A FACUT CINEVA RUGACIUNEA LUMANARILOR APRINSE?

as vrea sa -mi spuneti cum ati procedat ,,,sunt 40 de lumanari care aprinse,..../
garbo017485
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:41
stai in banca ta si nu da foc la casa degeaba.
quasaria
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:46
40 de lumanari,pe criza asta
scrichy
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:47
De la: scrichy, la data 2010-01-30 10:47:3140 de lumanari,pe criza asta


Pai eu zic sa ia una mare de botez sau de nunta si sa o taie in 40... sau sa o topeasca si sa faca ea 40... sau sa ia 40 de beculete de lanterna, asa le are mai mult timp...
Romeo_Ex
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:56
MULTUMESSSSSSSSSSSSSSSSSCCCCCCCCCCCCCCCCCCC!--
garbo017485
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:13
daca vrei iti dau adresa de la fabrica d elumanari ca face reduceri daca cumperi mai multe, dar .........anuntza si vecini ca dai foc la casa si fatzi asigurare la casa
Dallya
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:17
485, chiar nu-i de gluma - la mine, de la o singura lumanare nesupravegheata, era sa ia foc casa - deci, atentie!
panty_C
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:20
aveam cam 20 de ani. o cunostinta voia sa-si afle ursitul. a aprins niste lumanari , nu mai retin cu ce ocazie. vreo sarbatoare din astea cu flacara vinetie. toate bune si frumoase. frig. ger, chiar. oglinda si poccc! cica era de rau. nu mai avea ursiti
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:50
485..asigurarea casei o ai facuta??
reyya
Postat pe 30 Ianuarie 2010 18:09
De la: si_totusi, la data 2010-01-30 17:50:06aveam cam 20 de ani. o cunostinta voia sa-si afle ursitul. a aprins niste lumanari , nu mai retin cu ce ocazie. vreo sarbatoare din astea cu flacara vinetie. toate bune si frumoase. frig. ger, chiar. oglinda si poccc! cica era de rau. nu mai avea ursiti

De Sfantul Andrei,parca,cu lumanari,goala in fata oglinzii,dar se poate afla si altfel intr-un pahar cu apa,iar pe fundul paharului pusa cenusa,de unde cenusa in ziua de azi,asa a vazut mama,s-a adeverit in timp.
scrichy
Postat pe 31 Ianuarie 2010 00:00
io stiu de o rugaciune la biserica cu 40 de lumanari....dar e mai complicat si nu mai tin minte exact totul....se da si de pomana ceva.....in multiplu de trei parca....iar lumanarile se aseaza la locul de aprins lumanari, in gaurele, pozitionandu-le in forma de cruce....nu stiu cate pe latura mica si nu stiu cate pe latura mare.....intreaba babele la biserica ca e imposibil sa nu stie de rugaciunea asta.....o prietena de-a mea a facut-o cu multa credinta si in cateva luni s-a maritat...acuma e in canada....
tutankhamon
Postat pe 31 Ianuarie 2010 01:04
De la: si_totusi, la data 2010-01-30 17:50:06aveam cam 20 de ani. o cunostinta voia sa-si afle ursitul. a aprins niste lumanari , nu mai retin cu ce ocazie. vreo sarbatoare din astea cu flacara vinetie. toate bune si frumoase. frig. ger, chiar. oglinda si poccc! cica era de rau. nu mai avea ursiti



pai si ce s-a'ntamplat cu fiinta aia? i s-a adeverit??
fleurdelis
Postat pe 31 Ianuarie 2010 01:08
mai am facut si eu vraji aia cu verigheta'n pahar si...unu, k era verigheta mamei si dupa cateva zile s-a intamplat ceva si nu a mai recuperat-o nici acum si doi...eu am vazut in paharul ala o camilafca din aia de episcop...atsa ce'nseamna?? k nu ma amrit nici pana mor??
fleurdelis
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:24
calugarie?

fara gluma - astea sunt vraji - nu sunt sanatoase...

ruga cu lumanarile in biserica, sau cate una in casa - e altceva
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:29
Voi chiar credeti in prostii de astea?
Doara
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:29
daca are asigurarea la casa facuta ..poate sa creada ..de ce nu...
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:32
dorulet, paranormalul exista, ca si extrasenzorialul - ceea ce mai stiu insa este ca nu e bine sa te joci, ca amator, cu chestii de astea - risti s-o iei razna...
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:33
panterutzoo cu mine vorbesti?? ce anume e periculos??
am facut kestia aia o gasca de fete si daca stau bine si ma gandesc nu mai e nici una unmarried acum
fleurdelis
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:34
acum serios vorbind, n-as face asta decit atunci cind as epuiza toate celelalte metode de a obtine ceva... Am incercat de vreo doua ori, eu si alti copii bezmetici pe vremea aia, si ne-am lecuit. Si nu pentru ca a fost pacaleala. Ci pentru ca n-a fost.
Si am mai avut up episod din asta cind n-am avut incotro, pentru ca era sa dau ortu' popii. Am mai spus chestia asta - cam totul se plateste....
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:36
Paranprmalul si extrasenzorialul exista, normal, dar chestiile alea cu verigheta, cu 40 de lumanari. Ma lasi?
Doara
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:36
Am fost si eu odata la o ghicitoare in cafea. Toata lumea o lauda, ca ce bine spune. Eram adolescenta. N-am inteles nimic din ce imi spunea, nu mi-a spus nimic. Apoi am fost la un preot cu har cica sa-mi deschida cartea. Iar n-a spus nimic, n-am inteles nimic. Cred ca eu nu pun botul la vrajeli de astea.
Doara
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:39
fleur, eu am spus parerea mea - n-am zis ca n-ar functiona ci ca uneori "pretul" e prea mare - totul se "plateste"
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:40
la ghici evident k-am fost si eu..mi-a spus mia multe ...nu s-a'mplinit nimic
fleurdelis
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:42
ei da, am fost si eu - ghicit in carti de tarot:

in mare parte ceea ce mi-a spus despre mine era corect...dar putea fi si cu studii psihologice respectiva...

despre viitor - multe s-au implinit dar iar nu stiu daca nu mintea mea a fost de vina
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:47
Mi se pare o mare aiureala toata treaba asta cu vrajile. Exista careva care chiar poate baga mana-n foc ca pui trei lumanari si dai cu sfecla de perete si-ti bate ursitul la usa? Ca si ghicitul in cafea, in bobi si-n muraturi. Niste sarlatani care scot bani pe seama nesigurantei noastre. Iar despre paranormal si extrasenzorial... greu de spus. Daca stiinta nu le poate dovedi, ce folos. Oricum toti cei care se bateau cu pumnul in piept ca au cine stie ce puteri ale mintii au fost demascati ca iluzionisti si chiar mai rau. Oameni destepti ce-i drept dar s-au intins mai mult decat i-a tinut plapuma.
sierra_ig
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:57
floricica, nu i s-a adeverit. s-a maritat.asa ca, ursitorii nu erau morti prin deces

a avut doar o raceala zdravana in urma afacerii cu lumanarile si oglinzile

si_totusi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:59
astea cu ghicitoarele cam toate sint tzepe...
Da' inofensive, oricum.

Singura "ghicire" care mi s-a potrivit a fost un bilet tras de un papagal in parc, absolut la misto. Si am facut , de nu mai stiam cum sa ascund biletul de ala cu care eram.... ala, repede, "ce scrie, ce scrie..."
Adevarul, din pacate.... Bine, asta a fost pura coincidenta.

Mi s-a mai intimplat - dar nu in RO - sa imi spuna una numele, data nasterii, etc. De viitor nu mi-a spus mare lucru, de fapt nici n-am intrebat. Vroiam date concrete, sa vad daca e in stare sa mi le spuna. Si mi le-a spus.
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 18:59
pai acuma zi-ne si nouaa....caci si eu am tras!de cd asteapta mama sa ma marit cu un...anumit nume, pt ca asa mi-o zis papagaluul
fleurdelis
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:04
De la: sierra_ig, la data 2010-01-31 18:57:23 Iar despre paranormal si extrasenzorial... greu de spus. Daca stiinta nu le poate dovedi, ce folos.


Stiinta nu poate dovedi nici ca exista Dumnezeu..- deci?
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:04
poi...daca nu se crede in ghicit,atunci de ce majoritatea oamenilor urmaresc horoscoapele?

si astea oricum sunt generalitate...DECI..

si eu urmaresc horoscopul din cand in GAND
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna cassy 20 De la: nazirra 20 Mai 2010 21:07
Echipa Garbo va ureaza PASTE FERICIT! 76 De la: iulia_dibu 21 Mai 2013 01:53
sunt cumplit de geloasa.... AJUTOR!!!!!!!! 79 De la: ready_vivus 21 Octombrie 2009 20:52
De oamenii nu incurajeaza omenia? Apoi plang ca nu mai exista oameni de omenie? 2 De la: l_flory 25 Iulie 2011 21:53
Cine nu stie afla- Concurs de imaginatie creatoare 17 De la: dor72 1 August 2011 23:28
Setari Cookie-uri