Salutari la toata lumea! Am si eu o mica/mare problema..

Am o relatie de 6 luni cu un baiat.El are 18 ani eu am 14 :)..de foarte multe ori ne certam si ne contrazicem.Oare o fi din cauza varstei?Oare eu sunt prea copila pt el?Oare facem o greseala?Multe persoane imi spun ca sunt minora si ca nu am ce cauta cu el..altii spun ca dragostea nu are varsta si daca intradevar il plac sa-mi ascult inima si sa merg mai departe.Ei bn.. nu pot spune ca il iubesc dar tin foarte mult la el si nu vreau sa-l pierd.Sunt momente cand simt ca il iubesc si alteori ca il urasc.Cand ne-am cunoscut s-au intamplat foarte multe chestii frumoase si atatea coincidente..nu vreau sa se termine urat.

V-as fi extrem de recunoscatoare daca v-ati impartasi pareriile sau sfaturiile voastre cu mine


Va multumesc foarte mult! si *SARBATORI FERICITE*
garbo049704
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:15
sincer ? la 14 ani ar fii indicat sa-ti vezi de scoala...lasa dreaq dragostea asta ca nu e nicio sfaraiala cu ea...
asta ti-o zice una de 45 de ani, mamica...
Anouk
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:20
ma, tu nu stii ce vorbesti?... probleme mari, bibikule... raman fata fara pretendinte... ca ea e barbata...
snowflake
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:24
Sincer "mamico" eu pana acum nu am avut probleme cu scoala :) nu-ti fa griji pt mn ;) subiectu meu era legat de altcv dar multumesc si pt sfatul tau o seara faina incotinuare
garbo049704
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:26
hehehe...daca iti ziceam sa-ti stergi nasu' intai si pe urma sa te gandesti la dragoste, ziceai ca-s a dreaq...

asa, m-ai luat fin la mishto, este ?
daca tie ti se pare normal sa ai asemenea preocupari la 14 ani, treaba ta...da' sa stii ca n-ai sa primesti sfaturi prea duioase p-acilea

nu putem lua in serios o mucoasa de 14 ani care le sufera din dragoste, capisci ?
Anouk
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:34
Sarbatori fericite!!
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:41


merci adelo

gata, shushaua...nu poci sa consiliez o fatuca care are jumatate din varsta fiicei mele...
Anouk
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:41
da ei bn doamna,nu sufar sa stiti si dvs:) ma asteptam sa gasesc oameni care sa ma sfatuiasca frumos:) nu i-au la misto oamenii mai in varsta nici mai mici..nici mai mari ;) nu cred ca m-am adresat urat domniei voastre dar in schimb nu-mi convine si nici nu se cade sa va adresati asa mie.."MUCOS" le spuneti la copii de 1,2 ani :) nicidecum la o fata de 14 ani..da, sunt mica si sunt constienta de asta dar am cerut un sfat!..si gata imi taiati capu
garbo049704
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:47
nu-ti taie nimeni capul draguta
iti spuneam doar ca la varsta ta ar trebui sa ai alte preocupari
cel putin copiii mei au....
eladaela
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:51
am si alte preocupari,multumesc..nu caut o relatie seriosa in niciun caz! sunt alte fete care de la 10 ani stiu TOT :) mie de la 14-15 ani mi-sa permis sa AM PRIETEN. NU IUBIT..
garbo049704
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:58
704,
pareriile si sfaturiile mele nu te-ar ajuta prea mult... dar am sa iti dau totusi o parerie si un sfaturiu...
pareria mea este ca ar trebui sa te axezi mai mult pe scoala si pe viitorul tau.
sfaturiul meu este sa il tapezi de bani la un cico sau un mac cichen d-ala, da' numai atat
ready_vivus
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:04
Multumesc VIVUS ! SARBATORI FERICITE alaturi de cei dragi!
garbo049704
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:14
De la: garbo049704, la data 2009-12-22 19:15:35Am o relatie de 6 luni cu un baiat.El are 18 ani eu am 14 :)..de foarte multe ori ne certam si ne contrazicem.Oare o fi din cauza varstei?Oare eu sunt prea copila pt el?Oare facem o greseala?Multe persoane imi spun ca sunt minora si ca nu am ce cauta cu el..altii spun ca dragostea nu are varsta si daca intradevar il plac sa-mi ascult inima si sa merg mai departe.Ei bn.. nu pot spune ca il iubesc dar tin foarte mult la el si nu vreau sa-l pierd.Sunt momente cand simt ca il iubesc si alteori ca il urasc.Cand ne-am cunoscut s-au intamplat foarte multe chestii frumoase si atatea coincidente..nu vreau sa se termine urat.

V-as fi extrem de recunoscatoare daca v-ati impartasi pareriile sau sfaturiile voastre cu mine


Va multumesc foarte mult! si *SARBATORI FERICITE*
draga eu zic ca poate tu esti pregatita pt o relatie....La 14 ani,,,vrei sa faci ce vrei,,sa nu fii controlata....Nu stiu,,ca sa ai o relatie la 14 ani,,mi se pare cam devreme sincer...
garbo027119
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:23
De la: garbo027119, la data 2009-12-22 20:23:51
De la: garbo049704, la data 2009-12-22 19:15:35Am o relatie de 6 luni cu un baiat.El are 18 ani eu am 14 :)..de foarte multe ori ne certam si ne contrazicem.Oare o fi din cauza varstei?Oare eu sunt prea copila pt el?Oare facem o greseala?Multe persoane imi spun ca sunt minora si ca nu am ce cauta cu el..altii spun ca dragostea nu are varsta si daca intradevar il plac sa-mi ascult inima si sa merg mai departe.Ei bn.. nu pot spune ca il iubesc dar tin foarte mult la el si nu vreau sa-l pierd.Sunt momente cand simt ca il iubesc si alteori ca il urasc.Cand ne-am cunoscut s-au intamplat foarte multe chestii frumoase si atatea coincidente..nu vreau sa se termine urat.

V-as fi extrem de recunoscatoare daca v-ati impartasi pareriile sau sfaturiile voastre cu mine


Va multumesc foarte mult! si *SARBATORI FERICITE*
draga eu zic ca poate tu nu esti pregatita pt o relatie....La 14 ani,,,vrei sa faci ce vrei,,sa nu fii controlata....Nu stiu,,ca sa ai o relatie la 14 ani,,mi se pare cam devreme sincer...
garbo027119
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:24
la fel micutzo! mersi
ready_vivus
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:25
la 14 ani este absolut normal sa-ti fuga ochii dupa un baiat bine;)...atata timp cat parintii tai ti-au dat voie sa ai prieten si stiu unde si cand iesi cu el, e ok....toata smecheria e sa nu-ti suceasca prea tare capul cu marea dragoste sau mai stiu eu ce prostioare de genul asta si sa uiti de scoala...

certuri si contraziceri sunt in orice cuplu indiferent de varsta, 4 ani nu este o diferenta prea mare, dar la varstele voastre de acum se resimte altfel.
nelly05
Postat pe 22 Decembrie 2009 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse cosmetice pentru SPA 2 De la: Dianna01 16 Mai 2012 18:40
Unghii False 1 De la: glamournails 4 Decembrie 2010 13:08
despre solar 2 De la: cinezee 16 August 2009 19:23
Sani mai mari!!! 215 De la: garbo103035 15 Aprilie 2010 01:38
riscurile implanturilor de silicoane la sani 1 De la: demonsauinger 9 Mai 2011 16:13
Setari Cookie-uri