durere si iubire

Ce faci cind te doare atit de tare incit lumea se prabuseste in jurul tau?Cind nu poti iubi suficient pentru amindoi si cind nu ai puterea sa treci peste durerea iubirii?
Am cunoscut un barbat cu suflet bun si ochi albastri, un barbat insurat care traieste cu o sotie mult mai puternica decit el, mult mai desteapta si mult mai bine realizata profesional, o femeie puternica si rece.Am vazut de multe ori urmele scandalurilor dintre ei, urme fizice lasate pe el, vinatai, zgirieturi infectate pina la singe, uneori era negru de la bataile primite. E greu de crezut, e un barbat de 1.85m, de 90 de kg atletic si bine facut si totusi batut de o sotie mult prea masculinizata pentru o femeie.El nu o loveste, uneori se apara , atunci cind poate, cind nu este luat prin surprindere. Au un baiat de 14 ani pe care el il iubeste foarte mult si datorita faptului ca el a crescut fara tata incearca sa-i ofere totul copilului lui dragoste, caldura, familie,etc
Noi doi am fost ani la rind prieteni foarte buni, apoi am devenit iubiti, ne iubim de trei ani,ne-am sprijinit unul pe celalalt, ne-am sters lacrimile si ne-am impartit zimbetele impreuna, ne-am vindecat sufletele unul altuia si ne-am depasit frustrariile .La inceput ne-am bucurat ca ne-am regasit, poate ca in alte vieti am mai fost impreuna, apoi i-am multumit lui Dumnezeu ca ne-a adus impreuna si l-am rugat sa ne accepte iubirea noastra traita in pacat in universul nostru chinuit. Stropul de lumina din sufletele noastre devenise sufletul celuilalt.Iubirea noastra se manifesta pe furis incet si tainic ca sa nu tulburam mai tare viata lui de familie care si asa era firava si cu probleme.Acum dupa trei ani de iubire si vreo zece de prietenie eu am inceput sa-mi doresc altceva si i-am spus asta. Vreau sa fiu cu el , sa nu ne mai ascundem , sa avem o familie a noastra, un copil(o fetita blonda cu ochi albastrii ca ai lui), vreau sa-i arat ca exista si altfel de viata, ca intr-o familie sotii se iubesc,se respecta, si pot trai unul prin celalalt. Lui ii e frica sa se rupa de ea, ii e frica sa nu fie judecat de copil,de oameni de rude si prefera sa stam ascunsi in continuare si sa hotarasca timpul. Eu am devenit egoista,simt ca timpul trece si nu in favoarea noastra, ca timpul nu hotaraste nimic, doar scurgerea lui ne desparte de vise care inca mai pot fii traite frumos impreuna. Daca in atitia ani de prietenie as fii vazut o urma de fericire la el in familie, as fii plecat din viata lui, dar durerea lui a existat si innainte de relatia noastra si dupa aceea. Am facut un gest urit, l-am pus sa aleaga, nu e frumos sa faci asta unui prieten, dar nu mai pot, a ales familia, dar nici de mine nu vrea sa se desparta. Ma doare ingrozitor, stiu ca ma iubeste, stiu ca il iubesc, stiu ca e un om cu suflet chinuit si slab dar si puterea mea incepe sa scada. Nu stiu ce sa fac , sa plec ca sa vada cum e viata si fara mine, sa accept aceeasi situatie ca si pina acum si sa ramin linga el, tacut pe furis si fara sperante.Cel mai tare doare cind ramii fara vise, cind rind pe rind visele de lumina si iubire mor si sint inlocuite de o durere fara margini.Nu mai am solutii nici putere, mi-au ramas doar durerea si lacrimile...

Postat pe 10 Iunie 2010 01:26
lasa patetismul asta, iubirea e o chestiune asumata sau nu..a ales..si nu pe tine,eu una nici nu i-as fi acordat posibilittea alegerii, e doar inca unul dual , indecis care habar nu are ce-si doreste sau ii este teama de decizia care l-ar putea face fericit, se complace sau pur si simplu se minte si ...te minte si pe tine, iti creeaza asteptari false. Next!
reyya
Postat pe 10 Iunie 2010 01:36
profil fake...
reyya
Postat pe 10 Iunie 2010 01:38
ma leshi, cu ditai animalu'care o incaseaza de 14 ani?
Sa nu fie de la altceva zgarieturile si vanataile alea...
Ca daca ala "e un barbat de 1.85m, de 90 de kg atletic si bine facut", iar nevasta-sa "e mult mai puternica" si il bate mar, probabil e vreun mutant ceva... nu femeie.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2010 09:09
De la: quasaria, la data 2010-06-10 09:09:57 ma leshi, cu ditai animalu'care o incaseaza de 14 ani?
Sa nu fie de la altceva zgarieturile si vanataile alea...
Ca daca ala "e un barbat de 1.85m, de 90 de kg atletic si bine facut", iar nevasta-sa "e mult mai puternica" si il bate mar, probabil e vreun mutant ceva... nu femeie.
EU ZIC CA AI DREPTATE si fatuca draga voia si el friptura caaaaa ciorba are acasa si friptura sa fie de vacuta blanda sa stea si s-al consoleze
garbo074997
Postat pe 10 Iunie 2010 09:14
mama mia parca nu imi vine sa cred ce aud...dar da cred ca asha e...adica pe lumea asta exista si femei foarte rele...ce e drept sunt putine care sa isi bata barbatii...da uite ca exista si de astea...si nu e nimic de ras in asta!!

dar...referitor la...chestiunea cu alegerea...pana la urma dragoste cu sila nu se poate...
...asha e ca in viata toti barbatii buni sunt luati de femei ale dracului....si toti barbatii ai dracului cad pe capul femeilor bune si de treaba!!!
andreea_n_c
Postat pe 10 Iunie 2010 09:26
ioi
asa ceva n-am mai auzit! io cred ca-i sado-maso si se incadreaza la topicul cu fetishuri
femeie, lasa-l!!!!!!!!
yes! n-am mai zis asta demult!
zambila
Postat pe 10 Iunie 2010 09:29
daca umbla in stanga si-n dreapta - nu e un barbat dupa care merita sa plangi, azi e cu tine, maine cu alta...cauta-ti unul care sa fie doar al tau
anisoaraf
Postat pe 10 Iunie 2010 09:52
NU EXISTA DURERE MAI NIMICITOARE PENTRU SUFLETUL UNEI FEMEI DECAT ACEEA DE A SE FI DARUT "TRUP SI SUFLET" UNUI BARBAT NEDEMN DE IUBIREA EI.
sophia1971
Postat pe 10 Iunie 2010 10:09


n-am gasit alta rima.

Ma deprima.. mai bine ma duc pe topicul unde el o bate pe ea, sa imi creasca moralul ...
anakin
Postat pe 10 Iunie 2010 10:26
cum nu, mai?
offf, nu esti deloc poet
zambila
Postat pe 10 Iunie 2010 10:31
Mai, nu radeti caci "se exista" si barbati d'astia... Stiu eu un caz... El frumusel nevoie mare, trup sculptat, intretinut cu greu prin sali de fitness si saloane de masaj (pe banii sotiei, caci omului nu-i mai ramane timp si pentru munca), ea, putin mai coapta, judecator, temperamentala, il tine ca pe catel in lesa, il mai corijeaza din cand in cand, dar si cand scapa omul... se lasa cu batai crancene. Si intotdeauna doar el iese cu semne...

Tylly
Postat pe 10 Iunie 2010 10:55
eu am remarcat in descriere ca nenea frumos atletic si cu ochi albastii sta cu o sotie mai "bine" decat el .adica e f posibil sa nu-i prea placa munca dar traiul bun da.
bluelight
Postat pe 10 Iunie 2010 11:00
Buna fetelor!

Eu sunt de acord cu Cell si cu Blue. Baiatului ii place traiul bun si in timp ce ea munceste el se ocupa de ... intretinere. Isi ofera siesi ce e mai bun, in cazul asta si un umar bland si un suflet cald. Sotia e in mod sigur obosita de munca pana la epuizare si de obsesia neimplinirii personale. Poate si ea si-ar fi dorit un barbat care sa ii ofere ei o viata si sa aiba si ea timp de "atletism"; mai e si frustrata de neintelegerea faptului ca ea, o femeie realizata a ratat atat de tragic viata personala. Si oricat ar parea de nefiresc, tocmai asta e genul de femeie care nu are curaj sa ramana singura.

Acum, dupa ce ti-am zugravit eu peisajul ala pe care nu il inrtelegi tu prea bine din prea mult subiectivism, gandeste-te ca el te-ar lua de nevasta. Tu ai putea sa ii oferi ceea ce ii trebuie lui(asta in cazul foarte improbabil in care el ar accepta-o vreodata): un trai bun, o sotie desteapta si o amanta iubitoare(necesara la pachetul cu pricina, dupa cum observi!)?

Te minte si te minte atat de urat incat probabil crede si el. Tu nu ai ochi sa vezi asta si nici pe noi nu vei crede. Da, si aici (culmea) sunt ed acord si cu Sophia: vai de sufletul tau o sa fie, daca nu iti misti curul! (scuze, completarea mea!)

Cauta fericirea, fata draga. Aceea care exista, se intemeiaza pe onestitate si nu pe suferinta altei femei!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 11:21
Pentru initiatoarea acestui subiect!!!
Dupa ce am citit randurile tale, am ramas cu un mare semn de intrebare: esti perfect sigura ca amantul tau este barbat cu adevarat? Mi se pare imposibil sa stai si s-o incasezi ani la rand, doar pt ca nu vrei ca fiul tau sa creasca fara tata.Absurd...ilogic...inuman...prostesc, si as putea sa mai insir o multime de alte cuvinte. Orice om pe lumea asta, oricat de calm, pasnic si linistit ar fi...tot isi iese din minti la un moment dat, dupa astfel de tratamente.Mi se pare cusut cu ata alba totul, dar nu resping insa si posibilitatea ca ar putea fi adevarat, in acest caz stau si ma intreb: tu chiar iti doresti un astfel de barbat langa tine? care la prima disputa se face covrig de frica si asteapta atacul?
Daca e atat de slab si accepta ce i se intampla, dc nu vrei sa-l lasi sa-si traiasca drama singur? I-ai oferit sansa de a se salva, a refuzat-o, nu te-a ales pe tine....da-i drumul, desprinde-te si alege-ti un drum in care sa fii fericita si multumita pe deplin!
Bafta multa!
Morena29
Postat pe 10 Iunie 2010 13:41
Un sfat bun: nu te baga in casnicia lor, rupe relatia cu el, nu te mai fa partasa la adulter. Adulterul este pacat, indiferent de motive. Casatoria nu este un simplu contract facut pe baza unor acte, ci este in primul rand un sacrament si un legamant sacru facut in fata lui Dumnezeu si a Bisericii.
Nici un motiv nu justifica adulterul: nici impotenta sotului sau frigiditatea sotiei, nici alte disfunctii sexuale, nici vreo alta boala sau infirmitate a unuia dintre soti, nici absenta mai mult sau mai putin indelungata din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt si nici un alt motiv.

Recomand si urmatorul blog, foarte interesant:

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gasiti: inregistrari video cu miracole, videoclipuri, legaturi cu numeroase site-uri foarte interesante, articole, carti foarte interesante care pot fi citite direct pe internet (fara a necesita descarcare in calculator).
Va rog intrati pe blog si trimiteti-l mai departe ca sa foloseasca si altora.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 26 Iunie 2010 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratamente pe baza de lapte 6 De la: Celleste_ 31 Martie 2010 06:43
prietena psiholog? 41 De la: lorey01 9 Aprilie 2013 12:21
"Fostele iubirii" 18 De la: blondina_X 16 Septembrie 2015 11:19
Despartire 21 De la: garbo_7980 28 Octombrie 2012 23:30
EA-GEAMANA, EL-GEAMAN. CE IESE? 57 De la: eu_geminy 25 Noiembrie 2010 13:03
Setari Cookie-uri