TRADAREA PARTENERULUI -SPORT NATIONAL ?

Te casatoresti cu cea mai draga fiinta (asa e la inceput ) si iti doresti ca niciodata sa nu patesti ca ceilalti pe care ai cunosti , ...SA FII TRADAT ! Dupa un lung sir de ani petrecuti impreuna , din prea multa Dragoste ajungi sa treci mai usor cu vederea din metehnele si scaparile ocazionale a celei mai iubite fiinte din viata ta ? PROSTIE SAU DRAGOSTE OARBA ? LA 38-40 de ani e grea Problema ! Nu sunt singura fiinta LOVITA de sindromul " fraier de schimb " si nici nu se va termina in vreun fel ,la mine sau cu mine povestea URSUL pacalit de VULPE ! Este insa foaaaaaaaarrteeee COMPLICAT ! Daca ai fi in aceeasi postura NEDORITA , cum ai reactiona in fata Ei ? Am ajuns la rascruce de drumuri si nu stiu pe care dintre ele sa o apuc ! Fiinta draga inimii mele trateaza in mod rece, sec si nonsalant CASNICIA , exact ca pe un sport NATIONAL !
crissreno
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:12
in genere suntem mai orbi decat vrem sa recunoastem...iar atunci cad nu-i asta, neplace sa ne mintim.pana dam piept cu viata
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:41
Ai dreptate....in privinta mintitului "de unul singur' 1 Parca nu era suficient ca ne minte jumatatea de linga noi ! MASOCHISM sau TERIBILISM ?
crissreno
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:52
nu asta am vrut sa spun...in sfarsit.
cand un om te minte nu are caracter sau nu poate discuta cu tine .
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 04:21
E O.K.Asa este !
crissreno
Postat pe 18 Noiembrie 2009 04:34
vezi ca intelegi doar ce-ti convine . s-ar putea sa ai problema asta si in alta parte.
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 04:44
Daca urmareai Profilul ai fi observat ca vorbim despre o FEMEIE si ea e POAMA ! MERSI oricum....pentru conversatie ! Ai fost cu adevarat DRAGUTA sa-mi raspunzi !
crissreno
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:02
de ce nu ma mir??
citeste primul tau mesaj si ultimul.parca nu vorbesti de aceeasi femeie.
si daca tot te-am enervat mai citeste odata si mesajele mele.sigur ai sa intelegi altfel
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:17
daca te-a inselat dupa mai multi ani de casnicie, poti alege una dintre cauzele astea:
- are in sange inselatoria;
- nu te-a iubit, avea doar nevoie de statutul de femeie casatorita;
- ai provocat tu inselatul, si-n cazul asta iti meriti cornitzele.
pik_nik
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:47
dupa cum pune problema as paria pe a treia...
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:49
exceptand orgoliul masculin ce te impiedica sa te prefaci ca nu s-a intamplat nimic si.... sa-ti vezi de viata ta?sa nu spui ca din prea multa iubire...analizeaza... pentru ca de multe ori in spatele unei pretinse iubiri se ascunde dorinta de a monopoliza sentimentele celui de langa tine..si apropo de POAMA -tare urat mai suna- dar exista o specie care nu da rod decat atunci cand isi apleaca ramurile...acum vezi si tu care-i pomul si care-i rodul
lika
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:38
NU vreau sa fiu ipocrita...dar de ce sa continuam sa stam cu aceeasi persoana atunci cand parerea noastra despre ea s-a schimbat decisiv si nu intamplator??? De ce nu punem punct macar atunci,cand macar o parte din ce a fost,poate frumos,mai poate ramane asa, in amintire???
DORI_
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:44
Ai perfecta dreptate Daniela dar nu cred ca multi dintre cei tradati nu pot din diferite motive sau mai exact sunt copii care te opresc .
ancaflorea36
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:49
ti-au spus copiii asta??
eladaela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:50
pai atunci chiar nu esti ipocrita.
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:51
eu cred ca e mai comod sa inchizi ochii decat sa-ti speli hainele murdare prin salile de judecata ...si cate mai urmeaza dupa
lika
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:54
cand ai copii mai trebuie sa uiti de tine si sa mergi mai departe. asta este parerea mea.
ancaflorea36
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:55
Anco si Elado, le amestecati.
Fata vorbea de ce simte celalalt.
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:57
Nu e chiar asa cu copii!!!

Copii cresc...se duc...tu ce vei face???
Trebuie sa te gandesti la o cale de mijloc!
walkiria
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:57
blue,anca ii spunea ca indiferent de ce simte,are copii si nu poate pune punct
eladaela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:58

ce poti da celor din jur cand in tine e pustiu??
si citind concluziile voastre mai zic ca : drumul spre iad e pavat cu toate aste bune intentii .
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:02
de acord
eladaela
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:03
iadul ti-l construiesti singura daca nu ai taria de a lua o hotarare

scaldatul acesta in ape tulburi si intrebarile gen" de ce?" nu fac decat sa lungeasca agonia
si_totusi
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:06
zau...nu poti sa stii tu care este drumul spre iad...pentru nimeni!!
Pentru a putea trage o concluzie...ai nevoie de mult mai multa informatie.De fiecare data adevarul e undeva la mijloc iar intr-o relatie...nu exista niciodata un singur vinovat!!E o chestiune de recunoastere si acceptare!!!:)
walkiria
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:07
walki, cand e vorba de genul acesta de probleme, iadul e la fel

culmea e ca , cel comportament are cam aceleasi sabloane

povestea cu adevarul care e la mijloc e falsa. nu e asa
si_totusi
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:10
bineanteles ca nu pot stii pt altcineva. dar pot stii ca nu e firesc sa fii singur si ca acceptand compromisul de a ramane unde nu mai esti de dragul copiilor , vei accepta pe urma mai devreme sau mai tarziu si alte compromisuri ....
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:13
mda...
zambila
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:15
cele care umbla vraistea si descopera ca au parte de acelasi tratament, crede-ma ca, nu sufera prea tare.

dimpotriva. daca au un interes, vor trece foarte usor peste asta trebusoara, manipuland si zapacint omuletul. le cam doare-n paispe ca ala umbla cu altele

eu nu cred ca de triseaza un nene nevasta e de vina

nu-i place de ea, ii spune sincer si se despart. nu inseala, nu minte, nu joaca teatru
si_totusi
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:15
blu, compromisul e cea mai proasta decizie

dragostea nu se cerseste si nici respectul
si_totusi
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:17
totusico...nu vorbeam de lucrurile concrete.Vorbeam de ceea ce se vorbeste aici.Nu se cunosc toate datele"problemei" pentru a putea exista un rezultat.
Si stii ca eu nu dau in extreme de obicei.Asa...ardeleneste...incet dar sigur. (noooo......ham...)
walkiria
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum e viata de cuplu 1 De la: NIKOO 8 Septembrie 2009 22:18
Mai e ceva de salvat din aceasta casnicie? 3 De la: cri_cat 4 Aprilie 2012 21:41
casatorie 21 De la: si_totusi 27 Iulie 2009 16:28
PENTRU CEI CARE SE IUBESC LA NESFIRSIT 11 De la: VOIAJOR 5 Mai 2012 00:27
ne casatorim si acum ma bate la cap cu dans, dj si aranjamente 14 De la: raul_constantin 21 Noiembrie 2017 20:38
Setari Cookie-uri