Divortul este o solutie?

si eu sunt de acord!doar tu singura ti-ai expus viata personala nu te-a obligat absolut nimeni noi doar ne-am dat cu parerea doar tu ne-ai ceruto nu?acum ai anceput si cu jicniri care denota faptul ca nu pre ai cei 7 ANI DE ACASA te rog mult sa te comporti civilizat daca vrei sa mai ai prietene pe acest forum
silviatatu
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:11


Draga kidz000353 daca noi suntem imputite care stam pa net tu de unde scrii de la aragaz ??????????//
Folosesti deja niste cuvinte care iti arata caracterul ...dar care scot in evidenta si invidia fata de alte femei...chiat daca nu recunosti.Asa ca spor la treaba in continuare ...dai bataie ca iti meriti soarta...si vezi ca sotii nostrii nu vin noaptea acasa sa ne ajute dar probabil asa ajunge sotul tau si generalizezi.Noaptea sotii nostrii ne rezerva alte minuni ...sper ca acum nu o sa ne cataloghezi si cu un alt apelativ ...dupa cele scrise mai sus.
Si te sfatuiesc sa ti scoti netul ca sa nu ajungi imputita ca noi
emi16
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:14
s`au simtzit putorile si-au comentat.
kidz000353
Postat pe 5 Aprilie 2009 10:10
kidz000353 la asa vocabular cred ca ar trebui sa incepi a treia facultate sau cred ca doar din gura le faci cum zicea o mamica mai sus cred ca ar trebui sa-ti vezi in continuare de "mop" ca deja ai devenit frustrata
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:49
kidz000353 si apropo vezi ca deja esti asa ca deschide-ti un topic si lauda-te singura daca tu consideri ca faci si altceva ce nu fac alte mamici...ca la fel facem si noi stai tu linistita numai ca mai primim si ajutor acum nu trebuie sa fii suparata si sa jignesti in stanga si in dreapta doar pentru simplu fapt ca tu nu-l primesti sincer tu ai o problema nu mamicile de pe acest forum asa ca ar trebui sa-ti largesti orizonturile si cum iti spuneam poti sa-mi urmezi sfatul si asa ai putea vedea cine te sustine si cine este de acord cu tine eu zic ca ai slabe sanse pentru ca sincer sunt atatea organizatii care lupta pentru drepturile femeilor tu de ce crezi ca o fac? ca sa ramana in continuare la cratita?
nu cred ca are rost sa-ti spun mai multe ca oricum nu avem acelas orizont iar despre jigniri si ofense te putem ruga sa ti le rezervi pentru al site pentru ca acesta este un site destinat copiilor si mamicilor nu persoanelor care vor sa-si etaleze vocabularul de injuraturi ...
iti doresc o dupa amiaza cat mai placuta in sanul familiei.
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:58
si as vrea sa mai adaug un citat al lui David Hilbert n Matematicienii glumesc care-mi place foarte mult si pe care l-am pus si la profil .
"Fiecare om are un orizont. Cand acesta se ingusteaza si devine infinit de mic se transforma intr-un punct si atunci omul zice: acesta este punctul meu de vedere!"

SEBY1YEAR
Postat pe 5 Aprilie 2009 13:02
v-a invatat mamele??
asa ii inveti tu pe copii sa vorbeasca.... mai lasa curatenia, ca p-aia n-o vede multa lume, si pune mana pe o carte de gramatica... copiii tai vor trai in societate....
putori? imputite?
dar ai fost tu la vreuna din noi acasa? sau, ai voie sa iesi din casa? cat e lesa pe care o porti cu atata mandrie? pana la supermarket? dar pentru gunoi ai voie sa iesi din casa, sau e si asta un privilegiu pentru tine?
o sa continui asa, fara invective (cauta-l in dictionar, dar nu in ala roman-englez) pana o sa-ti iasa imputeala pe ochi...
esti sotia perfecta pentru barbatul lenes, misogin, autosuficient, bautor de bere ieftina, genul care se da cu deodorantul tester in supermarket pana pleaca toata lumea de pe raion, care se uita la fotbal dar nu face sport, care are dacie din 77 tunata cu abtibilduri stralucitoare si din care rasuna manele, genul care nu-si strange gunoiul cand se duce la padure....
pentru asta te-ai nascut....
daca mai vrei, mai pot, asa ca te rog sa ne mai provoci.... o sa intru de cate ori pot, doar pentru tine, draga mea, sa-ti dau peste boticul tau rujat strident, asortat cu pantofii...
auzi, dar la tine, la scara blocului, ati auzit, intre doi scuipati de seminte si un "fai, faaaata" de femei care platesc alte femei sa le faca curat? si ele sunt imputite? ca doar au curat, nu?
atunci cand stai tu de vorba cu vecinele despre muraturi si cat de tare e fasolea pe care ai luat-o de la tara nu te intrebi daca esti multumita de viata pe care o duci, alaturi de eroina ta preferata, sclava isaura? sau esti atat de stupida, incuiata, marginita, incat esti fericita?
nu pot spune decat felicitari sotului ca te-a facut... cu cele 15 facultati ale tale (dintre care niciuna mintala), te-a facut incet, sistematic, fara sa-ti dai seama... atat de incet, incat ai ajuns sa fii fericita....

pentru vasilica:
sunt niste vorbe atat de grele, incat ma tem ca n-o sa inteleaga nimic... dar pentru noi, restul, au fost o desfatare...
andracalin
Postat pe 5 Aprilie 2009 13:06
andrajuganarucalin cred ca ai foarte mare dreptate oricum iti raspund tot cu un citat celebru care este pentru mamici si copii nu pentru "gospodine".
Nu tiu pentru cine scriu, dar tiu de ce scriu. Scriu ca s m justific. n ochii cui? Am spus-o deja, dar nfrunt ridicolul de a mai spune-o o dat: n ochii copilului care am fost.Octavian Paler n Deertul pentru totdeauna...oricum cred ca pentru unii scriem si vorbim "in desert".
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Aprilie 2009 13:32
draga lara super idee ai avut, sper ca cei 2 "porumbei" s-au distrat la munte si s-au regasit. Si mai sper ca si pentru voi a fost ok weekend-ul cu 3 copii :)

despre comentarile lui kidz000353 nu mai vreau sa comentez nimic ci doar sa va spun ca eu am raportat abuz de limbaj si am de gand sa o fac in continuare pana cand administratori forumului vor lua atitudine, pt ca nu este admisibil ca astfel de personaje sa poata fi lasate sa se desfasoare fara nici o jena pe un forum destinat copiilor si mamelor. Sunt destule alte site-uri suficient de vulgare ca si ea. Eu nu intru pe acest forum ca sa fiu jugnita si nici nu am jignit pe nimeni.

In rest vroiam sa va urez un paste fericit pt ca noi plecam in vacanta maine, 2 saptamani.
corina_dragoi
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:33
Vacanta placuta, Corina si Paste fericit !
Si eu am raportat-o pe kidz000353.Ea se vaita toata ca e vai mama ei acasa ,ca e sluga la darloaga...ca nu o apreciaza nimeni pt. tot ce zice ea ca face...ca viata intima ioc...ca se simte de 50 de ani ...si apoi isi permite sa ne traga pe noi de urechi ca de ce nu suntem FRAIRE ca EA .
Draga kidz000353 citeste-ti mesajele pe care le-ai scris singutica cu manutele tale harnice si vezi cat de LABILA esti ....pai ori te vaiti de viata oribila pe care o ai acasa ori iti place viata asta . Va meritati unul pe altul ...pacat de copii ei nu au nicio vina.
emi16
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:38
O intrebare pt.kidz000353:

o fotografie cu tine ...sotul ...copiii nu -ti pui si tu ? Sa te vedem si noi ...sa vedem cum aratal femeia perfecta ca din descriere ....
emi16
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:44
Am raportat si eu abuz de limbaj.Hai toate!Poate o trimitem sa faca niste zacusca.
Scumpa mea,nu mai pierde vremea pe net,du-te si freaca un pic podeaua!
lara_kidz
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:06
of! o sa dau si eu abuz de limbaj, dar imi pare rau pe de o parte, caci as fi putut s-o tin asa mult timp...
dar daca vreti voi, ce sa fac?
continui sa cred ca unei astfel de femei ii trebuie niste dusuri reci... fara cuvinte urate, dar usturatoare...
poate sunt eu cinica, poate imi place genul asta de umor, dar mie imi convine cand gasesc o tarancuta clontoasa cu doua facultati ce se da mare femeie....
in speranta ca macar voua v-am adus un zambet pe buze, termin aici, invinsa de sistem, si o astept pe lara sa ne dea de veste despre cum a fost cu 3 copii...
andracalin
Postat pe 6 Aprilie 2009 09:04
kidz000353 draga si fiul meu la 7 ani iti poate da "clasa" ca vorbeste mult mai elevat ca tine si nu mai are 2 facultati si stie mult mai bine sa se descurce intr-o conversatie decat sa arunce "cu noroi" atunci cand i se aduc argumente contra. Daca tot incerca o doamna mai sus sa-ti explice in proverbe cat de proasta esti o sa-ti raspund si eu tot intr-un proverb:...cu prostul care nu-i scolit, te lupti putin si-ai izbutit...dar duci o lupta colosala, cu prostul care are scoala...mai ales 2 facultati
ramo_deni
Postat pe 6 Aprilie 2009 09:39
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:49
lara asteptam vesti de la cumnatica si sa ne raspunzi cum te-ai descurcat cu nepoteii... si inca o data felicitari pentru idee...
SEBY1YEAR
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:51
cum era de asteptat,ati reactionat in spirit de cireada.
kidz000353
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:39
Poze nu pun ca stiu ca astfel de site`uri sunt cautate nu numai de mamici,ci si de pedofili si nu prea imi convine sa`si frece cineva fermoarul de poza copilului meu.Ete na ca ti-am raspuns si tzie.
kidz000353
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:56
Domane, nu pot sa cred ca exista femei precum numita kidz 000353. Citesc si ma minunez. Draga mea, eu iti propun sa stai inchisa in casa impreuna cu copilul ca poate dati de vreun pedofil pe strada si ala o sa doarma visand la copilul tau. Incuiata mai esti draguta la minte. Draga mea, eu scriu de pe adresa sorei mele, eu nu am copii, si tot imi solicit sotul sa ma ajute la treburile gospodaresti. Amandoi lucram, eu vin inaintea lui acasa dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma dau de ceasul mortii sa termin treaba pana vine el. Nu-i absolut nicio problema daca nu e mancarea gata cand a intrat el pe usa, nu-i cad mainile sa spele el vasele dupa ce am mancat, ca ne-am casatorit 2, mancam 2, traim in aceeasi casa tot 2 si mi se pare normal sa facem totul impreuna. Tu ori n-ai parte de ajutor din partea sotului desi poate ca iti doresti mai mult decat ne dorim noi, dar din mandrie nu recunosti asa ceva, ori esti inapoiata rau de tot, nici fetele alea de la tara care sunt casnice saracele, nu mai gandesc ca tine. Dar iti meriti soarta si sa te vad cand vei incepe serviciul si vei veni acasa si va trebui sa faci curatenie, mancare, rufe spalate, calcate, cum te vei justifica in fata sotului cand va veni saracul de la serviciu si nu sunt toate gata. Ca scuza-ma, dar daca asa e invatat, sa nu te astepti sa te ajute dupa ce te vei duce la servici.
laura_paisan1983
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:22
Fetelor,m-am intors!Inca ma resimt fizic dupa experienta din week-end.A fost foarte frumos dar si extrem de solicitant fizic.Am avut norc ca a fost vreme buna si am putut iesi mai mult afara ca sa alerge copiii,sa-si epuizeze energia .Fiindca in casa,incepeau bataliile pentru jucarii.Ei au fost extrem de fericit,au jucat mingea,s-au dat in leagane,au alergat,s-au ascuns,etc.Eu m-am bucurat de ei si de veselia lor,dar la sfarsitul fiecarei zile,am adormit odata cu ei,pe la 21 ,franta!IPartea grea cu 3 copii mici e ca trebuie sa ai atentia impartita si sa fii mereu in alerta sa nu cada,sa nu pateasca ceva,sa nu se certe,sa nu se loveasca intre ei,sa fie toti multumiti si sa nu se simta nedreptatiti.Au fost foarte solicitante zilele astea,dar si foarte frumoase.Seara ,dupa ce le faceam baie si ii bagam in pat,imi venea sa-i mananc cat erau de dragalasi in pijamalute,cu obrajiorii atinsi de soare,asteptand povestea de seara...Puiul meu ar vrea sa fie asa mereu,e foarte dezamagit ca au plecat si ii striga mereu prin casa sa vina sa faca nani cu el.
Tinereii s-au simtit minunat,au facut poze multe,au urcat si pana la Poiana,au vizitat o multime de locuri,s-au intalnit cu gasca lor de prieteni si vad eu ca sunt parca altfel,mai entuziasti in tot ce fac ,mai veseli.Un week-end nu poate schimba absolut totul,dar e un bun inceput.Au avut si discutia pe care trebuiau sa o aiba mai de mult,asa ca ieri l-am vazut pe Andrei in parc cu copiii...Cred ca incet-incet va fi bine.
lara_kidz
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:43
Good job,Lara
ninutza_kidz
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:47
felicitarii, ma bucur tare mult pt. ei, si sper sa treaca cu bine peste acest impas .
rose_kidz
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:50
bravo lara... esti o fata de nota 10...
din pacate, acest forum este umbrit de kidz 353, pe care, asa cum i-am promis, ii voi spune unele lucruri:
ceea ce vezi tu, kidz 353, nu e spirit de cireada, si singura vaca de aici esti tu...
dar hai sa presupunem ca tu esti singura care are dreptate, ca noi gresim prin faptul ca le cerem sotilor ajutor prin casa.
"Fii capitanul nostru!" si invata-ne pe noi cum sa ne gestionam timpul, cum reusesti tu sa le faci pe toate.
Vreau si eu, din pura curiozitate, inainte de a te ataca din nou, sa vad cum faci tu totul. Da-ne pe ore toate activitatile tale dintr-o zi normala.
Suntem toate femei, toate avem o casa de tinut si copil/copii de ingrijit, asa ca iti dai seama ca imediat ce incepi sa aberezi, o sa ne prindem. Ca daca iti ia 5 minute sa dai cu aspiratorul, o sa ne dam seama ca e minciuna.
Vorbesc foarte serios.
Mie nu-mi ajunge timpul... ma trezesc la 8 a.m., ma culc la 11,30 p.m.
Ceea ce vreau sa demonstrez, la final, ca cel neglijat e copilul.
Iar epuizarea unei femei care se dedica total gospodariei se resimte, mai devreme sau mai tarziu. Si sa nu ajungi sa te intrebi mai tarziu de ce nu ai rabdare cu copilul, de ce te rastesti la el, sau, si mai rau, de ce ii este frica de tine.
Eu nu-mi doresc nici sa mor pe altarul gospodariei, nici sa-i fie copilului frica de mine.
Dar astept orarul tau, ca sa-ti desfiintez orice idee cum ca esti super femeie, super mama, super sotie.
Nu poti. Nu poate nimeni.



andracalin
Postat pe 7 Aprilie 2009 17:04
Salut,tuturor! Sunt noua, insa va urmaresc mesajele inca de la inceput.
Subiectul a fost interesant poate si pentru ca m-am regasit cate un pic in fiecare dintre voi(chiar si de la Kidz000353-care imi pare rau ca nu-i stiu numele sau macar user-ul). Vreau sa va multumesc mai ales pentru ca de la fiecare am invatat cate ceva. Desi baiatul meu e "mare" -are 9 ani si sunt casatorita de 15 ani , pot spune ca eu am fost cea care am avut de invatat de la voi. Am invatat sa nu ma mai invinuiesc pentru ca nu reuseam sa le fac pe toate asa cum vroia sotul meu(care era un perfectionist) si am inteles ca nu sunt eu de vina ci timpurile in care traim. Adevarul este ca suntem intr-o fuga permenenta si oricat de mult am vrea , ziua are doar 24 de ore.
Cateva mentiuni: pentru Cristina Pintilie , iti doresc din toata inima sa va regasiti ca si cuplu, dar trebuie sa fii tot timpul constienta ca asta se va putea doar daca si sotul tau doreste acest lucru. Din simtomele pe care le-ai descris pare mai degraba ca este posibil ca si el sa sufere de monotonie. Poate sugestia Andrei ar fi buna pentru amandoi (si aici vreau sa arat ca am asimilat aceste sugestii si pentru familia mea si mi la asum in egala masura ) . Cred ca si ei(barbatii) , intra intr-o monotonie din care nu stiu cum sa iasa . Si pentru ca nu le traseaza nimeni insarcinari clare , se pierd incetul cu incetul. Nu este o scuza! Doar o incercare de a intelege mai bine ce se intampla... (Cu sotul meu , nu se poate sta de vorba , pentru ca traieste intr-o lume pe care nu o inteleg. Ani de zile am incercat , dar fara succes. De aceea ti-am spus ca trebuie ca si el sa vrea ...) Insa poate este o idee buna ca pe langa evadarile in cuplu, sa na acordam reciproc un timp de "evadare" cu fetele/baietii. Azi gatesc eu si stau cu copii iar tu du-te la plimbare si maine (sau saptamana viitoare) ma duc eu si stai tu acasa.
Sunt cateva sugestii practice prin care , daca ai cu cine...(te rog iarta-ma nu doresc sa fiu sarcastica ci doar practica) , iti poti inviora relatia.
Spre exemplu , sa va amintiti impreuna de momentele de inceput, de motivele pentru care v-ati casatorit...
Apoi nu uita ca "unde-s doi , puterea creste..." si treburile facute in 2 sunt finalizate mai repede , astfel incat sa va ramana timp si pentru voi. Ai incercat vre-odata sa faceti seri tematice sau , in momentul in care il vezi ca se indreapta spre calculator sa propui sa jucati ceva impreuna?
Lasa treaba , acolo unde e si opreste-te pentru 30 min. Dupa, veti fi mai veseli si mai receptivi unul cu altul.
Din felul cum vorbeste cumnata ta Lara, inteleg ca nu ar fi problema de ceea ce ar fi vazut in familie. Se vede ca a avut o familie din care a avut ce invata. Atunci poti sa-ti pui toate sperantele ca lucrurile se vor rezolva. Mai ales ca ai un aliat de nadejde exact in persoana care poate sa te ajute cel mai mult: sora lui. Ea ii poate explica (si cred ca deja a facut-o ) lucrurile in asa fel incat sotul tau sa iti inteleaga trairile si dorintele. (felicitarile mele Lara pentru femeia care esti! )
Desi divortul poate parea o solutie la indemana, el este de fapt usa spre o gramada de greutati pe cere le vei infrunta SINGURA. Si pe urma mi-aduc aminte clar de un lucru pe care l-ai spus " Il iubesc!'...Daca asa e, merita sa lupti pentru el , pentru ca sigur are si calitati daca poti spune inca asta, dupa rodajul traiului in comun.
Nu sunt adepta surghiunului marital, insa copii nostri nu au gresit cu nimic si cred ca , atat timp cat sotii nostri sunt tati buni nu avem dreptul sa ne privam copii de compania lor.Orice am putea spune despre relatia noastra cu sotii , mai intai suntem mame si ne pasa intai de copii nostri . Orice hotarare luam ne intrebam mai intai ' Cum este mai bine pentru ei?' si abia apoi ne gandim la noi.
Dar , sunt sigura ca dupa atatea sfaturi primite de la toate fetele , acest gand nici nu mai exista si deja esti determinata sa-ti regasesti partenerul si sa redati relatiei stralucirea de altadata.
Te sarut si-ti doresc " Casa de piatra pe un deal inalt! " Adica atat de trainica incat nimeni si nimic sa nu ti-o darame.

careella
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:23
Pentru Andra si Vasilica , ideile voastre mi s-au parut de nota 10 .Multumesc pentru ele. Am descoperit aici femei destepte si sunt sigura ca voi mai invata multe de la voi.
careella
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:30
Din pacate problemele cu care ma confrunt eu sunt un pic mai complicate dar probabil ca voi initia un topik separat pentru a nu monopoliza topicul Cristinei. In orice caz , daca am sa o fac , va rog , fetelor,nu ezitati sa imi raspundeti .As aprecia mult parerea oricareia dintre voi , cu conditia sa nu fie rautacioasa ci constructiva!
careella
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:33
Shunculoaselor,o sa ca spun cum fac eu de am timp sa fac de toate si sa`mi ramana timp si pt mine,nu acum, ca trebuie sa ies cu fetita afara.
NU pot sa nu observ ca Cristina nu si-a terminat treaba la timp ca sa poata iesi afara si ea impreuna cu Andrei si copii.
kidz000353
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:57
FATA MEA ESTI PROASTA DE MORI TU TE-AI UITAT UN PIC LA POZELE DOAMELOR CU CARE VORBESTI SA VEZI SI TU CUM ARATA? CRED CA TU ESTI GRASA SI URATA DE SE SPERIE SI "PEDOFILII DE TINE"
VAI DE STEAUA TA CA ASA PROSTIE NU AM MAI INTALNIT POTI SA TE MANDRESTI CA ESTI UNICAT...ACU DA-I DRUMU SI MAI DA-I CU MOPUL CA VINE TRANTORUL TAU DE BARBAT SI TE IA DE CIUF...CRED CA DE AIA SI STAI CU EL CA TI-E FRICA CA TE LASA SI ALTUL MAI BREAZ NICI CA VEI GASI LA CAT DE TOANTA ESTI ...SLUGO SAU SLUTO CUM SA-TI ZIC MAI BINE!!!!!
TOATA LUMEA S-A CHINUIT SA-TI SPUNA CAT SE POATE DE ELEVAT CA ESTI PROASTA SI TU TOT PE A TA O TII.
VAI DE CAPUL FETITEI TALE CU ASA O MAMA PROASTA...MAI CULTIVA-TE SI TU CA NICI FACULTATILE NU S-AU LIPIT DE TINE CA APA DE GASCA VORBA LUI CREANGA DACA STII DESPRE CINE ESTE VORBA ESTI INAINTATA LA INVATATURA PANA LA GENUNCHIUL BROASTEI.
DE UNDE ZICEAI CA ESTI DE LA TARA?
ramo_deni
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:45

"Shunculoaselor" FRUMOS VOCABULAR DE LICENTIATA NU AM CE ZICE ASA ITI ZICE TIE TRANTORUL DE BARBAT ? DACA ESTI SLABA LA TRUP AFLA CA ESTI SI LA MINTE SAU MAI ALES LA MINTE.SA-I SPUI CA-I DAU NOTA 10 ASA O SLUGA PROASTA CA TINE NICI CA MAI GASESTE ORICAT AR CAUTA.APROPO ASTEPTAM PROGRAMUL IN CONTINUARE.ACUM CA AI AUZIT DE PROGRAM TE-AI GANDIT SA TE MAI OCUPI SI DE COPIL NU NUMAI DE DARLOAGA CA PANA ACUM ERAI DOAR LA COADA CRATITEI GOSPODINA LUI PESTE CE ESTI TU.
O SA INTRU IN FIECARE ZI SA-TI DAU PESTE CLANTA ASA POATE MAI INVETI SI TU CATE CEVA SI LASI PROSTIA DEOPARTE DAR MA CAM INDOIESC CA LA CEI 2 NEURONI PE CARE-I MAI AI E VAI DE CAPUL TAU!
ramo_deni
Postat pe 8 Aprilie 2009 12:02
lara felicitari stiam eu ca esti o persoana puternica si descurcareata ma bucur ca fratele tau da semne ca-si revine sa zic asa si cred ca toate mamicile si-ar dori o cumnata ca tine.Bravo!
kidz000353 eu zic ca tu esti vreo vecina invidioasa pe familia cristinei de unde stii tu daca ea si-a terminat treaba sau nu? Poate sa-si lase si treaba neterminata ca oricum sotul ei nu o cearta si afara tot iese cu copii. Tu ce crezi ca e mai importanta treaba sau copii? Cred ca stiu deja raspunsul nu are rost sa te mai intreb.De ce esti asa rautacioasa?
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Aprilie 2009 12:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM AJUNS SA IMI VAD COPILUL DOAR PE UN CONT DE HI5 1 De la: roberto30gsm 11 Ianuarie 2010 11:36
Am nevoie de sfaturi 93 De la: miru 21 Aprilie 2009 09:42
mie dor de fata mea care treb sa vina si din cauza mamei eu nu stiu nimik de fata mea! 5 De la: alexzander27 18 Mai 2009 16:45
sant un tata disperat dupa copilul lui!! 5 De la: iasomia 21 Iulie 2010 17:39
As vrea sa cunosc o mama singura 57 De la: secrau22 23 Martie 2015 22:06
Setari Cookie-uri