nu poate sta langa mine dar nici fara mine

buna! poate ma ajutati sa inteleg ce se petrece. l am cunoscut ne am indragostit nebuneste si la 42 ani cat a avut a decis sa ma i a in casatorie. pana acum nu a gasit nici una sa simta ce a simtit ptr mine. totul a fost perfect pana intr o zi s a trezit si mi a spus ca a simtit ca si cum ceva l a traznit si a intrat in depresie. dupa un an plin de certuri si totodata de dragoste l am parasit. acum zice ca nu poate sa vada pe nimeni decat pe mine. am fost la o calugaritza si mi a spus ca mama lui a legat ceva pe mine sa nu ma mai poata suporta si sa plec. am fost si la preot. crede ti ca ceva se v a schimba? apropo mama lui crede ca nu sant potrivita ptr el si pana sa mi dau seama mi a facut mici cadouri printre care mia tricotat o bluza pe care am si purtat o .
garbo092713
Postat pe 17 Februarie 2010 14:11

Zi mersi ca nu l-a apucat depresia dupa ce te maritai.
Lady_Di
Postat pe 17 Februarie 2010 14:27
nu poti vorbi serios!
poate a fost de la bluza tricotata! nu-mi vine sa cred! asa-i patit? vai tu!

auzi draga, nu te simti jignita, dar du-te cat vezi cu ochii! nu ti se trage nici de la ma-sa nici de la el!

uita-te la tine in oglinda si spune-ti: de azi inainte sunt serioasa! nu cred in prostii! nu ma iau dupa barbati care stau sub fusta mamei!ori vrea sa traiasca cu mine ori s-o ....... pe mama-sa!

ai inteles cum sta treaba?
clippy
Postat pe 17 Februarie 2010 14:33
De la: clippy, la data 2010-02-17 14:33:04 nu poti vorbi serios!
poate a fost de la bluza tricotata! nu-mi vine sa cred! asa-i patit? vai tu!

auzi draga, nu te simti jignita, dar du-te cat vezi cu ochii! nu ti se trage nici de la ma-sa nici de la el!

uita-te la tine in oglinda si spune-ti: de azi inainte sunt serioasa! nu cred in prostii! nu ma iau dupa barbati care stau sub fusta mamei!ori vrea sa traiasca cu mine ori s-o ....... pe mama-sa!

ai inteles cum sta treaba?


Corect!
Tipu are 42 de ani?am inteles bine? ca dupa ce spui tu,mai mult de 18 nu i`as da!
AdrianaR
Postat pe 17 Februarie 2010 14:42
De la: garbo092713, la data 2010-02-17 12:05:45 buna draga! sigur fiecare avem un destin si acesta se poate calcula sau citi in numerologia astrelor. este o carte pe care o poti gasi in librarie. este simplu iti calculezi in functie de numele tau de fata de data nasterii si vei obtine o generalitate despre anul in curs. cateodata este mai bine sa nu stii ptr ca nu prea poti sa eviti sau sa schimbi cum spun unii. doar sa fii precauta. eu mi am facut si mi a iesit aproape tot ce a rezultat. unde iti v a iesi posibile xxx asta e doar o posibilitate. este o certitudine si nu tine de cele sfinte ptr ca fiecare ne nastem cu un destin care are de obicei doua cai. acum depinde pe care cale o urmezi. si asta nu poti sa sti niciodata . vei afla pe parcurs. mult noroc!!!!


cum draga sa nu stii ce trebuie sa faci? pai nu spuneai tu pe alt topic ca ai dat-o pe numerologie si ca ti-ai "calculat" destinul?
spune-ne tu ce o sa se intample, ca ne-ai facut curiosi.
Tylly
Postat pe 17 Februarie 2010 15:13
Poate in loc sa mergi la calugarita ar fi trebuit sa mergi la un psiholog sa vezi de ce ai nevoie sa mergi la manastire cand un barbat se dovedeste a fi... mamos si instabil emotional.
Lady_Di
Postat pe 17 Februarie 2010 15:16
vai cell, cat spirit de observatie! si eu i-as fi servit-o daca as fi stiut ca isi calculeaza destinul!

dar poate ca desi stie citi (cartea de numerologie) i-a dat cu virgula la calcule. pentru ca n-a avut rabdare sa-si verifice matematica a zis ca sa ne ceara noua parerea....
clippy
Postat pe 17 Februarie 2010 15:18
Ca sa nu fiu atat de aspra cu cea care a postat - ideea e ca e mai usor sa dam vina pe persoane care nu ne plac decat pe cele care ne plac. Ei ii place de acel barbat - dar nu vede ca e un om slab. prefera sa dea vina pe mama lui care i-ar fi facut vraji sau mai stiu eu ce. Decat sa vada realitatea prefera sa se amageasca.
Lady_Di
Postat pe 17 Februarie 2010 15:21
da, lady, am ars-o cam tare .... si ea poate chiar are probleme. dar trebuie sa se trezeasca, nu trebuie menajata!
clippy
Postat pe 17 Februarie 2010 15:26
Cu totii ne`o luam cel putin odata de la Cupidon...de prosti sau de inconstienti...dar cred ca de la o vreme ne lecuim,nu?
AdrianaR
Postat pe 17 Februarie 2010 15:32
De la: AdrianaR, la data 2010-02-17 15:32:22Cu totii ne`o luam cel putin odata de la Cupidon...de prosti sau de inconstienti...dar cred ca de la o vreme ne lecuim,nu?



Absolut!!!!
Lady_Di
Postat pe 17 Februarie 2010 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog sa nu radeti de mine dar am o problema la care nu gasesc explicatie!!! 109 De la: garbo055472 1 Iunie 2013 08:50
Cel mai rau colocatar din lume. Cum il dai afara? 15 De la: dalimi 2 Septembrie 2009 21:39
ajutor 4 De la: diavolul_roz 2 August 2009 14:38
farmece??? vraji??? 936 De la: DORINA3001 17 Octombrie 2019 12:02
Pentru cine este icoana idol... 180 De la: tudorel216 19 August 2015 19:26
Setari Cookie-uri