cuptorul cu microunde

Va povestesc o ,,mare" intamplare pe care am trait-o alaturi de cuptorul cu microunde : acum cativa ani buni, am cumparat un cuptor cu microunde impreuna cu un set de vase pentru gatitul la cuptor. Mandra nevoie mare, cativa ani de zile am folosit aceste vase )erau de provenienta spaniola, luate din comert) Intr- buna zi am aflat tot de pe net despre dioxina -noxa care se degaja in timpul folosirii vaselor de plastic la cuptor...... si la scurt timp am aflat si bucuria de a fi facut cancer la san. Am aruncat toate vasele din plastic la gunoi, dar raul era deja produs. Nu am mai folosit cuptorul decat pentru incalzitul cafelei peste zi sau dezghetatul alimentelor congelate, folosind numai vase de ceramica sau sticla jena. ATENTIE SI TRAGETI CONCLUZII !!!
luciacalciu
Postat pe 8 Ianuarie 2010 10:34
imi pare rau. sper ca sunteti bine. scrieti si aici experienta dvs pentru ca sunt parinti care pregatesc mancare la microunde si copiilor mici folosind pungi de plastic etc.


http://www.delly.ro/comunitate/forum/view_topic/1031/pagina-2/PROBLEME-LA-MICROUNDE.html






Postat pe 8 Ianuarie 2010 11:39
De la: dellycieux, la data 2010-01-08 11:39:47imi pare rau. sper ca sunteti bine. scrieti si aici experienta dvs pentru ca sunt parinti care pregatesc mancare la microunde si copiilor mici folosind pungi de plastic etc.


http://www.delly.ro/comunitate/forum/view_topic/1031/pagina-2/PROBLEME-LA-MICROUNDE.html





delly003056
Postat pe 19 Februarie 2010 13:55
sincer imi pare rau ca acesti parinti nu inteleg ''pericolui'' la care-si expun copiii folosind in mod constant cuptorul cu micro unde.Este adevarat ca timpul de pregatire al mancarii este fff scurt in comparatie cu aragazul dar recompensa de a avea copii sanatosi merita. Va mai sugerez ceva: exista cuptorase electrice care au dimensiunea unui cuptor cu microunde Este super comod sa gatesti cu el' deoarece poti folosi vase mici emailate, inox, yena,teflon ce ai la indemana pentru mancarea piciului pe care sigur il iubesti nespus. Este mai comod fata de aragaz atunci cand ai nevoie sa gatesti intr-o craticioara una sau doua portii In acest caz aragazul pare inr-adevar imens de mare si consumul de gaz pe masura ! Suucces celor care inteleg mesajul !!!
luciacalciu
Postat pe 20 Februarie 2010 07:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
super 7 De la: 11 Decembrie 2008 11:37
De ce preotii nu vor sa se umileasca sa invete oamenii lucruri sincere,pt ca ceilalti ii necajesc pt ca nu au credinta 58 De la: ingerasulluptator 7 Iulie 2013 18:14
Redactia Garbo.ro va ureaza un CRACIUN LUMINOS! 13 De la: Redactie_Garbo 11 Ianuarie 2018 17:37
dragobete 1 De la: Alexxandra 11 Februarie 2010 06:09
Schimbarea anvelopelor 25 De la: ameno 11 Februarie 2011 11:58
Setari Cookie-uri