un accident care ar putea sa distruga o familie...

In primul rand buna tuturor.E pt prima data cand scriu pe forum,si sper sa se gaseasca careva care sa ma ajute,sa ma indrume cumva..e vorba despre un accident de munca petrecut in Germania,acum 6 zile,in care un barbat a cazut de la o inaltime de 8m de pe cladirea la care lucra..a cazut lovindu-se foarte tare la cap,rupandu-si coloana,coasta,mana stanga,clavicula.in momentul de fata,e internat la un spital din Munchen.a fost operat la cap,iar doctorii l-au bagat in coma artificiala pt 15 zile.marea problema e ca are creierul marit,si-i apasa pe-un os..viata lui depinde practic de o minune,asta e ce spun si doctorii..dar ar mai fi ceva..sotia si copilasul lui de numai 5 anisori,cu care ar fi trebuit sa se intalnesca peste o saptamana,au avut marele ghinion sa plece mult mai devreme,sa lase totul balta in tara si sa-si urmeze inima..ea e insarcinata in luna a-7-a,de 6 zile de cand el e in spital,nu mananca,nu doarme,plange mereu,se distruge incet incet..iar copilasul,nu stie de accident,si zi de zi intreaba de tatal lui,isi doareste sa-l vada..numai gandul ca un dezastru i-ar putea fura copilaria,ca un suflet ce inca nu a venit pe lume ar putea sa nu-si cunoasca tatal,ma inspaimanta..e o poveste dureroasa,si doare cu atat mai tare cand cei implicati in poveste imi sunt rude..sotia barbatului e verisoara cu care am crescut de mica..tot ce vreau sa va rog e sa-mi spuneti daca stiti vreo fundatie ceva care ar putea sa-i ajute,pt ca ar mai fi pericolul ca o femeie insarcinata si un copil de 5 ani sa fie aruncati in strada,pt ca acolo unde stau,e ceva temporar,atat cat ii va fi mila persoanei care-i tine..iar bani pt a sta in alta parte nu au..noi,rudele,am incercat pe toate caile sa o ajutam,insa ne e peste putere,pt ca suntem pusi intr-o situatie in care nu doresc nimanui sa se afle..si e cu atat mai greu,cu cat ei se afla in Germania,iar noi,aici,la mii de km distanta..deci,va rog daca stiti cum as putea sa-i ajut,daca ati trecut prin ceva asemanator,sa-mi spuneti,sa ma indrumati ce sa fac..multumesc anticipat tuturor celor care vor citi aceasta poveste mult prea reala si dureroasa..
anicyka
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:23
mult prea reala,zici...

ehhh suntem in virtual aici...
iasomia
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:25
bre, nici aia de la hollywood nu inventau o poveste mai tare ca asta... thriller, sau cum dracu-i zice... le cazura astora necazurile pe cap ca ploaia de vara...
zambil
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:48
Lucra ilegal in Germania?
Ca daca nu, asigurarile de acolo vor avea grija de el pe perioada spitalizarii si de familia lui pentru restul vietii.
Bine ca nu s-a intimplat in Rom.
Ciresica
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in exil de Donna V 30 De la: vivacedonna 21 Decembrie 2011 15:17
Dorinte pentru 2009 1 De la: Emyna 30 Decembrie 2008 08:57
Autodepasirea -crearea unui model propriu in a evolua ! 14 De la: danko 27 Noiembrie 2015 20:56
De ce oare ? 7 De la: Ella34 18 Iulie 2009 11:17
vreau sa divortez 39 De la: garbo080596 29 Mai 2010 09:12
Setari Cookie-uri