cand viata e cu totul alta
Pentru nimic in lume nu as fi vrut sa fiu in locul ei sau chiar daca as fi fost si pentru o ora sotul ei ar fi fost fostul in nici un caz actualul.
Sarbatori fericite la mamici si bebici dar si la tatici
SEBY1YEAR
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:14
kidz000353 DEJA MI-E DOR DE PROSTIILE PE CARE LE SPUNEAI...POATE NE TASTEZI CEVA DE LA SOBA DE LA HUMOR CA SA NU NE PLICTISIM
ramo_deni
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:15
ramo deni, ma bucur ca ai aparut... chiar si pe forumul cu minora, ca m-am simtit in minoritate si am cedat... nu mai aveam nimic de comentat, ca lor li se pare, vorbind pe forum, ca trebuie sa ajuti prin suport moral spunandu-i persoanei respective numai ceea ce vrea sa auda...
paste fericit!
andracalin
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:53
crezi ca mai are vre-un rost sa dezbati ce a facut bine sau rau dupa ce faptul e consumat?asta e!ea o s-o traga pe pielea ei.sper sa mai intre pe forum dupa ce naste sa ne spuna cum se descurca,nu are decat sa-si asume responsabilitatea de a fi MAMICA!pupici
silviatatu
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:54
Am urmarit si eu acelasi topic cu minora si e adevarat,aude doar ce vrea ea sa auda.dar la varsta ei ..la ce alteceva te astepti sa faca...se pare ca are mai multa experienta dacat noi,mamicile.m-am abtinut sa comentez pt ca prea stia ea cum e viata.pupici la bebei.
ninutza_kidz
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:03
ramo, vezi ca ti-a scris... si eu am zis ca abtin, dar nu mai pot...
ma duc sa scriu acolo...
andracalin
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:07
atunci imi pun eu intrebarea:de ce oare ne-a mai cerut sfaturile noastre?totusi nu vreau sa fiu rautacioasa si sa nu critic,cum am mai spus si pe alt topic faptul e consumat ptr ea
silviatatu
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:09

fetelor, dar cu berea de pe celalalt topic cum e? mai bine ne mutam la cafeaua de dimineata si vb acolo toate cele.. Pupici!
IriCris
Postat pe 17 Aprilie 2009 15:49
aici sunt in minoritate sa zic asa chiar daca nu sunt de acord cu avortul decat in anumite conditii asta nu inseamna ca o sa-mi incurajez copilul sa devina tata la 17 ani am si eu pretentiile mele dar in astfel de cazuri nu mai poti da vina pe nimeni chiar daca am vazut ca pana la urma ea incearca sa de-a vina tot pe mama ei saraca acum treaba ei mie doar imi provoaca mila ca o sa ajunga tot un fel de kitz 353 care nu o sa aiba drept la replica si nici la cultura degeaba zice ea acum ca o sa studieze eu zic ca nu o sa aiba timp dar...cum spuneati si voi fiecare doarme cum isi asterne pana la urma.
SEBY1YEAR
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:12
eu sunt din tg jiu asa ca va trimit cate o doza de bere la pachet nu de alta dar sotul meul lucreaza chiar la BERE...
SEBY1YEAR
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:14
SI MIE IMI PROVOACA MILA UNEORI DAR MA DERANJEAZA CA IN LOC SA NE ASCULTE PARERILE EA INCEARCA SA NE RASPUNDA IN CONTRADICTORIU SI SA NE DISECE FIECARE MSJ IN PARTE DUPA CARE URMEAZA BINEINTELES DISCUTII SI IAR DISCUTII IN CONTRADICTORIU.DEJA SUNTEM TOPIC PESTE TOPIC ,AR TREBUI SA LE ALATURAM SI PE 'AUTOARELE' ACESTOR TOPICURI PT CA M-I SE PARE CA SEAMANA INTRE ELE
silviatatu
Postat pe 17 Aprilie 2009 23:23
salutare fetelor - am revenit si am lecturat cu placere tot ce ati scris. Noi ne-am distrat de minune si in curand sper sa reusesc sa pun si poze :)
Totusi eu as fii curioasa sa aflu ce a mai facut mamica care a deschis forumul, nu a mai scris de ceva vreme nici e si nici cumnata.
Cum mai merg treburile cu sotul dupa weekend-ul la Brasov?

Va urez Paste Fericit... inclusiv lui kitz 353


corina_dragoi
Postat pe 18 Aprilie 2009 22:26
Paste fericit tuturor!Nu prea am avut timp sa intram zilele astea.
Cristina e mai relaxata ,mai vesela de cand au revenit din minivacanta.Vor sa mai faca o escapada si la vara.Au ajuns la concluzia ca nu merita sa dea in spate atatia ani impreuna si cred ca se redescopera unul pe celalalt in fiecare zi.Fratele meu a tras o sperietura puternica cand Cristina i-a spus ca s-a gandit chiar si la divort si vad ca se poarta muuuult mai atent.Trebuia sa-l trezeasca cineva!
In alta ordine de idei,fetelor care au mai citit alte subiecte deschise de mine,eu imi petrec sarbatorile cu dezamagirea de a nu fi insarcinata din nou....
Dar vreau sa imi mentin optimismul si va urez sa va bucurati de sarbatori alaturi de familiile voastre si noi vom face la fel!Iar pe puii vostri ii imbratiseaza tancul meu !
lara_kidz
Postat pe 18 Aprilie 2009 23:05
Hristor a inviat! Fetelor, va pupam!
emi16
Postat pe 19 Aprilie 2009 11:34
paste fericit tuturor mamicilor si bebeilor
silviatatu
Postat pe 19 Aprilie 2009 22:35
Draga mea,sa stii ca eu nu citesc romane siropoase.Preferatii mei sunt clasicii rusi:Turgheniev,Tolstoi si Dostoievski.I-am mai citit o data in liceu,i-am reluat acum ca nu mai am ce sa citesc cu asa placere.Ultima carte pe care am citit-o e din Colectia Adevarul: "Un yankeu la curtea regelui Artur".
Trec pe topicul cu minora insarcinata sa`mi dau cu parerea si acolo ca aici s-a cam rasuflat subiectul.
kidz000353
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:07
si pe topicul cu minora s-a cam rasuflat subiectul deoarece si ea este cam ca si tine:va place sa auziti numai ce vreti voi,eu nu inteleg de ce va suparati cand isi spune cineva parerea despre voi?cand voi singure a-ti cerut-o?fara sa fiu rautacioasa hai sa fim putin bai bune si mai ingaduitoare cu semenii nostri!sa lasam rautatile si sa fim putin mai bune
silviatatu
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:26
lara, ma bucur sa aud vesti bune, sa le dea dumnezeu sanatate si sa fie fericiti!
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:12
kidz 353, deschideti un forum despre literatura rusa si impactul ei asupra cresterii copilului... o sa venim dupa tine, o sa te urmam orbeste oriunde ne-ai duce, ca esti sursa noastra de inspiratie in viata de zi cu zi, esti zeul ce umbreste soarele, esti tot ceea ce am vrea si noi sa fim, dar fiind niste biete creaturi pe pamantul asta, nu ne descurcam...
andracalin
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:22
andra, nu te mai indaratnici sa te certi cu lumea, ca oricum ai vazut si singura ca daca nu are cine sa iti cante in struna clachezi destul de usor. si apropo, nu stiu cum iti reuseste sa admiri din toata inima (vezi citatul tau referitor la "cat valoreaza o bona+o bvucatareasa+o menajera+ oeducatoareetc") pe cineva lipsit de bun simt (stii tu la ce ma refer, ca imi cereai iertare ca m-ai confundat cu vasilica...
pinicuta
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:45
,uite una care traieste pe forumul asta,are si citate ,cred ca stie pe dinafara tot ce s`a scris pe`aici,pun pariu ca stie citate si din mine
kidz000353
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea sa cunosc o mama singura 57 De la: secrau22 23 Martie 2015 22:06
cabinet specializat copii 0-6 ani 1 De la: irinae 2 Octombrie 2009 12:14
Pe lng plopii...fr soț. 2 De la: Thor_again 18 Martie 2011 15:00
as avea nevoie de niste sfaturi 12 De la: lorrainee3 1 Noiembrie 2012 02:55
mame singure 1 De la: garbo214842 23 Iulie 2011 00:05
Setari Cookie-uri