foitele chinezesti

buna am nascut prin cezariana si pt evitarea unei sarcini nedorite medicul mi a recomandat prezervativul darnu ne intelegem cu el am auzit de aceste foite si nu stiu cat de bune sunt sau ce dezavantaje au ?...eu alaptez dar pt k nu e ?%% sigurk nu ranan as vrea sa mai folosesc si o alta metoda ... si steriletul se pune dupa 6 8 luni de la op si pastile dak vreau sa iau dupa un an .voi cum v ati rezolvat aceasta problemuta
? ce sa fac?
v am pupat si dak mai e cineva in situatia mea help!!!!!!!!!!!
onutza_kidz
Postat pe 7 Februarie 2009 11:13
...pana sa-l fac pe al 2lea am zis sa mai folosesc si alt metoda inafara calendarului si am folosit foite care mi-au creat marea surpriza de a ramane insarcinata din prima deci nu mai aveam ce face si le-am folosit exact,acum depinde poate la altele dau rezultate ,momentan si eu alaptez si ma pazeste,ca deobicei,iar pe viitor sincer nu stiu ce sa zic,cred ca-mi voi pune sterilet...om vedea pana atunci tre sa avem grija!! ....pupici!
oanaoaky
Postat pe 13 Februarie 2009 15:01
Eu am folosit anticonceptionale cat timp am alaptat-o pe fetita mea.Am fost la medic si mi-a prescris un anumit tip(nu-mi amintesc acum exact cum se numeau)care nu afecta cu nimic laptele.Cel mai bine e sa consulti un ginecolog e mai sigur si nu vei avea surprize
nicoletapetraru
Postat pe 13 Februarie 2009 15:11
medicul meu mi a zis k hipofiza nu si a reluat activitatea si nu e indicat sa iau antikonceptionale decat dupa 1 an de la nastere si el mi a recomandat prezervativu....cu care nu ne intelegem sper sa tina foitele k altfel voi trece printro experienta fffff urata...,,,:>
imi fac curaj sa imi pun sterilet dar trebuie sa treak 6 '8 luni de la nastere.si trebuie sa stau cu grija 4 luni va pup si va urez multa sanatate
onutza_kidz
Postat pe 13 Februarie 2009 18:01
draga mea fara nici o suparare mai bine prezervativ decat avort acum sincer la cati barbati sau femei crezi ca le place sa foloseasca prezervativul si tot il folosesc fie de voie fie de nevoie
SEBY1YEAR
Postat pe 24 Mai 2009 13:35
buna mamicilor.eu am nascut de 9 luni si am folosit prezervativ cu care am ramas insarcinata fiind nevoita sa fac avort.mama foloseste foite chinezesti de multi ani si nu a ramas niciodata.eu nu am folosit pentru ca mia zis doctoru sa folosesc doar prezervativ si............ : doctorii spun ca e bine sa ne punem sterilet,o sa o incerc si pasta.
va multumesc pentru sfaturi.mi-au fost de mare folos!!!pooop
garbo026436
Postat pe 29 Iulie 2009 01:47
pnetru mamicile care o sa treaca pe aici in vizita :) ca vad ca nu s-a mai scris de mult, eu folosesc foite de 10 ani, nu am ramas niciodata si am de gand sa merg asa in continuare, sper sa nu am probleme cum au avut unele mamici... eu una le-as recomanda, pastilele as uita sa le iau iar cu prezervativ nici nu stiu cum e si nici nu incec, am folosit foite de la inceput
Laura_M
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:32
Buna!Am auzit si eu de foitele chinezesti,as vrea si eu sa stiu cum se folosesc?????ma poate ahuta cineva??va rog!!! :sml-happ y0158:
Maria_Mariutza_1
Postat pe 6 Decembrie 2013 02:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgent ! :( 1 De la: 25 Ianuarie 2009 15:49
Probleme cu scaunul la sugari 16 De la: pinicuta 15 Decembrie 2009 02:13
cu bb in chirie 7 De la: istrateirinacristina 22 August 2009 15:12
oare sunt gravida? 42 De la: garbo203164 20 Decembrie 2011 13:46
recomndati-mi un doctor bun 137 De la: alexandradrag 27 Martie 2019 16:34
Setari Cookie-uri