m am despartit de iubitul meu si nu stiu cum sa fac sa l uit

am vorbit cu el 2 ani jumatate si ne am despartit dreppt in ajunul craciunului.stiu doar ca impacare nu mai poate exista intre noi dar totusi amintirile ma chinuiesc.spuneti mi ce sa fac sa uit de el mai repedeee .
senioritageorgiana
Postat pe 11 Februarie 2009 17:35
seniorita...in 2 luni nu ai reusit sa depasesti momentu' ? nu-ti fa griji...o sa-ti treaca...ce nu te omoara, te-ntareste...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Februarie 2009 12:46
eu zic ca un iubit nou rezolva chestia... ce zic eu iubit?.. amant, fata... ia-ti un cordaci meserias si petrece cu el vreo saptamana in pat, asa, la rupere...
zambil
Postat pe 13 Februarie 2009 13:00
zambile...ramane topicul fara doamne distruse...

adica asta sa fie solutia? unu' nou?
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Februarie 2009 13:17


super tare fratee! e plin topicu de lume noua....omu si topicu!!

m-am mai gandit....eu nici nu m-am despartit de el, si tot nu stiu cum sa-l uit!! si asta se pune ca e problema???

si crezi ca daca te sfatuim noi, o sa-l uiti mai repede?
zambila
Postat pe 13 Februarie 2009 13:39
wife, nu nou ci, potent.

chiar auzi mereu ca femeile vor o alta relatie pentru ca....si aici incep motivele elegante gen, dragoste, stabilitate emotinala, sentimente impartasite, cauta ce nu au acasa ( dar nu sex , doamne fereste ci, apreciere )bla, bla. nici una nu sufla o vorbulita de spre actul ala in doi. oare chiar asa sa fie? adica, o alta relatie doar de flori de cuc fara cuc ?

totusi, femeile sunt mai ipocrite ca masculii. astia spun ,cel putin, sincer de ce
si_totusi
Postat pe 13 Februarie 2009 13:53
iuhai totusico...da' rele mai suntem...scorpii de-a binelea...


sigur ca femeile nu vor o relatie ptr sex...n-ai vazt topicul ala cu aventura fara sex?

auzi...zambil o nimeri azi 200% , sa stii...crez ca de la cafeaua cu coniac i se trage...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Februarie 2009 15:34
Tot de sarbatori am ramas si eu singura, e atat de greu...
Am trecut peste chiar daca nu am uitat.
Mi.am amintit c aexista telefon , internet, ca mai sunt si alti barbati.
Am inceput sa vb si am trecut peste.
Ar trebui sa te gandesti ca poate nu merita sa.l iubesti, iar daca nu stie sa aprecieze ce are langa el si sa te pastreze...poate e mai bine asa!
Gandeste.te ca e un semn, poate altcineva...
Ai grija de tine!
ana26
Postat pe 23 Martie 2009 23:45
Toata treaba este sa nu ramai in gara in care ai coborat, ci sa mergi mai departe,.
Ioana007
Postat pe 29 Martie 2009 08:00

un proverrb romananesc spune'cui pe cui se scoate' deci fa bine si indragosteste/te din nou...bafta!!!
luc70
Postat pe 3 Mai 2009 21:25
m-am dus la profilul senioritei...ultima data a intrat pe forum ieri...

sa inteleg ca si-o fii rezolvat problema intre timp ? l-o fii uitat ? sau o fii urmat sfatul lui zambil si acu' pregateste un material mai amplu sa ni-l povesteasca?
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Mai 2009 21:29
domnisoara care a deschis topicul....macar asaaa...un multumesc pentru sfaturi bune....aa...scuzati...nu mai aveti timp????
tutankhamon
Postat pe 3 Mai 2009 21:37
am sa-ti raspund prin vocea unui personaj haios,ce avea urmatoarea definitie pentru vindecarea inimilor frante:"vitamina E,dormi mult,bei multa apa,calatoresti departe de fostul iubit,meditezi si inveti inima ca asa e destinul"sau "ca sa-ti revii dupa cineva,cel mai bine e sa te urci pe altcineva":)
nu cred ca tb sa-l uiti,neaparat.ideea-i sa mergi mai departe.linistita si impacata cu tine,cu decizia pe care ai luat-o...si sa iubesti,din nou...cand va fi sa se intample.pentru asta trebuie sa ramai deschisa,senina si sa reusesti sa te ierti pe tine si pe el,no matter what.
personal,m-am mutat pentru un an de zile la 500 km departare de my exul,for my job,am vizitat o tara straina si alte locuri minunate,m-am indragostit din nou...chiar de 2 ori ,dar uite,ca dupa un an de zile,inca ma mai gandesc la el,cu toate ca eu am pus punct relatiei,de fapt amandoi,fiind constienti ca era singura modalitate ce se cerea atunci.ideea este ca e e ok sa te mai gandesti la el,atata vreme cat inca nu iubesti din nou si atata vreme cat se intampla cu detasare,seninatate si impacare.
fii gata sa iubesti din nou si atunci il vei uita.in timp,nu fortat...rabdare.te pup.
mia79x
Postat pe 4 Mai 2009 10:39
fetelor in legatura cu despartirea de iubyt,,vrea sa intrb si eu ceva,,care stie zicala aceea:daca s.a intors e al tau.sau daca se intoarce e al tau daca nu......
va rog astept un rasp
gaboru_
Postat pe 30 Mai 2009 22:40
mai este cineva pe aici????????????
gaboru_
Postat pe 30 Mai 2009 22:43
imi poate raspunde cineva?
gaboru_
Postat pe 30 Mai 2009 22:45
deci vad ca degeaba imi racesc gura...X(...ma gandeam k am sa gasesc un ajutor dar ...
gaboru_
Postat pe 30 Mai 2009 22:47
dragitza...tu ce vrei???? continuarea la zicala sau raspuns la dilema ta????....mama...daca e cu alta, e duuuuus.....
tutankhamon
Postat pe 30 Mai 2009 22:49
si dak este un cont nou deschis..care e problema ta?
gaboru_
Postat pe 30 Mai 2009 22:50
adminilor.....care e spilu' cu contul asta nou?....posteaza fata de trei ori si i se contorizeaza doar un mesaj???? e gogoritza, nu????
tutankhamon
Postat pe 30 Mai 2009 22:51
nu draga mea.....vr rasp la zicala asta..am un lapsus....nu are cum sa fie dus...pt k sunt maritata.e pt altcineva
gaboru_
Postat pe 30 Mai 2009 22:51
ce esti asa nelinistita draga?easy, woman
"daca iubesti cu adevarat pe cineva, lasa-l sa plece:daca se intoarce, e minunat.daca nu, probabil ia cina cu cineva mai atractiv decat tine".bill grieser.he he.
mia79x
Postat pe 30 Mai 2009 22:52
sau - lasa-l sa plece.daca se-ntoace e al tau.daca nu, nu a fost al tau niciodata.bla bla bla
dar vrei sa se-ntoarca?poate nu tii neaparat, nu?
in general, zic...
mia79x
Postat pe 30 Mai 2009 22:54
ba nene...fenomene paranormale...nici nu apucasem sa dau send ca mi-a luat-o fata din gura.....postarea dragilor...la ce va ganditi????mama voastra de banditi....ca dovada ca a raspuns inaintea mea .... fenomene paranormale.....hi hi hi....e vreun admin cu puteri para-anormale....hi hi hi
tutankhamon
Postat pe 30 Mai 2009 22:54
nu sunt nelinistita...dar se parea ca acesta e un site in care poti afla mai multe lucruri nu?insa vad ca nimeni nu zice nik...cind e vb de barfit toti suntem primi dar cind este sa dam un rasp cuiva trb sa.i gasim razolvare,..da va multumesc oricum....si cel corect a fost k nu se va intoarce niciodata..offf..greu
gaboru_
Postat pe 30 Mai 2009 22:56
pai cum, tutank...?tb sa fim prompte...nu vezi ca-i chestiune urgenta si delicata?
mia79x
Postat pe 30 Mai 2009 22:56
corect pentru cine?sau cine zice ca-i corect ala?eu cred in al doilea.putin umor, ce d-zeu...
mia79x
Postat pe 30 Mai 2009 22:57
donsoara- lu' columbeanca prin alianta.....ca sa primesti un raspuns coerent si la obiect, pui intrebarea coerent si la obiect...ori tu nu ai nici, nici...nu inteleg de ce ne mai obosim cu tine.....nici macar gramatica nu stii si mai vrei sa tii un barbat langa tine...halal...
tutankhamon
Postat pe 30 Mai 2009 22:59
cu placere...daca tot este un site "care asteapta raspunsuri"...nu "doar cand se barfeste"...hm...
mia79x
Postat pe 30 Mai 2009 23:00
mama dar sunteti batutzi rau in cap....am fost clara..dar oricum nu stau prea mult la barfa cu tampitzi ca voi...am primit ca am vrut...bine ca stitzi voi sa scrieti si sa vorbiti corect din pct de vedere gramatical..tristilor...asa va pierdetzi
gaboru_
Postat pe 30 Mai 2009 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dezamăgire 16 De la: garbo_469601 8 August 2017 22:39
Nedrept... 107 De la: quasaria 13 Mai 2010 12:59
Chiar conteaza studiile si parerea altora intr-o relatie? 33 De la: fitze_21 7 Septembrie 2012 23:49
Ne este frica de singuratate 117 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:10
pot oare fi sotii perfecti sau nu? 31 De la: tutankhamon 14 Iulie 2009 00:55
Setari Cookie-uri