dieta si astrologia

buna ziua tuturor. ma numesc alexandra coman ( www.roastrolog.ro) si momentan lucrez la un studiu privind relatia dintre zodii si predispozitia spre obezitate ( sau cresterea in greutate). Si aici am nevoie de ajutorul vostru! Cum ma puteti ajuta? Rog toate persoanele grasute (care se lupta cu diete istovitoare) sa imi trimita datele nasterii - ziua,luna,ora, anul- la adresa

roastrolog.ro@gmail.com

eu le voi face astrograma si ma intereseaza sa descopar puncte comune in hartile lor care sa predispuna spre tendinta de asimilare a nedoritului strat adipos. Apoi sa vedem in ce perioade este recomandabil de inceput o dieta, dpdv astrologic. ( nu va costa nici un ban, nu vand nici pastile si nici vise, este vorba doar despre un studiu astrologic). cu drag ,va imbratisez pe toate, astrolog alexandra coman , www.roastrolog.ro
roastrolog
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:00
immm...sa trimiiit...sa nu trimit....
fleurdelis
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:03
fleur, iertare, da' am alergie la numele de alexandra...
dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:05
na vezi, nu m-am gandit
fleurdelis
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:08
De la: fleurs_du_mal, la data 2009-11-25 23:08:43 na vezi, nu m-am gandit


dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:10
toti avem alergia asta
nelly05
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:12
mdea...ai aparut din cont nou ?
Anouk
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:46
nu anouk......era pe aici de mult, dar o trecut neobservata...
tutankhamon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:48
mai fetelor, o fi fata nevinovata si noi ii sarim in freza din motiv de alergie? ei, ce ziceti, poate fi "cu drag alexa"?
dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:48
daca gresesc, am sa fiu prima care imi cer scuze
Anouk
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:51
io cred k poate fi...'n orisice caz io nu ma risc
fleurdelis
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:52
anouk, intreb si eu din precautie, ca mi-ar parea rau sa o nedreptatim pe fata.
dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:53
eu am intrat o data pe topicul ei de astrologie, inainte sa faca ravagii cu drag aia.....si mi s-o parut horoscopul ok si de bun simt....
tutankhamon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:57
ai k seamana am avea destule motive...studiu...adrese de mail+ date denastere...nu dau din casa nici sa ma pici! nu o vezi ce marfa e? ce poa' sa scoata? sa ne spuna anddra daca e safe sau nu! sa-i ceara cam-ul, sa-i ceara buletinul sa vaza daca are dunga pe el sau nu....eee mama masii! da nu se poate asa ceva bre! ce e sat fara caini?
fleurdelis
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:58
tut, eu cred ca fata asta nu e dilia aia de alexa cu drag. da' cine poate sti? aminteste-ti ca a mai facut si postari civilizate cand a vrut si, evident, daca era ea cea care posta si nu altcineva.
dihoritza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 23:59
fleur, nu te 'nerva!
hai, pe topicul cu copiii, ADUNAREA!
dihoritza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:00
fleur...daca nu vrei, nu dai nimika......acolo, pe site, gaseti tot felul de interpretari horoscopice.......
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:04
io nu vreau sa ma dau mare, da io...am un horoscop facut din ala d-adevaratelea, la mama lui...in fine deci de la niste asttrologi mai perfecti asa... si nu ma mai 'ntereseaza nimica...decat doar sa slabesc
fleurdelis
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:09
Buna seara tuturor,

am lasat sa treaca o zi- doua inainte de a raspunde. In primul rand a dori sa clarific cateva aspecte, pt ca ,intr-adevar, probabil mesajul a fost mult prea scurt si unii nu au inteles despre ce e vorba.

De ceva timp ma lupt cu cure chinuitoare de slabire.Acelasi lucru se intampla si cu prietenii mei, apoi la radio am observat ca multi ascultatori tot ma intrebau daca exista perioade optime pt inceperea unei diete. SI uite asa mi-a venit brusc o idee. Sa adun date de la persoane care au tendinta spre ingrasare. Si sa compart hartile lor si evidemt, sa caut puncte comune ( planete, aspecte planetare) care sa predispuna la asa ceva. Nu ma intereseaza nume, puteti nota in dreptul numelui XY si am dat adresa mea privata de mail tocmai pt a oferi un loc unde sa adun mailurile. Ce ma intereseaza este data nasterii si atat.

Un alt aspect care sincer, m-a indurerat oarecum - eh dar voi trece rapid peste pt ca sunt o berbeaca incapatanata- este faptul ca unii se grabesc sa arunce cu piatra inainte de a cunoaste omul. Si dihorul miroase ingrozitor, insa in final esenta de mosc este cel mai rafinat parfum. Nu-i asa dihoritza? E simplu sa jignesti un om, pe care nu il cunosti, cu care nu ai conversat nici macar o secunda in viata ta si sa ii lipesti pe frunte o eticheta. Poate pe tine nu te doare degetul sa tastezi o rautate, insa pe mine ma doare sufletul sa o citesc. Si imi dau seama ca atata timp cat nu accepti sa iti demonstrez de ce sunt in stare, evident eticheta atasata de tine ramane acolo. Oricum, ,,no hard feelings", nu-ti port pica si daca te-am jignit cu vorbele mele imi cer scuze. Chiar nu-mi propun sa intru intr-un duel verbal pe un forum care mie imi este chiar simpatic.

In alta ordine de idei, pt cei care pun la indoiala pregatirea mea profesionala, ii invit sa arunce o privire pe site-ul meu la capitolul ,, cine suntem noi". Desi, trebuie sa recunosc, poti avea 1001 de diplome in astrologie, la scoli si para scoli, daca nu lucrezi cu oamenii la ce bun toata aceasta munca? Daca nu te confrunti cu cei care iti pot confirma sau infirma precizia si acuratetea analizelor astrologice degeaba te chemi astrolog. Eh, ar fi multe de spus la acest capitol insa nu vreau sa va plictisesc sau sa va obosesc.

Asadar, pana acum multumesc tuturor celor care au vazut mesajul si care au raspuns apelului meu. Repet, din nou, nu vand vise, nu dau remedii, este pur si simplu un studiu care doreste sa faca o analiza astrologica si sa traseze niste parametrii.Cel mult ii voi intreba pe cei care mi-au scris daca in anumite perioade au remarcat o crestere a apetitlui sau o diminuare a acestuia, daca au o afinitate spre mancaruri calde reci, dulci sarate, acre etc. Dupa care voi impartasi rezultatele studiului. Pana aici nu cred ca violez intimitatea nimanui, mai ales ca nici nu am pretentia sa imi dati numele exact.
Cam astea au fost lucrurile pe care am dorit sa le spun, va multumesc inca o data celor care mi-au scris in particular. Sprijinul vostru si cuvintele frumoase ma fac sa continui si sa merg mai departe.

alexandra www.roastrolog.ro
roastrolog
Postat pe 27 Noiembrie 2009 17:33
dap, ok, eu cred k o sa trimit, multumim
fleurdelis
Postat pe 27 Noiembrie 2009 17:53
oricine e binevenit. si chiar am nevoie de opinii,pareri,etc etc.
roastrolog
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:34
fetele voi ati scris? io vreau sa slabesc
fleurdelis
Postat pe 28 Noiembrie 2009 11:52
alexo, am zis ca daca gresesc, imi cer scuze

se pare ca eu am gresit

te rog sa accepti scuzele mele
Anouk
Postat pe 28 Noiembrie 2009 12:58
Anouk esti super!!!! Pai nu ai gresit cu nimic. Apropo, eu nu sunt cu drag bla bla. Pe bune:))

Vad ce e cam liniste pe aici. O fi din cauza weekend-ului?
roastrolog
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:22
mami,e liniste ca pentru ca decat se vede,nu se si aude postarile...

vaz ca te-au luat fetili la 11 metrii...
sa nu-ti fie cu suparare,da' avem elemente iritatoare p'acilea,care tot alexandre se numesc...
preciouss
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:28
pretioaso...ce faci mamy? dai note "iexplcative"
LILO
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:31
dau,bre,ce?!...nu-i voie?!

nu mi se pare corect sa dam in cap cu pietre fetii asteia din cauza la paranoile noastre...
preciouss
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:34
Ni se trage de la atatea postari ...nu ne mai saturam
lala_cri
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:38
alexandro. io is om de cuvant...am gresit si mi-am cerut scuze

intre timp ne-am linistit, aparu ca barbat

adevaru' e ca a dat paranoia in noi
Anouk
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:42
alexandro,nu vrei tu sa ne faci astrogramele alea mie si clonetii?!

ca prea s-or aliniat planetili cand ne-am cunoscut...
ce zici mami? vrai?!
sa vaz daca mi-l lasi mie pe G sau doar ma porti cu preshu'...
preciouss
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceaiul 2 De la: ratuscaceaurata 15 Noiembrie 2011 01:54
test de intolerante alimentare EAV 1 De la: garbo_6828 21 August 2012 22:33
Cum putem avea o nutritie echilibrata? 2 De la: garbo160389 14 August 2011 17:03
otrrul de mere 1 De la: garbo165181 17 August 2010 12:46
cure de ingrasare 9 De la: kidz004295 13 August 2010 17:38
Setari Cookie-uri